Автор Тема: Увеличение на количеството заряд в затворена електрическа система  (Прочетена 12389 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
nizo, логично е всеки да интерпретира в откриването на по-голям заряд,"откриване" на повече енергия...това е по презумпция в концепцията на форума!
Затова...недей да залагаш капани, базирани на тенденциозната насоченост на мисленето у съфорумците!
Да, ЗЗЕ има, но ЗЗЗ (закон за запазване на заряда в схема) няма,  и не е нужен, че да се говори за нарушаване на законите.
Все пак, ако греша, нека някой ме ОСВЕТЛИ?
Закон за запазване на заряда в електрониката ми звучи като...закон за запазване на оборотите в механиката...което е абсурдно за изградени системи!
Дори да си получил по-висок сумарен заряд, това е за сметка на големината на сумарния ток (при разряд), енергията е същата.
По тази логика какво е умножителят на напрежение изпълнен с няколко диода и кондензатора? Чудо?
С въпросния ключ, прехвърлящ зареждането имитираш за момент действието на диода.

Все едно чета Теню, който чрез лоста "печелел" енергия?
Всъщност...каква е идеята на тази тема - да зададеш въпроси, да четеш лекции или да всееш смут?


П.П.Подобен закон включва наличието на цялостното понятие ЕНЕРГИЕН ЗАРЯД, ако за теб заряд означава само напрежение, погрешно го тълкуваш значи!
Тук стигаме до абсурдността на YORO - щом има дадено напрежение, значи батерията е заредена на фул?
Да, ама - НЕ!

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Разбрахме СЕ значи, извинете за безпокойството. Може да се изтрие темата, защото няма смисъл в нея. Закона наистина се спазва.