Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 115181 пъти)

fantom4e

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #15 -: Юни 02, 2016, 09:42:39 am »
Това е технологията на бъдещето, с акумулатори няма да стане защото винаги ще са по тежки.

Не бъди толкова краен, че ще сгрешиш, и за двете има място под слънцето, и двете имат своите плюсове и минуси.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #16 -: Юни 02, 2016, 05:11:27 pm »
Прав си.

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #17 -: Юни 07, 2016, 11:36:25 pm »
Според калкулатора за ефективност излиза ,че електролизера ми има  120% електрическа ефективност и около 77-78% ефективност по Фарадей.
Заложени данни:
Напрежение-14В
Ток-50А
Бр клетки -18
8л газ в минута
Температура -30гр


fantom4e

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #18 -: Юни 08, 2016, 10:09:02 am »
Обясни моля те (може и с формула) как получаваш тези ефективностти, особено това 120% няма как да е ефективност.?

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #19 -: Юни 08, 2016, 10:06:24 pm »
Ами попълних горните данни в програмата ето от тук:
http://mazeto.net/index.php/topic,439.0.html
Това се получи.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #20 -: Юни 10, 2016, 05:27:31 pm »
Очевидно е че не съм бил разбран! На никого не направи впечатление че според  по раншните данни, karsik0 няма начин да получи тези резултати! krasik0 показва електролиза подчинена на закона на Фарадей! Има някаква неточност! След сега изложените данни пак има невъзможни неща!
Брой клетки 18? Как са свързани? Калкулатора в мазето е валиден за серийно свързани  клетки! Ако са свързани серийно, няма как да се получи електролиза при 14в.! Още по малко да консумира ток 50А!
120% ел. ефективност не е възможна. Излиза че електролизера консумира енергия и произвежда еквивалента енергия в повече от консумираната!
Еф. по Фарадей е възможно да бъде превишена в рамките на 15% но електрическата никога!
karasik0, не ме разбирай погрешно! Потърси къде грешиш! Поне за сега се очертава че броят на клетките не е 18? Къде точно мериш тока?
Единствената меродавна формула, коментирана и потвърдена от специалисти по химия и електрохимия е следната:
А/26.8Х16.8ХС=лт./час
Където А е тока през цялата серия от свързани клетки
           26.8 е ампер часове според Фарадей
           16.8 е моларният обем (в литри) на двуатомният водород и кислород микс, газове произведени според Фарадей.
           С е броят на клетките свързани серийно
Значи, ако мериш вярно тока, остава да въведеш вярно броят клетки. Числото което получиш делиш на 60мин. така получаваш лт/мин. При добра конструкция на електролизера, е допустимо това число да бъде малко по високо. В рамките на 15% !!!

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #21 -: Юни 11, 2016, 08:23:47 am »
Здравейте!
Рядко влизам в сайта затова, се извинявам за закъснелият отговор.
Относно измерванията и броя на клетките.
Те са 18 броя.
3 клона в паралел по 6 клетки на клон.
Всеки клон консумира около 17А ток.
3 Х 17A=51A
U=14V
8l/min gas
Нямам идея при последователно+паралелно съединяване на клетките може да се ползва тази програма за пресмятане.
Поздрави!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #22 -: Юни 13, 2016, 06:39:42 pm »
 Няма грешка - получаваш с над 20% повече енергия от вложената. Напрежението на отделната клетка 2.33 волта е високо, много високо дори. При напрежение под 1.4 волта ще има в пъти по висока ефективност. Първо електродите в тези акумулатори са идеалните за електролиза - с много голяма разлика в електрохимичния потенциал, те са и формирани т.е. кондинционирани както му казват някои и то перфектния вариант.
 И все пак има малко енергия в плюс, откъде идва тя ?
- Тези захранвания са зле по отношение на изправянето на тока, в него има останали честоти и техни хармоници. Те са доста елементарни импулсни захранвания. Тези честоти атакуват водородните атоми и се синтезира малко хелий и се получава ии топлина която подгрява електролита. Тази топлина се използва заедно с тока за разделянето на молекулите на водата и от там идва плюса. Иначе при това голямо междуелектродно растояние изискващо и напрежение от 2.33 волта на клетка ефективността би била отрицателна.
 За да станат по истински електролизерите трябва електродите да се доближат, газовете да се разделят с йонообменна мембрана и тя трябва да е от такъв материал че горещия хелий да не я прегори и пробие. И става машина за производство на енергия.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #23 -: Юни 13, 2016, 10:32:18 pm »
Абе вие с какви калкулатори смятате? Ето какво ми показва на мен калкулатора от мазето, според данните които изнася krasik0! Фрадеева ефективност-229.8%
                        Електрическа ефективност-121.16%
Вече написах, търсете къде е грешката! Че и в тази тема ще се прочуем като велики добивници на СЕ!!!

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #24 -: Юни 15, 2016, 01:18:01 am »
Момчета аз нещо не мога да се оправя с този калкулатор.
Ако искате изгледайте пак клипчетата ,които качих в Ю-тюб...
Нищо няма скрито покрито в измерванията.
Единствено - те са правени по различно време.
Минималното, което получих беше 6 литра в минута.
Максималното беше около 11литра ,но в повечето случаи около 8 литра в минута.
Причината я казах-някъде имаше утечка газ.
Концентрацията на електролита не беше постоянна, защото се налагаше да го подновявам по разбираеми причини-тук там вривове на бъблера ,докато най накрая направих сигурен флаш-бек арестор.
На едното клипче се видя че 2л бутилка се напълни за 12сек.
Колко ефективен електролизера? -нямам представа какво са постигнали другите.
Относно захранващите блокове-те са чисти от хармоници ..
Проверявал съм ги.
Един от този тип го ползвам с КВ трансийвъра ми.
Клетките при 8л производство не се нагряваха забележимо.
Температурата на ръката ми-около 37гр-40гр.
Електролита цирулира през клетките и бъблерите и те се охлаждат .
Тава се вижда през прозрачните маркучи
Поздрави !



Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #25 -: Юни 15, 2016, 01:26:46 pm »
Не е СЕ, дърпа енергия малко от температурата на електролита и то малко. Това са идеалните електроди а не тези от платина и някакъв друг благороден метал да е другия пък да се получи разлика в електрохимичния потенциал.

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #26 -: Юни 18, 2016, 12:42:43 am »
Ар ето така започнаха ННО експериментите преди 4-5 г
Забавно ми е ката ги гледам!
Спомени!

https://youtu.be/_fa7XYGNH9g
Krasi HHO heater


https://youtu.be/bJ2hapxM0Gw
Krasi HHO heater1

https://youtu.be/iTaLm4phRXg
Krasi HHO heater2


краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #27 -: Юни 18, 2016, 12:54:28 am »
И съвсем в началото
Клетка на Стенли Майер ! :)

https://youtu.be/4fmiGRuXlj8

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #28 -: Юни 18, 2016, 02:57:32 pm »
krasik0, работили сме по едно и също време! Аз от година вече, не подобрявам нищо. Мисля си че съм стигнал върха! Може би само си мисля! Впрочем изгледай това видео.
https://www.dropbox.com/s/q990qt8bh3lo2dg/%D0%94%D0%BE%203%20%D0%BB%D1%82.%20%D0%BC%D0%B8%D0%BD..mp4?dl=0
На него са вързани последователно 8 клетки сух дизайн, 6 клетки мокър дизайн, една клетка тип Joe Cell и една клетка тип Stanley Meyer. Като, клетката Joe Cell представлява 6 концентрични тръби една в друга, свързани през една паралелно. Така се получава една клетка която е с работно напрежение 2 волта. Клетката Stanley Meyer представлява 5 двойки тръби една в друга като всички външни и всички вътрешни са свързани. Така се получава една клетка с работно напрежение 2 волта. Следователно, имам 16 серийно вързани клетки.
Според формулата която ти написах, също и калкулатора от мазето, въведени параметрите които се виждат на видеото произвеждам до 3 лт/мин. браун газ. Когато меря по метода с бутилката количеството газ е същото. Това означава че формулата и калкулатора са верни. Според калкулатора еф. по Фарадей е ок. 97% ел. еф. е ок53% !!
Този резултат търпи повишение, при малко по висока температура на електролита. Граница на тази температура според моите изследвания е 35 не повече от 40℃! В тази граница производството на оН2 (орто водород) е достатъчно високо, почти без водни изпарения! Така се получава газ с най добра характеристика!
Забележи че от моите електролизери излиза само газ, няма пяна! След това бъблирам, след това филтрирам, меря налягане и към изхода! Това са лабораторни образци на които базирам изграждане на големи електролзери!
Единствен меродавен фактор за ефективност е плътността на тока на см². George Wiseman препоръчва 26 см² за всеки ампер. Аз повиших малко тази цифра на 30 см². Това подобрява и стабилизира температурната характеристика. Горе долу това са основните неща. За това провери отново къде точно е грешката!!
Нарушението на закона е очевидно!

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #29 -: Юни 18, 2016, 08:47:38 pm »
Впечатляващо видео Мишо!
Виждам ,че си работил много по въпроса.
Отначало и аз направих една клетка по Стенли Майер.
Показал съм снимката.
При 2В и 15А произвеждаше около 0,5 л в минута.
т.е. 30ВТ консумирана мощност
После последваха другите експерименти
но, останах привърженик на мокрите клетки.
Това което показах на видеото беше най -доброто, което постигнах ,като може и още да се подобри ,ако се прибави електронен модул.
Това беше чиста правотокова електролиза и ако си гледал по внимателно ще забележиш ,че в маркучите от клетките не излиза пяна.
Импулсен контролер с регулируема честота беше готов всъщност за тестване ,но не остана време.
Аз всъщност работех на РПС" Вакарел"-единственият радиопредавател на ДВ–261 KHz 
Януари 2015 го затвориха и пратиха в небитието ,а аз отидох в Лондон, където работя в момента.
Трябва да се работи ,какво да се прави.
Експериментите останаха като се пенсионирам сигурно ,ако сме живи и здрави!
Относно сметките за КПД на моят електролизер-не мога да се оправя нещо.
Все излизат така.
Програмата е за серийни клетки само, а аз имам 3 клона в паралел по 6 клетки серийно.
Нещо сметките не ми излизат верни.
Ако можеш помагай поне с това.
Поздрави от Лондон!