Автор Тема: Да преоткрием електродвигателя  (Прочетена 22897 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Да преоткрием електродвигателя
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2016, 02:34:29 am »
една програмка за проектиране на BLDC и други електромотори, още една програмка

и целия пакет за 2014г съдържащ всички предлагани програми от разработчика

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Да преоткрием електродвигателя
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2016, 03:00:22 am »
...отговорът който получих беше очакван но неудовлетворителен, той гласеше, че вместо 250 ампера и 1.2 волта може да се пусне 1.2 ампера по 250 проводника (навивки) при 250 волта примерно, което щяло да е абсолютно същото. Въпросът е това означава ли, че при Тесла електродвигателя вместо сумарно 800 ампера, тока ще е в порядъци много по голям? (няколко килоампера?), тъй-като намотката не е една а са много (400 волта приложено напрежение!) през които протичат тези 800 ампера.

Да, точно това означава!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием електродвигателя
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2016, 08:10:42 am »
Здравейте,
Темата клони към обща електротехника. Токът на проводимост създава интензитет на магнитното поле Н. Тъй като интензитета не зависи от средата то ние усилваме магнитното поле с феромагнетик. От тук се качва магнитната индукция В и индуктивността т.е. ефективността на двигателя.
Тази индуктивност почва да създава проблеми, тъй като се работи с променлив ток, имаме преходни процеси и реактивна енергия т.е. загуби. За това напрежението се качва.
Ако имам 1,2В и 800А, то същото магнитно поле може се постигне примерно с 1,2В и 8А и желязна сърцевина.
И стигаме до омагьосан кръг, формулите са верни но заради усилването на магнитното поле имаме повишена индуктивност. Токът закъснява на 90 градуса в индуктивността и затова увеличаваме напрежението.

Ако на някой не му писне и смени философията няма излизане от този омагьосан кръг.
-индуктивността се бори с кондензатор и имаме резонанс, нещо разработвах по този тема във връзка с двуфазен електродвигател на Тесла електромобил.
- ползване на постоянни магнити, такива разработки има.