Автор Тема: Извличане на енергия от гравитация  (Прочетена 122914 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #315 -: Май 09, 2016, 03:45:23 pm »
.........Ако взема да обяснявам моите идеи и похвати как бих го направил да работи ще стане дълга и широка и няма да стигнат още 20 страници в тази тема. Всъщност това не е толкова лошо защото откакто съм се обадил преди 10 дни има голяма активност и вече 22 страници с писания и такава активност не е имало от както съм във форума вече 6 години, а някой си се беше изцепил, че Мазето си погивало ха ха ха....
Огромното количество написани глупости, джавкане и празни приказки не значи, че нещото в което те се помещават е живо - по скоро е призрак  :)

Ако все пак искате да видите, какво са правили преди доста години хората по темата - ето:
http://www.rexresearch.com/dean/dean.htm   Норман Дин
http://www.rexresearch.com/bull/1bull.htm   Хари Бул
Това са само две неща, документирани и с направени практически тестове и опити. В нета има доста материал за който иска и може да го намери.
Няма да се връщам чак до Орфиреус и доказано работещата му машина - намерете и прочетете историята, кои са свидетелите, какви са били изпитанията. Дърводелец, ковач и един чирак са му били достатъчни за да направи работещ прототип с цел вадене на вода, механично коване и т.н. /диаметър на колелото около 2,5 м/. Без теории и специални сметки, само с вътрешно разбиране  :) Между другото - механичните усилватели на Велико Милкович и Фернандо Сиксто Рамос се базират на същите принципи за динамична промяна на инерцията и масата, както устройствата на Дин и Бул. 
Все пак - успех.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #316 -: Май 09, 2016, 05:07:01 pm »
Колега caduceus, понеже не се познаваме и оставате с впечатление, че аз съм юноша бледен който чака някой да му обясни тези глупости в нета. Представил съм се с истинското си име Теню по фамилия Неделчев, а тези които идват при мен по работа и не ми знаят името се обръщат към мен с майсторе. Това което знам са ме учили майстори като по-млад, а после съм се учил сам. Не съм задръстен нито от клишета нито от формули и ако съм казал нещо то е от личен опит.Мога и още много неща да кажа, както и да покажа, но като видях за какво става въпрос предпочитам да съм по-сдържан. За останалото всеки носи глава на раменете и да си прави сметката....

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #317 -: Май 09, 2016, 06:29:20 pm »
Грешно сте ме разбрал, колега - а може би и така са ви насочили разни елементи, дето ме недолюбват много, защото имам навик да казвам истината в очите
Нищо лично нямам към вас. Влизам и чета от време на време, с неясната надежда някой да напише нещо умно или поне направено от собствените му ръце - но много рядко става... Няма никаква практика, само разисквания и голи теории. Щом имате нещо налично - дайте да го видим.
Нещата са много прости - съществува /както вече казах/ процес, при който се явява допълнителен механичен импулс с вътрешна за системата природа. Това става заради наличието на доста сложни неравновесни процеси, които протичат при ексцентрици, лостови системи с едновременен удар в двата края но с различни демпфери и т.н. Дори при едно елементарно вибриране примерно на живачна ампула се установява разлика в теглото на образеца. Въртене на жироскопи и разлика в теглото им в двете посоки е правил и проф. Козирев, както и още много изследователи. Това са факти, доста добре скривани от руснаците които са ги изследвали много внимателно. Двойноциклично въртене като при проф Лейтуейт пък поражда изчезване на голяма част от масата на тежък ротор - и т.н. и т.н. Цялата работа е свързана и с хода на времето, пряко влияещ на механичния импулс и инерцията, с локалната промяна в плътността на етера в системата и т.н.
При неравновесни системи като на Норман Дин са се отчитали и гравитационни аномалии, силни електромагнитни смущения и т.н. което иде да покаже, че нещата не са прости както ги изкарват в учебниците другарите професори  :) Не е само чук и трак, в една идеална система каквито в природата просто няма...
Ето ви елементарен опит, който не отнема време и пари - тръбата с централна пружина, тежести и различни по характер техни спирания в краищата /Хари Бул/. Коментирайте ако обичате картинката, в която се вижда породеният вътрешен импулс при просто окачване на конец на системата. Прилагам я за по-ясно.
Това е експериментална физика, не теоретична. Т.е. нещо истинско и неизсмукано от пръстите  :)
Това искам да виждам тук - и тогава форумът няма да е такъв какъвто е сега, блед призрак на старите времена когато се експериментираше масово, а приказките бяха подкрепени с преки тестове на потребителите. Но, както се казва - ентропията и мързелът винаги побеждават  ;D
Поздрави!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #318 -: Май 09, 2016, 07:35:13 pm »
       По принцип не коментирам глупостите Ви г-н Кадуцеус, но това вече е върха на некомпентността. Бие и всички измишльотини от форума Ви. Има една поредица на Дискавъри-Ловци на митове. Та те го изследваха това "изключително" явление. Направиха 2 или 3 модела в различна големина. Никой не заработи. И сега за кеф на г-н Кадуцеус трябва да откриваме топлата вода.Мерси.
« Последна редакция: Май 10, 2016, 03:22:25 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #319 -: Май 09, 2016, 08:17:37 pm »
caduceus, има ли някъде от по-ново време, клип на репликиран подобен опит? Заинтригува ме постановката, но не схващам идеята.
Импулсът си е импулс, той е резултат от допълнително внесена енергия (освен ако тази пружина не се "самонатяга").
Ако разгледаме автомат "Калашников" в момент на стрелба (в автоматичен режим), също ще отчетем аномалии както в центъра на тежестта, така и в теглото му и векторните измествания.
Пружината на затвора също се явява "демпфер" при всеки откат след изстрела. Но...с какво ни помага това, след като се знае откъде идва внесената енергия?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #320 -: Май 09, 2016, 10:26:43 pm »
Цитат
Да видях го и бих казал, че не е лошо и има потенциал, но както бях писал всички тези ситуации със вода и под вода ми се виждат калпаво замислени защото като почнеш от монтажа и обслужването и това, че водата замръзва и желязото корозира от нея и всичко се обезсмисля
Хайде сега видял се влах у П...А па се огледал, че не била рунтава. Така и ти. Тези доводи са инженерни проблеми а не принципни. Имаш ли работещ принцип всичко друго се решава.
А в цялата тази бясно нараснала тема аз не виждам друга идея с работещ принцип, то и за тази не мога да гарантирам на 100% че работи, но за останалите в темата мога да гарантирам на 100% че са неработещи.
« Последна редакция: Май 10, 2016, 02:37:54 pm от atos »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #321 -: Май 10, 2016, 07:47:54 am »
Може ли да бъде построена ИДЕАЛНО ИЗОЛИРАНА СИСТЕМА в условията на реалноста в която живеем?
Това е въпрос към гопода критиците които отричат абсолютно всичко на базата на теоретичните модели в учебниците.
И нека се уточним - знанията в учебниците ни показват и ни учат на много неща.
Това което искам да подчертая е - тези знания са НЕПЪЛНИ и са преди всичко сведени до определени изолирани частни случаи.
Примери - във всеки фундаментален закон който е доказан с определена относителна точност в неговото доказателство се говори винаги за идеално твърдо тяло,идеално черно тяло,идеален флуид и т.н.
А както е известно в реалното пространство/време ИДЕАЛНО ИЗОЛИРАНИ СИСТЕМИ и ИДЕАЛНИ ТЕЛА НЕ СЪЩЕСТВУВАТ.
Ако греша в своята теза и подход обосновете се с реални и конкретни примери , а не с общи лафове и приказки.
От  неразбирането на тази проблематика и разминаването с реалността  идва и НЕВИЖДАНЕТО.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #322 -: Май 10, 2016, 11:06:48 am »
Дедо поп
Що така бе попе - направо анатема ;D  Има и други книжки освен библията, + интернет и т.н. А ловците на митове са крайна научна инстанция, това е гарантирано  :)

Не е истина как ви мързи да вземете една планка, две пружинки, конец, две тежести за риба и една спица по която да се плъзгат... Окачвате всичко като махало и виждате какво се случва като се освободи средната пружина.
Дори и да не вярвате какво ще стане, не ви ли е любопитно, ама..........................................................................  Айде за дедо поп е ясно, той работи с висши духовни и имагинерни категории  ;) - ами останалите?

атос
Не знам някъде да има клип на този ефект. При системи като газовото бутало в калашника, които не са свързани като лост, нещата са различни. При цитираната на Бул има единство и се изпълнява условието за еднородност на системата в която се поражда импулсът.
Най общо казано, ако имаме една гира и приложим към всяка от топките динамична промяна на етерното налягане - било чрез импулс, електростатика, магнитно или прочее въздействие /но динамично - при статика всичко е нула/ се поражда вътрешен импулс в посока на разреждането. Праймъри драйв от най-прост тип.

Със здраве, теоретици!
« Последна редакция: Май 10, 2016, 02:36:46 pm от atos »

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #323 -: Май 10, 2016, 11:21:40 am »
Отворих нова тема в  подходящ раздел защото този я оакахме и нека продължим там...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #324 -: Май 10, 2016, 02:31:40 pm »
caduceus, ясно, различно нещо си имал в предвид.
И, не...не ме мързи...
Принципа, който обясняваш го разбирам, но не и практическото изпълнение (затъпял съм явно).
Не разбирам как да се "освободи" средната пружина, как е закрепена на оста, кой я е натегнал, как става освобождаването, в коя точка се окачва тази спица...такива неща?

Не разбирам и как може да се промени етерното налягане в топките на гирата? Представям си го така - на едната действа гравитация, но импулсно, а на другата - не?
 Практическото изпълнение ми е "тъмна Индия"...не ме пращай да чета, щото с английския съм зле ;D

П.П. "Ловците на митове" са по-скоро шоу, резултатите им са обективни и реални на 80-90%, не повече.
Това е мое заключение, базирано на личен експеримент, чийто резултат те отрекоха, а аз потвърдих (за себе си).
« Последна редакция: Май 10, 2016, 03:21:20 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #325 -: Май 10, 2016, 03:24:14 pm »

Не разбирам как да се "освободи" средната пружина, как е закрепена на оста, кой я е натегнал, как става освобождаването, в коя точка се окачва тази спица...такива неща?
 

Според мен може би се има предвид че ръчно се натяга пружината от оператора и след това почва да се си се колебае махалото. Тука имаме изпозлване на силите на пружината и запазване на момента на импулса, от което да кажем махалото се дебалансира. Въпроса е за колко време. Но ако се комбинира с устройство по схемата на Велико Миленкович за двойната осцилация, може да е интересно, въпроса е  само да се осугури пълна цикличност.
http://www.veljkomilkovic.com/OscilacijeEng.html

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #326 -: Май 10, 2016, 04:00:56 pm »
Тоя Миленкович, според мен не е точно фейкър, понеже няма измама, но успешно предава заблудата към хората (ако не е заблуден и той самия).
При неговите опити има такива елементарни грешки, че не ми се коментира!
При опита с топче-махало, когато го "законтря", би получил пак голямото изместване, ако повдигне топчето и му осигури пространство, за да се запаси с инерционна енергия! А и такива опити с ръка, където не можеш да фиксираш амплитудата на движение в константа, както и времето за съприкосновение при импулса, не са издържани в никакъв случай!

Гледам бутилката си с бира на масата в момента (2 литра течност)...ако я "плесна" рязко и импулсно, може да се заклати, да...но ако я натисна, може и да падне...тъпо...
При помпата с махало, не може да се каже колко ръчна енергия се хаби...

Има "хляб" може би в постановката с хоризонталното махало и колесната платформа. Ако се комбинира с двигател, който да се включва само в моментите (да помага с импулс), нужни на махалото да си довърши въртенето през "мъртвия ход", може и да излезе нещо, усещам го.



Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #327 -: Май 10, 2016, 04:25:53 pm »
Съвсем накратко за постановката на Хари Бул. Тя е тестова, за доказване на ефекта - не движител.

Ос, по която се плъзгат две еднакви по маса тежести. Централна пружина точно в средата, около оста и между тях. Свива се и се задържа така свита по някакъв начин, примерно със здрав конец или др. а тежестите са плътно в двата и края /от двете и страни/. В края на оста има метални стопери - от които единият е фиксиран, а при другият има демпферираща пружина. След освобождаване на централната пружина примерно чрез прогаряне на конеца, двете тежести се изстрелват към краищата. Едната се удря твърдо, а другата меко заради пружината. Понеже цялата система е окачена на нишка, се вижда че има импулс в посока страната с пружината. Т.е. имаме залюляване, което по законите на нормалната физика не трябва да съществува. Това е, проста работа - на пръв поглед.
Защо се получава ефектът, е съвсем отделен въпрос - както и по какъв начин се променя плътността на етерния поток в двата края на масивно тяло.
Нещата са прости и не изискват нито много време, нито средства, нито акъл. Най-малко пък приказки.
А Велико Милкович /не Миленкович!/ не е измамник и системата му се ползва в Сърбия - основно в селските райони, за вадене на вода. Айде да не ставате голословни критикари без покритие, а?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #328 -: Май 10, 2016, 04:56:42 pm »
Съвсем накратко за постановката на Хари Бул. Тя е тестова, за доказване на ефекта - не движител.

Ос, по която се плъзгат две еднакви по маса тежести. Централна пружина точно в средата, около оста и между тях. Свива се и се задържа така свита по някакъв начин, примерно със здрав конец или др. а тежестите са плътно в двата и края /от двете и страни/. В края на оста има метални стопери - от които единият е фиксиран, а при другият има демпферираща пружина. След освобождаване на централната пружина примерно чрез прогаряне на конеца, двете тежести се изстрелват към краищата. Едната се удря твърдо, а другата меко заради пружината. Понеже цялата система е окачена на нишка, се вижда че има импулс в посока страната с пружината. Т.е. имаме залюляване, което по законите на нормалната физика не трябва да съществува. Това е, проста работа - на пръв поглед.

Въпроса е, това еднократно ли става, и как може инженерно да го ползваме, иначе е интересно като ефект.
Милкович си има патентите, даже с генератори на този принцип.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #329 -: Май 10, 2016, 05:22:11 pm »
Инженерно може да се направи по всякакъв начин /примерно с ел.магнити и прочее/, но система от този тип не е съвършена, просто защото е механична. Дадох я само като пример, че не всичко е ясно както пише в дебелите книги, в частност при гравитационните и механично-инерционни системи  :)
Относно по-съвършените технологии - германците още през 30-те години са открили, че кварцова пластина подложена на ВН и ВЧ импулсно поле забележимо намалява теглото си. Мерели са с везна и т.н. Технологията минава в секретност оттогава. Отделно има пасивни ел. гравитатори на Браун, след тях установки с въртящи електростатични полета, които дават огромна тяга и т.н. - да не цапаме обаче темата. Пък и хората нямат капацитет за това, а аз - търпение и време.
Поздрави!