Справочници, схемотехника, теория > Компютри, мрежи, freeware софтуер, операционни системи и др.

Процесори

(1/4) > >>

mito_kupona:
Нека специалистите да дадат мнение за този процесор, благодаря предварително.
     Intel Xeon X 5460 LGA775 = (Core 2 Quad Q9650) 3.16ghz.

juliang:
Ми ... антика, к'во да ти кажа :) Започнал е да се произвежда преди 10 години, спрян е от производство преди 5.
Все още става за нещо, стига да не се опитваш да накичиш около него съвременен хардуер. Предполагам че дъно което ще може да го подкара, няма да поддържа доста от съвременните шукарийки - USB3.0, новите SATA стандарти...
По-мощните i5-ци (да не говорим за i7-ци) го размазват като производителност.
А и с тая 120 вата консумирана мощност става и за печка през зимата :)

mito_kupona:
   Един специалист ми каза, че тези процесори, са произвеждани за някакви сървъри и за да паснат на цокъл 775 нещо се изпилва и стават на такъв цокъл. Каза ми и, че имат доста голяма L2 cache памет 12 мегабаита и се доближават до и5 и и7, само дето дърпат много енергия. Намерих го за 20 евро, а имам и подходящо дъно за него, та мисля да си стъкмя още един компютър. Процесорите и5 и и7 със сигурност, са по-добри, но и цените, са им още по-добри.....

red__bull:
Има две крачета които се разменят откъм процесора, има специална лепенка с писти.

Радико:
mito_kupona Ако с Димелсофт имате уговорка да местите сървъра на мазето при тебе взимай го, ще върши добра работа, но за домашен компютър това е все едно да си купиш тир за да се возиш из града щото си го намерил "тира де" по евтино. Този процесор е направен да работи доста бавно но с огромен брой едновременни процеси и резултатната скорост е много висока. Това е режима при който работят сървърите, но когато е нужно един или няколко процеса да се изчислят с огромна скорост той се затруднява за разлика от доста по евтините процесорите направени точно за такава цел.   

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия