Автор Тема: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!  (Прочетена 72659 пъти)

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #30 -: Януари 18, 2018, 08:57:14 am »
може ли някой да обясни , какво означава примерно зареждане на водата с информация. Какво всъщност се случва с водата от физична гледна точка ?

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #31 -: Януари 18, 2018, 09:56:35 am »
Ако ти е известен принципа на радиото, носеща честота, която е модулирана със звук. При водата е същото. Връзката между атомите е енергийна и позволява да се модулира. Но за мен най-ефикасния начун за структориране е ритуалът НАРИЧАНЕ!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #32 -: Януари 18, 2018, 09:57:41 am »
Понятието "информация" прекалено разширява хоризонта на осмислянето, защото и формулите на Ом са информация, и грохотът на водопада също.
Въпросът опира до "подадена" честота на вибрация СПОРЕД системата подложена на съответна честота. Вибрират атомите, молекулите, и всичко изградено от тях. Колкото по-сложна е една система, толкова повече отделни свои зони с разнообразна съвкупна честота има тя.
Водата е проста система - H2O. Хвърляш камък в нея - вълни разни. Заледяваш я - чукваш с чукче по леда - звъни като камбанка (вчера го гледах един такъв майстор - вместо дървените пластини като на ксилофон, наредил ледени цилиндри с различна дължина и ... фантазия!)
Да обаче, молекулите в течната вода не са кристали и не звънят по същия начин. Те са най-общо в диполен безпорядък.  Ако им пуснем на тези молекули определена звукова честота, те ще реагират с определено ВРЕМЕННО подреждане и взаиморазположение.
Нещо подобно се случва при НАМАГНЕТИЗИРАНЕ на желязо (според мен)
И така, както магнитът "помни" , така и водата ""помни" - времето обаче на "запомняне", според мен е различно.

С усложняване на системата, работата вече не опира до елементарното "помнене", а до реагиране на съответна вибрация.
Чашата с вода помни последната вибрация на която е била подложена - примерно няколко часа.
Леден къс - ще го помни, докато е леден.
Растенията - като по-сложни системи - също помнят докато в тях протичат сокове (основно вода), но при промяна на честотата на вибрация, в тях се наслагват съответни различни "реакции" - нещо като примерно поредица от ледени кристалчета (казвам ПРИМЕРНО - не се хващайте за думата, защото ще прозвучи профански).
Ако тези поредици благоприятстват пренасянето на повече хранителни вещества по стеблата на растенията, същите Виреят. Ако не благоприятстват - растенията загиват.
Същото - но много, ама много по-комплицирано се случва и при човека.

Проблемът, който виждам е, че изследователите на тези феномени губят от поглед цялостната картина.
Ако (както те правят) подложат човек само на една звукова честота, пък била тя и най-Най- НАЙ! - примерно гореспоменатите 528 Hz - ами ако това съм аз - сигурно ще се побъркам още на петата минута.
Не става така тоя номер при човека! - на него му трябва МУЗИКА, трябва му Музикална (звукова) Симфония, трябва му музиката на Чайковски, или на Пучини, или на АВВА, или на Вангелис, или на Жан Мишел Жар...а това е един огромен сбор от честоти, от различните инструменти разтеглени и във "времето" и в пространството...
А и защото един жив орган (цяла галактика от "звезди) има една потребност от "една" вибрационна честота, друг орган - от друга... 
Интересно!!!-  имаме една дума за биологичен "орган" и за Музикален "орган"  - едва ли е случайно!!!
А понеже и хората не са еднакви, и става още по-сложно...

Извод: Не се подлагайте на само една определена звукова честота...
Слушайте цялата симфония!




Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #33 -: Януари 18, 2018, 06:17:32 pm »
може ли някой да обясни , какво означава примерно зареждане на водата с информация. Какво всъщност се случва с водата от физична гледна точка ?

Има достатъчно информация в интернет пространството. Най просто казано водата освен молекулярна структура има и клъстерна структура. Това са молекули който се подреждат по-определен начин в зависимост от енергийното въздействие оказано върху тях. Гледай филма - https://www.vbox7.com/play:a9a150bf.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #34 -: Януари 18, 2018, 09:07:43 pm »
може ли някой да обясни , какво означава примерно зареждане на водата с информация. Какво всъщност се случва с водата от физична гледна точка ?

Всичко е вълни и тези вълни винаги имат три съставни. Електрическа, магнитна и информационна. Когато промениш информацията, променяш и свойствата на водата и тъй като сме най-вече вода, приемайки тази вода, ти променяш и свойствата на собствената си вода в тялото. Ако информираш вода с хапче аналгин и я изпиеш, твоята телесна вода, ще започне да има свойства на аналгин.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #35 -: Януари 18, 2018, 11:40:28 pm »
... Ако информираш вода с хапче аналгин и я изпиеш, твоята телесна вода, ще започне да има свойства на аналгин.
И как ще дозираш лекарството в този случай? Нали се сещаш че огромна част от лекарствата са изключително опасни при предозиране? Или ще почнем пак с мантрите на Кадуцея ...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #36 -: Януари 19, 2018, 08:47:01 am »
И как ще дозираш лекарството в този случай? Нали се сещаш че огромна част от лекарствата са изключително опасни при предозиране? Или ще почнем пак с мантрите на Кадуцея ...

Не можеш да предозираш, защото не приемаш химическата субстанция, а само вълните на лекарството.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #37 -: Януари 19, 2018, 09:21:25 am »
Локо, имал съм един опит за хомеопатично лечение. Сещаш се какъв беше резултата, нали? :)

И още един въпрос към Локо и Един (и не само) - говорим за памет на ВОДАТА. А дали ви е известно, че в голяма част от хомеопатичните препарати основата в която се разрежда е ЕТИЛОВ СПИРТ? И той ли има свойството да помни, че не се сещам да е казвано някъде такова нещо.

Още - в тази х*йня:

която е може би най-известното в България хомеопатично лекарство... къде по дяволите е водата? Или и други материали имат свойството да помнят?

За предозирането - имам чувството че изобщо не ви е ясно как работят голяма част от лекарствата. Вземете за пример простия аспирин. Основната му функция е да разрежда кръвта. Ако не я разрежда - няма да работи. Тоест ако се направи хомеопатичен аспирин, то той трябва да предизвиква точно тази реакция в организма. И ако аспирина се предозира, то той може да причини лоши неща на хора които имат проблеми с кръвосъсирването, на такива с инсулти или язви. Ако организма реагира на хомеопатичния аспирин по този начин, то той трябва да бъде точно толкова опасен за тези хора колкото и класическата ацетилсалицилова киселина.
Същото е и с елементарния валериан.
Огромна част от лекарствата работят точно по този начин - те предизвикват промяна в работата на организма, не са насочени директно срещу някакъв вирус/бактерия. И именно в тия случаи няма как да ме убедите, че не може да се получи предозиране.

П.С. Предизвиквам който иска на напиване с хомеопатична ракия. Разреждайте по какъвто искате начин (до хомеопатични концентрации!!!) каквато искате ракия (или уиски, или водка) ВЪВ ВОДА и аз съм готов да изпия 1-2 литра от нея и след това да проведа каквито решите тестове за проверка на физическото и умствено състояние, които да докажат че това е имало някакви въздействия върху мен. И на мен и на вас ви е ясно че дрегера няма да отчете нищо, но може да се тестваме на разни игри на компютъра, проверяващи скоростта на рефлексите и правилността на преценките, на разни логически игри... Изобщо има стотици начин да се провери дали един човек е под въздействието на опияняващи субстанции.
Или сега ще се окаже, че водата не може да запомни "информационните вълни" точно на етиловия спирт... Добре, киснете валериан тогаз, аз ще изпия доза равна на 100 хапчета - това би трябвало да ме събори така, че да не мога да отлепя от леглото за 24 часа.

За кой ли път предизвиквам тези, които са сигурни в това което говорят да спрат само да говорят, ами и да го покажат нагледно. Ето, аз се предлагам в ролята на опитно зайче.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #38 -: Януари 19, 2018, 09:51:27 am »
Ще ви кажа какво мисля аз от собствения си опит с хомеопатично лечение и "лечебните свойства" на водата:
Едва ли има някой, който да не е търсил отговор на въпроса, как действа хомеопатията аджеба. Тя има официално обяснение, според което въздействието трябва да е върху всеки и винаги. На практика обаче не е така. Тя ту действа, ту не, ту при едни, ту при други, не. И тогава човек започва да се съмнява в официалната теория.

На мен понякога ми е действала за даден здравословен проблем, но друг път, пак за същия проблем, не. Перке, уай?
Лекаря-хомеопат ти казва, че най-силно действала хомеопатията, когато имаш силна вяра в нея, т.е. тук вече опираме до плацебо. И действително, когато най-много съм разчитал на нея, тя действа, а когато се отнасям неглиже, без да имам някакви сериозни очаквания - ефекта е никакъв. Този тест за доказване съм го правил много пъти, като се има предвид, че винаги съм бил привърженик на действието на хомеопатията. Но когато фактите говорят и боговете мълчат.

Водата, колко тя е лекарство?
Също толкова, колкото и хомеопатията, според мен. Пийте, пийте вода колкото искате и чакайте тя да ви реши проблема, който винаги иска комплексен подход. Пиенето на много вода е много вредно, за бъбреците и сърцето. Те са под хидравличен удар. Те се претоварват, работят на пълни обороти, за тоя дето духа. А клетките са пълни с вода, защото в организма има достатъчно сол. Те са издути, като балони от оводняване.

Полазна е чистата вода, тая, която се съдържа в растенията и се приема само чрез сокове. За да се сменят течностните среди в организма първо се изкарва мръсната вода от клетките със солева диета и глад, и след това се поемат сокове, за да се заместят с качествена структурирана вода.


Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #39 -: Януари 19, 2018, 10:48:20 am »
EDM electronics, лекарствата на традиционната медицина действат почти винаги защото те лекуват симптомите. Когато те заболят бъбреците например ти взимаш болко успокояващи и всичко е наред. Но приччината за това остава и след време болката се връща. А тя може да е от усложнение след прекаран преди време грип до генетично предразположение към камъни например. Твърде много причини - едни и същи симптоми. Добрите хомеопати използват специални анкети за определяне на действителната причина за болестта. Дали тя е на психологическа основа или нещо друго. Както и при традиционната медицина много важно е да се определи основната причина, а тя може да бъде и съчетание от няколко. Сами разбирате, че при грешна диагноза се прилагат и грешни методи за лечение и съответно липсва резултат от това.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #40 -: Януари 19, 2018, 12:10:25 pm »
EDM electronics, лекарствата на традиционната медицина действат почти винаги защото те лекуват симптомите. Когато те заболят бъбреците например ти взимаш болко успокояващи и всичко е наред. Но приччината за това остава и след време болката се връща. А тя може да е от усложнение след прекаран преди време грип до генетично предразположение към камъни например. Твърде много причини - едни и същи симптоми. Добрите хомеопати използват специални анкети за определяне на действителната причина за болестта. Дали тя е на психологическа основа или нещо друго. Както и при традиционната медицина много важно е да се определи основната причина, а тя може да бъде и съчетание от няколко. Сами разбирате, че при грешна диагноза се прилагат и грешни методи за лечение и съответно липсва резултат от това.

Не съм казвал, че лекаря-хомеопат не е отчел обстоятелствата, които ти изтъкваш, напротив. Не съм говорил и за самолечение с хомеопатия, че да има съмнение по този въпрос. При лекаря хомеопат има досие на пациента в което са вписани особеностите му на организма, характера и др. Въз основа на тях се избира и съответното лекарство. Въпреки това отчитам написаното по-горе. Аз по принцип нито отричам хомеопатията, нито я потвърждавам, просто съм обективен и споделям моя опит и моите виждания по въпроса. Който иска да ги приеме, който не иска, няма да му се сърдя. Целта е да не се изпада в двете крайности, когато нещо не е доказано категорично, научно, и не се знае как то работи.

По същия начин стои въпроса за СЕ. Няма доказателства, че я има /освен ядрената енергия/, но не отхвърляме тази възможност - бъдещето ще покаже и докаже. Засега всичко е в сферата на религията /вярванията/.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #41 -: Януари 19, 2018, 12:23:58 pm »
И как ще дозираш лекарството в този случай? Нали се сещаш че огромна част от лекарствата са изключително опасни при предозиране? Или ще почнем пак с мантрите на Кадуцея ...

Нека не се бърка енергетично заредена вода (както общоспектърно оргонно устройство на Кадуцеус може да я зареди), с вода, на която е вкарана информация за даден препарат, та бил той лекарство или отрова!
В първия случай водата е акумулатор на жизнена енергия и ако не сте вкарали някаква конкретна информация в нея, не може да има предозиране!
Във втория случай обаче, предозиране е ВЪЗМОЖНО, че даже и отравяне - тук Юлиан е прав!
Не може да пиете безразборно и без мярка от всички хомеопатични препарати и да се надявате на панацея!
Затова всеки хомеопат ще ви каже, че при този вид терапия има също схема и дозировка.

Друго - някои бъркат/смесват тотално хомеопатията с билколечението (което, разбира се е в резултат на фармакологичната пропаганда). Не, че нямат допирни точки, но не е едно и също! Едно е, когато баба ти Гана е събрала и изсушила билките, точно по времето, по което е трябвало да се съберат (па било то и по пълнолуние за някои), в резултат на неразбирани, но предавани познания през столетията, друго е, когато фармакологичните компании вкарат в продукта си билки, отгледани като селскостопанска култура, поливани, наторявани и ожънати като...царевица, примерно.
Второто е просто подмяна на синтетичните химии с "естествени" такива, понеже се разчита на модното напоследък увлечение по "хомеопатията" в световен мащаб (парите пак отиват у фармацевтите).

Още нещо във схващанията на някои колеги (което е много странно за мен):
ПЛАЦЕБО???
Какво представлява плацебото, ако не авто хомеопатия в самия организъм? Менталното (умствено) програмиране на водата е най-мощния метод за нейното "информиране"!
По същия начин, по който умел хомеопат може ментално за зареди вода с лечебни препарати, може всеки от вас да унищожи за секунди ефекта от зареждането, ако е твърдо убеден, че това са "бабини деветини"!
Всъщност - точно за този ефект говори и EDM, между другото!
И точно поради този риск от унищожаване на информацията, при "ефекта плацебо", на пациента не се съобщава, че това е...плацебо! При плацебото, пациентът САМ си "зарежда ментално" водата в организма, вярвайки, че е погълнал лекарство!

И...не мога да разбера, защо някои отричат хомеопатията, а с лекота приемат САМОВНУШЕНИЕТО като фактор при излекуване?
Значи, не може вода да има "магични" свойства, но когато въпросът опре до обяснение чрез самовнушение - ок, няма проблем, тази "магия" е...в реда на нещата и на материалистичните им схващания? ? ?
Наистина ли не разбирате, че това е в основата си ЕДНО И СЪЩО нещо, макар и постигнато чрез различна техника?

 

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #42 -: Януари 19, 2018, 01:12:33 pm »
Абе, тази вода я изкарахте и от бирата по-важна. Бях пускал тема "Пиете ли вода?''. Някой може ли да ми отговори защо все още съм жив и много по-здрав от 90% от наборите ми?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #43 -: Януари 19, 2018, 01:50:58 pm »
Абе, тази вода я изкарахте и от бирата по-важна. Бях пускал тема "Пиете ли вода?''. Някой може ли да ми отговори защо все още съм жив и много по-здрав от 90% от наборите ми?
Колега, поограмоти се малко и сам ще си отговориш на въпроса в който всички обстоятелства са неизвестни, освен, че пиеш бира и се предполага, че не пиеш вода. Здравето е съвкупност от фактори, единият от които е генетичната обремененост. Оттам насетне има субективни и обективни обстоятелства, които са безброй. Та сериозно ли се надаваш някой да ги знае, камо ли да ти отговори? Питай Свети Петър, той най-добре знае.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: ВОДАТА - НАЙ-ДОБРОТО ЛЕКАРСТВО!!!
« Отговор #44 -: Януари 19, 2018, 02:21:58 pm »
atos, много добре си осъзнал какво се случва, но ще си позволя да добавя още някой неща. Това със вярата в дадено лечебно средство има много просто обяснение, просто когато вярваш в нещо ти си по отворен към него и му позволяваш да ти въздейства, ти го допускаш да ти въздейства. Когато не вярваш ти си затворен и не допускаш това външно въздействие и естествено то няма да ти въздейства. Отделно има система която не позволява да се презаредиш с енергия и когато си здрав и изпълнен с енергия каквато и заредена вода да пиеш няма да има почти никакъв ефект или ефектът ще е малък но повече няма да се повтори. Това лечение с вода заредена с някаква информация ще има най голям ефект и то при всички хора без изключение само при екстремни условия. Тогава когато човек е почти напълно изтощен и отчаян защото вече е опитал всички химии и вижда ясно че не се оправя, тогава когато вижда че е на ръба да си отиде човек се отваря за всичко което може да му помогне. Да тогава това ще помогне със сигурност но на никого не пожелавам да стига до там. Аз имам едно място на около 2-3 километра от вкъщи което има много силна и добра енергия и когато съм много зле отивам там и ефекта е огромен, но когато съм здрав и отида на същото място ефекта е минимален.