Автор Тема: Електричество в древен Египет  (Прочетена 145776 пъти)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #30 -: Март 09, 2016, 08:55:27 am »
Мисля, че едва ли някакъв трансформатор ще е издигнат в култ, та да го прави някой древен земен или извънземен на скулптура. Много маниашко ми се струва някак....
Мисля, че изкуството тогава се е използвало единствено като вид документация. Затова трябва и така да се гледа.
Идиотщини от рода на "Бял квадрат на бял фон" или Цветни точки на друг фон  не са били нужни никому, напротив - представянето на обектите е трябвало да е колкото може по-точно, дори и без използването на перспектива. Така че това са "документи" според мен, при това много точни документи.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #31 -: Март 09, 2016, 09:05:31 am »
mito_kupona, според мен ти си най-големия практик в този форум, положил си най-големите усилия за търсене на СЕ и те разбирам напълно какво ти е отношението по въпроса, не съм си и помислил и за миг, че си материална личност. Говориш винаги реални неща и лично аз си "сверявам часовника" от твоите опити. Тези философии ги споменавам по принцип, не съм искал да засегна никого. Просто целя да предпазя, да се замислите, дали ентусиазма си струва цената. Всички експерименти костват много време, свободно време, и ако човек ходи на работа и после се върне вкъщи да търси "топлата вода" и не я открие, освен да си е навредил нищо друго не е постигнал. Човек има нужда от почивка и да вложи свободното си време, като поработи върху себе си, като се отдаде на себе си. Мозъка има нужда от почивка, човек да мисли ако щеш само за най-обикновени битовизми.

Като се замисля, занимавал съм се с електроника около 36-37 г. и като си дам сметка какъв ми е бил келепира от тая работа /в материално изражение почти никакъв, много знания за тоя дето духа/, колко неща съм пропуснал в живота заради тези занимания, си мисля, че съм се "набутал".

Та спирам с философиите. Всеки да си разходва силите и времето както разбира живота. Ако съм обидил някого с разсъжденията си, моля да ме извини. Всеки случай никой не бива да се сърди на никой, затова че мисли различно от него или му изглежда скептичен. Нормално е, светът е създаден да има +и -. :D

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #32 -: Март 09, 2016, 05:57:54 pm »
   И аз мисля, че повечето рисунки са опит за запазване на информацията за важни според древните хора неща. Може да са рисували технически съоръжения, които са видели при посещенията на извънземни. Има рисунки на самолети, вертолети и т. н., каквито те са нямали. Рисунки с техническа информация има не само от древните хора, но и от съвременни извънземни - така наречените житни кръгове. Друг е въпросът до колко ние можем да разчетем правилно подобни рисунки.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #33 -: Март 09, 2016, 09:22:14 pm »
Ето тук  https://www.youtube.com/watch?v=j1jV2B29jeI  има един филм за пирамидите в Египет, в който може да се види, колко много математика и геометрия съдържат пирамидите в себе си, за да бъдат проектирани и построени от аборигени. Може някой да е давал този линк и преди и, ако е така се извинявам за повторението.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #34 -: Март 09, 2016, 10:52:46 pm »
Защо мислиш, че древните египтяни са били аборигени и не са разбирали нищо от от математика и строителство. Специално в древен Египет строителството на пирамиди се усъвършенствало в продължение на 1000 години, и големите пирамиди са върхът на този продължителен период на натрупване на опит в строителството. В продължение на тези 1000 години има изградени повече от 500 пирамиди, не всички са били съвършени, което показва, че изграждането на пирамиди е започнало от нула и селд стотици години на усъвършенстване са постигнали това, което виждаме в трите пирамиди.  Ако ви задам сега една задача, за намиране на височината на една сграда от земята, вероятно без да се консултирате с книги или интернет няма да можете да я решите, древните египтяни са решавали подобно задача, която е ключа за строителството на пирамиди, те са знаели как да се намери тангенс от даден ъгъл. Единственото нещо, което ме озадачава, е че при толкова много писаници по стени и по папируси никъде няма описание  как са се строили пирамидите, но това го отдавам на нежеланието им да увековечават нещо незначително и обикновено, което е представлявало строителството на пирамиди за тях

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #35 -: Март 09, 2016, 11:15:33 pm »
dmitarp, не ме разбирай погрешно, нямам нищо против древните египтяни и уважавам труда на тези, които са изградили пирамидите, които и да, са те, но тогава просто стадия на развитие е бил доста примитивен, говорим за преди 12 000 години, а не за преди 4000 години.

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #36 -: Март 09, 2016, 11:39:53 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=lotbZQ55SgU
Ето за строежа на пирамидите

И малко нестандартни идеи, но смислени
https://www.youtube.com/watch?v=TJcp13hAO3U
https://www.youtube.com/watch?v=rxFXsoqbfrk
Та, било си е напълно във възможностите на тогавашните общества да строят пирамиди и какво ли още не. Да не говорим, че тогава робството си е било нещо напълно нормално, а на чужд гръб и сто тояги са му малко...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #37 -: Март 10, 2016, 01:08:20 am »
Защо мислиш, че древните египтяни са били аборигени и не са разбирали нищо от от математика и строителство. Специално в древен Египет строителството на пирамиди се усъвършенствало в продължение на 1000 години, и големите пирамиди са върхът на този продължителен период на натрупване на опит в строителството. В продължение на тези 1000 години има изградени повече от 500 пирамиди, не всички са били съвършени, което показва, че изграждането на пирамиди е започнало от нула и селд стотици години на усъвършенстване са постигнали това, което виждаме в трите пирамиди.  Ако ви задам сега една задача, за намиране на височината на една сграда от земята, вероятно без да се консултирате с книги или интернет няма да можете да я решите, древните египтяни са решавали подобно задача, която е ключа за строителството на пирамиди, те са знаели как да се намери тангенс от даден ъгъл. Единственото нещо, което ме озадачава, е че при толкова много писаници по стени и по папируси никъде няма описание  как са се строили пирамидите, но това го отдавам на нежеланието им да увековечават нещо незначително и обикновено, което е представлявало строителството на пирамиди за тях

Пропускаш нещо!
Точно Хеопсовата пирамида е "върхът" на египетските!
Преди нея е имало два "пробни" строежа/проекта, докато издокарат технически добър резултат, по чия директива - друга тема!
А след нея всичко вече е подражание и западане на качеството и размера на постройките, това в никакъв случай не е "1000 годишен напредък"! По-скоро е като да дадеш на майстор готов чертеж, по който да сътвори нещо, после, след като го направи, да му го вземеш, а следващите му творения по темата да са "по памет", избледняваща с поколенията...замисли се :D
А да кажеш, че строителството на пирамидите ( в което са включвани понякога поколения работници) е нещо "незначително и обикновено" е...плод на супер интелигентен анализ ;D ;D ;D
Да, по-значителни са били рисунките на врабчета, хеликоптери и крокодили...що за логика?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #38 -: Март 10, 2016, 09:04:54 am »
Помъчих се да си представя как древните хора преди около над 100 000 г. са строили пирамидите в Хималаите, които са на 5-8 хил. м. надморска височина и са стотици пъти по-големи от Хеопсовата. Буквално това са дялани пирамиди по билото на планината.

Тези хора без кислородни апарати не биха стояли дълго, да не говорим ако работят с бронзов боздуган, с който са дялали цели планини. Студът също е много голям, а там дърва и природен газ няма. Тъй като няма обяснение за загадката съпоставима с познанията ни за устройството на света и вселената, теорията на Мулдашев е, че са изградени от предишни цивилизации - Лемури, които не са имали плътно тяло, били са гиганти от 12-30 м. високи, свободно са преминавали през материята, а възможностите им били невероятни. Телата в последствие се уплътнили при Атлантите и станали най-плътни при Арийците, т.е. ние. Намалявал размера на тялото и на мозъка - от всички тези ние сме най-опростачените.  :D

Другата хипотеза е тази на уфолозите, която всички знаем. И най-утопичната ми се струва е тази, че бай Мангал от Египет имал знания по-големи от днешните архитекти.

Бог Озирис /богът на смъртта/, мумията му е намерена от руски военни в Египет. След рентген установяват, че скелета не е човешки, билзък но не съвсем /има документален руски филм/. Боговете се различавали от хората и антропологично, не само с възможностите си.

Доказано е, че пирамидите с днешните техники и възможности не могат да бъдат построени.
« Последна редакция: Март 12, 2016, 04:56:08 am от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #39 -: Март 10, 2016, 09:33:31 am »
...
Доказано е, че пирамидите с днешните техники и възможности не могат да бъдат построени.

Не само това, ние дори не знаем за какво служат, защо са строени.
(Знае се, че изобщо не са били гробници.)
Мой приятел архитект е ходил в Египет. Попитах го какво мисли за пирамидите. Каза ми - като застанеш до нещо такова просто разбираш, че това не е човешко творение. Не  говореше за размери, мащаби, камъни, а за чувства и усещания. Просто го чувстваш.
Необяснимо натрапчиво чувство (според него).

Има доста информация, че при бермудския триъгълник има дори кристална пирамида на дъното на океана...
« Последна редакция: Март 10, 2016, 11:40:39 am от tobo1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #40 -: Март 10, 2016, 06:53:49 pm »
kall
Това което си публикувал е или пълна тъпанарщина или крайно нагло неуважение към труда който съм положил да обясня с големи детайли несъстоятелността на клиповете изложени от тебе. Мисля, че в тази тема има и твой коментари значи би трябвали да си запознат с написаното там.
Нещо амнезия ли имаш, или се опитваш със всички средства да убеждаваш другите във верността на настоящата официална парадигма. Вярно там не ставаше дума за пирамидите а за Баалбек, но тази подробност въобще не е от значение в предвид факта, че и двете са продукт на една и съща култура която и да е била и когато и да е била. Поради тази причина ако хипотезите ти или нечии  други ако не обясняват всички съществуващи мегалитни обекти, значи просто са несъстоятелни. Последният ми към теб въпрос е: По какво друго освен по явното желание за насилие се различава вашият фанатизъм от този на ония от "идил"

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #41 -: Март 10, 2016, 10:05:35 pm »
Радико, само ще ти поправя някои грешки.
1. Баалбек и пирамидите са продукт на различни култури и епохи. Не могат да се сравняват, единственото общо е географската им "близост". Едните са строени в Египет по времето на фараоните, другото е построено по времето на Римската империя.
2. Напълно възможна е репликацията на пирамидите със съвременна техника, просто строежа днес на подобни мегаломании е неоправдан.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #42 -: Март 11, 2016, 12:49:26 am »
kall, само проектът и строежът на подобен кран биха отнели десетина години!
Кран, който има рамо над 140 метра и височина на полезния товар (стрела) около 150 метра, това си е небостъргач!
А някои пирамиди са били строени за по-кратко време, да не говорим, че камъните от които са направени са се добивали от стотици километри разстояние...Товарене? Превоз?  Разтоварване? Чак тогава - строеж...

Един циганин срещнал земеделец:
-Ееех, лесна е твойта - ори, мели - яж...Аз брашното трябва първо да го прооося, после да го нооося...после да меееся, после да го пека...че чак тогава да ям...


Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #43 -: Март 11, 2016, 03:25:25 pm »
Като се замисля, занимавал съм се с електроника около 36-37 г. и като си дам сметка какъв ми е бил келепира от тая работа /в материално изражение почти никакъв, много знания за тоя дето духа/, колко неща съм пропуснал в живота заради тези занимания, си мисля, че съм се "набутал".



И аз стигнах до тези изводи преди 3-4 години. Тогава бях си направил сметка, само за закупените налични материали и уреди в левовата им равностойност по-груби сметки ми излезе около 10 хиляди лева. Отделно, книги и списания разходи за образование, не ги броя. Ако сложа и тях към пропиляното време и нерви нещата отиват много нагоре. За това спрях да се занимавам  и даже в момента продавам каквото имам. Малко по-малко си прочиствам живота че, идва старост, не идва младост. Едва ли след 5-10 години при този напрегнат живот ще имам сили да се занимавам качествено със електроника. Няма ги  необходимите условия!!!

А относно писанията по-темата мисля че, всеки си пише както го разбира, или му се ще да е така! Но почти всичко е в областа на фантастиката. Според мен, ние на този етап от своето развитие сме много далеч от знанията и съзнанието на древните култури построили пирамидите и огромните древни храмове. Факт е че, съвременният човек използва едва една десета от възможностите на тялото и ума, а мнозинството от хората дори и по-малък процент. Може би древните цивилизации са имали ключа и потенциала за използване на по-голям процент от възможностите на тялото и способностите ни. От там идват и грешките и неразбирането на тези древни технологии. Просто не разполагаме със необходимата Енергия и осъзнаване, за да проумеем механизмите на тези древни технологии.!? Та ние не разбираме дори и това което е правено преди по-малко от 100 години. В случая визирам Тесла!? А какво остава да разберем идеите на механизми и структури създадени преди хиляди години. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #44 -: Март 11, 2016, 06:50:04 pm »
Цитат
Едните са строени в Египет по времето на фараоните, другото е построено по времето на Рвеимската империя.
Аз знам така:
 Човек никога не лъже еднократно особено по една тема. А това че мегалитите в Баалбек са дело на римляните е безочлива и нагла лъжа. Което е едно от най сериозните доказателства за тезата, че пирамидите въобще не са дело на фараоните и на египтяните изобщо. По малките репликации може и да са но големите са толкова на египтяните колкото е сфинкса и колкото Баалбек е на римляните.
Чиста фалшификация
Не може да са излъгали само за Баалбек, кой лъже си лъже, защото почнеш ли плоскостта се накланя и спиране няма. Лъжат за още много факти.