Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 116946 пъти)

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #75 -: Септември 15, 2016, 11:07:46 am »
Въпреки че са заедно, не са свързани,а и са противоположно заредени. Само хипотетично не е ли логично да се насочат заразите към съответните електроди?

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #76 -: Септември 15, 2016, 11:18:56 am »
Извинявам се за ръкописа,но с този Т9 редактор

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #77 -: Септември 15, 2016, 11:25:57 am »
Не, полуреакциите  се извършват върху повърхността на самия електрод, чрез пренасяне на електрони от външната верига. Върху един и същи електрод не могат да се протекат двете полуреакции едновременно, а и да можеха няма да има смисъл от това, защото през външната верига няма да протече ток, а цялото получено електричество ще служи само за загряване на електрода. Можеш да подадеш оксиводород върху двата електрода, но само съответната полуреакция ще протечеш, а другият газ няма да бъде използван.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #78 -: Септември 15, 2016, 11:29:42 am »
Ще се насочат към съответните електроди ако има приложено външно ЕДС което да ги насочи но в случая идеята е те да създадат това ЕДС и в стремежа си към хаос да заобиколят преградата и да минат през проводника Но когато са смесени хаоса е вече създаден имаме равновесие на системата и съответно никакво желание за преместване. Т.Е. никакво ЕДС
П.П. ЕДС= ЕлектроДвижеща Сила

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #79 -: Септември 15, 2016, 09:13:35 pm »
Тоест директното обръщане на Браун газ в електричество би ударило на камък. Все се надявах да има начин. Нищо аз продължавам да търся стойностно приложение, така че съм отворен за идеи, особено безумни  :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #80 -: Септември 15, 2016, 09:37:18 pm »
Не съвсем! Разлагането на вода чрез електролиза, до водород и кислород може да стане и разделено! В по необикновен електролизер! Само че какъв е смисълът?
Използваш ток от трафопоста за да разложиш водата до 66,66% водород и 33,33% кислород! После, използваш водорода за да произведеш отново електричество! И в двата процеса натрупваш последователни загуби!

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #81 -: Септември 15, 2016, 11:24:34 pm »
Много ме впечатли количеството ток в темата за калкулиране на ефективността. Ако наистина 1литър газ, от които 2/3 е водород притежава 2/3х  2,79Вч ел. енергия, а за производството му е необходимо в пъти по-малко ми хрумна, че може да се окаже интересно. И аз това се чудя от къде може да дойде допълнителната енергия за такава разлика? Може би оксиводорода не притежава същия енергиен еквивалент като на чистия водород и кислород. А и не детонира спонтанно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #82 -: Септември 16, 2016, 08:05:56 am »
Цитат
а за производството му е необходимо в пъти по-малко
Дали си разбрал правилно стойностите. Значи говорим за  1,86 ватчаса а не за киловатчаса.
Тази стойност е равна на 669 ватсекунди тоест този литър газ ще ти поддържа 669 вата мощност в продължение на една секунда.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #83 -: Септември 16, 2016, 09:39:46 am »
Не знам от къде идват тези стойности. В темата калкулатор на ефективност пише, че необходимото количество ток за 1л. газ е Х. Ако достигна стойности Y<X и при преобразуването изкарам каквито и да е стойности между X и Y , то тогава ефекта е положителен. Не е ли така, или бъркам някъде?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #84 -: Септември 16, 2016, 09:59:33 am »
Много голяма е грешката от това, че се мери в литри защото при газовете удвояването на налягането се постига при удвояване на количеството във същия обем. тоест във съд с обем 1 литър имаме газ под налагане 200 милибара и определено количество което осигурява това налягане за да постигнеме 400 милибара ще е нужно още толкова газ. а от визуална гледна точка разликата между двете налягания е неразличима, все си е 1 литър.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #85 -: Септември 16, 2016, 06:01:41 pm »
Много голяма е грешката от това, че се мери в литри...
Освен това при пропускането на тези големи токове през разтвора, и неизбежното заргяване при това, както и при постоянното усилено барбутиране на мехурчетата отделен газ, се получава и немалко количество съвсем обикновена водна пара, която веднъж се отчита като разложена вода (понеже вече не присъства в разтвора), и втори път като получен обем оксиводород (какъвто тя не е...). Огромни грешки и самозаблуди!

Пробвайте да охладите съда, в който събирате оксиводорода, в хладилник - ще получите немалко количество конденз (вода), която в изпарено състояние има хилядократно по-голям обем...
Всичко това е грешка, и то не процент и два - оттам издва и всичкият ви "свръхдобив".

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #86 -: Септември 16, 2016, 09:00:31 pm »
Извинявам се ако по някакъв начин съм успял да засегна някой. Целта ми е да намеря смислено приложение, а не да се доказвам. Почти всички се опитват да постигнат немислими неща, включително и аз. Да се движи двигател само на Браун газ е лесно, да се отопляваш на браун газ също става. Но винаги или почти винаги е нерентабилно поради по-големите мощности на входа и по-малки на изхода. А определено в този газ има неразкрит потенциал. Моля не ме съдете.Никъде не съм споменавал стойностите на производството, а само отношение към единица обем. Все пак с дървената ми глава мисля сам да проверя резултатите и да си се поуча от грешките.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #87 -: Ноември 13, 2016, 04:07:02 pm »
 За да се получи висока ефективност и енергия в плюс трябва реакция на атомно ниво, атоми водород да се слеят и да образуват хелиеви атоми. Тогава ще се отдели енергия. Стенли Маер така е подкарал кола на вода, но дори не е бил наясно откъде идва енергията. Първо електродите трябва да се формират и по пъвърхността на този на който се отделя кислород да се получи покритие от никелов оксид. Става насечен на импулси прав ток с високо за електролизата напрежение. После трябва да се измери и да се установи че има висока разлика в електохимичния потенциал т.е. електролизера се е заредил като акумулатор. С мултицета като измерите напрежение по 1.5 волта на клетка е супер добре зареден. После тока с който се захранва за да се прави електролизата трябва да бъде с напрежение по ниско от 1.4 волта и насечен пак на правъгълни импулси но между импулсите с ниско трябва да се подават такива с високо които да изгарят атоми водород..не висичкия а една малка част от отделения и да се случва синтеза на хелий и отделянето на енергия.  Тази енергия може да остане във вид на топлина и да загрее електролита, но това не се случва защото електролизата на под 1.4 волта е ендотермична и поглъща толината използва я и клетката отделя - разделя повече водородни молекули. Като казвам 1.4 волта това не е точно така, защото и при 2 волта пак ще отделя повече и така. За да се повиши проводимостта на електролита електролизера трябва доста бързо да се прочиства от отделяните газове, електролита да се върти с помпа е добре. Втората част вече да се превърне ННО в ток е непроверена и не съм сигурен че може да стане, в смисъл не е правено. Идеята ми е с ННО да се върти Тесла дискова турбина и тя да генерира и тока за елктролизата и ток в плюс за да се изведе така енергия от машинка или пък да се ползва механичната енергия на турбина и енергията да се изведе във вид на механична. Всичко е много просто, интернет е просто препълнен с информация как да се направят отделните моменти на машинката.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #88 -: Ноември 25, 2016, 02:10:42 am »
Браво H2motor. Изключителна прозорливост, дори ако не си го проверил в реални опити или експерименти. Наистина електролизера се зарежда и понеже все още няма как да се изкара допълнително получения ток, именно той отива за свръх производство (55 mmw). При такова производство сметките излизат положителни и за отопление, и за задвижване на двигател, и за генериране отново на ток. Не съм съвсем сигурен за покритието и трансмутацията, но не ги отричам. Просто предстоят още допълнително изследвания и трупане на данни. Успех ти желая.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #89 -: Декември 02, 2016, 01:01:36 am »
 Не ти трябва получения ток да го изкарваш от заредения електролизер, разликата в електрохимичния потенциал на електродите "помага" да се разделят после лесно водните молекули.Това дори не е откритие ново и се прилага масово в електролизерите които се правят сега. Тези клетки с протонообменни мембрани точно така им смъкнаха работното напрежение до 1.5 - 1.7 волта в режим на електролиза и наистина са вече с прилична ефективност и не загряват като по старото поколение. За да се получи високоефективна електролиза трябва напрежението при което се случва да е колкото може по ниско. Японците имам чувството че са много напред по отношение на водорода и в електрохимията. Не за всичко се говори в прав текст но информация се намира.
 - Това което си заслужава да се тества е да се формират електроди от неръждаема стомана по един метод за който преди време бях намерил информация. Формирането става с импулси прав ток с напрежение 60-70 волта и честота 400-500 херца при разреден електролит с ниска проводимост така че тока да е малък. Особенното е че след формиране на слоя той се суши, изсушават се електродите и после пак се повтаря операцията по формиране на следващ слой. Така се казваше в описанието се получавал по здрав слой окис предполагам е това което описват като бял мъх по повърхността на електрода.