Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 116924 пъти)

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #30 -: Юли 20, 2016, 12:36:43 am »
Някой може ли да каже дали сметките по-долу са верни?
.....................................................
Цитат
Със 700-800Вт произвежда не по малко от 8 литра газ за минута

8 литра  са около 1/3 mol H2. Това е в минута. За секунда се получава 1/180mol H2

2 H2 + O2 → 2 H2O + 572 kJ (286 kJ/mol)

топлината на изгаряне на H2 e 286 kJ/mol. За една минута ние имаме 95,3 ( 1/3 от 286), а за една секунда-1590J.

1590J/sec!!!

Това по дефиниция си е 1590W мощност.  :)
Kато се има предвид, че са вложение 800W,  к.п.д. се получава Pполучено/Pвложено=1590/800~2

С една дума, имаме чист "Perpetuum Mobile" с  200 % ( 2 пъти) :D

Иска ми се да го патентовам тоя електролизер, или каквото там е! :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #31 -: Юли 20, 2016, 11:08:21 am »
краsik0
не разбрах от сметките ти а не ми се рови да ги проверявам, та въпроса ми е:
Сметката ти за 8 литра водород ли я правиш или за водорода който се съдържа в 8 литра браунгаз. Разликата е огромна нали.

fantom4e

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #32 -: Юли 20, 2016, 01:53:27 pm »
И това "mol" не ми прилича на молове.
бе тръгнах да смятам тия ваши КПД-та, дет ползвате една програма за нея, ама се не ми остава време....

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #33 -: Юли 20, 2016, 08:44:28 pm »
Момчета не съм ги правил аз тези сметки.
Един колега от сандъците по повод няколко мои коментара.
Е  винаги има песимисти и оптимисти.
Може да погледнете линка директно за по голяма яснота.
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=4515.30
Аз не можах досега да сметна правилно ефективността на моят електролизер .

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #34 -: Юли 20, 2016, 09:56:36 pm »
Радико е прав H2 и HHO(браун газ) са две съвсем различни неща. Топлината на изгаряне на HHO би трябвало да е 1/2 на водорода ако не и по-малко.

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #35 -: Юли 20, 2016, 11:04:32 pm »
prp.
не те познавам, - там пише, че си подготвен!!
,Ама айде подготви се още малко, преди да се изказваш НЕподготвен!!

ПП.  Сега забелязвам, че и на мен някой ми е лепнал щампа  "подготвен" !   не съм аз!


В случая, класификацията "подготвен" спада към ранговете, които се присъждат автоматично след определен брой публикувани постове/А/
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 09:47:24 am от atos »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #36 -: Юли 21, 2016, 09:12:17 am »
Това което исках да обясня е че молекулата или молекулите кислород в съставката на ННО много променя свойствата на водорода и няма как да се сравняват температурите им на изгаряне смешно е. Най добре е да се отдели чист водород без примес кислород и тогава да се изчислява.

Laic

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #37 -: Юли 21, 2016, 11:00:41 am »
....., та въпроса ми е: Сметката ти за 8 литра водород ли я правиш или за водорода който се съдържа в 8 литра браунгаз. Разликата е огромна нали.

      Ами съвсем резонен е въпроса на Радико.
     
      Едно е да имаш 8 литра ННО - в тези 8 литра ННО има Х(хикс) на брой атоми кислород и 2Х на брой атоми водород, а съвсем друго е да имаш 8 литра чист водород, в този случай (в обема от 8 литра) мястото на кислородните атоми е заето от водородни.

       Изгаряйки 8 литра чист водород ще получиш повече топлина, от колкото да изгориш 8 литра ННО, защото кислорода за изгарянето на тези 8 литра чист водород се привнася "от вън" (извън тези 8 литра) - т.е. в случая общия обем на водорода и кислорода участвали в реакцията ще е 8литра водород + Х литра кислород.
 

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #38 -: Юли 21, 2016, 02:42:31 pm »
Ха, такааа!? Трупаме грешка след грешка. Хайде да помислим, защо при изгаряне на чист водород на атмосфера, не се получава вода а при изгаряне на ННО се поучава вода??

Laic

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #39 -: Юли 21, 2016, 03:36:39 pm »
Ха, такааа!? Трупаме грешка след грешка.

     Доообре де, "ВИНОВАТ", но на мен е простено - нали съм си Лаик, :-[.

     И щом ще е "Или не опитвай,или карай до край !" - казвай къде е грешката (за да не се повтаря) и
..., защо при изгаряне на чист водород на атмосфера, не се получава вода а при изгаряне на ННО се поучава вода??
???
     Пък като се видим - бирата от мен ;D.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #40 -: Юли 21, 2016, 04:31:29 pm »
Оооо! Въобще не визирам само един човек! Темата тръгна след самозаблуда на krasik0! Как е мерил, само той си знае? "Факта" 200% го написах доста преди! Това е невъзможно! Сега отново, дистанционно от Лондон, без да има електролизер пред себе си, твърди същото!? Че дори четем и глупости в сандъците и тук таме верни неща! Най на края, prp се изцепи че би трябвало, ННО да има 1/2 топлинна енергия спрямо чист водород!
Та, да започнем от Радико! За 8 лт.  Н2 ли става въпрос или за 8 лт. ННО? Едно малко уточнение! Нещата ги знаете ама не се досещате!
1/ ННО и Н2О, едно и също само че едното браун газ, другото вода
2/ за да получим ННО от вода трябва да приложим енергия. krasik0 твърди че приложената енергия е 2 пъти по малко от получената!?  (утрепахме ЗЗЕ)
3/ в Н2О и в ННО се съдържат 66.66% водород+33.33% кислород. Ето за това се смята че това е идеалното съотношение (стехиометрия) водород/кислород, след като ННО отдаде енергията си (контролирано или не) да се превърне отново във вода!
И сега да отидем на въпросните 8 литра чист водород и 8 литра ННО. Надуваме един балон с 8 литра чист водород!
Надуваме един балон с 8 литра ННО! Палим! Какво ли ще се случи? И от къде ще получим повече енергия?
Има още една сламака, ама вземете че се сетете! И тогава мислете!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #41 -: Юли 21, 2016, 04:42:59 pm »
В същност, я да не се правя на интересен, ами да напиша всичко!
Водорода има константна енергия независимо сместа от други газове! Във въздуха има ок 16% кислород!
Следователно става въпрос за бързо или бавно отдаване на енергия!
Останалите сметки за 8те литра си ги направете сами!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #42 -: Юли 21, 2016, 04:46:48 pm »
Цитат
3/ в Н2О и в ННО се съдържат 66.66% водород+33.33% кислород. Ето за това се смята че това е идеалното съотношение (стехиометрия) водород/кислород, след като ННО отдаде енергията си (контролирано или не) да се превърне отново във вода!
И сега да отидем на въпросните 8 литра чист водород и 8 литра ННО. Надуваме един балон с 8 литра чист водород!
Надуваме един балон с 8 литра ННО! Палим! Какво ли ще се случи? И от къде ще получим повече енергия?
Михаиле елементарно е бе. при изгарянето на 8 литра браунгаз дори и в затворен стоманен съд "достатъчно здрав за да не се взриви" ще се получи определено количество водна пара което при нормалисирането на температутата ще е пак 8 литра, а като се втечни ще е ако се не лъжа малко по малко от 3 литра вода. При изгарянето на 8 литра чист водород ще имаш
12 литра водни пари "според сметките които си дал ти"
И освен това от къде на къде при изгарянето на чист водород в атмосфетата няма да се получи вода??????????
Евентуално могат да се получат и малко количество азотни окиси, но това е съпътстващ екологичен проблем а не проблем на самия експеримент.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #43 -: Юли 21, 2016, 05:16:33 pm »
Вай, вай, Радико! 1 литър вода се разлага на 1866 литра ННО! Коригирай се!                                                                               Когато гръмнен балон с чист водород го гърмим в атмосфера с 16% кислород! Дали част от водорода не влиза в реакция? Да помислим!
И още малко информация за сметки!
http://www.engineeringtoolbox.com/adiabatic-flame-temperature-d_996.html
Hydrogen H2-кислород като окислител-3473
                    въздух като окислител-2483

Laic

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #44 -: Юли 21, 2016, 05:43:06 pm »
.... Надуваме един балон с 8 литра ННО! Палим! Какво ли ще се случи? И от къде ще получим повече енергия? ...

     Ами зависи:
- Ако палим вътре в балона, при ННО ще имаме реакция и енергия, при чистия водород НЕ. Няма как да изгорим чист водород в затворен балон - няма О за да се получи реакцията.

- Ако палим в атмосферата, при ННО ще имаме по-малко енергия от колкото при чистия водород защото: 8литра ННО = (66,66%Н и 33,33%О), докато при чистия водород, (в  8литра 100% Н) и О от атмосферата.

     А вода ще има и в двата случая, горим ли водород - получаваме вода - PyroVeso го беше обяснил прекрасно в една друга тема.