Автор Тема: Какво е това нещо ротацията  (Прочетена 35895 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Какво е това нещо ротацията
« -: Май 31, 2016, 12:03:50 pm »
Случайно се зачетох в едно обяснение на спина на електроните който хем бил въртене хем не бил и се сетих и за други подобни хипотези за ефекти от въртене, положително действащи отрицателно действащи. Хипотези много сериозно поддържани от някой колеги. Даже определящи ги като теории. като например, че дясното въртене на нещо си в близост до човек било добро за организма а лявото въртене било много лошо. Той и спина на електроните бил ляв и десен, но за начало аз не мога да се сетя как да разбера кое е дясно и кое ляво въртене. Говорим по въпроса с мой приятел и съм сложил между нас на масата охладителен  вентилатор от компютър.
Той твърди, че се върти наляво и му влияе зле ама аз го виждам, че се върти надясно, значи би трябвало да му влияе добре. Е не можахме да се разберем кой крив кой прав.   

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #1 -: Май 31, 2016, 12:17:54 pm »
Въпросът е обсъждан и изследван достатъчно и е влязъл като постулат във водещите теории за етера. При ротация на материално тяло /а в някои случаи и на електростатичен заряд в сегментирани пластини/ се поражда поради увличане /т.нар. етерен вискозитет/ невидим с просто око етерен вихър и има значение посоката на въртене. Лявовъртящи се обекти дават минус поле, което изтегля енергия във вихъра а дясновъртящи излъчват и зареждат с оргонен заряд околните предмети.
Как се определя посоката?
Ако ротиращото тяло е пред теб и гледаш по посока /надлъжно/ по оста на въртене, надясно е по посоката на час. стрелка и тогава имаш позитивно излъчване. Обратното въртене дава засмукване на етера и е минус. Това е.
Отделен въпрос е, че не всички го усещат - което е нормално. Както е нормално не всички да имат музикален слух или да рисуват добре.
Ефектът може да се измери както с махало, така и с някои специфични уреди /например двойна кварцова система с фиксирана и изменяема честота на единия резонатор върху сонда и т.н./
Нямам намерение да споря с никой - така че многобройните тролове тук да не си правят труда. Постът ми има за цел само да поясня нещо, с което работя от години и е неоспорим факт.
Поздрави 

ПП
Поляризацията е двустранна, когато е временно въртене а не система с фиксирано такова /шнур например/. Т.е. с приятеля ти сте прави и двамата, защото сте от двете страни на вентилатора  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #2 -: Май 31, 2016, 12:29:41 pm »
Цитат
Ако ротиращото тяло е пред теб и гледаш по посока /надлъжно/ по оста на въртене, надясно е по посоката на час. стрелка и тогава имаш позитивно излъчване. Обратното въртене дава засмукване на етера и е минус. Това е.
Така де в случая вентилатора е пред мен и го гледам по оста на въртенето му, но той е и пред приятеля ми който също го гледа по оста на въртене. Аз обаче го виждам, че се върти надясно той го вижда че се върти наляво. 

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #3 -: Май 31, 2016, 12:57:10 pm »
Значи, ти ставаш за художник, а приятеля ти, за математик.  ;)
Просто, различно са ви били активни, лявото и дясното полукълбо.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #4 -: Май 31, 2016, 01:14:07 pm »
Така де в случая вентилатора е пред мен и го гледам по оста на въртенето му, но той е и пред приятеля ми който също го гледа по оста на въртене. Аз обаче го виждам, че се върти надясно той го вижда че се върти наляво.

Ако сложиш вентилатора пред очите си, то за положителна посока на въртене е приета, посока обратна на часовниковата стрелка. Защо така е прието и аз незнам.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #5 -: Май 31, 2016, 01:18:56 pm »
Радико, май не успя да разбереш?
Положителното излъчване е било към теб, а отрицателното към приятеля ти.
При всяко въртене от едната страна е положително, а от другата - отрицателно.
« Последна редакция: Май 31, 2016, 02:50:06 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #6 -: Май 31, 2016, 03:32:19 pm »
atos
Тази концепция я чувам за първи път.  Както и преди и в горния си пост кадуцеус говори за околнит а не за предните или задните предмети.
По тази логика въртящите се тела трябва да обогатяват с оргон ли етер ли предметите от едната си страна за сметка на предметите от другата.  Нещо не се връзва май, впрочем как  стой положението с хората от двете полукълба на земята.  Изложени по различен начин на въртенето и.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #7 -: Май 31, 2016, 05:25:38 pm »
Радико
представи си един вихър или водовъртеж - той има фуния, като в двата края на фунията има поляризация, както и в посока център-периферия. Проста работа е  :)
В природата никога няма само плюс - това още Краснов се опитваше да го обясни на една журналистка която го интервюираше за водогоривните смеси и как се закрепва ефекта за над три месеца.
Трябва да се прави разлика обаче /по отношение на ляво и дясно/ при процеси и материални тела. Например навиването на шнур в някаква посока, който после остава така е едно - а водовъртеж или ротация на твърдо тяло е друго. При флуидите е много ясно изразено и ако искаш позитивна вода например, си има технология още от над 200 години, с която се поливат терасираните нивички в Грац /Австрия/ в планините. Говорил съм за това преди, ползват се глинени делви и отскоро - даже и медна тел на дъното им за катализатор на зареждането. Имаше го във филм за Шаубергер, а съм го потвърдил и лично.
Практика, не приказки. Ако искаш да пробваш и можеш да мериш заряд във вода радиестезично, ще се убедиш сам. При интерес ще преповторя пак точната технология, за да няма грешки. Растенията стават много силни и няма плевели.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #8 -: Май 31, 2016, 05:38:59 pm »
Цитат
В природата никога няма само плюс - това още Краснов се опитваше да го обясни
Да разбирам ли от това, че смяташ, че ротиращите тела изсмукват нещо си "примерно етер" от едната си страна и го разпръскват от другата си страна. Или е нещо по различно.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #9 -: Май 31, 2016, 05:48:55 pm »
Горе-долу е така, но не е точно изсмукване и не е на етер!
По-скоро е излъчване на позитивна и негативна компонента на оргонната енерия - OR и DOR.
То е нещо, като "поляризиране" и фокусиране на енергията, което се разсейва с разстоянието.
Процесите протичат в самия етер, разбира се, като "динамичният отпечатък" от ротацията остава известно време в това място на пространството, постепенно затихвайки - "ефект на Аспден".
 В "окото" на един ураган има нулева поляризация, така е и с по-малките вихри - фокусът се явява един вид "точка на пречупване" на поляризацията.

Колкото до въртенето на Земята...хм, сложно е. Установено е, че потокът оргонна енергия (по принцип) се движи успоредно на паралелите, може да се установи лесно с обикновен оргонен емитер (желание само трябва).
Посоката вече може би е противоположна в северно и южно полукълбо, това Кадуцеус може да обясни дали е така:)
Това превръща екватора в своеобразна "нулева зона".
Но, че има излъчване в полюсите, определено като + и - е ясно и самото магнитно поле следва тази тороидална конфигурация!
« Последна редакция: Май 31, 2016, 06:09:31 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #10 -: Май 31, 2016, 06:46:59 pm »
atos доста добре го е обяснил. Има две основни съставки, които не бива да се бъркат. Древните са наричали етера Акаша /пространство или по-точно тъканта, която изгражда пространството/, а енергията - прана /од, оргон, чи, мана, биоелектричество, космическа енергия и т.н./
Това което се върти, е акаша или етера, който има частично флуидни свойства. Това, което променя естествения енергиен заряд и съответно качеството на материята, е енергията /прана, од, оргон и т.н./ Тези неща са различни. Магнитни и електростатични полета увеличават "вискозитета".
Относно роторите и прочее въртящи се тела, има значение и с каква форма са, от какъв материал и съответно с какъв естествен оргонен поляритет. От това много зависи ще се формира ли добър етерен вихър или въобще няма да стане нищо. Съвсем опростено - не е все едно дали бъркаш водата със спица или с плоска дъска, ефектът е коренно различен  :) В единия случай турбулентност, в другия - водовъртеж.
Поздрави

ПП
При вентилатора имате струя въздух /флуид/ който формира нееднакви зони на течение преди и след ротора. Картината на потоците е коренно различна, съответно и тази на етерното завихряне. Нещата са по-зависими от това, отколкото от самия вентилатор като движеща се материя.

Yoro

  • Гост
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #11 -: Май 31, 2016, 08:36:24 pm »
 caduceus!

Като чета какво и как  пишеш. Явно си много в час с тази енергия.
Би ли ми обяснил ако на бобините на моя генератор вместо плюс подам минус и транзисторите не са NPN а PNP?
Какъв ще е ефекта?Дефакто огледална схема.

Поздрави!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #12 -: Май 31, 2016, 08:43:10 pm »
Всичко това звучи интересно, но поражда още повече въпроси. подозирам, че недоказуемостта на тези твърдения се дължи на факта, че  очевидно се разминават с логиката, съответно и с истината. Нали не приемате сериозно възможността всяко тяло да изглежда като турбина с лопатки спрямо "етера" Гопускам възможността някакви инерционни сили да разпръскват тази среда от вътре навън при въртящо се тяло, но отпред назад без наклонени лопатки няма как да стане.

Yoro

  • Гост
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #13 -: Май 31, 2016, 09:06:06 pm »
 Радико!

Ми това дето го пиша аз не е ли странно?
За това, че и ние хората се зареждаме от етера с енергия.
Та нашия стомах  не е  ли като батерия?
Има киселинна има и импулси които се подават от мозъка в точния момент.
Значи работи като Тесла„Бедини“ генератор.
Или като моя генератор, защото моя е много различен от на Бедини.
Принципа е същия, но нищо друго.
А за мощното оргонно излъчване на генератора ми?
Все странни и не реални, но действителни.

Поздрави!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #14 -: Май 31, 2016, 09:13:26 pm »
Yoro
Така е, но механичното изброяване и описване на факти няма нищо общо с тяхното обяснение.
Не виждам в случая разлика между това и обясненията на ония "от другата сртана на барикадата" дето твърдят, че електрона хем се върти хем не се върти.