Автор Тема: Механичен или електронен "bedini"  (Прочетена 7927 пъти)

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 532
  • Рейтинг: 289
Re: Механичен или електронен "bedini"
« Отговор #30 -: Юни 20, 2016, 09:27:53 pm »
Определено 700 долара няма да дам... :) Чак толкоз не съм любопитен. Ма Асен мое да пусне някое видео ако му остане време - ще е интересно.
При Жоро просто не мога да отида засега - имам твърде много работа в момента. А за да разровя нещата ми трябва поне един ден. Ако намеря време - със сигурност ще отида.

Неактивен Yoro

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 424
  • Рейтинг: 81

Неактивен Phantom

• Наблюдаващ
  • Публикации: 49
  • Рейтинг: 29
« Отговор #32 -: Юни 20, 2016, 09:57:58 pm »
Който иска може да погледне този клип . Интересно е след 29-тата минута поне според мен.
https://www.youtube.com/watch?v=eFKG7jNJUi4

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 461
  • Рейтинг: 534
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #33 -: Юни 20, 2016, 11:33:39 pm »
Определено 700 долара няма да дам... :) Чак толкоз не съм любопитен. Ма Асен мое да пусне някое видео ако му остане време - ще е интересно.
При Жоро просто не мога да отида засега - имам твърде много работа в момента. А за да разровя нещата ми трябва поне един ден. Ако намеря време - със сигурност ще отида.
Ами щом е така, спри да опонираш безпочвено и да дразниш!
Като намериш време - иди и после пиши!

Неактивен locco

• Сериозно Активен
  • Публикации: 441
  • Рейтинг: 85
« Отговор #34 -: Юни 21, 2016, 03:02:53 am »
https://www.youtube.com/watch?v=6zM-yLIMLTA
<a href="https://www.youtube.com/v/6zM-yLIMLTA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/6zM-yLIMLTA</a>

Неактивен az_skeleta

• Активен
  • **
  • Публикации: 227
  • Рейтинг: 92
« Отговор #35 -: Юни 21, 2016, 08:33:42 am »
Моля за извинение, но не разбирам чак толкова от електроника и в "акъла" ми възникна един въпрос:
 На видеото се вижда че махат диска и схемата продължава да работи. Да ама не. На моето Бедини като му пусна захранването и не работи. Трябва да му врътна диска. Според мене трябва. Според мене трябва единия край на тригерната намотка да се свърже към захранващия акумулатор, а другия към базата, като тригрната и работната намотка трябва да са една срещу друга.
 http://mazeto.net/index.php/topic,7375.285.html
 Поста на моко.

Неактивен plcsoft

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 151
  • Рейтинг: 31
« Отговор #36 -: Юни 21, 2016, 08:40:17 am »
Виждам че, от доста време спорите за ефективността на Бедини генератора. Изгледайте внимателно видеоклипа на Акула всичко е измерено, обяснено, казано и показано много добре. Приятно гледане!  :)

https://www.youtube.com/watch?v=cGt3AGODTks&feature=autoshare
« Последна редакция: Юни 21, 2016, 08:58:11 am от plcsoft »

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 558
  • Рейтинг: 221
« Отговор #37 -: Юни 21, 2016, 08:53:50 am »
То на видеото всичко е възможно. Това, че работи без магнити е явно, защото го прави ръчно /осветява входната и изходната верига/.
Не трябва единия край на тригерната намотка да е вързан към +, защото така транзистора ще се отпуши за постоянно, тая намотка има съпротивление - 0. Възприеми тригерната намотка, като батерия, която и идва напрежението от магнита /то така и става де/.

Според мен няма никаква файда от тия магнити, капли, ротори и т.н., те всъщност играят ролята на генератор. Освен, ако не греша, магнита да бълва прана, като лава от вулкан и оттам да влиза тая прана във входната верига, как обаче ще се прехвърли в изходната верига не мога аз да кажа, а тия дето разбират от прана. По тяхната теория излиза, че изходната верига хем се захранва от захранващия източник, хем се прехвърля праната, къде през масата, къде през кристала на транзистора в изходната верига, сумира се явно, обира се, увлича се, остъргва се от стените на проводниците и отива в електролита, който конвертирал вече праната в електрони.  :D

Как обаче ги насосват тия процеси, прани и пр., идея си нямам. Не го разбирам това и не го разбирам....закостенял мозък... :D
Явно има някаква специализирана литература за праната и там са описани тия нейни свойства.  az_skeleta предполагам някой специалист по праната трябва да обясни процеса на прехвърляне от магнита до електролита. ;D

Неактивен az_skeleta

• Активен
  • **
  • Публикации: 227
  • Рейтинг: 92
« Отговор #38 -: Юни 21, 2016, 09:32:57 am »
Ся не мога да разбера дали си правиш майтап или си сериозен за частта с обяснението на намотките. Не случайно пуснах препратка към поста на моко. На нея се вижда че има резистор към тригерната и кондензатор паралелно на нея. Посредством тия елементи предполагам че няма да е трудно да се настрои желаната честота.
 А за праната мога да кажа следното. Карал съм курсове за лечение с този вид енергия. Метода работи перфектно, но го прилагам само на себе си и в много редки случаи на някой от семейството. Само че за добиване на ток от прана съм силно скептичен на този етап и то благодарение на провала на Бедини. Затова силно се надявам Жоро да покаже самозахранване или поне коректни измервания.

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 558
  • Рейтинг: 221
« Отговор #39 -: Юни 21, 2016, 09:48:20 am »
Да, за намотките съм сериозен,  другото е за повдигане на сутрешното настроение... :D
Резистора в базисната верига определя колко време ще бъде отпушен транзистора, т.е. широчината на импулса. Като минава магнита през намотката, той я обхожда за оределено време и създава някаква ширина на импулса. Колкото е по-ниско базисното съпротивление, толкова транзистора мести работната си точка в долния край на тригерния импулс на намотката и обратно. Демек от него определяш ширината на импулса. Ако поставиш и кондензатор паралелно на намотката, той ще я шунтира и ще настъпи изменение на импулса, ще се интегрира, т.е. ще се намали неговата амплитуда за сметка на продължителността му, ще се измени формата му /ще стане по-трионообразен, което е най-добре за регулировката/. Точно как, ще се види на осцилоскоп.

В случая честотата не би трябвало да е от значение, дали 100 Hz или 120 Hz едва ли е критично, а ще се променя от базовия резистор ширината на импулса, а оттам КПД-то на системата. Разбира се ще се промени и честотата, защото системата не е синхронна, а работи в автогенераторен режим.

За праната ще ми покажеш, като се видим в деня на истината.   :D

Неактивен Ksurnev

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 403
  • Рейтинг: 36
  • Това, което БОГ не е дал на човека, никой не може.
  • Скайп: ksurnev
« Отговор #40 -: Юни 21, 2016, 10:51:12 am »
Това е канала на katushka.net в Тубата, има доста по тази тема.

https://www.youtube.com/channel/UCwBHqsmOjDu-utVVywdlqRA

Неактивен lz1jer

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 108
  • Рейтинг: 47
« Отговор #41 -: Юни 21, 2016, 12:55:21 pm »
   SSG може да работи и без ротор с магнити при самовъзбуждане както при блокинг-генератора. Освен това работи доста по-гладко и стабилно. Лично съм го пробвал на малък Бедини-макет. Тригерната и работната намотки бяха еднакви и разположени на обща сърцевина. Честотата беше 3-4 пъти по-висока отколкото при работа с ротор и се регулираше в известни граници чрез базовото съпротивление. Понякога генерацията се запускаше сама с включване на захранването, друг път трябваше да завъртя ротора и после да го спра.