Автор Тема: Вече и автобусите на ток  (Прочетена 28291 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #15 -: Март 16, 2017, 08:23:05 pm »
Един смахнат американец вече произвежда, и се очаква да произвежда все повече и повече:
Ще се произвеждат батерии които имат физико-химията на стандартни лаптоп батерии, само с малко по-голям обем. Разглобете батерията не един лаптоп и ще видите какви са там.

Бъдещето е в каквото прави този човек:
https://www.youtube.com/user/RobertMurraySmith

Това което прави Мъск е инвестиция в производствена мощност с надеждата, че каквито и батерии да дойдат тази фабрика ще може да ги бълва. Рискована инвестиция, но с ресурсите които борави този човек рисковете биват (нагледно) минимизирани и произлизат само от това новите батерийни технологии да бъдат ниско технологични и много евтини за направа. Тогава цялата тази инвестиция отива на загуба. Но както казах, ресурсите му (поне засега) позволяват един такъв риск. В най-лошия случай, американските данъкоплатците ще я "купят" (принудително), ако се наложи спасяване на компанията поради лоши инвестиционни решения.
« Последна редакция: Март 17, 2017, 07:09:48 am от Maistora52 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #16 -: Март 17, 2017, 07:11:47 pm »
Случайно ( или не ), по-горе посочения изследовател току що е публикувал информация ( от 6-тата минута ) имаща отношение към това което дискутирам в предния коментар по-отношение на разходите по-направа на (1KВт/ч, или 1KW/h) батерия :
https://www.youtube.com/watch?v=pFDSoWj37pc

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #17 -: Май 18, 2017, 03:09:21 pm »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #18 -: Май 18, 2017, 04:36:46 pm »
Правил съм сметки, те са елементарни, ел. задвижването не излиза по-евтино от това на ДВГ. Като сметнем цената на батерията - тя е консуматив, цената на тока на зареждане и виждаме, че файда йок.

Не съм правил сметки за екологията, дали е по-екологично, защото и нямам интерес, и нужните знания, но ей така от прима виста и чисто интуитивно, мисля и там положението е същото, дори мисля, че с ел. задвижванията се замърсява повече околната среда.

Не съм песимист и не казвам, че не трябва да се занимаваме с това, въпреки горните показатели. Аз самия се занимавам за собствени нужди с ел. задвижвания, без да се интересувам от икономическите или екологичните показатели. Перспективата е да намалява цената на батериите и да се увеличава енергийната им плътност - именно последното ще им намали цената де.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #19 -: Май 18, 2017, 05:36:27 pm »
EDM electronics
Много са ти стари данните с които правиш сметките. По софийските улици едно електрическо превозно стедство за градски транспорт харчи дневно енергия на стойност 80 лв. За тролейбус става дума. докато един автобус има нужда от 200 л. нафта.  На последък взеха да ги сменят с ткива на метан, но все ми се струва, че до 80 лв. има мнооого мнооого. и така всеки ден от годината по няколко стотин автобуса.
Електрическите превозни средства замърсяват когато тока се произвежда от нефт или въглища, но това дори в съседна Румъния е вече отживелица.
https://greentech.bg/archives/72123 Тук става дума за 42% цялата от енергия.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #20 -: Май 18, 2017, 09:04:43 pm »
EDM electronics
Много са ти стари данните с които правиш сметките. По софийските улици едно електрическо превозно средство за градски транспорт харчи дневно енергия на стойност 80 лв. За тролейбус става дума. докато един автобус има нужда от 200 л. нафта.

Радико, защо смяташ само електрическия ток, като разход, ами консуматива наричан литиево желязо фосфатен акумулатор не струва ли нищо?

Не споря, че тролея вози по-евтино от автобуса, но електрическия автобус, който разходва батерия, не мисля, че вози по-евтино. Представям си каква пара ще струва една такава батерия, ами поддръжката й, ами брака  на някоя клетка от време на време и т.н. Като дръпнеш чертата и става танто за кукуриго.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #21 -: Май 18, 2017, 09:44:06 pm »
Ама тези новите не са ли с кондери

Неактивен lastcyrol

  • Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #22 -: Май 19, 2017, 04:58:24 pm »
EDM electronics,
Би ли споделил сметките си, защото моите изгледат така:
Nissan Leaf е електрически автомобил с тегло 1.5 тона(колкото средностатистически автомобил). Според Wikipedia обсегът му за модела с 30kWh батерия за 2016г е 172км (по EPA, по NEDC би било повече, но на някои хора им се вижда прекалено оптимистично. Есе пак наистина има разлика между движение из града и движение по-магистрала.)

30kWh можем да получим от 94 100Ah клетки Winston с цена на всяка $128 (без ДДС). Това ни дава ~21000 лв. (25200 лв. с ДДС) по днешния курс. Производителят на тези батерии е обявил живот от над 5000 цикъла до загуба на 20% капацитет (остават още 80%). Подхождайки песимистично предполагаме, че ще успеем да направим поне 2000 цикъла преди да се наложи да ги подменим. 2000 х 172 км са 344000 км. При среден разход от 5/100, 17.2тона гориво. При цена средно от 2 лв за литър — около 34000 лв.
Аз поне виждам тука едни 9000 лв. спестени. Разходи по масла, филтри и други, които отсъстват при електрическия автомобил не съм смятал, ама с тях не вярвам да стане по-зле.
Недостатъци има, но те не са от финансово естество.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #23 -: Май 19, 2017, 05:23:25 pm »
Има една приказка: "Хиляда кучета, две хиляди мъде"!
Не ми се правят точни изчисления, не ми се връща назад във времето. При тия цени на батериите не се получават нещата. Само ще кажа, че тия клетки често се надуват и е много съмнително да издържат дори 2 000 цикъла. Някои от тях може и да могат, но други не. Ето затова хората са казали горната поговорка.

Скоро ми предстои да купя такива клетки, като ги ползвам известно време ще кажа колко са дълговечни.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #24 -: Май 19, 2017, 06:33:31 pm »
А на безплатен ток ударихте ли калема ААААА.......и със кондери не АКИТА
« Последна редакция: Май 19, 2017, 06:52:43 pm от Теню »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #25 -: Май 19, 2017, 07:58:54 pm »
А на безплатен ток ударихте ли калема ААААА.......и със кондери не АКИТА

Дай да ги видим тия кондери, че нещо съм поизостанал.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #26 -: Май 19, 2017, 08:33:46 pm »
В началото на темата са

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #27 -: Май 19, 2017, 09:17:34 pm »
Последния път като правих сметка за йонисторна батерия установих, че енергийната й плътност е 3-4 пъти по-ниска от литиевата, а цената излиза 3-4 пъти по-висока. Или като умножим в най-добрия случай 3х3=9, получаваме колко пъти ни излиза по-скъпа йонисторната батерия. Затова и не правя сметки с йонистори. Поне на тоя етап на технологиите и цените сметките с йонистори са извън всякакви класации.

Йонисторите и те не са вечни. И те имат брой цикли.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #28 -: Май 19, 2017, 09:31:20 pm »
:) Мисля че, вече няма да има нужда от батерии.
https://www.youtube.com/watch?v=XXMHqHtCzvs

Ако това навлезе в масово производство тогава се обезмислят доста неща.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Вече и автобусите на ток
« Отговор #29 -: Май 19, 2017, 11:53:54 pm »
plcsoft преди време, генератор на същия принцип беше демонстриран от колегата Андрей Слободян, когото накрая всички обявиха за мошенник: https://www.youtube.com/watch?v=0fJwWu0eQx0

https://www.youtube.com/watch?v=Vp96a-fVPss

п. п. всичко тръгва от Питър Линдеман и резултата от неговите търсения: https://youtu.be/OG4S6J3cCFQ?t=8258
« Последна редакция: Май 20, 2017, 12:10:48 am от x_name41 »