Автор Тема: Хипотезата на Радико  (Прочетена 41779 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2016, 09:18:34 pm »
Съжалявам dmitarp обаче ако ти тичаш се движиш и отделяш бурно топлинна енергия.
ако обаче се движиш с помощта на автобус бурното отделяне на енергия липсва нали.
Тук във форума преди около година две разни хора размахваха като обезумели наелектризирани пръчки точно с тази цел, сега си го спомних. Низо май не е обаче.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #31 -: Октомври 17, 2016, 12:30:40 am »
Тогава би трябвало магнитните полюси да съвпадат с полюсите на планетата. А реално има немалка разлика...
Може би има някакво фазово изоставане...или избързване? Все-пак Земята се движи в пространството...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #32 -: Октомври 17, 2016, 12:43:10 am »
Е тя и йоносферата се движи заедно със Земята... А и говорим за 11 градуса отклонение (по спомен), не с някакви ъглови минути.
Още - Земята се върти и около оста си, и около слънцето. При такава сложна траектория "изходите" на магнитните полюси трябва да се мандахерцат насам-натам веднъж с дневна амплитуда, веднъж с годишна. А те си стоят почти на едно място. Местят се, но за векове и хилядолетия.

Поне моето мнение е, че произхода трябва да се търси под земята, не над нея. Над нея нещата са много динамични за толкова постоянно нещо.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #33 -: Октомври 17, 2016, 08:32:12 am »
Цитат
Поне моето мнение е, че произхода трябва да се търси под земята, не над нея. Над нея нещата са много динамични за толкова постоянно нещо.
Дааа. Напълно съм съгласен с теб juliang Какво обаче се получава когато анализираме фактите:
Хипотезата за земно ядро представляващо постоянен магнит отпада поради това че при високи температури постоянни магнити няма. (заради точката на Кюри)
Хипотезата за това, че земното магнитно поле представлява електромагнит индуциращ полето в следствие въртенето в слънчевото магнитно поле отпада защото влиза в силно противоречие със закона на оня простак Ленц. Все пак въпреки огромният спирачен ефект който би се породил Тя все пак се върти.
И понеже аз не знам друга хипотеза освен изказаната по горе от мен за която не намирам все още сериозни противоречия остава тя като най реалистична въпреки прекалената и революционност за някои хора.
Оооо забравих за Костенурките и слоновете ама те май са за друг форум.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #34 -: Октомври 17, 2016, 09:40:17 am »
Радико! Запознат ли си с теорията (и практиката) за кухата Земя. Има  и доста доказателства че е куха. Има и добри филми и документален материал за това. Това е друга перспектива и мисля че си струва да се запознаеш с нея...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #35 -: Октомври 17, 2016, 10:27:52 am »
Запознат съм, но и тя също има много слабости като дълбоките сондажи например "особено колския" които отчитат равномерно и предсказуемо повишаване на температурата с повишаване на дълбочината. Иначе според мен поради това, че точно в центъра на земята е нулвеа гравитация нормално е там да се получи някаква кухина или поне там да се концентрират хим. елементи с по ниско относително тегло а по тежките метали да са в зона с по силна гравитация. А да забравих, там освен че гравитацията е нулева въздейства и центробежната сила от въртенето. А във центъра на всеки вихър има дупка.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #36 -: Октомври 17, 2016, 12:08:27 pm »
Добре, а как ви се струва следната идея:
Твърди се, че ядрото на земята е в някаква течна форма, или по-скоро нещо като желе. Ако скоростта му на въртене е по-малка или по-голяма от тази на кората, а материала от който се състои земната кора е донякъде изолатор, е ли възможно от триенето на тези слоеве да се образува статично електричество, подобно на това което се образува при триене на ебонитова пръчка във вълнен парцал? Нагрятата лава състояща се вероятно предимно от метали може да не е магнит, но вероятно е проводник. И тези гигантски токове и напрежения да текат с по-голяма сила по местата, където проводящия метал е в по-големи концентрации. Така ще се образува един течен ротор с бавно променящи се намотки. С времето тези проводящи слоеве ще се смесват, ще се променят, съответно токовете ще намират по-проводящи места през които да текат и съответно местата на магнитните полюси ще се променят.
Това мисля че се връзва доста добре с това, което наблюдаваме.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #37 -: Октомври 17, 2016, 12:57:06 pm »
В цялата работа има само един въпрос. Какво би предизвикало тази разлика във скоростите при положение, че имаме една напълно затворена система която е в покой, няма никакви ускорения от наколко милиона години. а ако моята теория не е вярна значи и от поне 3 милиарда години. какво би предизвикало и постоянно предизвиква тази разлика в скоростите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #38 -: Октомври 17, 2016, 01:49:15 pm »
Дай да помислим пак, тогава?
Какви са фактите?
1.Магнитните полюси не съвпадат съвсем със земните.
2.Магнитното поле отслабва с времето.
3.Въртенето на Земята също се забавя с времето.

Въпроси:
1. Дали магнитното поле е "външно" предизвикано? - По-скоро не, понеже някои луни нямат магнитно поле (явно ядрото им не е течно).
2.Защо има разлика в магнитните и ротационните полюси? - Възможният отговор е: Защото ротационните оси на ядро и мантия се разминават малко.
3.Защо Земята си забавя въртенето? - Защото ядрото е течно (ефектът на завъртяно сурово яйце). Оттам би дошла и разлика в ъгловата скорост на въртене на ядро и мантия. И понеже системата, както каза е затворена (ма не съвсем), тази разлика е малка, но между ОГРОМНИ маси, ако беше по-голяма, да се е взривила Земята досега.
4.Защо разликата между  осите се увеличава с времето? - нямам хипотетичен отговор.

Сега...отварят се други въпроси - Дали ядрото е  завъртяно от "статичната" част на Земята или ядрото чрез въртенето си завърта Земята?
Огромните механични сили на триене (макар и в течна среда) предизвикват още топлина и втечняване, поради което ядрото не изстива бързо?
Дали всичко не е един гигантски електродвигател (което разисквахме в една друга тема), поставен в магнитното поле на Слънцето?

П.П.При Слънцето имаме разлика, отчетена на самата повърхност - екваторът се върти за 25.6 дена, а при полюса - за 33.5 дена. При тези температури там пък е немислим "класическият" магнит...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #39 -: Октомври 17, 2016, 02:07:37 pm »
atos Точно в стила на казионната псевдонаука приемаш за даденост хипотетичното предложение на Юлиян и като мишка подминаваш неудобният въпрос който е точно в предния пост:
Цитат
Какво би предизвикало тази разлика във скоростите при положение, че имаме една напълно затворена система която е в покой
Та от тази гледна точка публикацията ти се явява малко недоносена.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #40 -: Октомври 17, 2016, 02:18:40 pm »
Защо не и земята?
Случвало се е.
http://megavselena.bg/zemyata-vs-slyntseto-smyanata-na-magnitnite-polyusi/
Точно в това време баща ми направи инсулт. Заедно с него в болницата постъпи и момче на 23г. също с инсулт.
За един ден отделението се напълни с инсулти.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #41 -: Октомври 17, 2016, 02:24:27 pm »
atos Точно в стила на казионната псевдонаука приемаш за даденост хипотетичното предложение на Юлиян и като мишка подминаваш неудобният въпрос който е точно в предния пост: Та от тази гледна точка публикацията ти се явява малко недоносена.
Ами...доноси я де?
Това, че е "напълно затворена система" си е лично твое решение, аз ти казах - "ама не съвсем", нали?
Май ти си мишката...щото иначе би признал, че приливният ефект на океаните (които са си значимо огромна маса) не е чак пък толкова "изолиран" от въртенето на Земята, че да ги пренебрегваш (поставяш ги извън "затворената" ти система).

Все едно да приемеш автомобил, каран с "постоянна газ" за затворена система, без да ти пука, че някой дърпа ръчната и да се чудиш що се забавя?

Да, Ksurnev, все-пак и други мислят така-вече дали е "ГЕОДИНАМО" или "ГЕОМОТОР",  може да се умува ;D
А може би и двете? Самозахранващ СЕ генератор?
http://megavselena.bg/nakyde-i-zashto-se-mestyat-magnitnite-polyusi/
« Последна редакция: Октомври 17, 2016, 03:44:39 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #42 -: Октомври 17, 2016, 06:00:28 pm »
Затворени системи съществуват само в ограниченото човешко съзнание. В природата няма такова нещо, дори и в на пръв поглед "капсулована" скалиста планета като нашата.
Аз съм поддръжник на теорията за постоянно образуване на материя в зоната с най-голямо гравитационно (етерно) налягане, т.е. в центъра на Земята, както и във всяко друго космическо тяло. Ако това е така, то има постоянен динамизъм в ядрото в зависимост от това по какъв начин си взаимодействат новородените материи.
Това неизменно води до постепенно нарастване обема и масата на Земята, на което се дължи разместванията в земната кора и въобще цялата динамика в недрата й. Защо в далечното минало обитателите на Земята са били с огромни размери? Защото по-слабата гравитация го е позволявала. Ако сега по някакъв начин се възроди някой Брахиозавър например, едва ли ще съумее да носи собственото си тегло.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #43 -: Октомври 17, 2016, 06:17:25 pm »
Лека корекция... брахиозавърът е воден. Но...принципно е така.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хипотезата на Радико
« Отговор #44 -: Октомври 17, 2016, 06:34:19 pm »
hyparh това е съвсем друга хипотеза която обаче за разлика от горните съвсем не си противоречи със моята. В смисъл, че има възможност само една от двете да е вярна, но има възможност да са верни едновременно и двете и това не води до противоречие.
atos  Това  "ама не съвсем" е страшно доказателство не подлежащо на оборване, щот няма какво да оборваш. Как да убедиш, че е казал нещо грешно човек който нищо не е казал.
И ако обичаш не намесвай тук гравитацията защото 80 години хиляди мастити учени търсиха връзката между магнетизма и гравитацията и накрая официално признаха И ТО ВЪВ РЕЦЕНЗИРАНО НАУЧНО СПИСАНИЕ, че такава връзка не съществува.
А сега за последно относно скапаната ви теория за динамото. За последно защото не приляга на модератор да се държи като трол Ти не доказваш несъстоятелността на теорията ми а просто я засипваш и разводняваш със други многобройни макар и смешни хипотези и така се получава разводняване и загубване на темата. Почвам да си мисля, че yoro е прав за поръчковите публикации.
Та за динамото пич Добре нека предположим, че е динамо и къде му е индуктора бе пич. че нещо не го виждам, а без индуктор тази жалка хипотеза се приравнява с изказването на барон Мюнхаузен  дето се изтеглил сам за косите си.  Ако индуктора е извън пределите на земята то ние мерим магнитно поле извън нея демек на източник извън земята. Ооп половината от моята теория е вярна при наличие на динамо или електромотор или геомотор както искаш го наричай но когато си от страната на индуктора мериш неговото магнитно поле не това на котвата. И последно гледам че вече доста пъти повтарям Ленц, Ленц, Ленц, Ленц, Ленц, обаче всички се правят на ощипани моми по въпроса. 
Значи спирам да оборвам такива глупости защото те нямат край и няма да ми е достатъчен живота да ви обяснявам защо не сте прави. 
Целта на темата ми е да представи още една хипотеза а не да водя риторични спорове с хора които изваждат всяка попаднала им глупост за да докажат че не съм прав.