Автор Тема: Темата на GMG  (Прочетена 19397 пъти)

GMG

  • Гост
Темата на GMG
« -: Май 29, 2016, 06:37:32 am »
                         Здравейте!
   Бих искал да попитам правоимащите колеги, дали мога да реализирам такава тема/проект, в която да събера мои експерименти,
 опит, заблуда и мнения на едно място, независимо от резултата?

   Разбира се, това може да стане в различни теми, но хрумката ми е привзета от братски форуми
 и там виждам освен състоятелност, обективност, придържан изказ и уважение, също така и цивилизационно дори хуманно и
 човечно отношение спрямо другите участници.

  Не ме разбирайте погрешно! Не казвам, че тук нещата са отчайващи  ;)
          Поздрави!

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Темата на GMG
« Отговор #1 -: Май 29, 2016, 12:19:39 pm »
Целта на всеки експеримент е да потвърди или отхвърли дадена работна теза.
В  този смисъл дори и неуспешния експеримент дава полезна информация.
Бих отбелязал че научния подход има някои изисквания които могат да бъдат само препоръчителни в нашия случай.
За справка:
http://mu-sofia.bg/system/files/File/struktura/Prilojenie-2.pdf
Научния подход създава предпоставки за анализ на параметри,условия,материали,методика на измерванията което улеснява корекциите в дизайна при необходимост за постигане на по- добри резултати.
Критиците на дадена теза и/или експеримент би следвало да се придържат към същите критерии за научна обективност.
Когато се критикува дадена теза се посочват конкретни детайли и грешки .В допълнение е желателно да се предлага решение и алтернатива.
Това се нарича градивна,конструктивна критика.

Напълно споделям наблюденията на колегата спрямо руските форуми. Ние сме много далеч от тези стандарти.
В стила на научна обективност би следвало и ние тук да се придържаме към цитирам:
''...състоятелност, обективност, придържан изказ и уважение, също така и цивилизационно дори хуманно и
 човечно отношение спрямо другите участници.''

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Темата на GMG
« Отговор #2 -: Май 29, 2016, 01:18:23 pm »
Само ако е възможно идеята на GMG да не стане като темата за магнитната турбина на ИванБГ... Защото тема във форум е място където се води дискусия, пораждат се спорове, сблъскват се мнения.
Ако целта на дадена тема е само да се ползва като тефтерче за бележки от създаващия й... за целта си има съвсем други платформи, наречени "блогове", където автора излага мислите си, а коментарите или са изцяло липсващи, или ако ги има са в съвсем отделна секция, където не се смесват с изложението.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Темата на GMG
« Отговор #3 -: Май 29, 2016, 07:14:13 pm »
GMG, много добра идея, като се има в предвид, че малко споделяш, а все-пак работиш!

Отвори си тема, изложи което имаш да показваш (успехи и неуспехи).
Аз от своя страна ти гарантирам, че ще премахвам паразитните коментари по твое желание, докато не напишеш всичко, което имаш в предвид и докато не кажеш, че си завършил изложението си!