Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Супернагревател

(1/15) > >>

zapadug:
Здравейте,

консумацията за отпление (въздух, вода) във почти всеки дом/офис е вероятно поне 50 %
от консумацията на ток.

Ако някои проявява интерес, може да постне идейте си тук.
За мен идеалния нагревател е много малък като размер и много прост/евтин (така че да е масов и да може да се монтира почти навсякъде).


Ето и моето предложение
индукционен нагревател със железно ядро.

Поздрави.

zapadug:
Допълнителна информация.

dmitarp:
При тези малки размери и големи мощности, ако няма интензивно топлоотнемане, всичко ще се разтопи. За мен най добрия нагревател е с големи размери и възможно най ниска температура, например не повече от 40 градуса

zapadug:
Да речем че с по-дълъг проводник го докарам до близка до топенето температура.

примерно 900Целзии

PyroVeso:
IMHO, колегата Dmitarp е прав. Според мен, колкото по-близко имитираш греенето на Слънцето, толкова по-комфортно ще се чувстват хората, които го ползват. Т.е., трябва повече да се набляга на лъчевото, отколкото на конвекционното греене. Температурата трябва да е ниска. Източникът трябва да наподобява повече топлинна/светлинна стена, отколкото точков източник... Идеално на тези условия ми се струва, че отговаря едно електрифицирано фолио, което се лепи по стените и подгрява меко цялата стая. Това с почти точковия източник на висока температура, което си измислил, ми се струва жестоко непрактично и опасно (пожароопасно, както и да не се опари някой), да не говерим, че действието на индукционната техника едва ли е полезно за здравето, освен че самата тя е по-сложна и капризна за реализация и поддръжка...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия