Автор Тема: Какво разбирате под СЕ  (Прочетена 24780 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #45 -: Април 12, 2016, 06:45:17 pm »
Имам един въпрос, който ме гложди, и той е:
Какво би се случило, ако всички разполагат с безплатна и неограничена енергия?
Не забравяйте, че ние сме по-лошата част от човечеството! Става дума за Кайн и Авел.
По-добрата половина на човечеството я няма!
И като видя, и му завидя, и го уби.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #46 -: Април 12, 2016, 06:53:07 pm »
Цитат
Какво би се случило, ако всички разполагат с безплатна и неограничена енергия?

Цитат
И като видя, и му завидя, и го уби.
Значи ако първото твърдение беше изпълнено то няма как да се стигне до второто. Каин е завидял на Авел, че е имал нещо в повече. Всяко нещо което го има в предостатъчно количество не предизвиква завист или желание за повече. Колко повече можеш да имаш или искаш от безкрайно???

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #47 -: Април 12, 2016, 07:20:52 pm »
Радико
Ееее, те са били равни помежду си, освен по ДУХ.
Не си ли съгласен за "по-добрата половина от човечеството"?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #48 -: Април 12, 2016, 08:04:24 pm »
Едва ли Кайн би завидял на Авел за самата СЕ, нали е безплатна и всеки може да си напълни колкото кофи си иска. Ще му завиди обаче затова, колко земя ще преработи, колко полезни изкопаеми ще извади, колко дърва ще отсече, колко риба ще си хване, колко хотела ще построи до и вътре в морето и въобще колко природа ще дематериализира и унищожи с тази СЕ. Спиране няма да има тогава, то и сега няма. Тогава на всеки свободен фри енергетик ще е трябва по един пъдар, да го пази да не кърти, рови и дълбае навсякъде с преносимия си генератор на СЕ.

За алчника насищане няма, има повече от 1 000 или 100 0000 човека взети заедно и пак не му стига и иска още и още. Той е като бития и еб@ния.
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 01:47:32 am от atos »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #49 -: Април 12, 2016, 08:43:58 pm »
За мен СЕ никога не е била свързана с преобразувателите на енергия тип соларни панели, вятърни турбини, водни турбини и т.н. Свободната енергия за мен идва от устройство, което може да самозахрани себе си. Може да го наречем самозахранен, автономен, независим генератор ... с други думи истински генератор, а не преобразувател на енергия. Естествено, че е допустимо генератора да конвертира например гравитацията или магнитното поле на земята, защото те са константи в природата, докато слънцето, реките, вятъра не са константи. Въпросните ВЕИ не са само зависими от потока енергия който ловят, но и са зависими от локацията си, ориентацията си и с това за мен не спадат към СЕ системите.

Интереса към подобно устройство е обясним, защото то уж нарушава "законите" на физиката. СЕ е едно интересно, интелектуално предизвикателство. Перспективите които то чертае са безгранични. Може да се затоплят и изстудяват огромни територии, да се пътува на безкрайни разстояния, да се придобие безкрайно голяма движеща мощност и т.н. Идеала на свободната енергия за мен е отвъд идеята да не се плаща.

Относно плащането, то и аз съм изчислил, че за едно домакинство са необходими 15 000лв., точно колкото е изчислил и MZK. Интересното тук е в това, че ако едно домакинство ще плати 15000лв. в идните да речем 10 години, то закупуването на такава система е добър ход. Тук не говорим за избиване на парите, както казва атос. Просто в единия вариант имаме период от 10 години в който сте на -15000лв. от сметки за ток, срещу варианта след 10 години да сте +15000лв. под формата на система за ток.  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #50 -: Април 12, 2016, 09:04:54 pm »
Значи чисто математически погледнато без СЕ шансовете за оцеляване на човечеството са точно нула. Следващият астероид или нещо от сорта неумолимо наближава. Това, че още не знаеме за него не значи, че го няма. Впрочем това, че ние не знаем не значи непременно, че никой не знае. Е и равносметката излиза така без СЕ разрушение огромен катаклизъм като при голямото пермско измиране. Унищожена една цъфтяща планета. Със СЕ  унищожена, хмм доунищожена от астероид една вече съсипана планета и човечеството преселено на по безопасно място където да има какво да съсипва с нови сили или унищожена от астероид безжизнена планета щот човечеството се е самоунищожило с помощта на СЕ.
50/50 срещу 0
На мен определено 50% ми се виждат повече от нищо. 
П.П. низо генератори на енергия не съществуват има само преобразуватели.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #51 -: Април 12, 2016, 09:12:37 pm »
За мен СЕ никога не е била свързана с преобразувателите на енергия тип соларни панели, вятърни турбини, водни турбини и т.н. Свободната енергия за мен идва от устройство, което може да самозахрани себе си. Може да го наречем самозахранен, автономен, независим генератор ... с други думи истински генератор, а не преобразувател на енергия. Естествено, че е допустимо генератора да конвертира например гравитацията или магнитното поле на земята, защото те са константи в природата, докато слънцето, реките, вятъра не са константи. Въпросните ВЕИ не са само зависими от потока енергия който ловят, но и са зависими от локацията си, ориентацията си и с това за мен не спадат към СЕ системите.
Ако се качиш на 100 км над Земята ще се окаже че гравитацията или магнитното поле на Земята ги няма ... така че и тези източници пак до някаква степен са зависими от локацията ти :)
А и ... сещаш се колко хубаво звучи това за да е вярно, и възможно. Но за съжаление мисля че не е възможно. А и ще е безумно опасно. С едно такова устройство произведено в по-голям мащаб или бройка (г*з глава затрива - човечеството го е доказало) просто ще прегреем или взривим планетата. Защото ако енергията е безплатна, мутрата ще поиска да си насади палми в двора, и понеже не виреят достатъчно, ще реши да затопли територията около себе си (примерно 100 кв. км), вместо да прави парник. Друг ще реши че за лятната си почивка трябва да позагрее морето на Бургаския залив до температурата на Карибите...
Оная пълничката министърка ще подшушне на Б.Б. че с едно такова устройство могат да изравнят Стара планина за да излезе малко по-евтина магистрала Хемус и ... България ще стане плоска кат топка за боулинг само и само да имаме повече построени магистрали... :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #52 -: Април 12, 2016, 09:27:20 pm »
 juliang
Струва ми се, че песимистичните ти доводи взеха да се изчерпват вече. Не е ли време малко да си смениш мирогледа.
Бате ти Бойко няма да строи повече магистрали, щото ще стане на мода въздушния транспорт и магистралите ще тревясат.
И останалите доводи са подобни.
Човек никога не е готов за новото, ако някой го е подготвил, значи това не е ново. 
« Последна редакция: Април 13, 2016, 08:08:29 am от atos »

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #53 -: Април 12, 2016, 11:07:41 pm »
Значи чисто математически погледнато без СЕ шансовете за оцеляване на човечеството са точно нула.
Радико, какви са тези кардинални заключения?
Човечеството съществува най-малко от 60-70 века без електричество и едва от 1 век с него. Тези спекулации, че суровините са се изчерпали не са верни. Виж петрола - преди 2 години ни продаваха бензин за 2,70, а сега е 1,70, а уж свършвал. Цената за скрап също падна драстично, понеже ако се рециклира всичко ненужно, половината мини щяха да затворят. Милиони тонове злато стоят заключени в сейфове и не се ползват по предназначение.
Земята била пренаселена, а само площта на Австралия е достатъчна и за всеки жител на планетата(дете,студентка,пенсионер), му се полага по 1 декар! 
Всички знаем, че ако Земята е по-далеч с 0,001% от разстоянието си до Слънцето, тука щеше да е ледник. Т.е. тя не е случаен обект в пространството, както и живота на нея. Този, който я е сътворил ще прецени кога и от какво ще се заличи, а ние само може да гадаем. И в тази връзка смятам, че СЕ (по дефиниция на nizo) е действителност, до която няма да се докоснем, точно заради нашите човешки особености.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #54 -: Април 12, 2016, 11:11:47 pm »
mind
Както казах вече това което се е случило веднъж няма как да не се случи пак. А следите от това което се е случило ги видях лично, явно не четеш редовно форума.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #55 -: Април 13, 2016, 03:44:16 pm »
juliang, казах, че е допустимо да ползваме гравитация и магнитното поле, а не препоръчително. Космоса не ни е приоритет. Винаги съм се чудел, защо покоряваме космоса, след като не може да живеем мирно на Земята.

Иначе доста глупости се приказват за истинския СЕ генератор.

- Ще прегреем планетата! - Не, няма да прегреем планетата, защото планетата си има автоматична регулация. Слънцето ни затопля, но и на свой ред Земята излъчва топлина към космоса. Ако СЕ наистина загрява Земята, то и отдаването на космоса ще стане по-голямо.

- СЕ генератора, трябва да се охлажда! - Това е също грешно. Кое точно се охлажда в един ВЕЦ например? Минава поток с вода и се генерира ток. Нищо не се охлажда.

- СЕ генератора ще се самоунищожи! - Някои хора казват, че ако има генератор на СЕ, той ще се самоунищожи, защото изхода като влизал на входа, щял да създава все повече и повече енергия и накрая да гръмне. Tова също не е вярно, защото ако на входа има 1W, а на изхода 100W, то никой не е казал, че ще даваме тези 100W на входа. Даваме 1W от тези 100W и си ползваме останалите 99W.

Интересно, че скептиците все още не виждат очевидната истина, че СЕ е налично. Информацията я има дори в нашия форум, но всеки явно вижда само това, което иска да види.


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #56 -: Април 13, 2016, 03:56:07 pm »
Аз все пак не разбирам защо и кой определя, че е допустимо да се ползва гравитация и магнетизъм, а Слънце - не???
Да няма приета някаква международна конвенция по въпроса?

Относно изброените глупости, изприказвани за "ГЕНЕРАТОРА", няма как да се знае, понеже такъв генератор още НЯМА!
Да се разберем, не твърдя, че не може да има генератор за в бъдеще, твърдя, че за момента още го НЯМА!

GMG

  • Гост
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #57 -: Април 13, 2016, 04:16:42 pm »
Да се разберем, не твърдя, че не може да има генератор за в бъдеще, твърдя, че за момента още го НЯМА!
  atos, нали си чел съседната тема за нашенеца Слободан Андрей...
как ти се струва, няма генератор на 10kW, така ли?
  Нима отричаш Капана, Акула и още няколко броящи се на пръсти?
Ето nizo какво е написал:  ;D
...Информацията я има дори в нашия форум...

  Това, че не си видял лично, не значи, че го НЯМА!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #58 -: Април 13, 2016, 04:55:19 pm »
Най-трудно се вижда видимото!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Какво разбирате под СЕ
« Отговор #59 -: Април 13, 2016, 11:35:38 pm »
 ;D ;D ;D
Видеоматериали?
Че аз съм гледал "Джурасик парк", бре...и "Аватар" даже...
На кой остров, казваш са динозаврите?