Автор Тема: Проблем с Dell D830 не стартира  (Прочетена 14570 пъти)

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Проблем с Dell D830 не стартира
« -: Май 07, 2016, 02:11:23 pm »
Здравейте колеги,имам лаптоп Dell D830 не може да стартира като го включа за момент светнат лампичките и до тук не зарежда екрана е черен,някава идеа от какво може да е.Благодаря.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #1 -: Май 07, 2016, 02:58:36 pm »
И на зарядно и на батерия ли го прави? Има ли вероятност зарядното изобщо да не зарежда (въпреки че му свети лампичката),а батерията да е изтощена? Провери дали има 19-20 волта на буксата която се включва към компа.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #2 -: Май 07, 2016, 04:20:54 pm »
Исправителя работи дава 19 волта.Батерията е малко проблемнна изписваше ми че е за смяна,но не е работил на батерия.Както си работеше екрана стана леко червен и изчезна стана черен и лаптопа се изключи,направих опит да го включа ,но не тръгна

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #3 -: Май 07, 2016, 08:56:18 pm »
lpoik като включите компютъра от бутона светкат ли индикаторите и чува ли се характерният шум на работа на твърдия диск, вентилация и т.н.?, ако се чува шум от работа и дисплеят ви е чисто черен, то най вероятно имате прекъснат кабел за подсветката на дисплея, или някакъв дефект при нея, ако липсва шум от лаптопа, това означава че компютъра ви въобще не работи. При мен се е случвал първия проблем, моя компютър е DELL XPS M1530. При включване някой път (рядко се случва) компютъра тръгва но подсветката на дисплея не светва и екрана остава чисто черен макар и дисплея да работи (то така или иначе без подсветка не може да се вижда нищо). При такъв проблем го рестартирам наново и се оправя

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #4 -: Май 07, 2016, 09:01:23 pm »
Свали батерията,махни захранването,изчакай една минута и включи захранването, ако не тръгне в най близкия сервиз.Там ще направят диагностика и цена и решението как да постъпиш ще бъде твое.Тази препоръка е ако изобщо на си се занимавал с компютърна техника.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #5 -: Май 07, 2016, 09:04:08 pm »
Ако е лентовия кабел или дисплея пробвай с външен монитор. иначе аз имах подобен случай с моя пр прецакано захранване дава си 19 волта като го мериш но клека под товр и лаптопа изключва. Ако си от София мога да ти дам човек който да ти го оправи.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #6 -: Май 07, 2016, 10:23:35 pm »
Благодаря ви за бързите отговори.Батерията я свалях не стана нищо пак същия номер.Колеги при натискане на старт бутона светват индикаторите на захранването след това изгасват не се чува шум от вентилатора и от хард диска явно сработва някаква защита.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #7 -: Май 07, 2016, 11:08:49 pm »
За съжаление не е защита просто мъртвец, аз имам такъв носих го на ремонт кара около две седмици и пак се спомина. Скапва се дъното нещо, но ти не се отказвай занеси го може да имаш повече късмет.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #8 -: Май 07, 2016, 11:42:31 pm »
Благодаря ви за бързите отговори.Батерията я свалях не стана нищо пак същия номер.Колеги при натискане на старт бутона светват индикаторите на захранването след това изгасват не се чува шум от вентилатора и от хард диска явно сработва някаква защита.
Свали капачето отдолу и извади всичката памет дет я видиш. Пробвай да го пуснеш без памет. После потърси друго капаче, под което е хард диска (ако има), откачи го и него и пак пробвай. CD-то обикновено се държи от 1 болт - извади и него и пак пробвай. Изобщо ... откачи сичкото хардуер който може, за да си сигурен че не е от него.
Ако това не помогне ... начи нещата са груби. Има вероятност да е спрял вентилатора, но за да стигнеш до него си е приключение ... 30-тина винтчета, завряни на ужасяващи места. Обикновено достигането до част от тях е придружено от "употреба на премерена сила", което често плаши хората... :)

Ако си от София, може да ми чукнеш (както се сетиш) да се го видя (free of charge :) ) и да ти кажа дали е за ремонт (т.е. за кофата) или ще го бъде поне още малко...

П.С. от понеделник до четвъртък (поне) не съм в София ... така че или утре или другата седмица....

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Проблем с Dell D830 не стартира
« Отговор #9 -: Май 08, 2016, 04:50:43 am »
juliang,,,Благодаря,ще се пробвам ако не стане ще се обадя.