Автор Тема: Студено Електричество  (Прочетена 76775 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Студено Електричество
« Отговор #15 -: Юли 01, 2016, 04:56:44 pm »
Цитат
Не е ли по добре да се концентрираме в/у студеното електричество?
Определено е по добре, но също така добре е най накрая да се изясни границата между "студено електричество" и "обикновения" високочестотен ток защото аз нещо не схващам кой точно какво има в предвид като използва термина "Студено електричество"
И тъака що е то студено електричество И ЩЕ ВИ ЗАМОЛЯ, СПЕСТЕТЕ СИ ОТГОВОРИ В СТИЛ:
 ПРОЧЕТИ ЕДИ КЪДЕ СИ, ОПИСАНО Е

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Студено Електричество
« Отговор #16 -: Юли 01, 2016, 05:31:15 pm »
Именно Радико! Това ми е мисълта! Нека вежите да обяснят на невежите! И малко по рано написах... собственият им опит със студено електричество! Аз до тук съм разбрал, че топлото електричество прави студено, което пък отново се превръща в топло, за да ни върши работа! И каква е ползата от това инвертиране, преобръщане? Това което зная е, че
всяко инвертиране, конвертиране, преобръщане на един вид енергия в друг, води до загуби! Та къде е файдата от упражнението? Ето това да обяснят!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Студено Електричество
« Отговор #17 -: Юли 01, 2016, 06:04:12 pm »

Цитат
И така, що е то студено електричество И ЩЕ ВИ ЗАМОЛЯ, СПЕСТЕТЕ СИ ОТГОВОРИ В СТИЛ:
 ПРОЧЕТИ ЕДИ КЪДЕ СИ, ОПИСАНО Е.

Радико, много точно казано и аз се питам същото. Между другото пропуснах да спомена, че въпросното високочестотно електричество го използвам вече повече от 6 години без да знам, че някои му викат "студено електричество". Преди шест години заради великите профилактики на EVN се наложи да си разработя и произведа online UPS - и, с които да си захранвам switch-ите в мрежата. Вместо да ползвам стандартни UPS и трафове за 60V си проектирах захранване AC-220V/ DC-18V (20A) + DC/DC инвертор 10V-18V / 80V-150V + контролирана зареждачка на 12V/45Ah акумулатор и на изхода модулирам постоянното напрежение (С четири MOSFET транзистора) в двуполярен правоъгълник с честота 24KHz . До ден днешен работят 12 такива захранвания. Предимствата са много:
-храня много switch-и един след друг (дълга линия).
-използвам оригиналните си адаптери на switch-ите.
-техниците не подскачат на стълба като работят  ;) даже не се усеща нищо. Даже и "на късо" да дадат кабела пак работи дори и след "късто" в линията (предавателна линия). Не пречи на LAN-a т.е. не се отразява на връзката.
Относно КПД около 80% със всичките загуби. При късо в кабела естествено КПД пада драстично. Зависи колко близко до източника е "късото". Та в общи линии това е. Току виж съм открил за себе си "студенето електричестово" без да знам че е такова.
Поздрави.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Студено Електричество
« Отговор #18 -: Юли 01, 2016, 08:24:59 pm »
Класическата и най-елементарна схема (без електроника) за производство на хладно електричество, се води Tesla's hairpin circuit: http://www.transformacomm.com/en/tech/tesla-hairpin-circuit.htm

Т.е. ток на разместване, получен от последователно свързани кондензатори в осцилираща високоволтова верига = хладен ток. Енергията от тази схема може да се пренася по тънки като косъм проводници и да захранва крушки с нажежаема жичка, като последната може да работи и под вода без да е изолирана.

Ток на разместване: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Displacement_current

Оттам нататък може да се мислят варианти, изпълнени със съвременни електронни елементи, но не съм сигурен до каква степен ще се запази производителността, а и вероятнто полученото електричество ще се различава до някаква степен.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Студено Електричество
« Отговор #19 -: Юли 01, 2016, 10:09:53 pm »
Здравейте,
Тока на разместване, отместване-разместване, отместване на заряди, сменяване сменят се токоносителите(неутрино)-във вакум този ток не отделя топлина. R=0 или студено електричество, свръхпроводимост.
С опита с подкова на Тесла (дълга линия дадена на късо) се демонстрира вълновия характер на този ток. Вижда се и пространствената периодичност ланда, времевата цикличност Т.
Недостатък на опитите е линейната и неразклонена верига, така че приток на външен ток на разместване липсва и СЕ съответно. Опитът е само с учебна цел да се демострира явлението и различни интересни свойства.
При този опит се наблюдава линейна или тантенциална енергия.
За СЕ трябва да имаме нелинейна енергия, която можем да я разложим на тангенциална(линейна) и радиална (центробежна/центростремителна-централна) енергия. Такава радиална енергия има при палачинкови бобини тип Тесла. Поставянето на коаксялен кондензатор около такава палачинкова бобина, показва много добър ток на разместване, имаме система съредоточени параметри, т.е. липсва пространствената периодичност ланда. 
Такива хаотични опити правя но сега трябвада ги опиша много подробно, защото се наблядава усилване на енергията. За мен това е верния път!   

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Студено Електричество
« Отговор #20 -: Юли 01, 2016, 11:17:10 pm »
Цитат
Студено Електричество - Високочестотен Импулсен Ток
Ами понеже за високочестотният импулсен ток всичко е ясно. Той се подчинява напълно на основните физични закони в електротехниката. То предлагам да изчакаме още малко да не би случайно все пак някой да знае за съществуването на съществена разлика между двете. примерно 24 часа и след което следва долният линк:
https://www.youtube.com/watch?v=sPlhKP0nZII 
Или по точно реквием за студеното електричество. Вечна му памет.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Студено Електричество
« Отговор #21 -: Юли 02, 2016, 12:22:10 am »
Сега остава и аз да попитам - има ли и каква е температурната разлика между хладния ток и студеното електричество? Или по-точно, от кой момент нататък "топлото" се конвертира в студено и има ли някаква градация?

Вероятно се нарича "студено", понеже не може да причини вреда на човек, а не заради понижаване на температурата. Крушка, захранена с него, става гореща точно както и ако се захрани с нормален ток. Намотки на малки моторчета изпушват моментално (без да се завъртат), ако им се подаде студен ток. Това означава, че в него със сигурност има доста енергия. И въпреки това (почти) не се усеща на пипане.
На втория въпрос - превръща се в студено веднага след кондензаторите. Това е токът на разместване, както написах по-горе.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Студено Електричество
« Отговор #22 -: Юли 02, 2016, 01:30:52 am »
hyparh, постът ми беше леко саркастичен, иначе и аз мога да ти дам пример с нормален ток, който не "почти", а въобще не се усеща на пипане и пак може да ти изпуши намотките на моторчето. И то по простата причина, че не е изчислявано за това, което му подаваш. Цитираш и неща от уикипедия, което означава, че това са общоизвестни факти. Пак остава въпроса - има ли нещо неизвестно в "студения ток" или е просто жаргон?

"драсни-пални-клечица"  :)   

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Студено Електричество
« Отговор #23 -: Юли 02, 2016, 01:35:48 am »
Защо при ВЧ електричество, то не се усеща като "токов удар" от живата тъкан? Дори има предположения, че е полезно.
И отговор - "това е така, понеже е така", не ме устройва някак...аз знам, че е така, понеже съм държал в ръка проводник със 7000 волта, въпросът е - ЗАЩО?
Предполагам че се дължи на т.нар "скин ефект", който с повишението на честотата е все по-осезателен. Тока протича буквално по епидермиса на кожата - там където няма нервни окончания.
А и предполагам че човешката кожа е един изключително добър изолатор на високочестотно напрежение, така че тока който преминава клони сериозно към нулата. Много-много под опасните за човек нива, вероятно и под нивата при които човек ще усеща нещо. Някакви части от микроампера...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Студено Електричество
« Отговор #24 -: Юли 02, 2016, 02:13:17 am »
Предполагам че се дължи на т.нар "скин ефект", който с повишението на честотата е все по-осезателен. Тока протича буквално по епидермиса на кожата - там където няма нервни окончания.
А и предполагам че човешката кожа е един изключително добър изолатор на високочестотно напрежение, така че тока който преминава клони сериозно към нулата. Много-много под опасните за човек нива, вероятно и под нивата при които човек ще усеща нещо. Някакви части от микроампера...
Предполагаш???
Моята практика говори точно обратното - при съвсем лек допир се усеща електричеството, като леки иглички, щом стиснеш здраво, усещането изчезва, как би го обяснил?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Студено Електричество
« Отговор #25 -: Юли 02, 2016, 02:54:26 am »
Mind, не знам дали с друг вид електричество крушка с нажежаема жичка за 230V ще може да свети под вода. Ясно е, че може да се подаде нормален ток на моторчето и то да изпуши - като например едни 700А на 1V от моднат траф - направо ще се възпламени :D Естествено човек няма да усети нищо при пипане на изводите, понеже този огромен ток няма как да протече през тялото при такова ниско напрежение.
В уикипедия пише много неща, ама не всички са ясни докрай :)
Да, появяват се и енергетизиращи усещания при игра със студен ток (отделно и като излъчване от трептящия мост като от антена), но специално това не виждам смисъл да се коментира, а и при всеки може да е различно.
След като се забелязват ефекти, различаващи се от тези на нормалния ток, значи има какво да се изследва.

Velektra

  • Гост
Re: Студено Електричество
« Отговор #26 -: Юли 02, 2016, 02:00:16 pm »
Понятията "късо съединение" и "прекъсната верига" при хладното електричество са обърнати на 180 градуса.
Например ако се постави по-голям резистор хладния ток се увеличава. Колкото повече расте съпротивлението, толкова се отива към късо за тока от хладното електричество. Късото настъпва когато е прекъсната веригата! Затова трябва да има винаги включен товар.
https://www.youtube.com/watch?v=yVzhKpEqUgc

Все пак ще се опитам да опиша как аз виждам нещата.
Всичко започва от радиантната енергия.
Преди показвах една картинка с разликата м/у магнитно поле и радиантно (ама не е поле последното).
При протичане на ток по проводник се създава магнитно поле около него. Като се спре тока това магнитно поле при прибирането си индуктира от своя страна ток в проводника. Но това може да се опреличи като меко, плавно действие. Без да се дърпа лъва за опашката.
При радиантната енергия тока трябва да е постоянен, еднопосочен и рязко да се спира и пуска. Така при определени и конкретни условия зависещи от парамертите на намоткава, физ. размери и други, се създава радиантната енергия, която не е така "мека и плавна" както магнитното поле, а дърпа яко лъва за опашката.
От друга страна понятието радиантна енергия не означава, че това е енергия, която веднага върши работа директно. Тя "предизвиква" едно нещо да реагира. И чак при неговото реагиране се получава хладното електричество също както магнитното поле при прибирането си създава познатото ни електричество.
Радиантната енергия всъщност създава около намотката все едно област на ниско налягане, но не за въздуха, а за Етера. И той реагира като "ощипан" и става като приказката дето хвърляме един камък на маймуната, а тя ни отговаря като ни обсипе с няколко наръча банани.
Така че с малко от изветното ни електричество, предизвикваме много по-голяма реакция и от там СЕ.

Долу-горе това е според мен.
Много ми харесва това изречение:
"Следует иметь в виду, что холодная электроэнергия обеспечивает почти неограниченную мощность, и использование которой не понятны многим людям."

Yoro

  • Гост
Re: Студено Електричество
« Отговор #27 -: Юли 02, 2016, 02:16:17 pm »
Velektra, много добре го описа това. :)
И аз наблюдавам яко поле около проводниците и даже на средата около генератора ми.Ако видиш какво се получава при мен сигурно ще го обясниш по добре от мен.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Студено Електричество
« Отговор #28 -: Юли 02, 2016, 03:55:48 pm »
Та най накрая ще се съередоточим ли върху фактите демонстриращи особенностите на студеното електричество и методите на получаването му от хора без екстрасензорни способности.
Цитат от поста на Радико!!  #51

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Студено Електричество
« Отговор #29 -: Юли 02, 2016, 07:59:14 pm »
. . . . . . . . Вместо да ползвам стандартни UPS и трафове за 60V си проектирах захранване AC-220V/ DC-18V (20A) + DC/DC инвертор 10V-18V / 80V-150V + контролирана зареждачка на 12V/45Ah акумулатор и на изхода модулирам постоянното напрежение (С четири MOSFET транзистора) в двуполярен правоъгълник с честота 24KHz . До ден днешен работят 12 такива захранвания. Предимствата са много:
-храня много switch-и един след друг (дълга линия).
-използвам оригиналните си адаптери на switch-ите.
-техниците не подскачат на стълба като работят  ;) даже не се усеща нищо. Даже и "на късо" да дадат кабела пак работи дори и след "късто" в линията (предавателна линия). Не пречи на LAN-a т.е. не се отразява на връзката.
. . . .

dymelsoft  ти ме навеждаш на следната мисъл. Може ли да  разработиш предавател - приемник, подобно на твоят, така че излишната енергия от моята ДЕЦ, по точно от
ФВ панели или от акумулаторите, да се предава на някоя от съседните до мен къщи.
Тази излишна енергия да се предава по ЕДНОПРОВОДНА линия чрез ВЧИТ (това което в темата наричате "студено електричество").

Предавателят изпраща , а приемника приема ВЧИТ или "студеното електричество", преобразува го в "нормален" ток АС 220 В, 50 Хца.
Разстоянието е не повече от 200 м. Мощност около 1 кВт, като начало.

Предимствата на еднопроводната линия са ясни, безопасна, тънък проводник и това, че
"хитреците" няма да могат да точат енергия от линията, просто няма да могат да я ползват.
Това ще бъде локална енергопреносна мрежа.Тя ще пренася енергия между ДЕЦ и местните
потребители.

dymelsoft Готов съм да финансирам разработката, разбира се по НАРОДНИ цени  ;D