Автор Тема: Процесори  (Прочетена 27326 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Процесори
« Отговор #15 -: Ноември 27, 2016, 10:09:18 pm »
Не съм чак специалист, но ми звучи доста стабилно!
Ако му смениш електролитните кондензатори, може и 10 години да не мръдне...

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Процесори
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2016, 12:16:27 am »
  На захранването ги смених почти всички кондензатори, но на дъното не съм, но и тях ще сменя. По принцип кондензаторите на дънните платки се издуват от лоша работа на захранващия блок, който не може да компенсира падовете на напрежението в мрежата, ако е някой скапан китаец, но това захранване е от водещ производител и е желязно, доколкото съм чел отзиви за него и все пак беше дефектирало, та за всеки случай му смених кондензаторите.
    По отношение на самата конфигурация, за мен е по-добре да имам една супер машина с чипсет и процесор, които, са се доказали във времето, които, са професионални, нищо, че са от по-старо поколение, отколкото да дам 300-400 евро и повече само за процесори i5 или i7, които горят, като пуканки. За 150 евро такава мшина просто си струва, според мен. Е, скоростта на рама и процесора е ограничена до 1333 MHz, но все пак имам 6 ядра по 3,06 GHz, a при max turbo 3,46 GHz, така, че  това за сега ме устройва перфектно.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Процесори
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2016, 08:23:26 am »
От къде ги купуваш тез машини??
И аз искам..

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Процесори
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2016, 03:45:50 pm »
Добре звучи с толкова рам и 6 ядрен процесор, нещата са розови. Само тази Quadro NVS420 е доста стар модел. Quadro серията на Nvidia са оптимизирани да изчисляват паралелно 3D проекции с което спестяват тон изчисления в програмите които са оптимизирани за тях, но ако не ползваш Quadro-то за такива цели, то тя е малко спъната карта, защото тя блести там, а не толкова като стандартна видеокарта. Потърси си някоя по-нова карта от GTX серията с поддръжка на DirectX12.