Автор Тема: Студено Електричество  (Прочетена 77771 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Студено Електричество
« Отговор #45 -: Юли 04, 2016, 07:40:13 am »
Yoro, генераторът ти ИМА електромагнитно излъчване!....



Ето тук : http://mazeto.net/index.php/topic,7375.msg72385.html#msg72385

споделих измервания относно електромагнитните излъчвания.
Аз не установих излъчвания над обикновения фон.
Все пак да отбележа, това са замервания на еднобобинен генератор.

Yoro

  • Гост
Re: Студено Електричество
« Отговор #46 -: Юли 04, 2016, 02:00:24 pm »
Електромагнитните излъчвания са слаби, но оргонното излъчване е много мощно.Какво всъщност е това оргонно излъчване? Според мен това не е една енергия а съвкупност от непознати ни такива.Достатъчно мощно е излъчването за да се усети с тялото.Най силно се усеща над сърцевината на бобините.
Усеща се също по кабелите които са свързани към батерията и от батерията.
Въобще доста странни ефекти който тепърва ще се изследват и класифицират.
Забелязвал съм, че глим крушка свързана на изхода свети понякога ярко виолетово а после жълто.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Студено Електричество
« Отговор #47 -: Юли 04, 2016, 04:49:52 pm »
Разбира се madsatbg! Не става въпрос за ЕМ излъчване което се разпростира на голямо разстояние. Имам в предвид близост до бобините, и сърцевината както Yoro написа! Ето как го установих на моята джиджавка!
https://drive.google.com/open?id=0Byxk88Af9xF9ckJIMjhFeWlhbEk
Забележи, индуктираното напрежение над бобината е по високо, спрямо това над въртящите се магнити! Моето обянение че се прибавя обратният импулс!
Още едно наблюдение! При първото посещение при Yoro, той сам ми подаде нео магнит в дланта. Свих в юмрук, доближих сърцевината, външен край на една от бобините. Дори на 5см. се усещаше осезаема вибрация на китката ми!
За мен, това е очевидно взаимодействие на електромагнитно поле с постоянен магнит! Според мен това са загуби!
Това са физически разбираемите, с възможност да се измерят ефекти от работата. Също както по горе написах, мога да приема положително влияние в/у здравето, защото медицината отдавна използва магнитни полета за лечение!
Дали това което коментираме наистина е по ефективно, трябват много много опити, наблюдения и т.н.! Още по настрани са твърденията, че се увлича оргонен поток с положително въздействие! Ако е рекъл Всевишният и тази неща могат да станат действителност и тогава няма да се дивим на "студено електричество", "хладен ток" кой знае още какво?? Как обаче да ги приемем сега? Липсват много причини! Радетелите ще трябва да поработят яко и убедително!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Студено Електричество
« Отговор #48 -: Юли 04, 2016, 04:59:29 pm »
Отрицателно заредени йони, това е праната (оргонът). Химични елементи в колоиден вид в околното пространство, които се усвояват най-лесно с белите дробове. Отговорете си сами, къде е повече праната, респективно отрицателно заредениете йони и защо и сами намерете отговорът, пък после мислете, с какво ще мерите и къде ще мерите.


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Студено Електричество
« Отговор #49 -: Юли 05, 2016, 08:51:37 am »
Тц. Не е това  :) Отрицателно заредените йони са следствие и съпътстващо явление, а не причина или същност на оргона. При т.нар. "люстра" на Чижевски /въздушен йонизатор/ откъдето тръгва теорията за отрицателните йони, има отделяне на оргонен поток от остриетата, заедно с изтичането на електрически заряд с ВН. Това е само една от методиките за концентрация на енергията от околната среда, нищо повече.
Пасивни оргонни намотки от няколко вида също излъчват мощен + оргонен заряд, а там производство на йони не съществува - и в склада няма  ;) Просто ел. ток не се ползва и нещата са чисти, а не смесени.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Студено Електричество
« Отговор #50 -: Юли 05, 2016, 09:19:16 am »
Учудваш ме. Това че си направил устройства и виждаш ефекти, изобщо не значи, че имаш правилните обяснения. Човекът е чудно същество. Най- добре умее, да се само заблуждава.
Чувал ли си словосъчетанието, "Положителната енергия е в отрицателните йони"? Едва ли и затова нямаш правилната перспектива.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Студено Електричество
« Отговор #51 -: Юли 05, 2016, 11:51:55 am »
edin, не се учудвай, етерната енергия (праната) е абсолютно неутрална енергия, тя и затова е неоткриваема с познатите ни уреди. Едва когато приеме някаква информация тази енергия (тоест когато се превръща в оргон)  започва да придобива електромагнитни свойства, затова оргонът може да се открие с уреди но праната не.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Студено Електричество
« Отговор #52 -: Юли 05, 2016, 12:06:57 pm »
 edin
За твое съжаление опростеното обяснение което даваш е безкрайно отдалечено от истината спрямо това което твърди caduceus. Не казвам, че той знае и ето обяснява всичко и цялата истина, просто и той търси по свой начин, но обяснението със отрицателните йони е много погрешно. Все едно да посочиш сянката на някой човек и да кажеш ето това е човек дайте сега да го изучаваме. Да хората хвърлят сянка понякога,  но не винаги. Много други предмети също хвърлят сянка, отново обаче не винаги. Така и с отрицателните йони. Определено те са признак за тази някаква енергия "аз не се наемам да я определям с име"
Но не винаги Много други включително и убийствени лъчения генерират отрицателни йони.
Има и8 доказателства за наличие и действие на "енергията" и без задължителното наличие на отрицателни йони.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Студено Електричество
« Отговор #53 -: Юли 05, 2016, 01:18:30 pm »
edin, не се учудвай, етерната енергия (праната) е абсолютно неутрална енергия, тя и затова е неоткриваема с познатите ни уреди. Едва когато приеме някаква информация тази енергия (тоест когато се превръща в оргон)  започва да придобива електромагнитни свойства, затова оргонът може да се открие с уреди но праната не.

Абсолютно точно казано, дори да е не докрай разбираемо за някого! С лекото допълнение, че не всяка енергийна матрица, приета от  първичната (бяла) енергия има точно електромагнитни свойства в познатия ни вид...и преди съм споменавал, че прана и оргон не е едно и също.
Праната е първичното, чистото...непрограмирано състояние на жизнената енергия (енергиен хардуер).Тя може да приеме форма на почти ВСИЧКО от познатия ни свят - материя или други енергии, зависи от "софтуера".
Христос е успявал да прави трансформации и създаване на материя (предимно храна).
И днес има майстори в Индия и Тибет, които владеят някои "програмирания"...
Смятат ги за "чудеса"...пак ще бъда дамгосан като окултист, нали...

П.П.edin, преразгледай си концепциите - наопаки са (нищо лично). Кое е следствие и кое-причина?
По твоята логика прана във вакуум няма...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 536
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Студено Електричество
« Отговор #54 -: Юли 05, 2016, 01:36:28 pm »
Ами да, ти си се доказал, като такъв.
Говориш за неща, които си чел от книгите на някой ненормалник /свободни съчинения на фантазьор/ и ги приемаш за истини, без конкретни доказателства.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Студено Електричество
« Отговор #55 -: Юли 05, 2016, 01:42:10 pm »
Ами да, ти си се доказал, като такъв.
Говориш за неща, които си чел от книгите на някой ненормалник и ги приемаш за истини, без конкретни доказателства.

Развеселяваш ме ;D
Да, чел съм много (и продължавам) от където каквото мога...важно е да се отсява и да се мисли. И фактът, че съм достигнал до някои истини по чисто аналитичен път, а те се припокриват с преките наблюдения на колеги, които имат тези способности трябва да ти говори нещо:)

Кое са "доказателства" за теб?
Христос е превърнал водата във вино. 2000 години как някой друг не превърна едно нещо в друго, ако са фантасмагории - все щеше да има подобни "измишльотини" за това време, след като имаме вече прецедент?
За мен част от доказателствата са Библията, Рамаяна, Махабхарата...плочките в Шумер...всичко "черно на бяло" записано.


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 536
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Студено Електричество
« Отговор #56 -: Юли 05, 2016, 01:44:51 pm »
Развеселяваш ме ;D
Да, чел съм много (и продължавам) от където каквото мога...важно е да се отсява и да се мисли. И фактът, че съм достигнал до някои истини по чисто аналитичен път, а те се припокриват с преките наблюдения на колеги, които имат тези способности трябва да ти говори нещо:)

Ако така ментално и аналитично си изкарваш хляба, няма да имаш и 5 лв. в джоба, само ще наблюдаваш, като твоите колеги окултисти, как материята минава покрай вас.  :D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Студено Електричество
« Отговор #57 -: Юли 05, 2016, 01:53:17 pm »
Ако така ментално и аналитично си изкарваш хляба, няма да имаш и 5 лв. в джоба, само ще наблюдаваш, като твоите колеги окултисти, как материята минава покрай вас.  :D
Това пък каква връзка има?


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Студено Електричество
« Отговор #58 -: Юли 05, 2016, 01:59:23 pm »
Не ми пречи фактът, че някои хора тънат в заблуда. То си е в реда на нещата. Атос в космосът няма прана. Във физически вакуум, протича ускорен разпад на материята. Повече прана има в планините например и покрай морето. Хайде някой да каже защо. Има само един учен, който е изградил стройна и проверима система, която обяснява нещата и това е  омразния ви Тюрен. Ама по лесно е да се чете за Райх, щото го е писал, като детска книжка, без никаква система от знания и доказателства за причината и естеството на нещата. Имаме само факти, точно като някои от участниците тук.

Yoro

  • Гост
Re: Студено Електричество
« Отговор #59 -: Юли 05, 2016, 02:19:02 pm »
Какво според теб  edin е прана?
Възможно ли е от магнитопровода на бобината на моя генератор да се излъчи толкова мощен електромагнитен импулс, че да се усети от два сантиметра като пробождане.Подобно нещо съм усещал от ТХО-то на телевизор.Тук няма високо напрежение над  магнитопровада де. Когато се усеща такова нещо не работи нищо което е с дистанционно управление. Не се отваря вратата на гаража,не се отваря  колата и алармата и също не реагира.