Автор Тема: Механичен или електронен "bedini"  (Прочетена 12676 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 109
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
Механичен или електронен "bedini"
« -: Юни 18, 2016, 03:49:56 pm »
Ровейки из нета попаднах на този blogspot!
http://bedinimotors.blogspot.bg/2010/06/bedini-ssg-circuit.html
Кратко резюме на четивото!  Най горе анимация на Bedini SSG Circuit, по надолу четем, Shawnee Baughman от Айдахо през 2000 г. е спечелил първа награда на училищно научно изложение с конструирана схема на SSG, после ненадейно разбирам че още през 1974 г. този мотор е бил патентован от Roger Andrews като непознат до сега, (има линк към патента му), както и извлечение в 4 точки, после следват обяснение че това е идентично с Bedini SSG motor, следват линкове към blocking oscilator и Joule Thief схема, по надолу има още описание, например че Bedini SSG мотора е механично тригериран блокинг осцилатор и.т.н. стигаме до схемата електронен Battery Desulpator !!!!!!!
Какво пише в пасажа над схемата?
Така, ако наистина имате нужда от батериен десулфатор, тогава тук има прост пример, няма подвижни части и е вероятно 100% по ефективен. Този пример е типичен, извличане на мощност от много батерии чрез възстановяване, (обновяване).   Това струва мн. малко да бъде направено.............. и т.н.
Нужно ли е да превеждам още?

Неактивен Yoro

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 424
Re: Механичен или електронен "bedini"
« Отговор #1 -: Юни 18, 2016, 04:28:56 pm »
Това е като моя и на Бедини.
Разликата не е в схемата а в бобината и магнитите.
Забележи посоката на въртене на ротора.
Така енергията която излъчва генератора е негативна, но работи по ефективно.Само да са направени както трябва бобините и с правилно подбрани магнити, но излъчването на генератора е негативно.
Като пиша излъчването имам предвид не импулсите необходими за да се извлича енергия а за оргонното излъчване на генератора.

Ако се направи както трябва. Без транзистори. С механичен превключвател ще е невероятно по ефективен и ще работи без батерии. С кондензатори.
Ще го видиш при мен. Това де.

Неактивен Михаил Кузмов

• Сериозен
« Отговор #2 -: Юни 18, 2016, 05:15:10 pm »
Сега вече ме хвърли в депресия! ТОВА Е КАТО МОЯ И НА БЕДИНИ. На Бедини не може да се самозахрани. Твоят се самозахранва! Е как да са еднакви!
Виж сега електронната схема! Няма собствено захранване. Вързва се на акумулатора и започва да действа.
Значи става ли въпрос за Yorini? Или за Бедини? Започнах да си мисля че съм ......! Липсва ми твоята свръх сетивност!
P.S. забележи на картинка под схемата и платката, предлагат десулфатор/зареждач за 260 долара който доставя радиантна енергия, като подчертават че закупените по 30 долара от ebay не могат това!
Кликни в/у логото на ebay и ще видиш цените!
« Последна редакция: Юни 18, 2016, 05:32:31 pm от Михаил Кузмов »

Неактивен Михаил Кузмов

• Сериозен
« Отговор #3 -: Юни 19, 2016, 11:42:09 pm »
Част от текста от линка и превод!
So what happens to the `charge battery´ when it receives a high voltage pulse ? The answer is that the battery is desulphated. Accumulations of lead sulphate are stripped from the battery plates, allowing the battery to perform better. This is the crux of the Bedini Motor myth - it can desulphate a lead acid battery making it work more effectively - it is NOT a true battery charger !
                                                                                                                                                                                      Така, какво се случва със зареждащите се батерий когато приемат високо-напреженов импулс? Отговорът е че батериите се десулфатизират. Натрупаният оловен сулфат се премахва от акумулаторните плочи което позволява на батериите да се представят по добре. Това е загадката на мита за Bedini Motor-той може да десулфатизира оловно киселите батерий правейки работата им по ефективна-това не е истинско зарядно за батерий!
Е, това си го знаем но нека да го прочетем и от други!!

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 031
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #4 -: Юни 20, 2016, 02:06:21 am »
Моля никой да не се засяга, но...заглавието на темата е абсурдно!
Все едно да кажа...механична или електронна вилица?
Или - хеликоптер с "електронни" витла, които имитират въртене?
Явното неусещане на нещата продължава да си налага отпечатъка (не говоря дори за неразбиране).
Несериозно е!

Неактивен Yoro

• Сериозно Активен
« Отговор #5 -: Юни 20, 2016, 07:55:24 am »
Михаил Кузмов! От какво изпадаш в депресия?

Моя и на Бедини са направени по една схема.Различават се само по използваните елементи, конструктивни решения,бобините и магнитите.
Ако това според теб е нищо...
Относно  десулфатизиратора. Той е съвсем различно устройство.
Сравнете осцилограмите ми.

На Бедини.

На моя.

На  десулфатизиратор.

photo sharing websites

Вижте формата на импулсите и колко в минус са?

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 266
« Отговор #6 -: Юни 20, 2016, 09:18:23 am »
                                                                                                                                                         Така, какво се случва със зареждащите се батерий когато приемат високо-напреженов импулс? Отговорът е че батериите се десулфатизират. Натрупаният оловен сулфат се премахва от акумулаторните плочи което позволява на батериите да се представят по добре. Това е загадката на мита за Bedini Motor-той може да десулфатизира оловно киселите батерий правейки работата им по ефективна-това не е истинско зарядно за батерий!
Е, това си го знаем но нека да го прочетем и от други!!

;D  Сега остава да кажете как се "десулфатизират" литиево-йонни акумулатори - защото генератора на Жоро /по начална схема на Бедини/ променя напълно и тях. Не се плъзгайте по повърхността, лесно е - но няма нищо общо с истината

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 815
« Отговор #7 -: Юни 20, 2016, 10:03:12 am »
;D  Сега остава да кажете как се "десулфатизират" литиево-йонни акумулатори - защото генератора на Жоро /по начална схема на Бедини/ променя напълно и тях. Не се плъзгайте по повърхността, лесно е - но няма нищо общо с истината
В литиевите батерии с времето по електродите се натрупва метален литий. Той расте във вид на сталактити - на иглички. С времето тия иглички стават толкова дълги, че е възможно да достигнат до другия електрод. и да окъсят клетката. Тогава такава батерия става неизползваема. Но като я "думнеш" с 12-24 волта за стотни от секундата, тази игличка просто се стопява.
 Така че и тук такива удари с високо напрежение биха били временно решение. Но за разлика от оловните акумулатори при литиевите такива експерименти много по-рязко намаляват живота на батерията. Да, ако батерията вече е "пътник" може да се експериментира с нея, но нова батерия отива на кино.
И още - лития е метал, с който аз бих си играл само ако съм с предпазни очила и ръкавици. Подхождайте изключително внимателно при експерименти по зареждане на тези батерии. Да, имат вентили за изпускане на налягането, имат и защити които при повишаване на налягането механично разделят "+" на корпуса от електрода вътре, но знам ли ви какви сте майстори...

Неактивен Yoro

• Сериозно Активен
« Отговор #8 -: Юни 20, 2016, 11:11:26 am »
juliang! Със съживени литиево йонни батерии от генератора ми вече работят много бормашини повече от година и половина и се зареждат много по бързо от нови такива.Зареждат се без проблем с оригиналните зарядни на бормашините, който не са предвидени за литиево йонни батерии.

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Много Напреднал
« Отговор #9 -: Юни 20, 2016, 11:14:17 am »
juliang
Възможно е. За момента експериментите ми са със стари такива батерии, от днес започвам цикъл тестове с чисто нови тягови литиево-йонни и нещата ще се видят ясно.

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 815
« Отговор #10 -: Юни 20, 2016, 12:27:27 pm »
juliang! Със съживени литиево йонни батерии от генератора ми вече работят много бормашини повече от година и половина и се зареждат много по бързо от нови такива.Зареждат се без проблем с оригиналните зарядни на бормашините, който не са предвидени за литиево йонни батерии.
Това мога да го повярвам още по-трудно отколкото версията, че бединито ти е източник на енергия... :)
Ако ти остане малко време от навиване на медни жици, порови в интернет за това как работят различните видове зарядни устройства за различните батерии.
Ако ползваш зарядно за никел-кадмиеви или никел-металхидридни батерии за зареждането на литиево-йонни, ти буквално ги убиваш. Алгоритъма по който едно зарядно определя дали батерията е заредена е коренно различен за никеловите и литиевите батерии. Тока с който може да се зареждат различните батерии също е различен. Стъпките, през които се минава в процеса на зареждането на двата типа батерии също е различен.
Да, можеш да "натъпчеш" по дърводелски начин малко ток в каквато и да било батерия, без да те е еня за последствията, но това е убийствено за нея.

Ти нямаш абсолютно никаква идея какво се случва вътре в една батерия, какви химични процеси протичат в нея, каква е разликата между отделните типове батерии, но даваш акъл наляво и надясно за повишаване на ефективността на зареждането. Нямаш никакъв подход към изследване на даден процес, нямаш методика за определяне на резултатите. Вероятно изобщо няма да вденеш когато се опитам да ти обясня че има определена последователност на действията при зареждането на дадена батерия. И тази последователност е изпитана хиляди и милиони пъти, и се е доказало че тя е оптималната за събиране на максимално количество енергия в една клетка и максимална продължителност на живота й.
Ще ти покажа 2 графики, вложи цялата си умствена енергия да разбереш какво е нарисувано на тях:

Това е цикъл на зареждане на литиево йонна батерия:

Подсказка - ясно се вижда преминаването от режим "constant current" към режим "constant voltage" при достигането на определени условия.

Това е цикъл на зареждане на никел-кадмиева батерия:

Ясно се вижда "минус делта ве" чупката, както и причините, които я предизвикват.

Да виждаш разликите?

Имаш ли идея как едно качествено зарядно определя как една ni-cd батерия е заредена? Чувал ли си изобщо за "минус делта ве" (-∆V) ефекта при никел-кадмиевите батерии и че това е единствения сигурен признак че батерията е заредена? Това е сигнала, който чака зарядното за да определи че батерията е заредена и да прекъсне заряда. А литиевите батерии НЯМАТ такъва пад, и когато сложиш литиева батерия да се зарежда на никел-кадмиево зарядно, то ще я буха докато я изпържи или ако е по-интелигентно и има таймер - докато изтече таймера.
Имаш ли идея че превишаване само с 0.2 волта на максимално допустимото напрежение от 4.2 волта на клетка води до това, че една такава клетка вместо 500-800 цикъла ще издържи само 50? А зареждането на същата тази литиева батерия само с 0.2 волта по-ниско напрежение от 4.2 волта я пълни само до 70% от капацитета й? Как точно правиш пакети от литиеви батерии, които да съвпадат с абсолютна точност по волтаж със заменените никел-кадмиеви, като едните са 3.7 волта, а другите - 1.2 волта?
Сам казваш, че си отварял пакети с батерии от лаптопи. Там не ти ли направи впечатление, че освен в жиците в двата края, има и по една жичка която е вързана между всеки пакет и отива в контролера? Чувал ли си за "балансиране" на клетките в пакета, и помисли ли защо производителите слагат контролер в самата батерия? какво мислиш че прави той? Предполагам ще ми отговориш че е сложен от "мъжете в черно" които ни следят с него, или нарочно бори циклите и "поврежда" умишлено батерията за да ни накарат да си купим нова... Уви, истината е съвсем друга, но нямам нерви и време да ти я обяснявам, а и няма да ми повярваш, защото ти липсва основата знания, върху които да стъпиш за да разбереш какво налага наличието на такъв контролер.
И като се сетя за изказванията ти че "тия моите уреди не мерят съвсем точно, ма това няма голямо значение" си представям какво мазало става.

Моля ви отново - прочетете малко повече за това как се зареждат едните и другите батерии преди да правите такива експерименти. Спрете да говорите пълни измишльотини. Или още по-добре - вместо батериите слагайте ориентирани на север борови шишарки, оргонизатори и енергизатори и си пробивайте с тях. Махнете всички волтмети и амперметри, заменете ги с махала и багети и тогава публикувайте отново резултатите. В момента всичко което се пише тук е някакъв абсолютен буламач между наука и езотерика, като от всяка част се взимат само пасажи, които отърват на пишещия и се отричат другите неща, които са нелицеприятни.
Или ще се занимаваме с точни науки, или ще се занимаваме с шамански танци. Няма как да стане нещо комбинирано.
« Последна редакция: Юни 20, 2016, 12:59:30 pm от juliang »

Активен getca

• Стабилен
  • Публикации: 764
    • http://analogov.com
« Отговор #11 -: Юни 20, 2016, 12:53:48 pm »
Юлиане, буахахааа  ;D !!?? Точни науки !?.. Ти си фантазьор, човече...не разбра ли, че при оргоните и подобните т.н. енергии не важат законите на твоите  и моите точни науки, а !? Нас са ни лъгали в дебелите книги, ъхъ  :) Интересно що същите тия дървени философи и разбирачи живеят точно по тия лъжливи закони. Карат си тъпите каруци с бензин и нафта, греят се с класически технологии и т.н. и тям подобни. Еми да ги впрегнат най-после тия неведоми енергии, стига са търкали клавиатури, пффф  >:( Изчака ми се чакалото, бре. Тия диаграми дето си ги дал може да си сигурен, че я ги разберат няколко човека, я не. При новите енергетици не вървят такива неща, локуми трябват, раздувки и баене - буламач, както си го нарекъл. Винаги давам за пример великия изобретател Валери Иванов с т.н. ИНКОМП. Големи приказки и очаквания, мегавати ше се вадят и като отидохме какво  да видим -  господина си вкарал газчица да се топли, мда. А милионите все не идват и не идват. Всеки си носи кръста дето се вика.
Понеже се отплеснах, може модовете да пуснат гумата...не че ми дреме особено.
Поздрави!..
« Последна редакция: Юни 20, 2016, 01:17:09 pm от getca »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 3 042
  • Трудният начин е по-лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #12 -: Юни 20, 2016, 01:08:36 pm »
Юлияне ти очевидно изобщо не си разбрал нищо от това което се случва.
Ще се опитам да ти обясня:
значи бединито като се включи с тези големи напрежения, да не си мислиш, че е възможно да зареди акумулатора. Напротив мигновено акумулатора бива напълно избушен от пренапрежението което е от порядъка на няколко хиляди пъти Сигурно се чудиш как тогава акумулатора продължава да работи. Ами случва се това което физиците в ЦЕРН се опитват безуспешно да направят няколко години вече безуспешно. Просто са избрали по сложен и погрешен път.
термоядрените процеси в електродите на батерията предизвикват свиване на миниатюрните количества плазма и се създават спонтанно фемторазмерни черни дупки които са както вече спомена Стивън Хокинг мостове към паралелни светове където явно всеки акумулатор си има идентичен но много по глям и по качествен двойник.  Та те от този двойник дърпат енергия нашите акумулатори. Енергия заредена от някое друго по висше същество. Е когато собственика на другия акумулатор разбере, че му се губи енергия той взима мерки и запушва дупките и се налага да правим нови.
Виждаш ли колко просто и логично обяснение имаВ въпроса е до полета на мисълта, на фантазията по точно. Колкото е по развинтена толкова по лесно намираш решението.
твоята като не е кой ти е крив впрочем явно проблема е, че не ти стига бирата.   ;) ;) ;)   

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Много Напреднал
« Отговор #13 -: Юни 20, 2016, 01:14:03 pm »
Съвсем накратко. Постът на Юлиян е информативен и полезен. На Гецата и компания са за боклука, защото няма грам инфо, а само емоция  :)
Колеги, успокойте топката /леле, докъде стигнах да говоря точно аз такива неща  ;D/. Ние с "оргоните" може да не знаем всичко, но имаме желание да се учим на това което ни липсва. Аз например си чета това-онова по електротехника, събрал съм си уреди и въпреки че нямам това образование, с помощ от приятели инженери ми става все по-ясно стандартното положение. Айде Жоро си е техник човекът и е наясно - дори ако трябва да сме точни, той е в средата на двете гледни точки - има си ел.техн. образование но вижда с очите си странните неща и се опитва да е мост. Което му прави чест.
Не виждам обаче същото желание за развитие и у вас... Едно си баба знае, едно си баба бае  ;D Измами, глупости и прочее...
Айде както отива на едни съвременни люде /все владеете ако не английски, то поне руски/ - вземете и се образовайте малко и вие, та помислете без емоции и със собствената си глава кое как е. Има доста необясними факти и ефекти дори в стандартната електротехника.
Но май мързелът говори с пълен глас и е по-лесно да се хвърляте срещу "врага" като Матросов  ;D
А всъщност - врагът сте си вие самите
Поздрави!

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 492
  • специалист, не носи на пиене
« Отговор #14 -: Юни 20, 2016, 01:14:48 pm »
juliang, какво ти разбира пък на тебе главата  ;)  :P. графики ми даваш и прочее. Ти нищо не разбираш, както и аз между другото. Казва ти се, че точни науки няма. Има чудеса които не могат да бъдат разбрани от непросветените. Още малко ще изтрая глупостите и като почна с метлата та не знам кога ще се спра.  :(.