Автор Тема: Идея за подобряване на коляно-мотовилковия механизъм  (Прочетена 17228 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Браво Теню Понеже вече съм пробвал и установил, че енергията за странично отлепване е по малка от получената при челно доближаване, излиза че може и да заработят нещата. Не мога да кажа, че съм на 100% сигурен но това определено е повод за по сериозни размишления и последващи експерименти.   
dmitarp А ти пробва ли та си толкова сигурен, щото аз пробвах.

Признавам не съм пробвал, липсва ми методиката как да изчисля енергията. Изхождам само от теорията. Ако не е тайна каква методология използва, за да установиш твоето твърдение, или всичко е по усет на, който аз не вярвам.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Естествено, че има хляб в идеята, но трябва да се експериментира...трябва да имаш подходящи магнити някакъв модел-макет и дори и малко късмет не е излишен...  Просто трябва да се захванеш....

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Човек, който си е играл да отлепя магнити, би трябвало да е забелязал, че по-лесно се отлепят с приплъзване или завъртане. Според мен причината може да е че тялото на магнита става лост от втори род и за това.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Хълк многократно е давал примери, че силите във хоризонтала са по малко отколкото в вертикала, не знам дали се  изразих правилно, но да бутнеш нещо настрани е по лесно отколкото да го вдигнеш. Мога да дам убедителни примери...

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Още нещо докато не ми е отлетяло --Кардана на Макс даваше някъде 20% аванта по спомени, евентуално да ти върти магнита, а защо не и маховика или втори маховик.....

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Както и да го въртите и сучите, без еднопосочно екраниране на полето няма да стане...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Екранирането е лесна задача, проблема е, че изисква енергия, което обезсмисля цялото упражнение.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Теню, нещо бъркаш. Карданът на Макс нищо не даваше, само вземаше.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Ако не е тайна каква методология използва, за да установиш твоето твърдение, или всичко е по усет на, който аз не вярвам.
И аз не вярвам на усет защото човешките сетива грешат. Установил съм го експериментално както казах. Експеримента е описан с подробности в друга тема, но не помня къде точно. Ябно не си чел достатъчно за това ще повторя сбито нещата за теб специално. Ако искаш повече подробности рови във форума.
Значи използвам парче винкел поставено върху масата на едното си перо. Естествено другото ребро е вертикално нагоре. Във основата на вертикалното перо са пробити две дупки. Въру хоризонталното ребро отгоре е поставен единият от два еднакви малки магнита.   Към другия магнит е прикрепена П образна алуминиева пластина която минавайки през дупките на винкела опира в първия магнит. Вторият магнит привличайки се от вертикалното перо успява да изтласка първия извън хоризонталното перо. Експеримента бе повторен няколко пъти със размяна на магнитите за да се елиминира евентуална грешка от разлика в силата на магнитите.
Ако не си ме разбрал рови се във форума там съм дал и чертежи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Браво Теню Понеже вече съм пробвал и установил, че енергията за странично отлепване е по малка от получената при челно доближаване...

Силата е различна, енергията е еднаква. Когато "разкъсваш" чрез разделяне два магнита, ти "късаш" полето по цялата му площ. При приплъзване намаляваш постепенно площта, и затова силата която трябва да прилагаш намалява с времето. Но ще ти трябва повече време, така че накрая произведението "сила * време" (което всъщност е свършената работа, или енергията която си вложиш да свършиш работата) ще бъде еднакво.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
А защо тогава магнита се откъсва от перото на винкела по дяволите.

spark

  • Гост
Вкараш ли пружина, ще имаш потенциална енергия, която в една посока ще се отдава в другата ще се акумулира. Няма да ти работи механизма. Другия проблем е триенето в цилиндъра на буталото.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Вкараш ли пружина, ще имаш потенциална енергия, която в една посока ще се отдава в другата ще се акумулира. Няма да ти работи механизма
Ми то точно това е идеята. Да акумулира енергията когато маховика е в положение осигуряващо голям въртящ момент и да я отдава когато вече няма въртящ момент.