Справочници, схемотехника, теория > Компютри, мрежи, freeware софтуер, операционни системи и др.

Проблем с Dell D830 не стартира

(1/2) > >>

lpoik:
Здравейте колеги,имам лаптоп Dell D830 не може да стартира като го включа за момент светнат лампичките и до тук не зарежда екрана е черен,някава идеа от какво може да е.Благодаря.

juliang:
И на зарядно и на батерия ли го прави? Има ли вероятност зарядното изобщо да не зарежда (въпреки че му свети лампичката),а батерията да е изтощена? Провери дали има 19-20 волта на буксата която се включва към компа.

lpoik:
Исправителя работи дава 19 волта.Батерията е малко проблемнна изписваше ми че е за смяна,но не е работил на батерия.Както си работеше екрана стана леко червен и изчезна стана черен и лаптопа се изключи,направих опит да го включа ,но не тръгна

x_name41:
lpoik като включите компютъра от бутона светкат ли индикаторите и чува ли се характерният шум на работа на твърдия диск, вентилация и т.н.?, ако се чува шум от работа и дисплеят ви е чисто черен, то най вероятно имате прекъснат кабел за подсветката на дисплея, или някакъв дефект при нея, ако липсва шум от лаптопа, това означава че компютъра ви въобще не работи. При мен се е случвал първия проблем, моя компютър е DELL XPS M1530. При включване някой път (рядко се случва) компютъра тръгва но подсветката на дисплея не светва и екрана остава чисто черен макар и дисплея да работи (то така или иначе без подсветка не може да се вижда нищо). При такъв проблем го рестартирам наново и се оправя

gvg:
Свали батерията,махни захранването,изчакай една минута и включи захранването, ако не тръгне в най близкия сервиз.Там ще направят диагностика и цена и решението как да постъпиш ще бъде твое.Тази препоръка е ако изобщо на си се занимавал с компютърна техника.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия