Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Магнитен мотор/генератор на Slobodian Andrii

(1/11) > >>

nizo:
Появи се автор на нов вид магнитен мотор/генератор, който дава свободна енергия. Човека се казва Slobodian Andrii. На видеото се вижда малка версия на генератора, но показват и 10кW версия на машината.

https://www.youtube.com/v/OncwSw0JyNQ

и разглабянето на генератора:

https://www.youtube.com/v/FFULC3zaqPY

dymelsoft:
Мдааа. Доста интересно и все пак възникват немалко въпроси. Очевидно, или поне от клипа се вижда, че не е поредния фейк. По поведението на ротора може да се съди за липсата на "ленц". Друго интересно нещо е използването на бифилярни намотки. Използването на инвертор е естественото решение за получаване на желаното изходно напрежение, странното е как точно се захранва управляваща част (контролера) при запускането. Освен ако при доста ниските начални обороти да се формира достатъчно напрежение и ток за да се осигури безпроблемно захранване на контролера без същия да "забие" поради пулсации. Интересно е и какво точно прави с отверката по време на запускане на генератора. Както винаги имаме клип тип гатанка. Или както се казва ето вижте работи. Очаквайте скоро да си го купите.  ;) . Друго, което ми прави впечатление е, че Slobodian Andrii дава на малкия генератор мощност 1KW, а в същото време демонстрира захранване на четири "лед" лампи с мощност не повече от 18W всяка (предполагам), или товар не повече от 72W. Вярно и това не е малко, но показва пропуски в презентацията които пораждат съмнения, според мен.
От друга страна не изключвам възможност проекта да е работещ, защото аз самия съм убеден, че има начин статичната енергия в магнита да бъде използвана, друг е въпросът скоростта с която се размагнитват магнитите.
Идеята си заслужава да бъде разнищена според мен. Какво точно прави контролера (казва, софтуерът на контролера бил ключа, нещата да се случват)?  Какви параметри се следят /напрежения, амплитуди, токове, времена и пр./ ? Най-вероятно се зарежда кондензатор от който се захранва инвертора и в определени моменти се подават импулси към намотките с цел побутване на ротора - предполагам. Надявам се и други да се включат в анализирането на презентацията.
Поздрави.

GMG:
    Намотките ако се покажат и разгледат, ще стане ясно според мен,
че не са обикновени бифилярни. Контролера разпределя толчока и
прави възможно предварение или закъснение... иначе ротора би развил
неприемливи скорости - това е двойна роля. 

Но за доказване на каквото и да е, си трябва бач :)

Ksurnev:
   Изводите от статора не са 11, а 13. Два от проводниците влизат между секциите с намотки.
Вижда се на 15.47м. отклипа.
Според мене първооначалното развъртане захранва контролера и след това тръгва инвертора.
Лампите премигват докато тръгне инвертора.

GMG:
   Редиците ги виждам 11, но е логично да са 12... и ако има
един общ - стават 13 кабела  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия