Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Според вас кое е по изгодно ?

(1/1)

sasma:
Здравейте,
мисля да направя щето по въпроса ел енергия та интересува  ме как ще ми е по евтино и ефикасно за зареждане на акумулатори и след инвертор да ползвам 220V, да си направя (или  купя ветрогенератор) или да не се занимавам с ветрогенератори и директно да си купя няколко слънчеви панела?
 

juliang:
Ако си на някой северен баир определено соларни панели няма да са ти от полза.
Ако си в някоя котловина където духа само по 2 дни в годината - ветрогенератор ще ти трябва колкото на Стиви Уондър нощна лампа.
И двата източника имат своите плюсове и минуси, така че няма как да ти се даде съвет.
А инвертор ще ти трябва и от соларите и от ветрогенрратора, ако искаш да захранваш битова техника.

sasma:
От гр. Две Могили съм момента работя по няколко вариянта за ветрогенератор и мисля да си купя и няколко (не наведнъж ) слънчеви панела  защото имам добро изложение на къщата към слънцето и може да се каже че съм и нависоко за ветрогенератор. Според вас системата на колко волта ще е по добре на 12в или 24в? 

dmitarp:
Колкото е по-високо напрежението толкова по добре, ако имаш възможност направи го на 36V или 48V , безопасно и достатъчно високо.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия