Автор Тема: Извличане на енергия от гравитация  (Прочетена 122300 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #30 -: Април 29, 2016, 04:13:47 pm »
Дааа. Както вече казах, необходими са точно 103 бройки.Никой ли не се замисли защо пък това цифра число.
« Последна редакция: Април 30, 2016, 12:59:37 am от atos »

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #31 -: Април 29, 2016, 10:49:52 pm »
Пичове, пишете по-бавно, че 2 дни не бях в интернет  ;) и сега не смогвам да прочета всичко.
Сега.....не знам от къде и с кого да започна.
 Радико, Дедо поп и Хулианг бяха прави. Не може да падне нещо, ако преди това не е вдигнато. Това, което писахме тогава, че не се вдига а се лъже се оказа лъжа, ама за нас. Пак ви казвам, хляб в тази идея няма. И на бас, че за "гениите" от Поликраище няма да чуете нищо повече.
 Като начин на работа и действие, признавам, е много интересно. Магията я прави карето.
Единствено практическо приложение - изработвате си един хубав и лъскав макет ( Атос, не съм забравил, прав беше, но тогава ситуацията беше друга), слагате го в хола на масата и шашкате гостите си. Часове ще го гледат и няма да разберат как половината се върти на ляво, другата половина на дясно, а са свързани с твърда връзка.
Ако някой се интересува от темата, да ми изпрати телефона си на лични. Ще му се обадя, обясня и разкажа всичко, което научих от неуспешния си опит да си направя ток  ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #32 -: Април 30, 2016, 03:27:17 am »
Не не е нищожен въртящия момент, той е нула
Абсолютно вярно!

Phantom, ако имаш:
...две тежести съединени с верига и окачени на верижно колело №1 (висящи са от двете страни на колелото)...

то имаш РАВНОВЕСНА СИСТЕМА!
И няма никакво значение в какво положение са една спрямо друга, стига да са на равно отстояние (линейно, по веригата) една от друга!

...то тогава поради еднаквата им маса би следвало те да се изравнят спрямо земята. С други думи те биха застанали на една линия успоредна на Земята.

Абсолютно погрешно! Пробвай го с подръчни средства:)
Точно асансьорът е проектиран на този принцип...ако трябва още да обяснявам?

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #33 -: Април 30, 2016, 05:52:48 am »
atos, моля те прочети пак внимателно целият ми пост, и не изваждай само изречение от текста. Ето го откъса, който трябва да прочетеш :
   "Когато едната е в Долна Мъртва Точка (ДМТ) - другата е в Горна Мъртва Точка (ГМТ). Ако разглеждаме само тези две тежести съединени с верига и окачени на верижно колело №1 (висящи са от двете страни на колелото), то тогава поради еднаквата им маса би следвало те да се изравнят спрямо земята".

И Да ! Равновесна става системата, когато тези две тежести се изравнят по височина, а не когато се намират на различни височини. Топче окачено на пружина или на ластик действа на същият принцип!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #34 -: Април 30, 2016, 08:55:17 am »
Цитат
Значи стандартната клавиатура за компютър има точно 103 клавиша.
монтира се под всеки клавиш по едно такова фенерче, събират им се изводите в подходящо устройство за зареждане на акумулатор и СЕто е готово. и без това сега си пишеме бадева поне някаква енергия да се изкарва от тази безсмислена дейност.
Вярно това не е в стила на Тесла, в стила на Едисон е ама ще го преживеете в името на каузата ;D ;D ;D 
Това е било изтрито "от атос предполагам" Гледам, че и предният ми пост е редактиран, поправил е моя умишлена стилистична грешка
кочто съм направил с определена цел. Това редактиране до голяма степен лишава публикуваното от силата му. Както и да е ще го преживея. предполагам, изтриването е направено защото модератора е решил че пиша глупости. Да така е глупости са признавам си го, както и още два мой поста по нагоре които са пряко свързани с последния изтрит.
Тези глупости са обаче страхотно смислено изказване на фона на цялата тема. На фона на други теми във форума са глупости но тази точно може спокойно да бъде взета за етелон за простотия
ако във форума има безпристрастни и интелигентни администратори мислещи за повече от настоящия момент трябва да бъде изтрита цялата тема.
Избора си е ваш по въпроса, но ако смятате, че позитивният възглед е по важен от истината и темата трябва да остане за да внася надежда или желание за активност на потребителите то поне изтрийте ми от « Отговор #21 -: Април 28, 2016, 20:32:37 » а не само последната.

Редакциите са от мен, изтриването - НЕ.
Когато се прави умишлена грешка , тя се подчертава по някакъв начин.
Иначе е много е трудно от 10 - 20 грешки да се познае коя е "умишлената"/А/
« Последна редакция: Април 30, 2016, 10:18:00 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #35 -: Април 30, 2016, 10:08:17 am »
Phantom, няма да те цитирам.
Топузите са в равновесие, без значение дали единият е горе, другият-долу или са в хоризонтална линия...просто защото тежат еднакво (ако са равни по тежест) и на еднакви отстояния по веригата.
« Последна редакция: Август 22, 2018, 03:45:47 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #36 -: Април 30, 2016, 10:16:48 am »
Phantom, няма да те цитирам.
Топузите са в равновесие, без значение дали единият е горе, другият-долу или са в хоризонтална линя...просто защото тежат еднакво (ако са равни по тежест) и на еднакви отстояния по веригата.

Виждаш ли как хората нямат елементарна практика да си представят нещата, а ги мързи да си ги нарисуват.
Объркването на Фантома идва от това, че аптекарската везна застава хоризонтално, когато тежестите от двете страни са равни. И оттам генерализира извода, че във всяка система равновесното положение е такова, при което тежестите ще застанат на една височина. Но за съжаление аптекарската везна не е само един хоризонтален лост. Има и висящи надолу блюда, и точно разстоянието на което виси блюдото под лоста и това че е вързано с подвижна връзка към него позволява на везната да мери.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #37 -: Април 30, 2016, 10:35:12 am »
А какво ще се получи ако споменатата аптекарска везна бъде наклонена под ъгъл спрямо вертикалата и я завъртиш заедно с тежестите около вертикалната и ос ?
В дискусията около Skinner упорито пропускахте взаимодействието между центробежни сили и гравитация като работна двоица сили.
За опорните реакции,съотношения на дължини на действащите лостови системи и дума не можеше да става.
Така и никой не си даде труд да го разбере.

Ще цитирам juliang:
Виждаш ли как хората нямат елементарна практика да си представят нещата, а ги мързи да си ги нарисуват.

В линка по-горе всичко се вижда ясно и явно Skinner е разполагал с компютър и фотошоп за да прави фейк клип.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #38 -: Април 30, 2016, 10:56:57 am »
Това е било изтрито "от атос предполагам" Гледам, че и предният ми пост е редактиран, поправил е моя умишлена стилистична грешка
кочто съм направил с определена цел. Това редактиране до голяма степен лишава публикуваното от силата му. Както и да е ще го преживея. предполагам, изтриването е направено защото модератора е решил че пиша глупости. Да така е глупости са признавам си го, както и още два мой поста по нагоре които са пряко свързани с последния изтрит.
Тези глупости са обаче страхотно смислено изказване на фона на цялата тема. На фона на други теми във форума са глупости но тази точно може спокойно да бъде взета за етелон за простотия
ако във форума има безпристрастни и интелигентни администратори мислещи за повече от настоящия момент трябва да бъде изтрита цялата тема.
Избора си е ваш по въпроса, но ако смятате, че позитивният възглед е по важен от истината и темата трябва да остане за да внася надежда или желание за активност на потребителите то поне изтрийте ми от « Отговор #21 -: Април 28, 2016, 20:32:37 » а не само последната.
  Тази идея е много стара и става въпрос за тротоарни плочки, а в твоят случай ще трябва да измислиш и нова клавиатура, защото натискайки с ръце няма да бъде по темата, трябва със крака. Какво и е на темата, че не разбрах защо трябва да бъде изтрита. Има достатъчно хора които се интересуват от такава машинария и достатъчно такива като теб за които има EVN и т.н. Започнах да пиша в тази тема защото исках да покажа някои неща, но наистина ще трябва от А и Б да се започне. Та ще продължа с една малка задачка-закачка. Вземаш един здрав войнишки кожен колан и го скъсваш с две голи ръце.  За сведение и жена ми се справя успешно...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #39 -: Април 30, 2016, 11:13:33 am »
А какво ще се получи ако споменатата аптекарска везна бъде наклонена под ъгъл спрямо вертикалата и я завъртиш заедно с тежестите около вертикалната и ос ?
Помисли си как би наклонил аптекарската везна под ъгъл... Опорната точка на лоста на везната е ... точка. Дали опората на тая точка е надолу към масата, дали е настрани към стената или виси от тавана - за везната е абсолютно все тая. Лоста на везната ще си стои хоризонтално ако тежестите са еднакви.
За въртенето ... ще стане това:

и к'во ?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #40 -: Април 30, 2016, 11:25:59 am »
Радико, излагаш се. Тази тема е основана на една установка, която е построена в пълен мащаб от изобретателя и. Забелязваш ли, че тя не само е построена в пълен мащаб, но и прилежно боядисана и надписана?! Вижда се контролер за заряд и банка батерии. Вижда се и това, че системата работи. Тежести се спускат, тежести се качват, маховика се върти. Как може да видиш всичко това и да кажеш, че това е някаква простотия?! Простотия е да отричаш нещо което е построено и работи, само защото в главата ти има мисъл, че от гравитация не може да се генерира енергия. За съжаление това е нещо като умствен затвор. Ти си в килията на собствените си възприятия и за теб света е точно тези 4 стени, пода и тавана. Когато излезеш от това умопомрачение ще осъзнаеш, че свободна енергия има в практически всички видове системи - механични, хидродинамични, гравитационни, електромеханични, електромагнитни. Това разбиране ще ти се струва толкова нормално, колкото и факта, че един климатик топли 5-6 пъти повече от реотан.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #41 -: Април 30, 2016, 11:33:28 am »
единственната причина везната да мери е, че лоста и е с конфигурация като на картинката.
при всяка друга конфигурация няма да се стабилизира в хоризонтално положение.
Ама за да се сети човек трябват бъбреци.
Еи мечтайте си щом не ви се отдава мисленето аз спирам да ви разубеждавам че още не съм си направил клавиатурата и сега нямам никаква полза от това.
П.П. да nizo има в много системи свободна енергия но точно в тази има точно толкова колкото в постановката на Макса. Аз и там се излагах като ви убеждавах, че няма да работи нали.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #42 -: Април 30, 2016, 11:49:31 am »
Ще цитирам част от първия пост:
При вариант 2, нещата са малко по различни. Тук нашата тежест в първоначалния момент виси и с това преодолява този инерционен момент за сметка на времето, но не и за сметка на потенциалната си енергия, защото докато маховика не иска да се върти, то и нашата тежест не губи височина и съответно потенциална енергия. Така излиза, че когато тежестта стигне най-ниската точка, то ние получаваме маховик които е запасил потенциалната енергия на тежестта в кинетична енергия, но и имаме безплатно преодолян инерционен момент. Това вероятно означава, че маховика може да вдигне тежестта обратно нагоре и след това да му остане инерционен момент, който да ползваме безплатно.
А какво става в най-долния момент с тежестта която се спуска? Тя вече има КИНЕТИЧНА енергия, има инерционен момент в движението си надолу. Трябва да вложиш енергия от маховика за да й обърнеш движението, т.е. да я спреш да върви надолу и да я ускориш за движението й нагоре.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #43 -: Април 30, 2016, 12:03:50 pm »
Постоянно се излагаш. Системата на Скинър също бе заснета и режеше яко дебели стружки. Скинър обаче не бе направил това, което Макс направи. Не знам как неуспешната репликация на Макс доказва нещо като неработоспособно. Скинър има 4 орбитиращи тежести, мотора му върти във вертикална плоскост и изобщо не е ясно на какво и как предава енергията си. Над роторите стърчат някакви пръти. Пропорциите на тежестите са неясни. Първо трябва да се знае защо Скинър е избрал такива решения, такъв брой ротори и т.н. и след това да се репликира с ясно разбиране на това, което се цели.


juliang, във видеото се вижда, че тежестите се редуват. Едната пада, а другата стои в долна позиция и вероятно чака маховика да я издигне. Аз не твърдя да имам пълно или въобще някакво разбиране на системата. Според мен обаче, инерциите в системата са изцяло преодолявани от гравитацията, защото на гравитацията за инерции не и дреме или по-точно на нас не ни дреме, защото гравитацията ги преодолява за нас.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Извличане на енергия от гравитация
« Отговор #44 -: Април 30, 2016, 01:23:37 pm »
единственната причина везната да мери е, че лоста и е с конфигурация като на картинката.
при всяка друга конфигурация няма да се стабилизира в хоризонтално положение.
Ама за да се сети човек трябват бъбреци.
Еи мечтайте си щом не ви се отдава мисленето аз спирам да ви разубеждавам че още не съм си направил клавиатурата и сега нямам никаква полза от това.
П.П. да nizo има в много системи свободна енергия но точно в тази има точно толкова колкото в постановката на Макса. Аз и там се излагах като ви убеждавах, че няма да работи нали.
  А можеш ли да накараш тази везна да работи като гравитационен двигател. Защото аз мога и като ми остане време от празничните маси на които си пилея времето ще ти дам 2-3 примера. Помисли и за каиша за който ти намекнах---има решение и то е елементарно.....Весели празници....А ТОЗИ ДАЛИ НЕ ЗНАЕ ЗА ГРАВИТАЦИЯТА повече от мен и теб взети заедно....https://www.youtube.com/watch?v=uz_X0AclDx8 и още десетки примери...https://www.youtube.com/watch?v=JTXImxWIVwY
« Последна редакция: Април 30, 2016, 01:58:30 pm от Теню »