Автор Тема: Според вас кое е по изгодно ?  (Прочетена 6147 пъти)

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Според вас кое е по изгодно ?
« -: Юни 09, 2016, 04:23:41 pm »
Здравейте,
мисля да направя щето по въпроса ел енергия та интересува  ме как ще ми е по евтино и ефикасно за зареждане на акумулатори и след инвертор да ползвам 220V, да си направя (или  купя ветрогенератор) или да не се занимавам с ветрогенератори и директно да си купя няколко слънчеви панела?
 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Според вас кое е по изгодно ?
« Отговор #1 -: Юни 09, 2016, 05:08:08 pm »
Ако си на някой северен баир определено соларни панели няма да са ти от полза.
Ако си в някоя котловина където духа само по 2 дни в годината - ветрогенератор ще ти трябва колкото на Стиви Уондър нощна лампа.
И двата източника имат своите плюсове и минуси, така че няма как да ти се даде съвет.
А инвертор ще ти трябва и от соларите и от ветрогенрратора, ако искаш да захранваш битова техника.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Според вас кое е по изгодно ?
« Отговор #2 -: Юни 27, 2016, 02:44:03 pm »
От гр. Две Могили съм момента работя по няколко вариянта за ветрогенератор и мисля да си купя и няколко (не наведнъж ) слънчеви панела  защото имам добро изложение на къщата към слънцето и може да се каже че съм и нависоко за ветрогенератор. Според вас системата на колко волта ще е по добре на 12в или 24в? 

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Според вас кое е по изгодно ?
« Отговор #3 -: Юни 27, 2016, 02:53:30 pm »
Колкото е по-високо напрежението толкова по добре, ако имаш възможност направи го на 36V или 48V , безопасно и достатъчно високо.