Автор Тема: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе  (Прочетена 64725 пъти)

hristolocco

  • Гост
https://youtu.be/U8LW6IUgMfE СЕ видео Самозахранване

https://www.youtube.com/channel/UCmsg5LpGICV-jgJ2P1UirMg/videos?view=0&shelf_id=0&sort=dd видео канала му

https://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?CC=WO&NR=2016082013A1&KC=A1&FT=D#

https://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/originalDocument?FT=D&date=20160531&DB=&locale=&CC=BR&NR=102014029406A2&KC=A2&ND=1

Има още един патент http://patents.justia.com/patent/20160049839

According to this inventor , the free energy that he is generating is from " Muons".

Summary: The voltage output from the muonic generator follows a function of 4 variables:
V=F(f, D, N, L);
where f is the frequency of the oscillator, D is the diameter of the coil, N is the number of turns of the coil and L is the length of the coil.

So according to him the frq of tesla coil should be tune to muons wavelength =======" λB=n×λC=n×5.88×10−23 m"

A commercial battery of 9 V and 0,1 A (therefore, of 0.9 W), which was connected to a device as in FIG. 1 with an outer coil 7 with a length of 25 cm and with a copper wire of 3 mm and a radius of 5 cm. The inner coil was also made of copper, with a wire of 5 mm and a radius of approximately 4 cm. A “chip” or integrated circuit PIC (32) (“Programmable Integrated Circuit”) is programmed to oscillate at wavelength λB above mentioned within the oscillator 4. Only as an example, one can use a Hartley type oscillator. The “PIC” 32 already pre-programmed to emit the λB above defined is inserted as in FIG. 5. The load utilized in this experiment consisted of 15 110 V 60 W bulbs, therefore a total charge of 900 W. Highly surprisingly, all the bulbs lit up with irradiance and normal brightness to the naked eye.
This resulted in a COP of 1000, thanks to the capture of atmospheric muons.

As indicated above, it is an essential characteristic of the present invention that the oscillator 4 is tuned to the frequency of the wave function to capture the energy created by the decay of muons in the centre of the core 12 in relation to the above equation λB=n×λC=n×5.88×10−23 m. Empirically it was established that λB should be around 5,88324456243×10−23 m. This wavelength is obtained with great precision by way of a “chip” or integrated circuit PIC (“Programmable Integrated Circuit”), which is programmed to oscillate at exactly this wavelength. The programming of the integrated circuit is done by way of a PIC commercial programmer.

flowchart attached
https://patentscope.wipo.int/search/docservice_fpimage/WOBR2012000382@@@false@@@en


" patents.justia.com/inventor/gerson-silva-paiva "
той подава 8 заявки за патент през 2013та а досега 2016 са му излязли патентите и затова ги показва нещата
« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 07:20:08 pm от locco »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2016, 07:21:18 pm »
Малко предистория!Нали може!?
Всичко започна от това че, преди 5-6 години доста дълбоко бях навлязал в дебрите на СЕ. При един от експериментите ми със Тесла Траф получих следният ефект. При много ниска входяща мощност на импулсите от порядъка на 20-30W и постоянно напрежение от порядъка на 18-20V на вторичната намотка на Тесла трафа се получи изключително висока мощност. Не можах да измеря нито напрежението нито тока но се получи такава дъга че, измервателната намотка включена към осцилоскопната сонда се запали отначало изгоря изолацията на проводника а после и самият проводник почервеня от загряване и изгоря. Тогава ми се повреди и осцилоскопа и сондата която между другото беше специална и беше за работа с напрежения до 10 000 V. След това поради икономически причини се принудих да зарежа лова на СЕ. Но остана любопитството! Какво аджеба :D предизвика този огромен изблик на Енергия. При положение че на входящата намотка на Тесла трафа подавах импулси със сравнително ниска честота и малък коефицент на запълване. Много години подред чаках и търсих информация за този ефект изчетох доста книги патенти и влизах във форумите за да намеря интересуващата ме информация. Но, уви никъде не открих нито теория нито правдоподобно обяснение което да ми даде смислен и логически отговор. Но, в края на краищата който търси намира. Отговора дойде съвсем неочаквано от патентите на Герсон Паива. Първо ги намерих във руските сайтове след това видях че, потребителя Locco си е направил труда и ги е постнал и тук. При което му благодаря!!!
Та, за какво иде реч. Ако изгледате клиповете на този бразилски изобретател ще видите че той е копирал всички устройства на Тариел Капанадзе и Дон Смит без хидромеханичните устройства. Ако се зачетете внимателно във патентите на бразилеца там дава много добро обосновано обяснение на процесите който протичат за да получим СЕ от Тесла траф. Неговото обяснение е хем технически хем физически издържано и напълно отговаря на знанията който имаме от физиката и електротехниката. Като посочва че, тези устройства не са свърхединични а просто преобразуват енергията от едни частици в случая МЮОНИТЕ в енергия от електрони който се абсорбират от проводника на вторичната намотка. Просто, точно и елементарно обяснение. При това потвърдено със видео материал и патенти.
Само да допълня в едното видео Капанадзе казва следното - Намерете и дръжте правилният Резонанс и всичко ще ви се получи. Не си спомням точно във кой беше. И точно това е честотата която е посочил Герсон Паива, кратната честота на МЮОНА. От тук нататък, мисля че е, ясно какво следва! Успех!!! 
Става въпрос за този патент на Паива Fig1. На самият чертеж даже е нарисувано нагледно процеса! А номерацията на устройствата ще намерите в патента.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2016, 10:15:33 pm »
 plcsoft, теорията с мюоните е доста съмнителна, в последното си изявление Капанадзе казва че в усилващата част няма резонанс. А колко голям и стабилен поток мюони ще трябва за 5kW.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2016, 12:50:03 am »
plcsoft, мога да ви уверя със чиста съвест, че специално в тази част концепцията ви е напълно погрешна и неправилна с всички последствия. За да мога да го заявя това аз се подпирам на твърда и солидна основа във това отношение тъй-като още от самото начало откакто разбрах за Капанадзе и СЕ, още тогава видях как работи устройството и за да ви стане ясно какво имам предвид ще ви кажа че имам силна интуиция, която не веднъж не ми е изневерявала що се отнася до такива неща. Всичко е свързано с конкретни случаи от моя живот за които мога да ви посоча примери. Първия пример се отнася до случая с г-н Мерхан Кеш, още откакто се появи в първия момент заявих на висок глас, че е мошенник, докато много други се подведоха и още се подвеждат най вероятно. Втория пример се отнася конкретно до принципа на СЕ устройството. Още в първия момент когато видях генератора на Капанадзе разбрах как работи. Сега сигурно някой се подхилква доволно и си вика, ами ти хубаво като си го разбрал защо не си го направил?, ами аз няма да се уморя да повтарям баналния отговор за липсата на пари, защото всичко става с пари а парите не никнат по дърветата (не един или двама репликатори и търсачи на СЕ са ми потвърждавали този факт, като между другото този последния репликатор на генератора на Руслан Кулабухов Андриан Гуска той има "СПОНСОР"!, има помагач, не е сам). От това което е до момента се вижда ясно че никой не е почнал сам да прави и показва готов СЕ девайс (с изключение на такива като Кулабухов разбира се), всеки разчита на подкрепа отнякъде, и за да не продължавате да задавате глупави въпроси като разбрали недоразбрали трябва да се обяснявам в подробности и детайли а не ми се обяснява защото нещата не са толкова прости във този живот както изглеждат на пръв поглед. За един може да са пет лева но за други са цяло състояние, разни възгледи, разни интереси, разни разбирания, които постепенно прерастват в  неразбории, некоректности и т. н., живота е сложен що се касае до човешки взаимоотношения поне в този момент от нашето съвремие, а когато въпросът за СЕ навлезе във живота на хората нещата се объркват и закучват тотално. Първоначално в мен се появиха две концепций, първата беше свързана със "метод за динамично снемане на енергията от резонансен кръг" при, който имаше споменати някои случаи на получено СЕ със мощност 6квт (има го описано във архивите на форумите). Втората концепция беше именно Тесловската, на базата на точните материали и никакви други излишни. За материалите разбрах от колегите vdomov и Святолуг, именно чрез тях ми се спря окото върху точните материали които те посочиха, а те бяха точно два, единият материал беше "о токе или явлениях динамического электричества" а другият материал "Второй закон термодинамики и бестопливный генератор Тесла" (както съм писал и преди, те си кореспондират директно и са свързани), а впоследствие разбрах и за Василатос и неговата книга "изгубените открития" където търсейки нещо за Тесла попаднах на определен момент във книгата, който кореспондираше със онези два материала. Концепцията беше ясна и категорична, в нея не присъстваше никакъв ефир, или нещо подобно неразбираемо, тя гласеше следното. За да имаме СЕ на изхода на устройството, то трябва тази енергия да се намира или присъства още на входа му под една или друга форма, като чрез преобразуване и еднопосочна връзка, тази енергия се трансформира във удобна за ползване от потребителите, като за създаването и се влага нищожно количество, тъй-като тя сама по себе си представлява натрупаната енергия на захранващия източник, която циркулира и се движи просто във системата, като минималната входната мощност, спрямо изходната е за подържането на това движение. Изключително важно е да се посочи именно това че тъй-като има еднопосочно предаване на енергия (изхода не може да влияе на входа) Във това се състои въпросът за принципа на СЕ устройството. Средата за която се споменава, всъщност се разбра в действителност че не е ефир, както мнозина си въобразяват, а въздуха. Според описанията на ефира (доколкото съм виждал), според заключения на база на видяното, той притежава свойствата на диелектриците. Може да се каже всъщност, че връзката между СЕ и т. нар. "ефир" е кондензатора (не мога да приема понятието "ефир" в никакъв случай във този аспект в който се разглежда относно СЕ), все едно да заявите че обикновенния електронен компонент кондензатор е запълнен с ефир и той представлява работното му вещество или съдържание, но това е нелепо. Във кондензатора се намира диелектрик, и същите свойства притежава и въздушното ни обкръжаващо пространство, ако прочетете материали за Тесла вие ще видите, че там има посочени някакви описания колко енергия може да се съдържа във тази въздушна диелектрична среда при определени условия, и способноста да се извлича тази енергия от нея. Аналогичен е принципът на работа на климатика, всъщност Капанадзе във видеото със зелената кутия от 2004г се позовава на апарата на Линде. Като заключение може да се каже смело, че генераторът на СЕ представлява в действителност климатик или топлинна машина в електрически вариант, като важно е да се разбира че средата е диелектрика (това вече говори нещо и може да се подхване отнякъде, а не като "ефира", да забива в тъч и да се чуди човек)
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 01:09:20 am от x_name41 »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2016, 07:45:57 am »
Не знам, X_name! За мен обяснението което предлага Герсон Паива напълно отговаря на моите знания и опит.Пък и всичко е потвърдено с видео материал. До сега никой друг не е репликирал едно към едно устройствата на Капанадзе да не говорим за Дон Смит.  Споменатите от теб книги съм ги чел но там няма нищо съществено за самият механизъм на получаване на СЕ.  Има из форумите някакви наченки на обяснения и опити в тази насока но, до сега стройна и физически издържана теория не съм срещал да не говорим за реални резултати. Информацията която споделям не е пълна но, давам основни насоки за мислене и работа. Искам да видя и други мнения и концепции. Споделям го като реално възможен вариант. А защо не и като единственият вариант. За сега съм престанал с експериментите и въобще с работата си в тази насока, защото много труд, енергия и пари вложих във това начинание но, за сега нямам реални резултати. Както сам споменаваш трябват средства за такава дейност а, ако питаш мен трябват много средства и свободно време и не на последно място добра жизненна кондиция за да работиш в тази насока. Капанадзе е построил СЕ генератора защото е имал  свободно време и материална база(знам че е бил конструктор в някакъв завод).Герсон Паива  вижда се че, разполага със значителни средства щом е докарал нещата дори и на външен вид. Пък и патентите му са американски и бразилски това също става с пари. Така че, или има голям спонсор или е заможен и добре обезпечен финансово човек. Както и да е!? Има ги и средствата и възможностите! За което благородно му завиждам. Но, все пак, може и ние нещо да понаучим от него. Щом демонстрира реално работещи устройства.   

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2016, 09:38:02 am »
plcsoft, добре, продължавай. Има кой да чете. Какво мислиш за това:

Цитат
As indicated above, it is an essential characteristic of the present invention that the oscillator 4 is tuned to the frequency of the wave function to capture the energy created by the decay of muons in the centre of the core 12 in relation to the above equation λB=n×λC=n×5.88×10−23 m. Empirically it was established that λB should be around 5,88324456243×10−23 m. This wavelength is obtained with great precision by way of a “chip” or integrated circuit PIC (“Programmable Integrated Circuit”), which is programmed to oscillate at exactly this wavelength. The programming of the integrated circuit is done by way of a PIC commercial programmer.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2016, 10:25:22 am »
Дължина на вълната от 5.88Е-23?!? С PIC микропроцесор?!? Добре, добрееее ... тия за нищо ги нямат честоти от порядък на 10Е30 херца :)
А това:
"The programming of the integrated circuit is done by way of a PIC commercial programmer." направо ме разби. Показва абсолютно непознаване на работата с тези микропроцесори. Дали ще го програмираш с "търговски" програматор или ще си налепиш един собствен от части за 3 лева няма никакво значение - процесора ще бъде програмиран по абсолютно един и същ начин. А дори и с програматор за $200 пак не можеш да качиш честотата на която работи процесора над определените от завода стойности - просто чипа не е в състояние да работи с тая скорост...

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2016, 12:25:32 pm »
 В патента на бразилеца се споменава Комптънова дължина на вълната, която за мюона е 11.73444103fm (фемто метра) или още 11.73444103 Ферми. Наистина е доста абсурдно това да се обръща в честота  :)  Явно честотата е друга, може би става дума за време на среден живот на мюона, което е около две цяло и нещо микросекунди. Според мен мюоните не могат да се ползват директно като източник на енергия, но могат да бъдат полезни ако се ползват за йонизиране на някаква среда с газ например. Мюоните са много по-тежки от електроните и при разпад изхвърча един електрон и два вида неутрино, които са безполезни. За справка Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Muon#Muon_decay В кондензационна камера могат да се наблюдават електрически заредени частици като мю-мезоните, които се причисляват към вторичните космически лъчи. Там се вижда следата от йонизирани частици която оставя мезона при преминаването си. Всъщност йоните се прегрупират много бързо и стават ядро на кондензация, т.е вижда се самата кондензация при подходящо осветяване. Може би трябва да се пробва да се впрегнат именно тези йони за нещо полезно.
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 12:57:51 pm от lz1jer »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2016, 03:10:38 pm »
plcsoft, добре, продължавай. Има кой да чете. Какво мислиш за това:

Ще обясня накратко аз какво съм разбрал от патентите му. Първо прихващането на мюоните става като се създадат магнитни силови линии от някаква индуктивност. Самият механизъм на прихващане е следният :- когато протече през намотката ток се създава магнитно поле. Това магнитно поле създава както затворени така и отворени магнитни силови линии. Прихващането на мюоните става именно със отворените магнитни силови линии. Когато честотата на вибриращото магнитно поле съвпадне със собствената честота на мюона(Комтънова честота) то този мюон се притегля от магнитното поле което е създадено и в порядъка на живот на мюона (до 64микросекунди) ако се окаже вътре във материална среда примерно меден проводник(бобина) се разпада и отдава електрони със много висок енергиен потенциал. Тези електрони се абсорбират от атомите на метала който се облъчва и в крайщата на проводника се създават различни потенциали.
В самият генератор процеса е реализиран така. Към първичната намотка имаме включен генератор на високо напрежение настроен на честота КРАТНА на комтъновата честота на мюона. От така създалото се магнитно поле което резонира със честотата на мюоните те се притеглят вътре в намотката и за времето си на живот се разпадат на електрони като еквивалентният потенциал е равен на 4 Гигаелектронволта(поради голямата им маса). Електроните се абсорбират от вторичната(вътрешната намотка) и така на изводите на тази намотка имаме енергия по-голяма от вложената в първичната. Това е накратко.
Имайте на предвид това че, патентите пуснати във интернет не са пълни. Много неща са съкратени и така се губи ясният смисъл. За управлението със PIC процесори просто посочва че това може да стане и с 16f628 а може да се използва и PIC32  при която кратната честота за резониране на мюона се получава точно със кварц на определена честота. 

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2016, 03:16:02 pm »
но pclsoft, вие всъщност искате да обясните работата на хладилника от гледна точка на квантовата механика, като ясно се вижда че класическото обяснение не ви задоволява, така го разбирам, тъй-като вашите търсения са насочени в по дълбока перспектива на квантово ниво, ами съжалавям но сбъркал сте и то сериозно

п. п. мненията на mzk са некоректни!

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2016, 06:36:44 pm »
plcsoft : Можеш ли да се сетиш на каква честота си получил ефекта от изгарянето?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2016, 02:07:26 am »
   Добре де, някой може ли да каже тази комтънова честота на мюоните в херци и да се търси правилния хармоник, защото ефекта не се проявява, според мен на всяка кратна честота, в това съм убеден.
    Друго, на филмите на бразилеца се чува един специфичен шум от работата на високоволтовия генератор, какъвто шум при Капанадзе няма. Да възможно е за постигането на един и същ ефект Капанадзе и бразилеца да, са използвали различни технически решения, но се съмнявам. Бразилеца е повторил горе долу едно, към едно външния вид на генераторите на Капанадзе, но за вътрешните части, нито той, нито аз, нито някой друг освен Капанадзе и приближените му хора, знаем , какво има в кутиите.
    Друго, този бразилец получил ли е патент за това изобретение или просто е подал молба за патент, като Капанадзе, който чака вече 7-8 години да му излязат патентите, но все още не ги е получил.
    По отношение на патентите, всяка откачалка с пари може да подаде молба за патент за, какво ли не изобретение срещу 30 000 евро такса, някакви си художествена рисунка, наречена „блок схема на устройството“ и някаква непозната на науката теория, която никой не може да докаже или да обори по никакъв начин.
    Не знам бразилеца, къде ги е видял тези мюони, кварки, фотони, електрони и други подобни безумни измислици, освен в сънищата си, а съм убеден, че и никой жив човек, още не ги е виждал и няма да ги види скоро или по-точно никога. В общи линии съм скептично настроен, заради ред известни причини и цялата тази история с повторението на външния вид на генераторите на Капанадзе, според мен граничи със шизофрения. Какво значение има външния вид на генератора, важното е да работи на същия принцип, на това трябва да се наблегне и да се докаже, но бразилеца, както и ние все още не знаем, как работи генератора на Капанадзе.....
   Въпреки всичко, ако някой има някаква идея за тази комтънова честота на мюоните в херци да я сподели, а пък аз за два три дена ще спретна поредната експериментална установка и ще потърся тези „мюони“ и ще ви дам резултат. Капанадзе говори за някакви честоти от порядъка на 1 мегахерц и 250 килохерца в последното видео, други честоти в неговите филми и интервюта не е споменавал.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2016, 08:19:58 am »
plcsoft : Можеш ли да се сетиш на каква честота си получил ефекта от изгарянето?

Преди да се повреди генератора честотата беше някъде в границите на 200-400кHz. Понеже тогава настройките ги правих ръчно(нямах честотомер) и после променях продължителността на импулса като ориентирането ставаше по-осцилоскопа. То при определена честота и продължителност на импулса получих този ефект.
 mito_kupona - Патентите на Герсон Паива вече са излезли. Тоест вече има напълно озаконени права над патентите си. За това  пуска тези клипове за да покаже че, той е "законният" притежател на тези изобретения. Иначе защо ще си прави труда да влага толкова средства, труд и време за да ги повтаря едно към едно. Това е смисъла на цирка който разиграва в Ютуб. 

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2016, 09:22:56 am »
plcsoft, Митко е прав, няма какво да се впускаме странични и излишни коментари. Почти всички от клиповете за СЕ доказват единствено безграничните комплекси на хората.

По същество - драсни схема на твоя експеримент. Не стана ясно. Написал си
Цитат
Не можах да измеря нито напрежението нито тока но се получи такава дъга че, измервателната намотка включена към осцилоскопната сонда се запали отначало изгоря изолацията на проводника а после и самият проводник почервеня от загряване и изгоря.

Ако може:
1. Драсни една схема - може на ръка и снимана с телефон.
2. Дай параметри на намотките - вид проводник, брой витки, диаметър, междувитково разстояние, сърцевини (ако има). Разположение на намотките (първична спрямо вторична).
3. Форма на сигнала (доколкото разбирам правоъгълник).
4. Параметри на захранващия блок - входно напрежение и ток.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2016, 06:19:16 pm »

По същество - драсни схема на твоя експеримент. Не стана ясно. Написал си
Ако може:
1. Драсни една схема - може на ръка и снимана с телефон.
2. Дай параметри на намотките - вид проводник, брой витки, диаметър, междувитково разстояние, сърцевини (ако има). Разположение на намотките (първична спрямо вторична).
3. Форма на сигнала (доколкото разбирам правоъгълник).
4. Параметри на захранващия блок - входно напрежение и ток.

 В текста който си посочил, сега забелязвам има мисловна грешка. Исках да кажа че не успях да видя напрежението и продържителноста на импулса подавано към първичната намотка. А схемата ще я нарисувам и ще я пусна утре или вдругиден. Сега имам друга работа. Лека вечер.