Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Превръщане на въглероден двуокис в етанол

<< < (3/3)

juliang:
Радико, правителствата налагат мерки за намаляване на емисиите - няма спор за това. Но как тези мерки ще се реализират вече е въпрос на производителите.
С'я ... за мен е "отбиване на номера" да направиш електрическа кола, която черпи ток от мрежата, в която мрежа тока се получава от изгаряне на въглища... Да, колата юридически е с нулеви емисии, но тока който харчи е изхвърлил достатъчно вредни газове там, където е бил произведен. Да не говорим за пораженията по околната среда при изработката на батериите.

Мисля че ви разправях, че китайците въвеждат от 1 януари драконовски мерки за азотни окиси в изгорелите газове при горенето на природен газ от стационарни съоръжения - демек от тия горелки с които се занимавам. Около 5 пъти по-строги от сега действащите в ЕС. Това на практика е непостижимо при методите на горене които се използват в момента. Но момчетата от Швенди са намерили начин да горят същата газ по начин който да покрива тези изисквания. Да, устройството (горелката) е напълно различно като конструкция, мога да кажа че и пламъка е коренно различен. Да, устройството ще е значително по-скъпо, поддръжката му ще е кошмар. Но начин има:

 Въпроса е дали след тези регулации китайската икономика все още ще бъде толкова конкурентноспособна.

Но това може да се случи само в планови икономики като китайската и руската. Малко са държавите които могат да си стъпчат отрасли на икономиката само щото някой на високо е решил така. САЩ още се правят на ударени за протокола от Киото, който регламентира точно такива замърсявания. И не е случайно - не щат да си съсипват отраслите които замърсяват, щото те са печеливши, и отварят работна ръка. В Европа икономиката пострада доста от тези регулации - производството се изнесе в Азия именно защото там е по-евтино да се замърсява.

Ако все пак ЕС реши да въведе някакви много тежки норми за тия замърсявания, това значи да развърже ръцете на Илон Мъск и жълтурите, които за година-две ще изкарат камиони на батерии, или нещо от типа на Nikola Mortors - хибиден камион с водородни горивни клетки, или газотурбинни хибриди. Тогава Скания, Волво и т.н. европейски фирми ще трябва да затворят тотално.

Много-много по-ефективно е да харчиш фосилни горива на стационарно място (като събираш CO2-то както намриш за добре) и да произвеждаш някакъв вид енергия - дали ще е водород, дали ще е електричество с което ще зареждаш батерии - с която да заредиш превозното средство, отколкото да си влачиш пречиствателна станция със себе си на пътя.

P.S. Интересно ми е какво ще правят със самолетите? :) И там ли ще се пробват с батерии? :)

piton2012:

--- Цитат на: locco в Ноември 22, 2016, 06:47:24 pm ---https://www.youtube.com/watch?v=gQmWEk8Iduw ЧЕМ заправить,если кончился бензин.
Ку

https://www.youtube.com/watch?v=4KI4YCCKZH4 Бензин из мусора
https://www.youtube.com/watch?v=wNLlft81pOw Бензин своими руками. Переработка мусора.


--- Край на цитат ---

      Темата означаваше нещо по-различно, но....кой както го чувства. То и от тези полимери един бензин става, направо чудо. Не, че не гори, но е боклук. От полистирена, като го нагреете става стирен. А той не е бензин. Иначе сайтове да искаш и ...приказки.
   Още в началото казах, че е безмислица, защото в "Алмагест" производствената цена на етанола е 60 цента/л. Е, ако ползваме Слънцето, Луната, вярната подретба на звездите, храната /въглеродния диоксид/ на зелените растения, може и по- евтино. Почти като да събереш джанки из шубраците и като ферментират да ползваш енергията на дървата в гората за дестилация. Тогава струва 0 стотинки. Ето това е СЕ. Извънземна технология от бъдещето. Заради нея и ДНК-то ни е програмирано на марсиански биоритми. Егаси и простотийте.

 

Коев:
Доскоро основния проблем при производството на етанола беше използването на суровини богати на захари и нишесте, които стават и за производство на най употребяваните храни по света.
За отделянето на етанола от ферментиралите суровини/дестилацията/, е нужна повече топлинна енергия отколкото произведения етанол може да отдели при изгаряне- втора причина за ограниченото му производство по традиционните методи чрез дестилация.
Новият метод за производство на етанола от неорганични източници/СО2,графен,вода/ и електроенергия за синтеза, е много по-изгодно..суровината е безплатна, СО2 е отпадъчен продукт, може да се абсорбира нон-стоп от атмосферата, а за насищане с този газ на инсталацията- никакъв проблем, инсталацията се прави до сметището на всяко селище и от-време на-време, или постоянно се горят боклуци и пушекът се извежда в абсорбера.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия