Автор Тема: Как работи електричеството (филм)  (Прочетена 51412 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #45 -: Април 14, 2016, 02:03:25 pm »
atos, обяснението ти за материята е правилно, то и за това така наречените вечни фенерчета светят известно време без захранване докато похарчат съхранената в материята потенциална енергия и после спират. Но защо трябва да създаваме информация след като я имаме и това е самия "ток" в него е информацията. После защо да правим материя и да спираме процеса и да вадим енергия, няма нужда от това упражнение, можем да правим директно ток. Капанадзе е намерил вратата и го прави, виждаш ли какво пише "ние трябва да ограничим изходната енергия за да не се получи неконтролируем изход на енергия", какво иска да каже с това. Ами намерил е правилния източник...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #46 -: Април 14, 2016, 02:15:49 pm »
Темата клони към безкрайност...
Извода по темата е, че електричеството работи така, както всеки го разбира за себе си. :D
Колкото човека, толкова мнения.
 
dymelsoft извинявам се, но "дупките" са условни токоносители, а не такива в буквалния смисъл. Дупките не са елементарани частици, като горе изброените, защото те са свободни валентни връзки, т.е. място което трябва да бъде заето от електрон по принцип, но поради примес на друг метал, този електрон необичайно липсва. Дупката не се мести, нали и не бута другата дупка, като й придва кинетичната си енергия, а чака някой да я натъпче - напълни.  ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #47 -: Април 14, 2016, 02:16:25 pm »
Някой ходил ли е на гости на тоя Капанадзе?
Дали се е откачил от енергодружеството, как мислите?
Ако не е - не ми го споменавайте изобщо...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #48 -: Април 14, 2016, 02:38:22 pm »
Не atos, няма нужда да ходя при Капанадзе, аз знам принципа на усилването на тока. Всичко което казва той е точно така, само че досега лъжеше за резонанса, но вече взе да си признава някои неща. Разбира се него не го е страх защото този принцип още не е познат на науката...

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #49 -: Април 14, 2016, 05:34:23 pm »
    Много малко хора знаят,как работи електричеството.
 Това са хората,който са направили генератори за СЕ.
  Всички останали знаят,но по учебник.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #50 -: Април 14, 2016, 05:36:58 pm »
Да, темата клони към безкрайност, но в спора се ражда истината.
   Добре, някой може ли да обясни и докаже, когато медната рамка пресече магнитните силови линии и в нея се индуцира ЕДС, какво точно се случва, какъв е механизма на този процес, какво, са магнитните силови линии, с какво си взаимодействат от медния проводник, как си взаимодействат, защо си взаимодействат, докога ще си взаимодействат и пак защо.
   Качвам една снимка на атома на медта и на нея не виждам никакви електрони, къде, са се дянали, може би точно в момента на снимката, са „изчезнали“, за да се „появят“ някъде на друго място след това или на две места едновременно.
   Ако някой има снимка на електрон, нека я качи да го видим, но дълбоко се съмнявам, че някой изобщо е виждал електрон.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #51 -: Април 14, 2016, 05:38:49 pm »
Aз също съм съгласен с теорията на Лийдскалнин. Просто логически е по-правилна. Лийдскалнин смята, че около всеки атом има това, което той нарича магнитна субстанция, която е изградена от частици по-малки от фотон. Доказателството му е че магнетизма може да мине през една дъска да речем, а фотоните не могат. Логически е правилно да приемем, че магнита взаимодейства с магнити, а не с електрони. Дори във въпросния филм, когато заговориха за генератори и магнити, се каза, че електрона е магнит! След като е магнит, защо му викаме електрон? Не е трудно да се схване, че магнитната субстанция на постоянен магнит, задвижва магнитна субстанция в проводник и генерираното електричество е нищо повече от магнитна субстанция под налягане! Например в един генератор с намотка и сърцевина, когато магнита мине покрай намотката, той ориентира атомите на сърцевината, атомите се подреждат и възниква голямо магнитно поле, което магнитно поле прави налягане в намотката. Науката би казала, че L нараства, но фактически нараства големината на магнитното поле, а не L.

Aз лично смятам, че наричането на тази магнитна субстанция - електрон, има една единствена и подмолна цел. Целта е да се отклони вниманието от факта, че електричеството е магнитна субстанция под налягане. Ако дефиницията е такава, то много хора ще имат естествената идея, да извличат и компресират магнитното поле на земята в електричество. Защо искат да го скрият - защото е възможно! От електромагнитна система може да се извлече повече енергия от вложената и на настоящия момент, това не е просто предположение, а факт!

GMG

  • Гост
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #52 -: Април 14, 2016, 06:35:46 pm »
   То е ясно, че по-добра теория (и практика даже) от тази на Лийдскалнин няма.
Но да не забравяме, че самата Планета го играе като магнит nizo  ;)
И ако вземем да компресираме магнитното ѝ поле в електричество в глобален план,
не мислиш ли, че може глобално да пострадаме?

  Според мен не трябва да се заиграваме с клона на който стоим, а да съумеем да се научим да извличаме същата тази енергия от подобни "модели", които са аналози на постановката...
   Ако можем, разбира се  :)

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #53 -: Април 14, 2016, 06:58:36 pm »
nizo, бих искал да задам два въпроса относно твоята теория.

1. Ако имаме магнитна субстанция в меден проводник, не би ли следвало да има някакво взаимодействие с постоянен магнит в покой?
2. След като, магнетизма минава през дъска, защо комресираната магнитна субстанция, демек електричество не може?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #54 -: Април 14, 2016, 08:25:56 pm »
Цитат
Задвижването на всяка една частица в космоса става чрез сила или казано по друг начин чрез налягане. Ако от двете страни на частицата имаме различно налягане, тя ще се задвижи в посока по-ниското налягане. Друг е въпросът как се създава различно налягане - това става чрез промяна по някакъв начин на концентрацията на частици в определена зона и така там налягането се променя. Има връзка и между величините налягане и енергия, колкото повече е налягането, толкова повече е енергията. А електроните си взаимодействат с електрони, с ядрата на атомите и с ефира.
Много добре звучи, но само за изолирана лабораторна среда. Същото обяснение се дава и за гравитацията обаче. Има го в темата "същността на гравитацията". И като разгледаме явлението при което едно наелектризирано парче пластмаса се издига нагоре под влияние на електрически заряд а друго нещо примерно метал пада покрай него, бозата става пълна, веднъж налягане нагоре веднъж налягане надолу, какво ще да е това налягане дето действа така избирателно.
Въобще обяснението на класическата физика е ясно че е твърде несъстоятелно, но пред тези детински обяснения тук ми изглежда като желязна логика.
Не визирам само конкретно горният цитат него го взех като един вид случаен пример.  Другите са също толкова несъстоятелни.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #55 -: Април 14, 2016, 09:09:18 pm »
Цитат
dymelsoft извинявам се, но "дупките" са условни токоносители, а не такива в буквалния смисъл.

EDM electronics, какво точно не разбра от това което съм написал?
Дупката е токоносител и за твое сведение е подвижна. Тя се явява свободен токоносител в кристалната решетка на полупроводника заедно с електрона. Естествено, че дупката като понятие не е частица, а по скоро заряд който "скача" от атом на атом. Вместо всички да пишете свободни съчинения, вземете прочете, моля. С риск да ме обвиниш в консервативно мислене, смятам че си в голяма заблуда и понятието "условен токоносител" не съществува. За справка ако желаеш може да се запознаеш с това документче
"http://phys.tu-sofia.bg/ef/IF/Lektzii/Kvantova%20mehanika/Kv%20meh%20-%20semicond.pdf"
или тук : http://vladilovech.narod.ru/electronic/1/1.htm , където е описано на елементарен език с картини и таблици и формули описващи процесите.

Сега, ако и всички смятате, че това са глупости и неверни неща, очаквам градивна теория със съответните формули (математически модели) в подкрепа на твърденията изписани в тази тема. Особено пък това, че нямало електрони, а само някакви магнитни частици, ама какви са те никой не знае. Предлагам направо да отречем атомния модел и да измислим нещо, което да "пасне" на желанията ни за СЕ.  :P.

Друго, което според мен се пропуска в разсъжденията е, че магнитни свойства на веществото придават само електроните (защото тези частици освен електричен заряд имат и магнитен момент). Там където имаме преместване на електрони (преместване на електрони от атом на атом) имаме и магнитно поле. Ако токоносителите не са електрони а "йони", като при газовете и електролитните разтвори няма да имате никакво магнитно поле. Иначе казано завъртете както си искате един постоянен магнит в близост до електролит (който също е проводник) и като породите в него ЕДС се обадете.  ;) Магнетизъм няма и в електростатичните системи, там имаме само електрически заряди със съответните потенциални разлики.

В заключение електричеството е просто пренос на енергия през веществата. Нищо повече. Източника на енергия е навсякъде около нас, изразен в потенциалните разлики. Системи като Капа и други биха работили само и единствено като конвертори на тези разлики според мен. Всяко друго обяснение си е "изсмукано от пръстите".  :D

Поздрави.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #56 -: Април 14, 2016, 09:15:15 pm »
   Електронът е не само магнит, защото има и заряд. Ако беше само магнит то това би означавало, че две наелектризирани с електрони сфери ще се привличат както биха се привлекли два магнита, окачени на нишки. Да ама две такива сфери се отблъскват поради електростатични сили. Освен да четем разни древни мислители можем и да мислим логично и самостоятелно. Лесно се доказва, че електронът е магнит - достатъчно е да доближим магнит до осцилоскоп или до екрана на телевизора. Също така лесно се доказва, че има и електрически заряд - всяка електронна лампа и електронно-лъчева тръба задвижват електрони по електростатичен път. Трудното е да разберем точния механизъм на електромагнитните взаимодействия. Знаем че електронът завива в магнитно поле. Щом завива значи има някакво налягане, което му действа странично. По подобен начин завива и фалцирана футболна топка - завива според така наречения ефект на Магнус. При нейното околоосно въртене, комбинирано с постъпателно движение се получава различно налягане от двете й страни и така тя се движи криволинейно вместо по права линия.
   Неведоми са пътищата електронни!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #57 -: Април 14, 2016, 09:37:34 pm »
EDM electronics, какво точно не разбра от това което съм написал?
..........Вместо всички да пишете свободни съчинения, вземете прочете, моля. С риск да ме обвиниш в консервативно мислене, смятам че си в голяма заблуда и понятието "условен токоносител" не съществува.
Може ли по-конкретно да кажеш за кое точно съм в голяма заблуда, че не е много ясно?

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #58 -: Април 14, 2016, 09:53:39 pm »
На мен пък ми е писнало от теории, искам да видя нещо на практика, пък теорията ще я нагласим някак си.
Учудващо или не - тока протича спираловидно.
"В спора се ражда истината." По-скоро в "Спора се ражда чесането на езици". ;)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Как работи електричеството (филм)
« Отговор #59 -: Април 14, 2016, 09:57:27 pm »
Интересно ми е защо никой не се сеща да спомене понятието спин на електрона когато се говори за него и неговите характеристики като носител на електроенергията.

Предлагам на любознателните една статия написана на достъпен разбираем език по този въпрос.

http://nauka.offnews.bg/news/Fizika_14/Spin-i-izospin-Spinat-kato-stepen-na-svoboda_13837.html

А след това в светлината на спина да поумуваме над природата на всички явления покрай Тесла,Капата и др.