Автор Тема: Извличане на енергия от гравитация  (Прочетена 122278 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #330 -: Май 10, 2016, 05:49:49 pm »
Ок, това вече е реално обяснение на опита.

...имаме залюляване, което по законите на нормалната физика не трябва да съществува. Това е, проста работа - на пръв поглед.
Това заключение обаче е глупост, разбира се (без значение дали е твое или на друг). Съвсем нормални физични процеси си се извършват. Слабата ви подготовка и практика по физика, не го оправдава! Има много опити с "махалов резонанс" в механиката, мислех, че няма човек, за когото би било новост (грешал съм), лесни са за провеждане, сега не сме в училище обаче.

Защо се получава ефектът, е съвсем отделен въпрос - както и по какъв начин се променя плътността на етерния поток в двата края на масивно тяло.
Няма тук данни за промяна плътността на етерния поток - това може да е само хипотеза на абсолютен теоретик, опитващ се да обясни празнотите в разбирането си (нищо лично)! 

Ок, Велико Милкович /не Миленкович/ не е измамник, но не знам кой е твърдял, че е?
А и за миг се заблудих, че има нещо неизвестно и интригуващо в последните 10-тина поста...

Хидравличните преси, хидравликата на автомобила са си усилватели отдавна известни на инженерите.
Темата е за евентуално извличане на енергия от гравитация...не за механичните усилватели.
Само елементарният лост ни отне цели страници!!! На какво прилича това?
За втори път предлагам - да вземем да спрем, а?

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #331 -: Май 10, 2016, 06:29:36 pm »
        Кадуцеус, от далече личи че нямаш техническо образование.Прочети някоя книга по физика, механика, хидравлика и пневматика.Мисля че тогава ще си доста по-сдържан в писанията си. А  и ще поочистиш форума си от бисери.
« Последна редакция: Май 10, 2016, 07:06:57 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #332 -: Май 10, 2016, 07:23:36 pm »
RUS зарежи за момент напълно изолираните и напълно неизолираните системи и ми кажи какво направи с точилката и дъската за хляб.
Човек като хвърли  такова изявление против колегите си трябва да си довърши нещата до край. За момента твоето изявление остана голословно не на другите.  Няма да ровя и да правя цитати какво си заявил, помним го, прекалено скоро беше.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #333 -: Май 10, 2016, 07:48:06 pm »
RUS зарежи за момент напълно изолираните и напълно неизолираните системи и ми кажи какво направи с точилката и дъската за хляб.
Човек като хвърли  такова изявление против колегите си трябва да си довърши нещата до край. За момента твоето изявление остана голословно не на другите.  Няма да ровя и да правя цитати какво си заявил, помним го, прекалено скоро беше.

Това че ме квалифицираш като човек застанал ПРОТИВ когото и да е ясно сочи само едно-пълна неспособност да се разбере същината на проблема.
1. Липсва аналитичен подход в много от темите - само общи приказки и се кара на усет.
2.Във връзка с последния ми пост за идеалните тела и флуиди описани в учебниците излиза че щом съм посочил една вярна истина значи съм против всички вас които отказват да проумеят този факт.
Толкова по-зле за вас колеги.
Де факто цялата теория се базира на идеални теоретични постановки които съществуват само в учебниците като такива.
А примери мога да ви дам много ...
Бъдете си пак настроени срещу мен в очеизвадната ви неспособност да разберете за какво ви говоря въобще.
Пък после нека пак си говорим за интелект и прочее...
Санким някой ден проумеете какво имам в предвид и вземете  да разберете че не съм ПРОТИВ когото и да е.
Обективната действителност няма нищо общо с личните мнения или пристрастия.

P.S. Специално си редактирах поста с подчертано,удебелено и оцветено в червено за този който не чете и още повече се отмята от думите си писани преди това.
Да зарежем конкретните въпроси ... ами много ясно като не ни изнася нека да ги зарежем и да си говорим за точилки и тесто поради някаква незнайна логика.Де го чукаш,де се пука...
« Последна редакция: Май 10, 2016, 08:47:06 pm от RUS »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #334 -: Май 10, 2016, 08:01:10 pm »
    Напълно съм съглсен с RUS.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #335 -: Май 10, 2016, 08:21:09 pm »
Първо никъде не съм заявил, че те квалифицирам като против нещо или някого.
Второ:
Относно твоето първо
Цитат
1. Липсва аналитичен подход в много от темите - само общи приказки и се кара на усет.
Бих искал да знам в това число и себе си ли слагаш или само останалите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #336 -: Май 10, 2016, 08:45:46 pm »
Аз пък не съм съгласен!
Човек трябва да УМЕЕ да преценява кога срещу себе си има мисъл и кога - папагалски научени "истини"!
RUS толкова злоупотребява с понятията "шаблон" и " клише", че в един момент си губят смисъла! Мисля, че това е автоматично включване на защита от типа "Нападат ме, а не съм подготвен!"

Анализ? ? ?
 Анализирам:
1.Когато му се представят доводи, базирани на факти - "Не е така, вие сте промити мозъци, мислещи по шаблон"...негова мисъл=0
2. Когато му се зададе конкретен въпрос - отбягването на директния отговор е толкова неистово (по всякакъв начин), че чак жал да ти стане и да спреш да се опитваш да му стимулираш мисловните процеси!

За каква теория ни говориш, за какви ИДЕАЛНИ СЛУЧАИ? ? ?
Радико те помоли да си направиш прост, домашен тест с подръчни средства, къде тук са ИДЕАЛНИТЕ условия?

Показахме ти, ЧЕ ТЕ ЛЪЖАТ, ти си неблагодарен и питаш "ама как точно?"

Не е толкова трудно да вникнеш в мисълта на опонента си (само желание трябва), не е трудно и да признаеш, когато си в грешка...никой няма да те съди, няма да ти се орони престижа...

Когато интелектът не желае да приеме логичните изводи и факти, изкривявайки и умаловажавайки ги, никой друг довод няма да има стойност за убеждение. Той не желае (не, че не може).

П.П. Заключвам темата!


Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #337 -: Май 10, 2016, 09:02:59 pm »
Ех и тази тема на.....кахте бре хора. Хубаво nizo ви подаде тема за размисъл и като се почна :).
Едните, те такова животно нема другите има, ама не е баш такова и кат се почна кой е по-по-най, край нема. Извинявам се за нарочния диалект и намесата ми извън темата, но за пореден път никой не прави нищо.
Не смятам, че като се пълни една тема с писания и нулева практика, нещо ще се случи. Моля, тези от Вас които не плащат на енерго-монополите за своите енергийни нужди да "вдигнат ръка"  ;). И ако желаят да вземат да кажат как го правят тоя номер. Защото целта на този форум е точно такава, СПОДЕЛЯНЕ на ПРАКТИЧЕН ОПИТ.
Другото наистина е просто хабене на време в празни приказки.

Поздрави!