Автор Тема: Виктор Шаубергер  (Прочетена 200252 пъти)

The Phantom

  • Гост
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2011, 01:26:08 am »
Машината , която представя К.Р., е "The Klimator", а не "Repulsine". Репулсина все още не е събран, а от него показаха само двата профилирани диска с отворите и долната част с извитите зъби.

 До колкото разбрах, поставят малкото количество вода за да може The Klimator да осигури завихрянето на въздуха. От цялата тази работа само не ми стана ясно кое се нагрява и кое се охлажда !?
« Последна редакция: Февруари 07, 2011, 01:37:18 am от The Phantom »

Неактивен nedbmw

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
« Последна редакция: Април 03, 2014, 11:47:11 am от Maistora52 »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #17 -: Декември 29, 2015, 11:20:10 am »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #18 -: Май 06, 2018, 02:33:05 pm »
Една ценна книга за водата. Авторката е съумяла да събере доста информация и да я систематизира. От същия автор има още ценни книги. Ето линка http://www.koob.ru/koltovoy/kniga_2_voda. Книгата е голяма и не може да се качи във форума за съжаление.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #19 -: Май 06, 2018, 03:04:15 pm »
Поправка! Не е "авторка" а автор!
Моля за извинение! Това е неговия сайт: https://koltovoi.nethouse.ru/
Има и други интересни неща!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #20 -: Май 14, 2019, 03:43:19 pm »
Здравейте,
Частите на домашният центробежен генератор на Виктор Шаубергер пресметнах да струват около 1000лв. След като разгледах принципите заложени в него, реших някой неща да променя и да ползвам изцяло електрически вариант. Основното предимство е цената на около 20-30лв. Вместо вихрово съпротивление ще ползвам вълново съпротивление на паралелен трептящ кръг, то също е нелинейно квадратично. 

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #21 -: Юли 22, 2019, 06:20:23 pm »
Здравейте,
По темата пиша, защото имаме динамично устройство и може да се разбере принципа на СЕ и да се каже СЕ, ще то е много просто..!
Параметричното усилване в нелинейна система дава СЕ. Да разгледаме центробежна електрическа  централа (ЦЕЦ) на Виктор Шаубергер.
- първо, имаме нелинейна центробежна сила
- второ, имаме нелинейно вихрово съпротивление при движение
- трето, имаме реактивна сила
- четвърто, диаметъра на входната тръба е равен на диаметъра на изходните сопла, за това имаме 6, 8 или 10 сопла.
 
Ако липсва едно условие от горните четири  ЦЕЦ не може да влезне в режим на СЕ. Правя уточнение над  определени обороти (честота) се влиза в режим на СЕ, заради центробежната сила.

Не се занимавам с реализирането на проекта, защото трябва да вложа едни 1000 лв. или 2000 лв. сегашни пари, но сумата ми се вижда висока заради материалите.
За да мина тънко с едни 20 или 50 лв. (бобините са ми от стари опити и са ми навити, не ми струват пари) горните четири принципа да ги вложа в статично устройство от електромагнитен принцип, мощността е от порядъка на 300-500 Вт, не е много, но за прототип става.
- първо имаме нелинейна центробежна сила, ползвам палачинкова бифилярка.
- второ имам нелинейно вълново съпротивление-ро
- вместо реактивна сила ползвам LL резонанс с увеличаване на честотата
- четвърто входния ток е равен на изходния, а с големината на тока се регулира LL резонанса.
Тъй като устройството е статично то остава да се върти електромагнитното поле (да не се бърка с въртящо се магнитно поле), но то е невидимо и СЕ генераторите са неразбираеми.
Завършвам СЕ, че то е много просто! Няма енергийна криза има криза на невежеството!   

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #22 -: Юли 22, 2019, 06:54:03 pm »
mi68 блаженни са вярващите ти - само че аз не съм от тях :)

Цитат
- първо, имаме нелинейна центробежна сила
Би ли обяснил кое е нелинейното?!?!

Цитат
- второ, имаме нелинейно вихрово съпротивление при движение
Тоест какво имаш предвид? Тук хептем цикля..... Кавитация ли нещо друго ли........

Цитат
- трето, имаме реактивна сила

От де се взе тая сила? за сметка на какво се пявява а?

Цитат
- четвърто, диаметъра на входната тръба е равен на диаметъра на изходните сопла, за това имаме 6, 8 или 10 сопла.
Интересна концепция ..... хем имаме някакво ускорение хем влезлото е равно на излезлото ...... ама ускорено..... аджиба тука хетен ни направи на глупаци....
Пак питам за сметка на какво?!
Обясни ни термодинамиката на просцеса който ползваш или поне го назови?
Цитираш някакви изискавнаия (отделно е че са глупости) ама така и не се разбира изобщо за сметка на какво се случва процеса?
Тия 2000 не са никакъв проблем ако ме убедиш и ме накараш да разбера от де ш се заме енергията в та ти идея?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #23 -: Юли 22, 2019, 09:05:15 pm »
Здравей montanar,
За кратка теоретична подготовка прочети документ 111 от пост №20. Парите не са проблем установката е ясна 98% остават някой настройки. Разбира се може да се появи пето, шесто десето, но четирите точки са основни.
СЕ е параметрично усилване и центробежните сили ги има навсякъде. Като се променят параметрите на средата се получава антигравитация.
На остров Кефалония, разположен на северозападния бряг на Гърция, на няколко километра от крайбрежния град Аргостоли съществува място, където водата от морето тече към сушата. Пуснато е 150 кг трасираща боя и се оказало, че водата излиза на извор от подземна пещера, която е на няколко метра над морската ниво. По този начин водата прави затворен кръг (кръговрат). В случая имаме вихрово гравитационно поле, явлението не е ново но рядко се среща. Разбира се може да се направи изкуствено и да имаме СЕ. СЕ е параметрично усилване, при параметрично усилване липсва странична сила, теорията е отлично разработена.
Няма енергийна криза има криза на невежеството!   
« Последна редакция: Юли 22, 2019, 09:21:44 pm от mi68 »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #24 -: Юли 22, 2019, 09:11:38 pm »
Много конкретно ме насочи  ;D

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #25 -: Юли 23, 2019, 10:13:58 am »
Vetap благодаря за линка към книгата! Изключително ценно четиво!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #26 -: Юли 23, 2019, 11:57:08 am »
mi68, какви са тези четива където ги даваш. То трябва да се кьори човек да го чете. Да се напъва да ги мисли. Пък кой знае при тези напъни от къде другаде ще избие процеса. Къде, къде е по лесно на клипче - само гледаш и си МИСЛИШ че си го разбрал.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #27 -: Юли 23, 2019, 01:15:27 pm »
Bat_Vanko само скимтиш завалията :)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #28 -: Юли 23, 2019, 02:15:55 pm »
Bat_Vanko само скимтиш завалията :)
montanar, не помня да съм те споменавал някъде... Аз на mi68 говорех, но ти явно гузен си нещо...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Виктор Шаубергер
« Отговор #29 -: Юли 23, 2019, 03:03:27 pm »
Това не променя скимтежа  :P