Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 116944 пъти)

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #60 -: Юли 23, 2016, 09:47:45 pm »
Мишо
Не нарушавам никакви закони!
Изгледай пак клипчетата и ще видиш ,че 2л бутилка се пълни за около 15секунди.
Няма водна пара от маркучите-вижда се ясно.
Клетките са с температура около 30гр .
Не ги претоварвам токово и топлинно.
Хладни са защото електролита циркулира в системата.
Газта излиза отгоре, а отдолу постъпва електролит от първият бъблер.
Той всъщност е пълен с електролит.
Вторият бъблер е с чиста дестилирана вода.
Това е!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #61 -: Август 05, 2016, 08:49:26 pm »
 Кузмов на акумулаторите се дължи, наистина ефективността му е висока и той не се заблуждава по въпроса колко ток харчи и колко литра газ в минута получава. Дори електролизата му е с ефектиност над..и от това че напрежението наистина е високо 2.33 на клетка има загуба на ефективност. Коефициента на преобразуване на енергията , ефективността при добра разлика в електрохимичния потенциал на електродите, добра конструкция без утечки на ток и да е гарантирано че всяка клетка работи наистина на 2 волта ако е избрано да е толкова ..може да достигне 4- ри или 400%. Т.е.да се получи 4 пъти повече енергия, но за сметка на температурата на електролита и от там идва тази енергия. Затова електролита трябва да се подгрява със синтез на малко хелий от водорода по повърхността на електтродите. В момента в който се отделят атомите те са близо, както при голяма компресия и има нужда само от малко температура от електрическа дъга за да се синтез на хелий от някои от атомите, като топлината която се отдели топли електролита. Това се случва, затова мембраната на електролизера ти който дели водород и кислород като си го напънал с по голям ток и сам си я видял е станала на дупки - хелия е пробива, но може да се синтезира толкова че до пробиви на мембраната да не се стига, тя издържа към 200 градуса. Ти се съмняваш в това което казва той и неговите резултати, не се съмнявай то е очевидно - смята си ги съвсем вярно и уредите с които мери са ок..сигурен съм.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #62 -: Август 05, 2016, 08:57:00 pm »
  Краси - нно не става, но ако се разелят двата газа и се вкарват под малко налягане през клапани на Тесла в горивна камера с екплозийките може да се завърти турбина на Тесла. Трябва да се разелят защото иначе ще изгърми електролизера , а в камерите ще експлоадира точно нно. ННО е ракетно гориво, отдавна се използва.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #63 -: Август 06, 2016, 12:42:17 pm »
Чудесно! Щом можете 200 че дори и 400%, по сметки, защо не се обедините в идеите си и в практиката? Просто се снабдявате с водородна горивна клетка (ВГК). Подавате изхода на електролизера  към ВГК , произвеждате електричество, правите обратна връзка със 100% и се изключвате от мрежата. Останалите 100 до 300% free  електричество, си го правите каквото искате! Периодически само доливате вода, но и тя не е загуба, защото отново се връща в природата! След време спирате електролизера за профилактика или ремонт! После пак стартирате от натрупаното, и след началното производство си правите обратната връзка. По време на тези изключвания ще сте натрупали достатъчно free в акумулатори, или по друг начин за да не се налага да ползвате мрежата!
Аз го не мога това нещо! Иначе до сега, щях да съм конкурент на Бил Гейтс за първенството по богатство!
Как ви се вижда идеята?

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #64 -: Август 07, 2016, 01:05:37 am »
Не съм сигурен че сега е подходящия момент във времето да се създаде такава машина.Не горивни клетки а тесла турбина.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #65 -: Август 07, 2016, 10:38:04 pm »
 Мога да докажа че човечеството в момента е в технологична предостатъчност, но резултата от това е смайващо негативен. Някога, някой ще направи машина която да е ректор за студен синтез състояща се от електролизер, турбина на тесла и генератор на ток. Няма как това да стане сега, все повече се убеждавам в това.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #66 -: Септември 11, 2016, 09:49:00 pm »
Извинявам се за невежеството, но какво е: "ВГК" , за какво служи и къде мога да си го набавя?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #67 -: Септември 12, 2016, 05:11:46 pm »
Тук,    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0      първо се запознай що е то?
После си го набавяй!

Yoro

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #68 -: Септември 12, 2016, 07:54:00 pm »
  Здрасти sorrry!
Ако не искаш да оглушееш или ослепееш хич не се интересувай от това.
Случайно не оглушах от такъв генератор като изгърмя пред мен в един сервиз за коли. И ако не бях наясно какво ме е обляло сигурно щях да имам проблеми и с очите. Веднага се наврях под чешмата там за да измия калиевата основа от лицето си.
Аз зная от хлапе как да си направя такова устройство, но зная и това, че е бомба която никой не знае кога ще изгърми.
Тъй, че не се занимавай с това.
 Питай Кузмов колко пъти е гърмял пред него и защо ползва шлемофони като прави експериментите си? :(

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #69 -: Септември 12, 2016, 11:14:38 pm »
Yoro, Sorrry пита следното,
Цитат
Извинявам се за невежеството, но какво е: "ВГК" , за какво служи и къде мога да си го набавя?
а ти какво му обясняваш. Да всички сме наясно, колко неща си знаел още като дете, но човека пита конкретно за "Водородна Горивна Клетка" и откъде да си набави такава. Хайде сега му дай конкретен отговор, като експерт по въпроса, че явно информацията от препратката в поста на Кузмов не е достатъчна.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #70 -: Септември 13, 2016, 04:30:14 pm »
Ами той Yoro като хлапе не е влизал в час като е ходел на училище, защото си ги е знаел нещата! Сега пак не влиза в час! Как да обясни като не разбира въпроса?

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #71 -: Септември 14, 2016, 08:27:12 pm »
Много благодаря на всички за изчерпателните отговори. Веднага следващия ми въпрос е: Някои има ли данни при единица обем на БраунГаз, примерно кубичен метър, колко вата ток може да се извади след процеса? ::)

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #72 -: Септември 14, 2016, 08:31:33 pm »
всъщност ако съм разбрал правилно, става въпрос за устройство което преобразува газа до вода и отделя електричество?

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #73 -: Септември 15, 2016, 12:06:15 am »
след като попрочетох малко за протономембранните и за твърдооксидните горивни клетки се питам, дали е възможно да работят и с оксиводород. Дали е необходимо задължително разделяне на водород и кислород, или могат и така?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #74 -: Септември 15, 2016, 12:38:33 am »
задължително е разделянето
Иначе няма как електроните да минат през проводника няма с какво да ги накараш ако са заедно.