Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 115211 пъти)

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #180 -: Януари 06, 2017, 10:56:46 pm »
Да да се гаси със сгъстен въздух е безотказно със сигурност но няма как да го използваме за гасене на пламъка който от камерата ще проникне в дюзата и от там в канала през който подаваме газ. Затова съм се спрял на варианта да изгасва в отвора на дюзата или отворите и които да да имат дебит могат да са повече от един - просто да са достатъчни за да пропуснат порция газ. След това гасене може да се сложи и един такъв клапан и за още по голяма сигурност да се постави на съда на електролизера и една клапа като "кихалките" които се монтират на резонатори на всмукателен колектор при конверсия на бензинов двг на газ. Освен това клапата не е кой знае колко трудно да се заглуши като се постави в тръба така че като сработи да свива цилиндрична пружина и да добавя обема на тръбата придвижвайки се  по нея и няма и да е съвсем плътна към тръбата така че да изпуска по плавно и налягането, ще се чуе само изтракване.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #181 -: Януари 07, 2017, 08:22:59 pm »
Да това е интересно. Между другото, когато задвижвахме едноцилиндров двигател, газа го прекарвах през дюза-клапан за инжекцион с електроника вързана към компютъра за момента на отваряне и времетраене. Работи надеждно без обратен огън. Сгъстения въздух за който споменавам , го подавам чрез трипътен вентил по газовия тракт. Така същия издухва газа и гаси пламъка. Иначе при продължителни взривове все пак се получава ерозия по дюзите.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #182 -: Януари 13, 2017, 03:36:50 pm »
  Да разбрах идеята за сгъстения въздух, добра идея и си прав че дюзата при многократно гасене на огъня в нея ще ерозира. ННО се оказва че има начин да се раздели с много тънка мембрана от силикон. Водородните атоми преминават през нея а кислородните ги спира. Това означава да може ННО да се превърне в ток и то при доста висока ефективност с клетки с протонообменна мембрана. Направо да си кажа аз съм скептичен по отношение коефициента на полезно действие на механичните устройства и на разни турбини, защото то не бяха газови турбини и стърлинг мотори и се оказва че са с кпд 30%. В тока е истината защото това което може да се направи като ехективност на електролизата плюс термолиза при продължителна работа ще даде два пъти повече енергия и с разни турбини, двг и други механични преобразуватели няма да тръгне такава машина за да произведе енергия.Такива реактори и дори стабилни за продържителна работа има направени вече доста според мен, но на стабилните проблема им е че умножават енергията по 2. Сега ще опитвам пропускливостта на такава силиконова мембрана и ще пиша.

Неактивен venzi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #183 -: Януари 13, 2017, 09:23:17 pm »
Здравейте.
За гасене на обратният пламък аз използвам филтър от кварцов пясък с големина на частиците от 0.3мм и дебелина на слоя от 10мм. Площа е според дебита. Не трябва да намалява налягането на системата. Слагам и мрежа 0.25мм. от неръждавейка,няколко слоя от двете страни. Филтъра го слагам вьв водопроводна муфа, а накрая са нипели или каквото ви е необходимо за връзките. Трябва да се уплътни със силикон /топлоустойчив/ между мрежата и стената, защото пясъка може да премине отстрани при експлозия. Работи надеждно.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #184 -: Януари 14, 2017, 12:40:17 am »
   h2motor Дай ми моля повече информация за тези силиконови мембрани. Отдавна, когато започвах разработките с газа съм надувал какви ли не балони и презервативи. Доста съм гърмял, а и съм оставял надути за продължителен период надути някои. Не съм забелязал осезаемо понижение на обема. Чел съм и за магнитно разделяне, но още не съм стигнал до там с експериментите.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #185 -: Януари 16, 2017, 06:43:18 pm »
 Остави тази мембрана много слабо пропуска. Алкална горивна клетка с електроди с разлика в потенциала им работи с ННО и го прави на ток, това е изненада. Не съм направил опитна постановка както трябва но има шанс от тази трънка да излезе заек.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #186 -: Януари 17, 2017, 10:24:41 pm »
И аз съм на мнение, че трябва с по- малко трансформиране на енергията да се стигне до крайния резултат. За момента все още съм на етап: ток - газ - двигател - генератор - пак ток.  Резултатите които ще получим, дори и негативни, ще ни донесат доста информация и опитност. Следващия етап ще е горивна клетка. Само, че колкото повече тестове да реализираме с колегите, толкова повече се заражда у мен убеденост, че не водната молекула е носител  на невероятната енергия. Според мен водата и Браун газа са елементът който осъществява достъпа до друга енергия. Не мога да си обясня как влагам  единица мощност и получавам няколко единици изходна. При едно и също количество вода след горене и запазване на концентрацията на електролита, тоест еднакви начални и крайни количества изходни в-ва има допълнително енергия. Не е дошла от нищото.  Да благодарен съм! Все пак ще е хубаво да се разбира и знае принципа на тази енергийна връзка и свойствата, за да може да се употребява по най-правилния начин.
 
   Между другото имаш ли идея от какъв материал да са електродите на алкалната горивна клетка?  ::)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #187 -: Януари 18, 2017, 09:00:06 am »
...Само, че колкото повече тестове да реализираме с колегите, толкова повече се заражда у мен убеденост, че не водната молекула е носител  на невероятната енергия. Според мен водата и Браун газа са елементът който осъществява достъпа до друга енергия...
Дойдохме си на думата! Да, единствено тази "друга енергия" би могла да е източник на така бленуваната СЕ. Водата и газът са само средства, носители, инструменти.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #188 -: Януари 19, 2017, 12:18:21 am »
 sorrry не са еднакви веществата в началото и в края за да се случи да получим повече енергия. Към същата клетка и обгазявам електродите и с един 1.5 волта микродвигател установявам че се получава ток. Клетката без да и пусна ННО дава 1.36 волта напрежение и слаб ток защото при включване на консуматора напрежението от 1.36 пада и не може да го захрани, пускам газ да мине между тях и заработва микродвигателя. Ето какво измислих по въпроса как да хвана хелия от студения синтез по повърхността на електродите - ще изгарям получения ННО в горелка и над пламъка ще поставя чаша в която би трябвало той да се пълни защото оставайки само той и е по лек от въздуха ще влиза и остава в нея изгонвайки въздуха. После този газ с диафрагмена помпа ще го напълня в балон, който би трябвало да литне към тавана на помещението а не да падне на пода. :) Електродите са неръждаема стомана и са с формиран окисен слой по повърхността, при много слаба проводимост на електролита им пускам импулси прав ток 50 волта и честота 500 херца с прост PWM - мосфет транзистор и чип555.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #189 -: Януари 22, 2017, 09:04:53 am »
 Този слой - окиса не бива да се пипа с ръка, защото май е доста токсичен. Той е като прах по повърхността и за да стане по дебел се прави на няколко пъти, като електродите се сушат преди всяка обработка.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #190 -: Януари 25, 2017, 09:55:47 pm »
  Заинтригува ме. Часове наред горих под тръба с кран в горния край. След приключване пробвах единствено с вдишване. Четох че хелия е нетоксичен и относително безвреден. Нищо. Логически като погледна за синтеза на хелий от водород е необходимо външен източник на неутрони поради липсата във водорода. Освен при електролизата да се получават освен протий и малко деутерий и тритий. Но пък горенето все пак е в атмосверна среда от където може и да се извлича необходимото. Това може би обяснява смъкването на радиофона на активните елементи. За проби само трябва гайгер и някои парчетии около изоставените рудници.   Между другото, рани от изгаряния са доста необичайни. колкото и да са дълбоки, няма мехури, зарастват доста по- бързо и няма белези ( почти) Личен опит

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #191 -: Януари 27, 2017, 11:16:46 pm »
Я малко да ви застрелям:     http://xcombg.net/index.php?topic=2292.0

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #192 -: Януари 28, 2017, 09:56:15 pm »
sorrry - защо газа от крана не си направил с него сапунени мехури и ще стане ясно дали е хелий, ако се издигат и не падат. Би трябвало хелия да е много малко и наистина часове да трябват за да се събере в тръбата е тествай сапунения мехур дали не гори да не е неизгорял водород.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #193 -: Януари 28, 2017, 10:15:20 pm »
Е той и мехур с водород ще се вдига ... :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #194 -: Януари 28, 2017, 11:48:43 pm »
Случайно някой някъде да е чел, или да знае къде се създава водата? Как се създава водата в природата? Дали се създава или е константа в кръговрата? Променя ли се количеството и на земното кълбо, или е постоянно? Все въпроси за водата. Под вода разбирайте трите и агрегатни състояния.
Очаквам някой по просветен да хвърли светлина по въпросите!