Автор Тема: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе  (Прочетена 64796 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #15 -: Ноември 05, 2016, 06:33:59 pm »
   Възможно е бразилеца Силва да е постигнал нещо, но то със сигурност не работи на принципа на Капанадзе и сега ще се аргументирам. В едно от интервютата или филмите, вече не помня, къде, Капанадзе казва, че „ колкото е по-висока честотата, толкова е по голяма мощноста“, което напълно се разминава с теорията на ловеца на „мюони“ от Бразилия.....

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2016, 07:35:36 pm »
Предлагам да се абстрахираме кой какво е казал и дали е станал с г**а нагоре или не, а да видим с нашите собствени мозъци до къде бихме стигнали. Изглежда, че и двамата сте имали необичайни резултати и явления и някак си повече ми харесва да говоря с вас за тях, а и ви имам повече доверие.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #17 -: Ноември 05, 2016, 10:02:02 pm »
Ново видео от този талантлив изобретател.

<a href="https://www.youtube.com/v/O4Qs_hClq8k" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/O4Qs_hClq8k</a>

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2016, 07:55:59 pm »
Предлагам да се абстрахираме кой какво е казал
   mzk, не ме разбирай погрешно, уважавам всички мнения, дори и противоположните на моята гледна точка, нищо лично, към никой, но просто такива, са фактите.
    Капанадзе в първите си филми говореше за честоти от порядъка на 20-30 килохерца, след това дори се хвалеше, че са постигнали честоти в порядъка на 1 мегахерц, казва също, че колкото е по-голяма честотата, толкова и мощноста е по-голяма, в последното известно видео казва, че честотата е 250 килохерца. Такива, са фактите, и са неоспорими.
    Възможно е Силва да е постигнал нещо, но при горепосочените аргументи, то няма нищо общо с генераторите на Капанадзе. По-скоро ми се струва, че е напипал нещо подобно на генератора на Акула. Това не е толкова важно, важото е, че Силва дава някакви схеми, обяснения и насока за размисъл, откъдето ние можем да развием собствени разсъждения по въпроса.
     Дайте някаква идея за тази комтънова честота на мюоните в херци и да започвам експериментите. Разполагам със всякакви видове бобини и бобинки навити и готови и широка гама от елемнтна база, както и измервателна апаратура.
   

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2016, 09:39:02 pm »
Тук в патента има няколко примера и всичко изглежда много лесно. На предходните страници много подробно е описано как се правят двете намотки и как се захранва генератора.
Мите, не знам дали разбираш английски , ако искаш да го преведа на бързо най важното?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #20 -: Ноември 06, 2016, 10:20:10 pm »
В общи линии двете намотки изглеждат точно като на схемата. Примерно меден проводник фи 1,5 мм за двете намотки, Дължината на проводника трябва да е еднаква за двете намотки  -  да речем по 10 метра и двете. Може да са навити на няколко слоя , но по добре е да са на един слоий. Първата се навива на пласмасова тръба фи 50 примерно , навивка до навивка с хлабина между навивките не повече от 0.1 мм т.е. плътно. Слага се пласмасов дистанционер (пак някаква пвц тръба примерно ) и се навива втората намотка по същия начин. Захранват се по схемата от патента. Осцилатора не мога да разбера как се прави - единствено се разбира че го е правил на процесор, ама сигурно може и с обикновен  генератор. Напрежението което се щрака през газ разрядна тръбичка може да е 300-400 волта т.е. не е задължително за са киловолти. Притеснява ме това, че се дава някаква дължина на вълната 5.88х10-23 това е някаква мн висока честота....

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2016, 02:07:21 am »
точно така coke2k, в общи линий конструкцията и описанието на техническото задание е добре, като единственно тази много висока честота която се описва и процесите са на базата на предположения, догадки и чиста стъкмистика, (човека просто е документирал предположенията си и всичко свързано с това в патента), сега дали са верни или не е отделен въпрос. Разумния подход е да се гледа само конструктивната част а теоретичната с предположенията да се остави настрана и да се разглежда като шум, тъй-като тя само би допринесла за по голямо объркване, залитане към "ефира" и задънена улица така да се каже

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2016, 03:23:37 am »
Притеснява ме това, че се дава някаква дължина на вълната 5.88х10-23 това е някаква мн висока честота....
   С англииския съм на ниво „google“ преводач с изключение на някои технически термини. Така, че ако искаш преведи по-важните неща в патента на Силва.
    И мен ме притеснява тази изключително висока честота, това, са 23 нули, която е дадена и затова питам, ако някой има някаква идея, как можем да ги раздвижим тези мюони с по-ниска честота. Ясно е, че трябва да се подава някаква кратна на тази честота, но е важно точно на кой хармоник, защото не на всяка кратна честота ще се получи ефекта, знам го от опит. Тук е заровено кучето..... Разполагам с генератор на импулси до 50 мегахерца, но не мисля, че тази честота на правилния хармоник е чак толкова висока, предполагам, че ефекта ще се прояви и до 100 килохерца. При експеримента при който взривих половината покъщнина честотата ми беше около 15 килохерца. После напипах някакъв подобен ефект с около 20 килохерца имам клипове на моя канал в ютуб, но при този експеримент още нямах свестен генератор на импулси и честотата ми беше фиксирана, за генератор на високото напрежение използвах един електронен пробразувател за луминисцентна лампа и след него ТХО от телевизор.
 Ето тук http://mazeto.net/index.php/topic,1954.0.html е описанието на експеримента със взрива и схемата. А схемата, която съм качил е на втория експеримент, където напипах подобен ефект, който е заснет и съм качил клиповете в ютуб.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2016, 08:56:38 am »
MZK - това е по-спомени схемата с която правих експеримента. За по-заблеяните, пак повтарям това е по-спомени. По-спомени, броя на навивките на първичната намотка беше 3 навивки с диаметър 110 милиметра. Вторичната намотка мисля че беше около 800 навивки а може да са били и повече или по-малко(тогава си спомням че, размотавах и намотавах като луд), диаметъра на тръбата е 50мм. Това е!
« Последна редакция: Ноември 07, 2016, 09:17:42 am от plcsoft »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2016, 10:24:22 am »
@plcsoft, така свързана сондата на осцилоскопа практически шунтира захранването през масата на осцилоскопа. Вероятно обяснение на изгорелите кабеляци.

@mito_kupona  :o

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #25 -: Ноември 07, 2016, 12:30:40 pm »
@plcsoft, така свързана сондата на осцилоскопа практически шунтира захранването през масата на осцилоскопа. Вероятно обяснение на изгорелите кабеляци.

Не е шунтирано. Просто съм пропуснал да нарисувам че и сондата на канал 1 е през една навивка близо до първичната намотка. Сега се сетих. Все пак искате да си припомня неща от преди 6-7 години. 

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #26 -: Ноември 07, 2016, 12:54:00 pm »
КОМПТЪНОВ ЕФЕКТ

Еластично разсейване на електромагнитно лъчение от свободни или слабосвързани електрони, при което разсеяното лъчение е с по-малка честота от падащото. Открит през 1922.
 Комптънова честота 1.236х10^20 Hz

http://forum.xnetbg.net/index.php?topic=3772.15
http://www.helical-structures.org/index_bulg.htm


Някой който разбира“ ако може да опрости нещата да видим дали ще излезе нещо интересно.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #27 -: Ноември 07, 2016, 10:50:32 pm »
plcsoft, само за протокола:
- на вторичната нямаш заземявания (занулявания?), т.е. изцяло е (галванично) изолирана от първичната?

Иначе при 100V входно и отношение на намотките около 1:250 това са си над 25kV на изхода. Като добавиш формата на сигнала (не синусоидален, а правоъгълник -> фронтове) + евентуални резонансни ефекти разни, може да стане и още повече. Доста деликатно за обезопасяване.

Преди около година и половина правих едни експерименти с различни (маломощни) захранвания, но видях, че настройката на една *подобна* система е в пъти по-проста при синусоидален сигнал спрямо правоъгълника (период + коефициент на запълване, които ми даваха сериозни отклонения в хармониците, а и на фундаменталната честота).

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #28 -: Ноември 08, 2016, 09:51:36 am »
plcsoft, само за протокола:
- на вторичната нямаш заземявания (занулявания?), т.е. изцяло е (галванично) изолирана от първичната?

Точно така при този експеримент нямаше заземяване. Но, иначе съм ползвал заземяване при експериментите.


Иначе при 100V входно и отношение на намотките около 1:250 това са си над 25kV на изхода. Като добавиш формата на сигнала (не синусоидален, а правоъгълник -> фронтове) + евентуални резонансни ефекти разни, може да стане и още повече. Доста деликатно за обезопасяване.

Там е работата че, напрежението беше 18-20 волта(никога не съм ползвал напрежение от порядъка на 100волта, нямах такива транзистори)  а, консумираният ток около 1-2 ампера. Напрежението което се подаваше към първичният резонансен кръг беше правоъгълни импулси със малък коефицент на запълване. Но магнитното поле на самата първична намотка си беше чиста синосуида. Аналогично и за вторичната намотка. За това са тези донастройващи кондензатори!?

Преди около година и половина правих едни експерименти с различни (маломощни) захранвания, но видях, че настройката на една *подобна* система е в пъти по-проста при синусоидален сигнал спрямо правоъгълника (период + коефициент на запълване, които ми даваха сериозни отклонения в хармониците, а и на фундаменталната честота).

Настройките и на двата резонансни кръга съм правил на фундаменталната честота, и чиста синусоида.
« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 10:15:33 am от plcsoft »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #29 -: Ноември 08, 2016, 12:05:02 pm »
Точно така, асоциацията ми е неправилна. Просто в моите експерименти не съм съгласувал двете страни, тогава търсех собствената резонансна честота на вторичната (без кондензатор в допълнение).

plcsoft, ако имаш време хвърли един поглед на тази тема:
http://analogov.com/showthread.php?tid=37

Донякъде кореспондира с патента на бразилеца (на когото аз нямам достатъчна мотивация да вярвам все още). Моето виждане е, че някои хора са усвоили метод за далчено безжично предаване (по-точно приемане) на енергия.

ПС: посоченият линк може да е интересен и на mito_kupona, частта с модулациите...