Автор Тема: Infinity SAV Team  (Прочетена 8648 пъти)

teslov:

  • Гост
Infinity SAV Team
« -: Август 26, 2016, 12:54:11 pm »
Тази група, доколкото намирам информация, е базирана в Сеул и претендира, че има готови за внедряване технологии за свободна енергия.
От това, което показват в YouTube, мисля че са много добри. Само не знам дали в свободната енергия или в измамата.
Сериознити усилия които полагат в разработването на прототипи, се изплащат безпроблемно от привлечените инвеститори.

https://www.youtube.com/channel/UCq_qGHzYorAsR4sYi3m50sA

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Infinity SAV Team
« Отговор #1 -: Август 26, 2016, 04:47:58 pm »
Демонстрацията изглежда впечатляващо:

https://www.youtube.com/watch?v=Qrw6Xj5a0nM  (след 45-тата секунда)

Единственото, което ме притеснява е, че предното (откъм нас) ляво колелце на подвижната установка твърде малко се движи (когато сеулецът я бута) за да сме сигурни, че отдолу не е прокаран кабел. Другото е, че твърде бързо гасят установката, т.е. тя може да е акумулирала необходимата за демонстрацията енергия при първоначалното развъртане, и те да я спират в момента, когато мощността започва видимо да пада... Какъв е смисълът една безкрайно работеща установка да я изключваш в края на 3-минутен демонстрационен клип?!

:) Споменава се славянското име Андрей, който пък в другия клип по едно време казва: "Свободна енергия".
Интересно...

Тук най-меродавно би било мнението на Иван БГ. Много ще е интересно как той би коментирал видяното...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Infinity SAV Team
« Отговор #2 -: Август 26, 2016, 05:20:03 pm »
Това просто не може да не е измама. наблюдавайте ремъка на установката. На забавен кадър се вижда, че при старта двигателя завърта надясно и дърпа генератора през горната част на ремъка при което от разтягането долната леко се охлабва и започва малко да плющи.Това е нещо напълно нормално, но когато им се разменят ролите и магнитния мотор дърпа електрическия при тази посока би трябвало да се опъне долната част на ремъка и да плющи горната. Да ама не, ясно се вижда, че състоянието на ремъка остава непроменено. Тоест електродвигателя продължава да върти магнитния мотор през горния ремък.

Неактивен pathfinder

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Infinity SAV Team
« Отговор #3 -: Август 26, 2016, 08:10:14 pm »
 Радико,
Изгледах повече от десет пъти пускането на установката. Категорично съм сигурен, че тя тръгва в посока обратно на часовниковата стрелка. Виж в самото начало на старта белите маркери върху ремъчните шайби. Нормално е след развъртане, при преминаване в генераторен режим, да вибрира долната част на ремъка.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Infinity SAV Team
« Отговор #4 -: Август 26, 2016, 08:11:45 pm »
Никой ли не вярва, че ако от едната страна кутийките са празни, я от другата са пълни с вода непрекъснато системата ще се движи???
Това си е напълно нормално. Тук достатъчно пъти се е разглеждала подобен тип установка. Докато подаваш въздух ще върти!!!
Установката работи. Друг е въпроса с вкараната и изкарана енергия?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Infinity SAV Team
« Отговор #5 -: Август 26, 2016, 09:50:32 pm »
Цитат
Изгледах повече от десет пъти пускането на установката. Категорично съм сигурен, че тя тръгва в посока обратно на часовниковата стрелка
И на мен така ми се стори от начало но това се получава от разликата в оборотите и кадровата честота. На забавен кадър се вижда по добре но дори и да не е на забавен кадър ясно се вижда, че през цялото клипче винаги долния ремък е освободен от усилие. Това е по важния момент.
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Infinity SAV Team
« Отговор #6 -: Август 27, 2016, 01:04:51 am »
PyroVeso, за съжаление е...фейк!
Радико правилно е забелязал движението на ремъка, когато страната на един ремък се превръща от "охлабваща" в "издърпваща", наистина и дума не може да става за същата амплитуда на вибриране!
Но...има и друго:
Първо - ако има генераторна част, която "развъртайки се" чрез ел. мотор започва да дава въртящ момент, би следвало, преди да се изключи този ел мотор от захранването да има постоянно самоускоряване, понеже в един момент се явяват два двигателя, нали така?
Второ - при изключването на ел. двигателя няма никаква промяна в оборотите...дотук ще кажете - ок, може да е съвпадение на оборотите, давани от "генератора", добре, но при включване на товар?
При всяко включване на товар, би следвало да има лек пик (забавяне) на оборотите, дори и за секунда!
Няма как да е за десети даже, а поне секунда (тук има механика и кинематика-инерционни сили), няма как да не се забележи.

Никой ли не вярва, че ако от едната страна кутийките са празни, я от другата са пълни с вода непрекъснато системата ще се движи???
Това си е напълно нормално. Тук достатъчно пъти се е разглеждала подобен тип установка. Докато подаваш въздух ще върти!!!
Установката работи. Друг е въпроса с вкараната и изкарана енергия?
Точно това е въпросът (не е друг) :D
И моят вентилатор работи - факт!
 

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Infinity SAV Team
« Отговор #7 -: Август 27, 2016, 08:28:24 pm »
Този Андрей, мисля, че беше герой и в друга тема - демонстрираше някаав киловатни генератори и беше с кожено яке, но не мога да се сетя в коя темя беше и то наскоро. Включваше духалки и бормашини в генератора.
Някой спомня ли си го това?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Infinity SAV Team
« Отговор #8 -: Август 27, 2016, 09:02:57 pm »
Беше в тема за алтернатива на Бедини май.
Не мога да я намеря барзо.