Автор Тема: Механичен или електронен "bedini"  (Прочетена 7903 пъти)

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 196
  • Рейтинг: 251
Re: Механичен или електронен "bedini"
« Отговор #15 -: Юни 20, 2016, 01:14:03 pm »
Съвсем накратко. Постът на Юлиян е информативен и полезен. На Гецата и компания са за боклука, защото няма грам инфо, а само емоция  :)
Колеги, успокойте топката /леле, докъде стигнах да говоря точно аз такива неща  ;D/. Ние с "оргоните" може да не знаем всичко, но имаме желание да се учим на това което ни липсва. Аз например си чета това-онова по електротехника, събрал съм си уреди и въпреки че нямам това образование, с помощ от приятели инженери ми става все по-ясно стандартното положение. Айде Жоро си е техник човекът и е наясно - дори ако трябва да сме точни, той е в средата на двете гледни точки - има си ел.техн. образование но вижда с очите си странните неща и се опитва да е мост. Което му прави чест.
Не виждам обаче същото желание за развитие и у вас... Едно си баба знае, едно си баба бае  ;D Измами, глупости и прочее...
Айде както отива на едни съвременни люде /все владеете ако не английски, то поне руски/ - вземете и се образовайте малко и вие, та помислете без емоции и със собствената си глава кое как е. Има доста необясними факти и ефекти дори в стандартната електротехника.
Но май мързелът говори с пълен глас и е по-лесно да се хвърляте срещу "врага" като Матросов  ;D
А всъщност - врагът сте си вие самите
Поздрави!

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 436
  • Рейтинг: 222
  • специалист, не носи на пиене
« Отговор #16 -: Юни 20, 2016, 01:14:48 pm »
juliang, какво ти разбира пък на тебе главата  ;)  :P. графики ми даваш и прочее. Ти нищо не разбираш, както и аз между другото. Казва ти се, че точни науки няма. Има чудеса които не могат да бъдат разбрани от непросветените. Още малко ще изтрая глупостите и като почна с метлата та не знам кога ще се спра.  :(.

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 530
  • Рейтинг: 289
« Отговор #17 -: Юни 20, 2016, 01:35:56 pm »
димел - когато някой пред очите ми и в контролиран експеримент мине по повърхността на Панчаревското езеро бос без да потъне - тогава може да се замисля сериозно дали пък писаниците във Бибилята не са верни (поне отчасти) :) . Но само на думи ... от много години вече не вярвам.
И кадуцей... не е злоба, не е измама. Просто е твърде необичайно за да се приеме "на голо доверие". Трябват измервания, трябват засичания, трябва повтаряемост на резултата от експериментите. Трябва да се изслушват скептиците като мен, които да посочат къде е проблема в обясненията или в измерванията. Когато всички съмнения за грешки или неправилни тълкувания бъдат отстранени или опровергани - тогава чак вече се мисли за обяснение на това което е останало.
Хубаво си намислил да правиш по-сериозно измерване. Надявам се да имаш поне 2 акумулатора, като единия да го ползваш за контролен. Товари (разреждай) го по същия начин със същия консуматор като тестовия за да имаш база за сравнение, защото характеристиките на тези дивайси се менят с времето, обаче го зареждай от конвенционално зарядно.
Трябват ти поне 50 цикъла за да почнеш да усещаш как съсипваш тестовия екземпляр - тези устройства поради изискванията за безопасност са изработени доста дуракоустойчиво.

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
« Отговор #18 -: Юни 20, 2016, 01:50:11 pm »
ОК, ще ви държа в течение. Ще се зарежда обаче в нормален режим с импулсно зарядно, това е подходящо за литиево -йонни акумулатори и се препоръчва от вносителя им. И да, два акумулатора са - единият ще е контролен. Ще направя няколко разреждания и на двата и после заряд, за да се види как са нещата на практика и тогава ще променя единия с модифицирания ми Жоров генератор, който предстои скоро да стане с пет бобини /сега е с една/. Освен него работим с колегата и по друг, с различна концепция и дай Боже подобрени параметри.
Ако се повтори историята със увеличения капацитет на старите /възстановени литиеви/ от лаптопи, нещата стават много интересни  :)
Поздрави!

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 558
  • Рейтинг: 221
« Отговор #19 -: Юни 20, 2016, 02:22:15 pm »
ОК, ще ви държа в течение. Ще се зарежда обаче в нормален режим с импулсно зарядно, това е подходящо за литиево -йонни акумулатори и се препоръчва от вносителя им. И да, два акумулатора са - единият ще е контролен. Ще направя няколко разреждания и на двата и после заряд, за да се види как са нещата на практика и тогава ще променя единия с модифицирания ми Жоров генератор, който предстои скоро да стане с пет бобини /сега е с една/. Освен него работим с колегата и по друг, с различна концепция и дай Боже подобрени параметри.
Ако се повтори историята със увеличения капацитет на старите /възстановени литиеви/ от лаптопи, нещата стават много интересни  :)
Поздрави!

caduceus, имай предвид, че като зареждаш акумулатора той винаги изисква повече енергия отколкото може да даде - 10-30% /зависи от зарядния ток/. А като го разреждаш той може да отдаде в идеалния случай капацитета който е отбелязан на него едва с 1/100 разряден ток. Колкото се качва разрядния ток, толкова капацитета намалява.

За да се разбере колко е капацитета на един акумулатор аз ползвам генератор на ток. С годините съм разбрал, че реален капацитет имат само марковите акумулатори, като Панасоник, Санио и т.н.

Неактивен Yoro

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 424
  • Рейтинг: 81
« Отговор #20 -: Юни 20, 2016, 02:37:00 pm »
 juliang, всичко което показа за литиево йонните батерии ми е известно.
За какви по свестни измервания пишеш? Аз направих всякакви тестове на възстановени батерии и чак тогава писах за резултатите.Тествах всякакви батерии. Оловни, кадмиеви, литиеви, сребърна.Те се възстановяват по един и същи начин. Дори и батерии за еднократно ползване и то от най ивтините китайски се зареждат за минути и после работят по дълго време.
Очаквах точно такава реакция и писания от вас колеги.
И  juliang, не случайно моята тема беше пусната в раздел мошеници. ;)
Бях сигурен, че за повечето ще съм такъв.
Никога не бих писал подобни за нещо което ми е непознато и не съм се уверил лично.
Невъзможно е да се докаже, че нещо е невъзможно.
Аз не съм виновен, че много колеги идваха и имат батерии възстановени и заредени от мен и не пишат. Много от тях вече имат като моя генератор, но..

Преди да пиша тук. Прочетох името на форума-по точно написаното след името.

А то какво?

Цитат на: dymelsoft в Днес в 01:14:48 pm
juliang, какво ти разбира пък на тебе главата  ;)  :P. графики ми даваш и прочее. Ти нищо не разбираш, както и аз между другото. Казва ти се, че точни науки няма. Има чудеса които не могат да бъдат разбрани от непросветените. Още малко ще изтрая глупостите и като почна с метлата та не знам кога ще се спра.  :(.

Ми хващай метлата, но и махни обяснението след името на форума.

Та да си пишете вашите..

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 887
  • Рейтинг: 197
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #21 -: Юни 20, 2016, 04:00:45 pm »
Малииии!!!! Каква полемика се е разразила от това тъпо заглавие, докато съм бил оф-линия! atose, моля те премахни думичката "bedini", и я замени с блокинг осцилатор! Не напразно съм написал "bedini" с малки букви и в кавички! Така недоразумението, надявам се да отпадне! Аз нямам собствено мнение, и не съм изразил такова! Само цитати от блога! Там оприличават Bedini Motor с механичен блокинг генератор! А моят въпрос е, "механичен или електронен"!
Очевидно колеги са изчели цялата публикация в блога и са на ясно! Там пише единствено за оловно кисели батерии!
Yoro се намеси и не разбирам защо! Разлики очи-вадни! Генератора на Yoro се самозахранва, на Бедини НЕ МОЖЕ! Генератора на Yoro дърпа от ефира, защо да не зарежда едно към едно всякакъв вид батерии? Който си няма понятие от ефира проблема си е негов! Не че аз си имам, но важно е да повярваш, и да ти бъде спокойно на душата! И сега ми е спокойно до събота 25ти юни 2016г.! Надявам се и след това!
Сега по темата! Преди време направих вял опит за импулсно зареждане на акумулатор, базирано на основна схема на boost converter! Получи се но не ме задоволи! Не бях на ясно какво се изисква! Сега се заинтересувах не защото имам нужда а от любопитство! Моето устройство се захранваше отделно а тези които показват не! Да го наречем самозахранване макар че не е правилно! Като гледам схемата, принципа не се отличава от класиката! Заедно с това изглежда сигурно! Работи само когато бъде вкл. към акумулатор! Известно е отдавана, ама на мен не! Та задавам въпрос! Някой правил ли е подобно у/во? И още въпроси, но ако няма отговор ще се захвана сам, като начало реплика на схемата, после ще видим!

Активен Bat_Vanko

• Стабилен
  • Публикации: 523
  • Рейтинг: 169
« Отговор #22 -: Юни 20, 2016, 04:08:22 pm »
За какви по свестни измервания пишеш? Аз направих всякакви тестове на възстановени батерии и чак тогава писах за резултатите.Тествах всякакви батерии. Оловни, кадмиеви, литиеви, сребърна.Те се възстановяват по един и същи начин. Никога не бих писал подобни за нещо което ми е непознато и не съм се уверил лично.
Yoro, като става въпрос за свестни измервания, я ми кажи как всъщност измери онзи отрицателен ток  ;D. Казваш че никога не би писал за нещо, което не ти е познато и не си се уверил лично... Сега е момента да ни запознаеш с този "отрицателен ток".
И dymelsoft е идвал при тебе, има като твоят генератор, но продължава да твърди че няма нищо необичайно... Ти що се правиш че не забелязваш написаното от него, или така ти изнася  ;D.

Неактивен Yoro

• Сериозно Активен
  • Публикации: 424
  • Рейтинг: 81
« Отговор #23 -: Юни 20, 2016, 04:43:34 pm »
 Bat_Vanko, за отрицателната енергия първо прочети какво е писано.
Не от мен. :) Има много писано за това. Аз може по голям скептик от теб да съм бил.След като видях какво показват и пишат го направих и се убедих, че е факт.Ако аз ти го пиша какво е. Пак ще има. Даааа.. :) Та прочети какво пишат величията. Пък тогава .Ето тук се вижда това .

А това, че е идвал при мен dymelsoft и вероятно има вече генератор.
Това не означава, че го е настроил правилно за да го изследва.
Не означава, че е разбрал въобще какво се случва.
На доста генератори който си зглобиха колеги настройката я правих аз.
Не се обръща внимание на дребни неща който са важни.

Та какво се получава? Аз го направих и тези който едвам схващат за какво става въпрос са компетентните и рецензията е от тях.

Тук става въпрос за ново нещо и специалисти няма.

Та до после.

Ако не ме е отнесла метлата де. ;)

Активен Bat_Vanko

• Стабилен
  • Публикации: 523
  • Рейтинг: 169
« Отговор #24 -: Юни 20, 2016, 07:13:32 pm »
Yoro, величията пишат много неща за отрицателната енергия, но единствено ТИ доказа "отрицателният ток". Правиш ли разлика между ТОК и ЕНЕРГИЯ, или това не е важно и няма значение. Продължаваш да изопачаваш нещата както ти отърва. Това, което се вижда на осцилограмата получената енергия ли е или отрицателният ток, че не става ясно... И с високоволтовата сонда ли я мериш или от разстояние?
Ако за тебе това са дребни неща, то те обръщат колата - както го е казал народа.

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
« Отговор #25 -: Юни 20, 2016, 07:42:10 pm »
Нека уточня нещо. Този тип енергия може да се прояви по различни начини. Доста е сходно с електромагнетизма, но не е същото. Знаете, че формулите за силата на гравитационно и електростатично поле са на практика еднакви като структура, има и други примери - природата работи с подобни средства и методики и не си пилее силите за коренно различни ефекти  :).
Хладният ток /или студеният, ако предпочитате/, се движи по проводник като нормалния, но с някои особености /зависи от материалите, но минава и през повечето изолатори/. Има скин ефект, има ефект на натрупване и инерция в проявяването и т.н.
В Бедини генератора и този на Жоро върви през плюсовата част от схемата и може да се засече там с правилния уред /не мултицет/, с радиестезична, обратна биовръзка или друга методика.
Който има коректно работещ Бедини генератор /или по схемата на Жоро/ ако иска нека да пипне изолацията на + кабела, който отива към зареждания акумулатор и ако не е напрегнат много, вероятно ще усети това-онова  :) На минуса обаче няма нищо, никакви такива тръпки и други подобни. Опитайте - това е просто и не изисква нищо друго освен малко желание, отпускане и търпение. Освен това е доста полезно.
Енергията от този тип /нарочно избягвам да я наричам "оргон" защото някои реагират като бик на червено  :)/ може да се излъчи като поле подобно на електромагнитното. Може да се насочи с отражател подобно на сателитна чиния, може да се натрупа в електролита на акумулатор или водна клетка и т.н. и т.н.
Просто изследвайте с непомрачено съзнание нещата и ще видите сами. Няма нужда от противопоставяне. Децата на сегашните ел. инженери ще са бъдещите оргонни такива - или поне ще познават и двата типа енергия, а не да се джафкат като едностранно образованите си родители в момента. Които естествено също не са виновни, че науката е кон с капаци...
Така че, нека бъдем прагматични и да си помагаме взаимно /когато естествено се вижда, че някой има такова желание, а не си чеше само езика - или други едни работи по-надолу  ;D/.
............
„Може би е хубаво това, че в сегашния ни свят революционните идеи и изобретения, вместо да бъдат подпомогнати, са срещнати с възражение и лошо отношение – заради желания, лични интереси, глупост и незнание; преминават през изпитанията, през безсърдечните мъки на комерсиалното съществуване. Така всичко велико от миналото е било осмяно, обвинявано, потискано – само за да се издигне още по-могъщо и триумфално от борбата.“
Никола Тесла
.............

Поздрави!

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 460
  • Рейтинг: 533
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #26 -: Юни 20, 2016, 07:48:21 pm »
Добре де, аз не мога да ви разбера?
Човекът ви казва - Елате, гледайте, мерете както и с каквото искате, умувайте, щото и аз не мога да си го обясня?
Нещата "падат нагоре", което е нелогично, да!
Вие какво правите?
Карате го да ви го обясни, ма както точно вие искате и с тези понятия, които са класически? Ами...няма как!
Отиваш, гледаш, казваш, това е!

Иначе и той се оплита в понятия, които са изсмукани (поради вашите настоявания) и после му атакувате всяка дума?
Защо го правите?

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 530
  • Рейтинг: 289
« Отговор #27 -: Юни 20, 2016, 08:09:35 pm »
Добре де, аз не мога да ви разбера?
...
Атос, искаме едно просто самозахранване в продължение на 24 часа или повече. Толкова ли е много? Искаме едно реле във веригата, което да превключва батериите. Една лампичка, която да се храни с излишъка  от енергията, произведен от въртележката. И Yoro да заяви отговорно и безусловно, че това нещо ЩЕ СЕ САМОЗАХРАНВА за достатъчно дълго време, за да се изключи влиянието на енергията която е била в акумулатора преди тестовете (т.е. консумацията на лампичката умножена по времето на светенето й да е по-голяма от заводския капацитет на акумулаторите). Че е правил този опит, и гарантира че устройството се самозахранва, и че може да го демонстрира на всеки желаещ да го види.

Ама не на оня бъдещия проект, дето още не го е изсънувал в детайли, а на вече работещия, на който от месец гледаме подробностите.

Толкоз искаме. Мъъъничко. Yoro да цъква реленцето насам-натам веднъж на 3 часа, или 2-3 пъти дневно - нямам идея колко често е необходимо.
Щото явно измерване няма да видим, поне не и по методика която би била приемлива за повечето.

...
Хладният ток /или студеният, ако предпочитате/, се движи по проводник като нормалния, но с някои особености /зависи от материалите, но минава и през повечето изолатори/. Има скин ефект, има ефект на натрупване и инерция в проявяването и т.н.
В Бедини генератора и този на Жоро върви през плюсовата част от схемата и може да се засече там с правилния уред /не мултицет/, с радиестезична, обратна биовръзка или друга методика.
Който има коректно работещ Бедини генератор /или по схемата на Жоро/ ако иска нека да пипне изолацията на + кабела, който отива към зареждания акумулатор и ако не е напрегнат много, вероятно ще усети това-онова  :) Енергията от този тип /нарочно избягвам да я наричам "оргон" защото някои реагират като бик на червено  :)/ може да се излъчи като поле подобно на електромагнитното. Може да се насочи с отражател подобно на сателитна чиния, може да се натрупа в електролита на акумулатор или водна клетка и т.н. и т.н.

Сещаш се какво ще попитам, нали? :) Като се движи почти като познатия ни ток, защо няма уред който да може да го измери БЕЗ УЧАСТИЕТО на човек? Толкоз неща си изобретил, а нямаш уред с едно диодче, дет да почне да мига/свети като го поставиш върху източник на "енергия от този тип"... Толкоз ли е сложно? Какви са технолгичните пречки това да се реализира?
Смятай, че такова устройство ще се продава като топъл хляб. И ме пиши мен първи в списъка с купувачи (освен ако цената му не е колкото на колата ми де ... :) )

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 460
  • Рейтинг: 533
  • Стара върба не се превива...
« Отговор #28 -: Юни 20, 2016, 08:47:53 pm »
Юлиане...да се смея ли или...
Технологически пречки вече няма!
Кадуцеус ти е показвал поне 3 вида руски апаратури, с които се засичат и измерват подобните (еретични за теб) енергии!
Скъпи са, да! Би ли си ги купил?
Не, навярно:)
И аз искам да съм с Анджелина Джоли една седмица, ама...цъ ;D
Аз пък искам да отидеш ЛИЧНО ТИ при Жоро, да гледаш и да мериш каквото си искаш!
Що не отидеш, а?
Да ти пратя 50 лева за транспорт искаш ли?
Щото...аз ще ти пратя...но мързелът да си закараш задника до там май ще надделее? Или вътрешният ти страх от срив на концепциите?

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
« Отговор #29 -: Юни 20, 2016, 09:05:17 pm »
Аааа, и аз искам при Анджелина!  ;D ;D ;D Ако ходиш, да се обадиш!
Ето ви малко уредче за измерване на оргон / или жизнена енергия/, което се продава съвсем свободно и работи коректно. На мен този LM-4 ми излезе около 700 щ.д. с доставката от Канада +и почти пълния комплект аксесоари към него. За абсолютно всичко към него трябваха още 150-200 долара, но не можах да чакам повече. Сега, за някого може и да е скъпо - и на мен не ми се даваха много много, но кеф цена няма  :)
Направихме доста измервания с него за какво ли не, но това е друга бира. Да не разводнявам темата. Производителят е инж. Дейв Марет, Канада. Сайтът му е:
https://www.heliognosis.com/
Друг разработчик, участвал в екипа е проф. Джеймс де Мео, САЩ. Сайтът му е:
http://www.orgonelab.org/cart/ylemeter.htm

Както виждате, има всичко - стига мерак за четене и експерименти с открит ум също да е наличен

Поздрави!