Автор Тема: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?  (Прочетена 572138 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #990 -: Юли 01, 2020, 12:08:19 pm »
Каква връзка може да има това със получаване на СЕ.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #991 -: Юли 01, 2020, 02:16:15 pm »
Дефинициянта на "работа" е "произведение на сила по разстояние".

Нека за момент да се съглася, че има някакви сили дет си взаимодействат. Обаче по дефиницията на Динев преместването е нула. Следователно ... работата ще е нула.
Не рабирам за чий ми е да се ровя в нещо, което по дефиниция няма как да го накарам да ми свърши някаква работа ... :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #992 -: Юли 01, 2020, 06:10:15 pm »
Боже, боже! В едно изречение, 3 правописни грешки. Форумен член с претенЗия, наричащ се технократ!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #993 -: Юли 01, 2020, 07:38:54 pm »
Човек, който не умее нищо да прави с ръце и акъла си, които са в асинхрон, блял е гаргите в училище и тавана  :D, докато съучениците му си налягали парцалите, лапал е мухите, кацали го по главата зимно време  :D, се нарича гъзорък  ;D.

технократ, защо си написал псевдонима си, ника си с малка буква? Ти грамотен ли си?
И това технократ ич не ти подхожда. Не може да ИСКАШ да правиш батерия с един елемент никел-кадмий, другия литий-йон, а третия оловен и да се наричаш технократ. Няма друг на света с такова предложение  ;D. Друг псевдоним по би ти подхождал.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #994 -: Юли 01, 2020, 08:04:46 pm »
Човек, който не умее нищо да прави с ръце и акъла си, които са в асинхрон, блял е гаргите в училище и тавана  :D, докато съучениците му си налягали парцалите, лапал е мухите, кацали го по главата зимно време  :D, се нарича гъзорък  ;D.

технократ, защо си написал псевдонима си, ника си с малка буква? Ти грамотен ли си?
И това технократ ич не ти подхожда. Не може да ИСКАШ да правиш батерия с един елемент никел-кадмий, другия литий-йон, а третия оловен и да се наричаш технократ. Няма друг на света с такова предложение  ;D. Друг псевдоним по би ти подхождал.

Никъде не е указано че във форума е задължителен ника със главна буква. така че си дръж езика зад зъбите и по полека с квалификациите. Както се вижда ти и неколцина тук сте една заядлива пасмина на която не трябва да се обръща внимание, ама всичко си има граници на търпението, а моята е тясна. Ти критикарю като се взимаш за толкова умен и изобретателен, моля докажи го по някакъв начин, а не да плюеш и квалифицираш. Види се обаче че нямаш нито нужната ерудиция на експериментатор нито нужният умствен капацитет. ти си просто един драскач, защо тогава те дразнят другите драскачи, то и аз се числя като драскач но не се заяждам със никой  тук, както виждаш само не оставам длъжник на сулю и пулю със квалификацииките. Сега понеже няма за друго за какво да се захванеш, се захвана като удавник за сламка че ника ми е бил с малка буква, което разбира се няма никакво значение но нали трябва да плюеш. Тйи ама аз не оставам длъжник. Хайде хоп палячовци на форума, давайте да видим до къде ще стигнете.  ;D

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #995 -: Юли 01, 2020, 08:59:47 pm »

Технокрет, много напреднал, ако EDM и Кузмов започнат да бягат стрщу тебе, пак няма да ги стигнеш.
Мажеш форума с класически глупости, а и с простотии.
Застани пред огледалото и потитай отсреща, какво искаш.
Като си отговориш - сподели.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #996 -: Юли 01, 2020, 09:25:29 pm »
технократ, чети внимателно какво съм писал, не съм отправял квалификации. Като четеш, разбираш ли?
Дадох определение за "гъзорък", но не съм имал предвид теб, та ти не си такъв според мен  ;).
Забележи, че ти САМ си се определил и си се обидил, но да сме наясно това не съм направил аз.  :D
Пуснах малко хубава стръв и ти кълвеш, нали знаеш, че съм рибар и винаги ще излъжа рибата?  :D

А за ника ти естествено, че няма изискване кой как да си пише името. Който сам се омаловажава го написал с малка буква, който се уважава и иска и другите да го уважават с голяма, т.е. спазва граматическите правила най-малко. Но правописа изисква и предполага, че щом някой е ходил на училище, е грамотен и ще пише грамотно, иначе за какво му е наученото, осввен ако е блял гаргите. Не може някой да има претенции, че много разбирал от физика и т.н., а да не може и не знае как да си напише малкото име, после другите му виновни.

Забележи, че колеги, които никога не говорят глупости, умеят, могат, правят, никой не се бъзика с тях, освен ти. Ти се бъзикаш с колеги, които са се доказал в годините със способностите си, а ти на два петъка служба, неграмотен, нищо не правещ, се бараш по-баш.

Засрами се!

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #997 -: Юли 01, 2020, 09:29:52 pm »
При  ударе  происходит  мгновенное  изменение  скорости  материальной точки.  Следовательно, и  ее кинетическая энергия изменяется на конечную величину.                                                                Ми Юлиане точната дефиниция на механична работа е че тя е мярка за промяната на количеството енергия на системата върху която се въздейства и както виждаш в случая енергията на системата търпяща удар се увеличава...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #998 -: Юли 01, 2020, 09:30:23 pm »
Не мога да разбера какво сте са се заяли с космонавчето. За него няма значение какво пише и колко правилно го пише, важното е в последствие да може да се възхищава на писанията си. Без значение дали тогава ще разбере какво аджеба е написал.
Специален поздрав за технократа: https://www.youtube.com/watch?v=SwIaHYgCpr0

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #999 -: Юли 01, 2020, 10:01:44 pm »
МИНИСТЕРСТВО ОБРАЗОВАНИЯ И НАУКИ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждениевысшего образования«Тихоокеанский государственный университет»М. В. ЛейбовичТЕОРИЯ УДАРА В ЗАДАЧАХ И ПРИМЕРАХУтверждено издательско-библиотечным советом университетав качестве учебного пособия.                                                           Та Юлиане дефиницията не е моя...Но щом смяташ, че тези пичове са си губили времето да пишат глупости и да решават практически задачи по тях,кой съм аз да споря с теб.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #1000 -: Юли 01, 2020, 10:27:09 pm »
 В элементарной  теории удара  импульс  мгновенной  силы  играет очень важную  роль.  Действительно,  из-за  неопределенности  большой  значимо­сти  ударной  силы  за  достаточно  малый  промежуток  времени  уравнения динамики  в  терминах  сил  теряют  определенность.         Радико-ето коментирай този цитат ако искаш,но не е лошо да ги обвържете нещата с това което се вижда на клипа иначе в случая вие само теоретизирате май...

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #1001 -: Юли 01, 2020, 10:55:32 pm »
технократ
Каква връзка може да има това със получаване на СЕ.                                                                        технократ,ако замениш корпуса на кораба с тежест прехвърлена през макара и оказваща еквивалентна сила върху кнехта това дали би имало нещо общо с получаването на СЕ?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #1002 -: Юли 02, 2020, 08:30:22 am »
технократ
Каква връзка може да има това със получаване на СЕ.                                                                        технократ,ако замениш корпуса на кораба с тежест прехвърлена през макара и оказваща еквивалентна сила върху кнехта това дали би имало нещо общо с получаването на СЕ?

Не знам, ти кажи, аз не се правя на много умен и начетен, на голям експериментатор и тъй нататък, за разлика от някои индивиди които се правят тук на такива.  :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #1003 -: Юли 02, 2020, 11:43:42 am »
Действительно,  из-за  неопределенности  большой  значимо­сти  ударной  силы  за  достаточно  малый  промежуток  времени  уравнения динамики  в  терминах  сил  теряют  определенность.
kd_dinev, много правилно са си го казали хората. То който и закон или уравнение да се приложи при екстремни състояния няма да бъде спазен, точно затова те си имат диапазони на приложение. Нали точно за това съществува и това което се знае като квантова физика иначе законите на Нютон щяха да бъдат приложими и там с широка ръка. Човешките формулировки за законите и уравненията ( в природата) не са направени така че да ги прилагаме сляпо а с разбиране и осмисляне.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
« Отговор #1004 -: Юли 02, 2020, 12:01:55 pm »
Ми нали точно затова търсим екстремните състояния за да се опитаме да извлечем нещо от тях,при регулярните това няма как да се получи.                                                                                              технократ,ако цитираните положения от теорията на удара са верни, а ние нямаме причина да се съмняваме в това то за времето за което протича удара тежестта не би следвало да промени положението си в гравитационното поле.