Автор Тема: Re: Земята е живо "същество"...  (Прочетена 35662 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #15 -: Юни 29, 2017, 11:01:15 am »
Какво означава, "Не са разрешени"? Кой го е казал, при условие, че вселената е биполярна? Адаш, упорито залиташ в светлата полярност.

Цитат
то какво представлява духа или душата, по висшия Аз?

Проявления на същото съзнание, чиято цел е безкрайни вариации.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #16 -: Юни 29, 2017, 11:15:52 am »
Може би си прав, но това е един изключително краен вариант, след който всичко изчезва и става едно единно "съзнание". А как би обяснил съществуването на измерения в тоя случай? Между другото и Ник говори нещо подобно, че всичко е илюзия и ние сме бог. Само че аз до колкото знам човешкото съзнание може да достигне само до астрала и не може да премине по нататък докато е човек. След смъртта(вече не е човек), ако е с достатъчно висока вибрация може да шари из измеренията(евентулано, ако го пуснат)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #17 -: Юни 29, 2017, 11:49:35 am »
Иване,
практиката си е практика, а теорията - теория. Аз говоря от гледна точка на моя личен опит. Относно традициите с дупките, те не са случайни. От София до Варна може да отидеш пеш, но може и с кола - ако знаеш че съществуват автомобили де  :) Топлата вода в тази област е измислена от хилядолетия, няма нужда да се мием само със студена. Нещата не опират до психология, страхове и т.н. - а до спектър и вид на енергията. Пробвай някой път.
Поздрави!

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #18 -: Юни 29, 2017, 12:23:06 pm »
Ще ти опиша какво ми се случи последния месец.
 Имах желание да покажа нещо което ми се струваше че работи на срещата в Казанлък(така и не ми остана време да отида). Просто ми трябваше малко време за да го фрезовам и пробвам. Само че имах много работа. Това което е интересното е че в главата ми изникна работеща конструкция(поне според мене), при това много проста. Изникна от нищото. В момента в който в понеделник си издадох инструмента и всичко което имах като знание за конструкцията изчезна. Всъщност изчезна енергията която беше с знанието. И сега ако започна съм сигурен че няма да мога да направя нищо работещо.
  Ето ти и моето обяснение: Вибрациите ми са се променили под действие на психическото ми натоварване и по някакъв начин съм прихванал тая мисъл-форма която не е задължително да е за мене. Даже това нещо най вероятно вече е правено. И така докато си бях под напрежение всичко си ми беше в главата. В момента в който се успокоих и вибрацията ми се е променила и веднага знанието за направата на устройството изчезна. В момента мога да възпроизведа само това което съм обмислял докато все още бях на ниво, но то не е достатъчно.
 С това толкова много писане исках да кажа следното: за да се свържеш с нещо в енергийния свят трябва да си на неговата вибрация. Нещо като радиото, и 380в да му пуснеш ако не си настроил честотата няма да чуеш нищо. Това че евентуално си успял не означава че не си направил точно това несъзнателно. Аз исках да кажа че не се изразяваш правилно.(според мене де, то се знае)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #19 -: Юни 29, 2017, 10:51:52 pm »
Може би си прав, но това е един изключително краен вариант, след който всичко изчезва и става едно единно "съзнание". А как би обяснил съществуването на измерения в тоя случай? Между другото и Ник говори нещо подобно, че всичко е илюзия и ние сме бог. Само че аз до колкото знам човешкото съзнание може да достигне само до астрала и не може да премине по нататък докато е човек. След смъртта(вече не е човек), ако е с достатъчно висока вибрация може да шари из измеренията(евентулано, ако го пуснат)

Измеренията съществуват, заради различните честоти (вибрации)на информацията (съзнанието), която ги изгражда. Няма противоречие. Ние не ги осезаваме съзнателно, поради ограниченията на матрицата. С Ник съм съгласен. Ние сме просто клетки в един организъм, този на Богът творец. Може ли, един твой левкоцит, да осъзнае, че е част от твоето тяло? Крайния вариант, за мен е истината. Нощта на Брахма е когато енергията изчезва, с нея цялата вселенска матрица и остава само....едно спящо съзнание. Това на Богът творец. Съветвам те, да четеш личните преживявания на "Н". С мен резонират прекрасно.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #20 -: Юни 30, 2017, 01:39:01 am »
Скелет, различните каменни съоръжения (погрешно определяни като "крипти" и т.н.), включително и пирамидите,  далеч не са имали за цел "преодоляването страха от смъртта", за това една яка битка стига.
Те просто са инструменти на ТЕХНОЛОГИЯ, която днес не само е неизвестна, неразбирана, недопускана, но и осмивана от "учения" свят!
Имали са за цел постигане на ИИС (изменено състояние на съзнанието) и в зависимост от предназначението си, са служели за различни неща - от  пророчески видения, през реални изживявания в минали (уж) събития, до ревитализиране на тялото (разбирай подмладяване), чак до възкресяване, в чистия физически смисъл!
"Каменните огледала" в Тибет са ревитализирали телата на малцина и са донесли преждевременно остаряване на мнозина (на някои-скоропостижна смърт)!
Сегашният пробив-аналог на някои от въздействията (на която е способна тази технология) е ОГЛЕДАЛОТО НА КОЗИРЕВ, с тази разлика, че при него няма строго профилиране на въздействието!
Просто Козирев е открил определена ТЕХНИКА, чрез която са възможни подобни процеси! Открил е ВРАТАТА, а пътят, по който ще поемеш през нея е личен избор, зависещ от собствената нагласа, чрез която приемаш света и себе си в него!
Предполагам, че човекът досега вече е открил и конкретни техники със специфични предназначения и конкретни въздействия (ако не са го "самоубили" вече или не са му препрограмирали паметта).

П.П. абе...чувал ли е напоследък някой нещо за Козирев? К'во стана с туй момче?


Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #21 -: Юни 30, 2017, 07:58:58 am »
Атос, аз също съм използвал пирамида. Малка, алуминиева, която братчеда ми настройваше на главата. След 15 минути си като нов. Само че това е външно устройство, което трябва да се използва само в крайни случаи. Целта е да се научиш да живееш така, че да не попадаш в "дупки".

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #22 -: Юни 30, 2017, 11:18:48 pm »
Атос, аз също съм използвал пирамида. Малка, алуминиева, която братчеда ми настройваше на главата. След 15 минути си като нов. Само че това е външно устройство, което трябва да се използва само в крайни случаи. Целта е да се научиш да живееш така, че да не попадаш в "дупки".
Трудно...не всеки има нагласата и узряване за подобни практики :D
Затова стана и дума за ТЕХНОЛОГИЯ -  безкомпромисна и незачитаща променливите на индивида...

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #23 -: Юли 01, 2017, 10:17:06 am »
Атос, книгите дето си чел, съм ги чел и аз. Само че: за едно такова изследване на място трябват пари и учения отива при тоя дето е с мангизите и си проси. Накрая след приключване на проучването, той(учения), трябва да оправдае средствата. И се почват разни статии и книги дето не е ясно въобще дали има истина в тях. Възкресяването е недопустим процес!!! За пророчески видения не ти трябват пирамиди. А защо са строени? Проблема е в това че за нас няма никакво значение в момента. Ако в дадено време трябва да имаш това знание, ще го получиш.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #24 -: Юли 01, 2017, 10:21:16 am »
Правилно го каза - "недопустим процес", не невъзможен...

Неактивен kinggod

  • Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #25 -: Февруари 26, 2018, 11:33:15 am »
Мисля че това е въпрос на гледна точка. Има логика, но е доста абстрактно твърдение и в такъв случай трябва да се приеме, че и другите планети са живи същества.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #26 -: Февруари 26, 2018, 12:23:46 pm »
Мисля че това е въпрос на гледна точка. Има логика, но е доста абстрактно твърдение и в такъв случай трябва да се приеме, че и другите планети са живи същества.

Да, всяка населена с живот планета, имаща сложен енергиен обмен с флората, фауната и литосферата си!
Ти колко такива планети знаеш?

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #27 -: Март 12, 2018, 11:44:53 pm »
В биологията си има ясни критерии, на които нещо трябва да отговаря, за да може да се нарече живо същество. Основният от тях е размножаването. А Земята не се размножава. С това въпросът за "живата" Земя се приключва :-D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #28 -: Март 13, 2018, 10:00:34 am »
Да, прав си!

А от гледна точка на бактерия, живееща 5-6 часа и познаваща един-единствен човек (приемник), дали пък същият този човек е живо същество или нейната "планета"?
Така или иначе, за нея той не се размножава!

Въпросът е строго екзистенциален...философски, а спорът може да е безконечен и никога с краен изход ;D
« Последна редакция: Март 13, 2018, 10:42:43 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Земята е живо "същество"...
« Отговор #29 -: Март 13, 2018, 02:02:54 pm »
В биологията си има ясни критерии

Ибем ти биологията. Кат е толкова важна, дава ли обяснение, кое кара сърцето в ембриона, да направи първия удар. Ти знаеш ли? Всичко дето завършва на "логия", го пиши в кофата.