Автор Тема: Извличане на енергия от гравитация  (Прочетена 123052 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #300 -: Май 08, 2016, 11:39:17 pm »
този потребител vproject е фейкър и има други фейкове и даже специално ги събира, - най вероятно за кликове в ютуб. Не му обръщайте внимание.

по-точно доколкото съм разбрал прави модели и  изложба на такива, от което явно печели, а чрес видеата си рекламира и сайта: http://www.veproject1.org/index.php/about-us/

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #301 -: Май 08, 2016, 11:41:29 pm »
този потребител vproject е фейкър и има други фейкове и даже специално ги събира, - най вероятно за кликове в ютуб. Не му обръщайте внимание.
ОК - докажи в кое по точно е фейка му.
Нагледно ако може с похватите на физиката - голите твърдения и лафове нищо не значат.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #302 -: Май 08, 2016, 11:51:26 pm »
Rus обяснявам като за малоумни:
Пусни си клипа на цял екран. Долу в десния ъгъл на екрана е бутона за излизане от цял екран, преди него е бутона за настройки. Кликни на него и от изскочилото нагоре меню избери скорост и я нагласи на "0,25"   
сега гледай внимателно от двадесета до тридесет и пета секунда.
специално на тридесетата спри на стоп кадър и се полюбувай на гледката. След това искай точилката на жена ти и се опитай да закрепиш дъската за хляб отгоре и в същата позиция. Само дъската  без конструкция отгоре и. Залагам кашон уиски по твой избор срещу само една бутилка, че няма да успееш.   

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #303 -: Май 08, 2016, 11:54:14 pm »
ОК - докажи в кое по точно е фейка му.
Нагледно ако може с похватите на физиката - голите твърдения и лафове нищо не значат.
Цитат
Currently, there is more than 100 museum-quality, functional replicas in the collection that can be divided into several themes: Medieval Water Raising Machines, Ancient and Medieval Siege Engines, Construction machines, Da Vinci Inventions, Rolling ball machines and Perpetual motion devices. The Exhibits include examples of machines from Ancient times all the way up to the Age of Industrial Revolution.

Това с което се занимава е да прави реплики, които евентуално да покажат как работи едно или друго устройство. А ако имаше няколко десетки истински вечни двигатели, едва ли щеше да се занимава да прави изложби на модели, които показват как уж биха изглеждали работещи вечни двигатели, тоест ясно че са със скрито захранване или двигатели.

https://www.quora.com/If-perpetual-motion-machines-dont-exist-whats-this

Целта на човека е да привлича посетители и интерес към изложбите си, а не че има вечни двигатели. Това е режизирано.
Не си струва да се разправяме заради него - знам за този канал от по-рано. Ако искаш, изгледай ги всичките.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #304 -: Май 08, 2016, 11:54:19 pm »
Не ви се подигравам ,а просто ви показвам в действие че не сте в състояние да анализирате и докажете твърденията си АРГУМЕНТИРАНО и нагледно.
Вместо това чух клатещи се платформи,Радико се включва със скрити педали и опори ...
Анализ на ВЪЗМОЖНИТЕ действащи сили и импулси = 0 дотук !
Ето това ви доказвам.
И вие усърдно подкрепяте това мое твърдение с всеки свой пост.

Юлиян - кога ще се научиш да чертаеш действащите сили ?
Или ти е трудно?
Начертаното от теб няма нищо общо с указаната конструкция следователно си НЕОБЕКТИВЕН.
Хайде убедете ме с методите на физиката че това е фалш,фейк или каквото си щете.
Нагледно го докажете като сте такива блестящи теоретици!
RUS, колко пъти да ти показвам анализ на някоя постановка? Обясних ви принципно защо не работят всички установки, базиращи се на колело с изместено рамо!
Е, не мога да откликвам на всяка твоя прищявка, за да ти обяснявам несъстоятелността на този или онзи фейк - не ти го дължа с нищо!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #305 -: Май 09, 2016, 12:00:34 am »
Обясних ви принципно защо не работят всички установки, базиращи се на колело с изместено рамо!
Доколкото си спомням, предполагам го свързваш с изместването на центъра около който се върти системата. Но фактически се върти в действителност около центъра на колелото, така трябва да е направена да се върти.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #306 -: Май 09, 2016, 12:03:22 am »
Дотук само общи приказки , анализ по същество на действащите сили = 0 !
Дори и по елементарния клип с магнита и сачмата ви домързя да анализирате.
Ама той нали въпросния vproject е фейкър - кво да си троша главата и толкова.
Наченки на анализ = 0 !

atos направи анализ за клипа с магнита и сачмата ако можеш.
Векторен ако е възможно че е по нагледно и тогава да говорим по същество.
Явно установката която се клати ви идва прекалено сложна.

Когато човек има твърдение би следвало да може и да го докаже ОБЕКТИВНО според стандартите на физиката.
А не да се слушат общи приказки и лафове.
Показвам ви клип - твърдя че това работи защото това априори се вижда на клипа.
Вие твърдите че не работи и би следвало да можете да докажете своето твърдение.
Но не можете според това което виждам дотук.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #307 -: Май 09, 2016, 12:04:38 am »
Не, Хълк!
Не го свързвам аз, то Е!
Свързва го елементарната физика! Има си точен център на въртене, това, че по някакъв начин се самозалъгваме, че е в друга точка, на физиката не и пука!

RUS, какъв точно анализ искаш?
Как топче се закотвя, привлечено от магнит?
Коя е причината средата между магнита и топчето да се движи нагоре или надолу?
Няма такава!
Още...когато нещо показваш, докажи, че работи, така е прието!
Не искай от хората да правят анализи вместо теб!
Аз ти обясних, че имам директно схващане за тези неща, нещо, което не можеш да проумееш!

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #308 -: Май 09, 2016, 12:15:04 am »
Какво имам да доказвам след като на клипа се вижда че работи.
Вие твърдите че не можело да работи.
Хайде докажете твърденията  си ама не с общи приказки ,а с нагледни диаграми на действащите сили.
Векторен анализ се иска за да се види как и защо точно няма да работи.
Обективно и нагледно така се прави.
Дотук проумявам че от общите си приказки по далеч не можете да стигнете.
Анализът ви е точно нулев!
Така СЕ не се постига - на усет или на общи приказки само.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #309 -: Май 09, 2016, 12:46:47 am »
Ами вие тука само с клипове ли се занимавате?Мислите ли,че ако някой има нещо реално ще се занимава с клипове и ще ви го сервира специално на вас щото сте много хубави?Ще кажете ама нали и ти твърдиш нещо че си измислил?Твърдя ама не съм сигурен!Затова пиша тук ега повече глави измислят заедно кое е по правилно!Atos не мога все още да го начертая и изтипосам-пък и съм сигурен,че ти си по добър в графичния дизайн от мен!Защо не помогнеш?Ето ти вариант-гаечен ключ шестогран, с който се опитваме да развъртим гайка.В първия случай, рамото на ключа е 1метър и прилагаме сила от един нютон, но резбата на гайката поддава и няма никакво съпротивление на силата, която сме приложили.Какво ще се случи при това положение, ако приемем,че ключа ще направи един пълен оборот?А втория случай - рамото на ключа е 10 метра  и пак прилагаме сила от един нютон и пак гайката поддава,какво ще се получи в този случай?Можеш ли да го представиш графично ако не те затруднява?
« Последна редакция: Май 09, 2016, 05:29:20 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #310 -: Май 09, 2016, 02:02:59 am »
Мога, но няма смисъл...
Ако рамото е 10 метра, ще трябва да го въртиш в траектория 10 пъти повече, което си е точно лост - загуба на време и разстояние за сметка на сила. Енергията е същата. Просто с повече движение и по-малко сила "на входа" си приложил повече сила на "изхода" и по-малка траектория.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #311 -: Май 09, 2016, 02:43:05 am »
Хълк - не се хаби безмислено е ... не искат ,а и не могат да те чуят - просто са глухи от клишетата с които е пълен умът им.
Както се видя един елементарен анализ като теб не искат и не могат да направят и я карат на усет или на клишета от учебниците.
Разгледай все пак концепцията за архимедовата сила и я обмисли по внимателно.
Точно тази сила ще свърши работата по отместването на тежестите без влагане на външна енергия.
 

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #312 -: Май 09, 2016, 06:23:41 am »

Точно тази сила ще свърши работата по отместването на тежестите без влагане на външна енергия.
Мисля че е интересен момента с комбинирането на две колела с паралелни дискове във вода и на 90 гр. въздух и тежести...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #313 -: Май 09, 2016, 09:01:41 am »
RUS, все едно да искаш да ти дадем научно обяснение на това: https://youtu.be/Wtn-uscbByc?t=246
Ето, аз твърдя че жената я разделят на 2 части и после я събират - имам го на видео все пак. Пред публика при това, а не само пред камера. Предполагам че дори си имал възможност да видиш този "научен експеримент" на живо когато имахме читав цирк в БГ. Този "факт" се демонстрира от десетилетия навсякъде по света, от не един и двама илюзионисти.
Ти ми докажи че не е възможно (с формули и вектори ако може) и покажи къде ме мамят.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #314 -: Май 09, 2016, 09:32:30 am »
Теню ти видя ли това:
http://mazeto.net/index.php/topic,8149.msg69447.html#msg69447
във « Отговор #10 -: Февруари 14, 2015, 18:52:22 » има и обяснение и чертеж накрая най отдолу.
   Да видях го и бих казал, че не е лошо и има потенциал, но както бях писал всички тези ситуации със вода и под вода ми се виждат калпаво замислени защото като почнеш от монтажа и обслужването и това, че водата замръзва и желязото корозира от нея и всичко се обезсмисля. Това може да го измисли само някой професор като Тончев например, че дори и да те прати на някой водовъртеж да си монтираш някаква турбина и да вадиш СЕ. Ако взема да обяснявам моите идеи и похвати как бих го направил да работи ще стане дълга и широка и няма да стигнат още 20 страници в тази тема. Всъщност това не е толкова лошо защото откакто съм се обадил преди 10 дни има голяма активност и вече 22 страници с писания и такава активност не е имало от както съм във форума вече 6 години, а някой си се беше изцепил, че Мазето си погивало ха ха ха....