Автор Тема: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!  (Прочетена 72586 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #75 -: Януари 20, 2018, 11:22:18 pm »
Да, но това ми харесва ... А какъв е смисъла да живееш ако не се кефиш от това? Мислиш ли че червеите ги интересува каква плът ядат... а всички свършваме там.

Вкуса на червеите изобщо не е най-важното нещо. Не е все едно какво правим, понеже нещата имат последствия...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #76 -: Януари 21, 2018, 01:44:23 am »
Вкуса на червеите изобщо не е най-важното нещо. Не е все едно какво правим, понеже нещата имат последствия...
Хълк, имаш само един-единствен живот. Да, не съм съгласен че трябва да го изживееш като булдозер през пряспа, но все пак ... "един път се живее". Трябва да се намери баланса между това да не си пропилееш живота напразно и да си прекараш приятно времето, отредено ти на тази земя.
Изобщо не ме очарова мисълта че ще доживея до 100 години и да ме утешава мисълта че съм го докарал до тази възраст щот съм пасъл свежа люцерна... Смятам че правя достатъчно за да може моя живот да не е минал напразно, да съм му дал някакъв смисъл (па дори и този смисъл да е само в моята глава). И част от тоя смисъл е да ми е вкусно това което ям или което пия. Повярвай ми, не е все едно дали пия 12 годишно уиски или етилов спирт от аптеката. Реално (проверено от практиката) крайния ефект е един и същ, но начина за постигането му (както и степента на удовлетвореност) се различава доста ... :)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #77 -: Януари 21, 2018, 07:10:08 am »
Хълк, имаш само един-единствен живот. Да, не съм съгласен че трябва да го изживееш като булдозер през пряспа, но все пак ... "един път се живее". Трябва да се намери баланса между това да не си пропилееш живота напразно и да си прекараш приятно времето, отредено ти на тази земя.
Изобщо не ме очарова мисълта че ще доживея до 100 години и да ме утешава мисълта че съм го докарал до тази възраст щот съм пасъл свежа люцерна... Смятам че правя достатъчно за да може моя живот да не е минал напразно, да съм му дал някакъв смисъл (па дори и този смисъл да е само в моята глава). И част от тоя смисъл е да ми е вкусно това което ям или което пия. Повярвай ми, не е все едно дали пия 12 годишно уиски или етилов спирт от аптеката. Реално (проверено от практиката) крайния ефект е един и същ, но начина за постигането му (както и степента на удовлетвореност) се различава доста ... :)

Да си кажа честно до преди 6-7 години и аз  разсъждавах, като тебе.
Нормалният човек мисли така докато, все още е долу-горе здрав и запазен. А това зависи от условията му на живот. Колко е бил натоварен и в какви условия е живеел. Явно ти си доста запазен за годините си или все още си млад и недостига на жизненна сила не те налегнал. Но, когато живота ти е бил тежък, под-голям стрес и недоимък, едва ли щеше, да пишеш така. Както и да е! Това на което искам да наблегна е следният факт че,  мислим така както се храним и според това което употребяваме.Невероятно но факт! Превърнати сме в наркомани. За някой това може да е безсмислица но, за мене е факт. Просто защото не знаем, друго! Ако никога не си опитвал за месец два свежестта на чистата вода на натуралната храна без консерванти и химикали няма как да усетиш разликата. А тя е същественна!  Само ще кажа че откакто пия чиста вода и ям предимно натурална храна тялото ми вече изпитва отвращение когато го храня с топлинно обработена храна или употребявам алкохол и стимуланти. Опитвал съм но, не ми вкусно, не изпитвам предишният "кеф". Когато тялото свикне с хубавото, не иска да се връща към лошото. Но, това е мое мнение! Всеки върви по-своя път!   

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #78 -: Януари 21, 2018, 12:22:14 pm »
plcsoft
Написаното от теб по невусмислен начин доказва, че най силният орган в човешкото тяло е мозъка. Дестилираната вода е доста вредна за човешкото тяло, но ти я пиеш и даже ти е добре. съвсем нормално след кто има йоги способни да изпият литър концентрирана сярна киселина без абсолютно никакви последствия за тялото им. Червеното винце което пиива Юлиян съдържа раствератрол и още една купчина други полезни вещества "раствератрола лкува и рак дори" но теб това те убива не това вярата ти те лекува вярата и те рзболява. Длъжен съм да отбележа в скоба, че без вяра може да се разболееш, но е невъзможно да се излекуваш против  вярата си.
Щом това те кефи пии дестилирана вода, но на мен лично ми се струва, че пътя на Юлиян е малко по прав от твоя. Наздраве Юлияне.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #79 -: Януари 21, 2018, 04:41:01 pm »
Юлияне, това, че ти си мислиш, че някой имал само един живот още не значи, че това е точно така. Който си мисли, че живее един път само вероятно не би трябвало да му е проблем да се изгради като ефективно действаща СВИНЧУГА, която съществува предимно за да преобразува с удоволствие хранителни вещества в тор.

Хубавото е че някои хора са по-информирани от теб и не мислят така. :o

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #80 -: Януари 21, 2018, 07:31:01 pm »
Взимаш 1-2 пъти месечно лекарства? Явно имаш някакъв здравословен проблем....

Лекарства използвам мн. рядко. Месечно 1-2 пъти и то само когато прекаля на празници или събирания.

Само на мен ли ми се струва, че Юлиан вади от контекста което и както му е удобно?

Имал само един живот? Не е ли това мислене породило кредото "След мен и потоп"?

Да, ти имаш само един живот, но духът ти има много! И от това, че не можеш (или не искаш, поради някаква тъпа упоритост) да се припознаеш сам със себе си, с истинската си същност - това, което наистина СИ, страда самата твоя същност (твоят дух), за сметка на самодоволното ти его, обитаващо моментното ти тяло, жалко, наистина...


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #81 -: Януари 21, 2018, 07:52:27 pm »
Цитат
Само на мен ли ми се струва, че Юлиан вади от контекста което и както му е удобно?

Ама ти, чак сега ли го разбра  ;D ;D ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #82 -: Януари 21, 2018, 08:46:10 pm »
Какво да се прави, не всички сме цветя за мирисане! Juliang е безспорен капацитет в областта си, и аз уважвам това! Но това не го прави капацитет във всички области. Както и да е! Не намерих за нужно да се изяснявам.
Исках да кажа че ние хората сме индивиди. Може би толкова колкото са на планетата. Моето хранене, и храненето на plcsoft  са коренно противоположни. Аз не се оплаквам, и общо взето не боледувам. Дори приближавайки кръгли 70, все още ходя на работа.
Ако на някой може да бъде в полза, ще поясня за "лекарството". Това не е съвсем лекарство. Нарича се "Bianacid", италианско е, 100% натурално. Още, на шишенцето пише, Poliprotect, синтетичен молекулен комплекс от полизахариди и естествени минерали - варовик и натриев бикарбонат, титриран в полизхариди.
Съдържа още тръстикова захар, гума арабика, естествен аромат на мента.  Таблетките се смучат само при необходимост след хранене.
Това е, ако някой има киселинни проблеми, може да пробва това "лекарство" комбинирано с високо алкална вода Горна Баня. Не мисля че е панацея но при всички случаи гарантирам че няма да навреди повече. Както споменах, аз ям и пия нормално без да прекалявам. Дори си ям салатата  овкусена с лимон. Единствено съм премахнал сутрешното кафе. Понякога пия но по късно когато хапна.
За водата ли? Ами пробвайте да се нальочите с вода и вижте как се чувствате? Просто всичко с мярка!
Останете със здраве!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #83 -: Януари 21, 2018, 11:11:49 pm »
.... Който си мисли, че живее един път само вероятно не би трябвало да му е проблем да се изгради като ефективно действаща СВИНЧУГА, която съществува предимно за да преобразува с удоволствие хранителни вещества в тор.
Ша ма прощаваш, ма .... и ти с*реш, нали? Независимо какво ядем, при всички резултата "на изхода" е горе-долу същия като химичен състав.
Е, аз предпочитам поне на входа нещата да са ми малко по-приятни. Ако за теб няма значение какво поглъщаш - избора си е твой.
Това че ти си решил да си изграждаш "добра карма" за следващия живот, лишавайки се от неща в сегашния ... за мен е абсолютно неразбираемо и... смешно.
Смяташ ли че нещо от сегашния ти живот е вследствие от доброто или лошото, което си направил в предишния или предишните? Не е ли това форма на безсилие, на неспособност да поемеш отговорността за действията си в собствения си сегашен живот?

Направо ми е смешно когато някой почне да се извинява за неуспехите си с някаква карма от предишни животи, с проклятия, с лоша магия която му били направили, с това че някоя циганка го била погледнала накриво...
Разберете го най-накрая - живота ви си го правите такъв какъвто искате и какъвто можете. Дошли сте на тоя свят без нищо, така и ще си отидете. Няма дебит или кредит - нито в началото нито в края на жизнения ви път.

Имал само един живот? Не е ли това мислене породило кредото "След мен и потоп"?
Гледам след мен да не остане потоп, но ще е доста дълго да ви го доказвам. Поне къща и наследник ще оставя, ако е дал Господ - и още нещо. Но за мен е много по-важно какво оставям всеки един ден. Пътувам си по България, и на доста места виждам сгради, в проектирането на които съм участвал и аз. Сгради, които служат на хората - те живеят в тях или работят в тях. Тия които ползват услугите на Теленор (бивш Глобул) - голяма част от кулите на които са качени антените им са по наш проект. Тоест аз съм допринесъл за това, че вероятно милион човека да могат да ползват телефоните си. Всяка седмица обикалям по заводи, и моята работа осигурява на вас и децата ви мляко, сирене, кашкавал, топлина...
И тези всичките неща ми доставят удовлетворение. Ежедневно.
Ако на това казвате "потоп" ... не ви знам що за хора сте.

Да, ти имаш само един живот, но духът ти има много! И от това, че не можеш (или не искаш, поради някаква тъпа упоритост) да се припознаеш сам със себе си, с истинската си същност - това, което наистина СИ, страда самата твоя същност (твоят дух), за сметка на самодоволното ти его, обитаващо моментното ти тяло, жалко, наистина...
Досега не съм чул духа ми да се оплаква от това как живея. Нито да ми иска сметка за това което съм направил или не съм направиш в предишните си животи. Така че ... докато не навдига глас, за мен той липсва. Който го чува ... негова си работа. По-горе казах каквото има да кажа за този начин на мислене.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #84 -: Януари 22, 2018, 12:47:00 pm »
Цитат
Това че ти си решил да си изграждаш "добра карма" за следващия живот, лишавайки се от неща в сегашния ... за мен е абсолютно неразбираемо и... смешно.
Смяташ ли че нещо от сегашния ти живот е вследствие от доброто или лошото, което си направил в предишния или предишните? Не е ли това форма на безсилие, на неспособност да поемеш отговорността за действията си в собствения си сегашен живот?

Не смятам, че е форма на безсилие, а просто реализъм - отчитане на обективни факти. Това не значи че винаги ми харесва, но важното е да не се изпада във фатализъм, а човек да прави неща, които в някаква степен, понякога в не-малка биха помогнали - такива има и може да се научават/усвояват - примерно как да се лекуваш/успокояваш с дълбоко дишане/мантри/мудри (и не само) . За тантричния секс да не говоря, че не е за магъли :P
Невежеството е проблем - повече разбиране и осъзнаване може да спомогне за по-добро/спокойно протичане на живота. Разбирането на нещата може да даде спокойствие. Истинското разбиране касае и духовните процеси,  ако човек може да допусне, че има и дух, освен тяло, дори и в момента той да не му говори.
А от някои продукти не че се лишават - имам информация за тяхната вредност и избягвам. Дори кафето е наркотик - слаб но наркотик. Трябваше малко усилия докато приключа със зависимостта/абстинецията. Случвало се е после от време на време да пия по малко, но не е същото и даже дали не ми е леко гадно. Това какво ни кефи не винаги е най-съществено за неговата полезност. Няма нищо страшно да си признае човек, че може да го кефят вредни неща. И после да ги надрасне - за негово собствено благо.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #85 -: Януари 22, 2018, 06:52:08 pm »

А от някои продукти не че се лишават - имам информация за тяхната вредност и избягвам. Дори кафето е наркотик - слаб но наркотик. Трябваше малко усилия докато приключа със зависимостта/абстинецията. Случвало се е после от време на време да пия по малко, но не е същото и даже дали не ми е леко гадно. Това какво ни кефи не винаги е най-съществено за неговата полезност. Няма нищо страшно да си признае човек, че може да го кефят вредни неща. И после да ги надрасне - за негово собствено благо.

Тези хора който пишат по-горе не знаят какво е истинско здраве и какъв кеф е да си изпълнен със жива енергия. Те просто никога не са го изпитвали и нямат база за сравнение! Недоумяват и  го обръщат на подигравка или заяждане. Невежи са в това отношение, защото дават мнение само от една гледна точка! Докато ние сме били от двете страни на барикадата и знаем от собствен опит коя е по-добрата за нас. Но за тях това, не е така!  Да ги оставим на мира! Всеки има свой път!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #86 -: Януари 22, 2018, 07:02:35 pm »
Тези хора който пишат по-горе не знаят какво е истинско здраве и какъв кеф е да си изпълнен със жива енергия. Те просто никога не са го изпитвали и нямат база за сравнение! Недоумяват и  го обръщат на подигравка или заяждане. Невежи са в това отношение! Да ги оставим на мира! Всеки има свой път!
И защо реши така? Може би имаш и телепатични способности и знаеш как се усещам? Или имаш данни от медицинските ми изследвания (които не съм провеждал), сравнил си ги с твоите и имаш обективна база за сравнение на някакви жизнени показатели?
Или просто си решил че който яде месо и пие алкохол (или не пие вода от някаква си нагъната тръба, а от чешмата) по презумпция не може да е здрав... щото някъде някой бил написал това.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #87 -: Януари 22, 2018, 07:14:44 pm »
И защо реши така? Може би имаш и телепатични способности и знаеш как се усещам? Или имаш данни от медицинските ми изследвания (които не съм провеждал), сравнил си ги с твоите и имаш обективна база за сравнение на някакви жизнени показатели?
Или просто си решил че който яде месо и пие алкохол (или не пие вода от някаква си нагъната тръба, а от чешмата) по презумпция не може да е здрав... щото някъде някой бил написал това.

......не визирах точно теб!!! Но, щом се засягаш значи има за какво! :) :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #88 -: Януари 22, 2018, 08:02:20 pm »
Има два пътя за духовно развитие. Впрочем пътищата са безкраино много, но има две основни насоки които на пръв поглед изглеждат противоположни, само на пръв поглед обаче. Това е точно така както и  ако двама човека тръгнат по земята от едно място в противоположни посоки те се вижат към една и съща точка, ОТПРАВНАТА ТОЧКА тя е в края на пълните им обиколки.
Нещо такова е и при духовното рзвитие Има две основни насоки обусловни от това че има основно два вида хора. Сега най модерното им определение е интроверти и екстраверти. До колко точно е това модрно определние е въпрос на друга тема. Древните учители ли наставници ли са измислили двата варианта на развитие подходящи за двата типа хора. единият е известен като пътя на съгласието, известен в индия като Тантра. Понеже този път е непостижим за другият тип хора в коити е преклено застъпено агресивното начало за тях е създаден пътя на борбта. Той е за индивиди които имат нужда да се освободят от агресивността си в някаква борба за да могат да се развият напред. най безопсно е като им се даде възможност да се борят с противник според силите им, тоест сами срещу себе си. такива хора имат нужда от все по трудно постижими правила и лишения преодоляванто на които им носи удовлтворнието и щстито водещи към крайния успех. Неприятното в цялата работа е обаче, че този тип хора поради агресивното си начало се опитват със всички сили да наложат своят път на другите хора дори и на такива които предпочитат противоположният. Защото според тези хора няма друга алтернатива освен тяхната, Ето един брилянтен пример за такова мислене:
Цитат
Тези хора който пишат по-горе не знаят какво е истинско здраве и какъв кеф е да си изпълнен със жива енергия.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #89 -: Януари 22, 2018, 09:39:10 pm »
Радико, много си чел ама нищо не си разбрал, отгоре на всичкото се опитваш да си стъкмяваш нещата не както са а както на тебе ти харесва.