Автор Тема: Електричество в древен Египет  (Прочетена 145751 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Електричество в древен Египет
« -: Март 03, 2016, 02:35:46 am »
Колоната на джед има най различни интерпретации, някой от тях, са, че това е символ на стабилност, на енергия, или е някакъв изолатор, но според мен, това е някакъв високоволтов трансформатор. В египетските храмове има релефи на, който, са изобразени неща подобни на лампи, така, че си мисля, че тези хора, са познавали електричеството. Даже има изобразени цели схеми на някакви технически устройства от, който излизат кабели и към тях, са свързани нещо подобно на лампи.
    Имам някакви идеи за този трансформатор, но трябва да отида до Египет, за да видя всички детайли.
Чакам мнения по въпроса. https://www.youtube.com/watch?v=Lwv6KeM1QXE

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #1 -: Март 03, 2016, 03:01:36 am »
Да, в Египет са откривани и глинени съдове, които се класифицират като електрически батерии - нещо като хибрид от лайденски стъкленици и акумулатори, не си спомням точно...
Мисля, че Кадуцеус имаше информация по тази тематика, ако не се лъжа?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #2 -: Март 03, 2016, 02:36:31 pm »
Интересно!
Предвид "бронзовата епоха (ера)" - значи има нещо като медни "проводници" изливани от стопена мед в каменни улеи и изтегляни и изковавани до съответни дължини и дебелини.
Но за такива като показаните големи, че и стъклени, че и вакуумирани лампи, едва ли можем да говорим. По-скоро това са някакви конусовидни метални външни съдове, служещи като екрани, предпазващи операторите от статичните разряди.
Мисля че става въпрос само и единствено за статични тоци! - правещи разни "илюминации" при религиозни обреди.
Стъклената "лампа" на една от снимките е сегашно творение, служещо само за показно

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #3 -: Март 03, 2016, 03:12:47 pm »
Моята асоциация е: химически източник-умножител-натрупване-разрядник ! Остава да разберем как са накъсвали !
Дали с IGBT ?  ;)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #4 -: Март 03, 2016, 04:35:26 pm »
А моята асоциация е химически източник или галваничен елемент, преръивател, повишаващ трансформатор, което е колоната на джед и товара, лампите. Според мен това нещо работи, като бобината на Румкорф, но тук няма пружинка, която да връща преръивателя в изходно положение, когато се прекъсне веригата, а се използва гравитацията или постоянен магнит, който се отблъсква от магнитопровода на колоната на джед, когато на нея е подадена ЕДС и веригата се прекъсва и после процеса се повтаря. Предполагам, че честотата на превключване на преръивателя е ниска и това позволява използването на железни магнитопроводи. Обърнете внимание, каква форма имат проводниците, наподобяват броеница, и според мен това е така, защото се използват вълнови процеси за по ефективно разпространение на енергията.
   Ако това, са лампи то те не са като нашите, това вътре в колбата, което прилича на змия също е нажежаема жичка, но тя се нажежава и свети вследствие на вълнов резонанс, според мен.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #5 -: Март 03, 2016, 05:36:38 pm »
Явно си задълбал ! Впечатли ме средната картинка ! Това под лампите ! Горе хоризонталната конусовидна бобина ми изглежда като първична на ТТ която трябва да е долу ! Вертикалните 7 дебели намотки (може би), които влизат сякаш в конусовидната бобина са като дебелите намотки от салама ! Нещо не ми се вързва, ама какво ? Пък и тези лампи ! Извън земни ли са ги донесли или са произведени от тях ?? Едно ми изглежда сигурно, че има високо напрежение !

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #6 -: Март 03, 2016, 05:48:36 pm »
Още какво намерих за DJED ?                                                                                 http://jedidiah.blog.bg/history/2011/12/08/quot-secret-plan-ancient-egypt-paris-quot-tainiiat-plan-drev.863297

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #7 -: Март 03, 2016, 07:39:20 pm »
Цитат от статията
 „Затова, аз ще си позволя да изляза от електрифицираните предложения за тълкуване на сцените и бих предложил кратка моя версия.

ДЖЕД създава (сътворява със собствените си ръце змията) нещо. При тази сцена имаме сакрален творчески процес извършван чрез „ръцете” /по негова воля/ на ДЖЕД в пространство, с активното съдействие на ИЗИДА, която с вдигнати ръце и с лице към действието явно изпълнява активна роля и определен ритуал в момента. Знаем нейните магически способности, които явно в този акт са от ключово значение гарантирано от нейното присътвие. Вътре в „ограниченото” пространство имаме ЗМИЯ, която пряко свързваме с Царя Змей, само ТОЙ ДЖЕД приносителя на единната божествена същност БОГ в своята цялост, ПЕ ЗЕ ДЖЕД - образ съдържащ в себе си ДЕВЯТКАТА НА БОГОВЕТЕ може да създаде НИСУ -  фараона, Царя и единствено на НЕГО, и по НЕГОВА воля се случват нещата, единствено на НЕГО се  дължи управлението на царете на древен Египет. Той СЪЗДАВА Нису – фараонската, Царската кръвна линия продължена и съхранена до ден днешен. Той избира народа воден от Царската кръвна линия и неин приносител, от тук произтичат всички твърдения и с право относно БОГОИЗБРАНИЯ НАРОД описан в Библията и редица други писания.“

    Автора на статията сигурно е евреин и това е поредния опит за заблуда на хората. Какъв „ богоизбран народ“, каква „царска кръвна линия“, когато се знае, че евреите, които Моисей е извел от Египет, са били роби и най-долната прослойка на тогавашното общество. Абсолютни глупости, както и тълкуванията на археолози и египтолози. Жалко, че тези хора, са технически не грамотни и пишат само глупости.
    За мен това е техническо съоражение и никой не може да ме убеди в противното. В храма на Изида е имало някаква лампа, която е светела от стотици или хиляди години и по думите на древните гърци, които, са се обучавали в Египет тази лампа не е можела да се изгаси нито, с вятър, нито с вода.
    За мен това, са познания от времето на сътворението дадени ни директно от създателя, но просто са изгубени и забравени във времето. Не е невъзможно да ги преоткрием отново.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #8 -: Март 03, 2016, 07:53:57 pm »
Покажи и снимката на лаптопа и мобилния телефон на Фараона. По глупава интерпретация на тези снимки не бях чел. Откога короните на палмите са лампи, а стълбовете им - трансформатори. Когато ги пишеш тези неща, не ти ли става смешно?
« Последна редакция: Март 04, 2016, 05:36:53 am от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #9 -: Март 03, 2016, 08:12:47 pm »
Покажи и снимката на лаптопа и мобилния телефон на Фараона. По глупава интерпретация на тези снимки не бях четял. Откога короните палмите са лампи а стълбовете им трансформатори. Когато ги пишеш тези неща не ти ли става смешно?
   Покажи, къде на снимките видя палма. Пише се „чел“, а не „четял“. Както на теб тази интерпретация ти се струва смешна, така и за мен останалите интерпретации, са смешни, разни хора, разни мнения, разни идеали. Възпитания човек никога не обижда опонента си, който има различно мнение от него.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #10 -: Март 03, 2016, 09:53:33 pm »
Да, определено навява мисълта че първоначално е било някакво устройство притежаващо енергия! Вероятно в последствие е загубило тези качества но е останало боготворенето ! Как иначе, и защо ще са тези церемонии, почит и т.н. по вдигането на колоната на djed !  http://www.crystalinks.com/djed.html
Тук в мегавселена обяснения в подкрепа на устройство !
http://megavselena.bg/drevnoegipetskite-energiyni-simvoli-dzhed-ankh-i-uas/
И още, и още, много !
http://www.godelectric.org/djed


Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #11 -: Март 04, 2016, 12:26:39 am »
Лампите от Дендера - http://novinar.bg/news/20-zagadkite-na-drevnostta-lampite-ot-dendera_Mjg3NzsxNg==.html

Багдадската батерия - https://www.youtube.com/watch?v=p5F6lJhofpA

Преди години даваха едно предаване, мисля че се казваше "Тайни и загадки". Там показваха Кристалният череп и тестовете,които му правеха учените. Имаше и за Багдадската батерия. Опитите с нея. И как един от учените се опитал да направи лампа, като тази от Дендера. Напълни сферичен аквариум с вода (не е съвсем до ръба пълен) и го затапи с корк, в който са поставени жичка и тръбичка. Затапи аквариума. Тръбичката стърчи нагоре от тапата. Закача на нея маркуче, и с ръчна помпа, като от старите, дето се точи гориво, изважда водата, като не позволява да влиза въздух в аквариума. Така след като извади водата в съда имаме разреден въздух. Опитът му показа, че дори и при леко разреден въздух може да преминава слабо електричество, което нагрява жичката и "лампата" свети.
   Продължавам да търся тези серии от поредицата. Надявам се да са качени някъде в нета.
« Последна редакция: Март 04, 2016, 05:38:19 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #12 -: Март 04, 2016, 05:46:35 am »
Мито, мисля, че са ползвали малко по-различно електричество от сегашното "конвенционално" ?
Намирисва на Стбълфийлд и еднопроводно светещите лампи на Тесла...т.е - студено електричество.
Всъщност...хрумвало ли ви е, че може и да има и други прояви на електричеството? Кълбовидна мълния?
Студено, класическо, плазмено и т.н...а ние. познавайки само "класическата му страна" (на което сме учени),  да изпадаме в позицията "Едно си знае баба - едно си бае"  ;D
А ако е всичко в едно? А ние ползваме и знаем само "едната страна на монетата" ?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #13 -: Март 04, 2016, 09:11:18 am »
Какво да ви кажа. Мнението ми е, че всички разсъждения по въпроса още дълги години ще бъдат безплодни. Има обаче една полза която може да се извлече от цялата работа "евентуално" защото както се беше изразил някакъв велик човек чието име за съжаление не помня:
Единственото нещо на което ни учи историята е, че никой не се учи от историята.
Та мисълта ми е за разните проявления на една психична болест: параноята
Съвсем очевидно е вече, че преди нас е имало друга процъфтяваща цивилизация срината от някакъв катаклизъм и всичко това показано по горе са неща останали от нея. Явно са останали и живи същества знаещи за какво иде реч. Тези същества "дали хора дали не съвсем" параноично са пазили в тайна всичко свързано с въпросните устройства и технологии.
Но параноята им е изиграла лоша шега плодовете на която берем дори и сега в момента.
Явно има някакъв кртичен предел от брой хора същества" които да притежават определено познание и спадне ли броят им под този критичен минимум познанието е обречено на забравяне. Дори и малко след достигане на критичният минимум някое от знаещоте същества да реши да възстанови надкритичната маса поради собствената интерпретация на новонаучените същества която е неизбежна възстановяването е обречено.
Факт е, че и сегашното познание за света и технологиите върви във същата посока. Малко по по различна пътека но в същата посока. Всички тези патентни, лицензни и прочее тайни реално не се различават кой знае колко много от принципите на древноегипетските жреци.
Един съвсем не толкова глобален катаклизъм е в състояние вече да ни постави в коловоз водещ неумолимо към следващата каменна епоха.
Това си е мое собствено мнение, хипотеза. Не ангажирам никого да се съгласява с него.   Въпреки това смятам, че ще е добре повече хора да погледнат на въпроса от тази страна.
 

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #14 -: Март 04, 2016, 12:18:28 pm »
Попадането в тупик на всевъзможните ни разсъждения до момента е просто задължително ЗАЩОТО обсъждаме единствено естеството на евентуални устройства - НЕ И ЕВЕНТУАЛНО ТЯХНО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ!
И така впрягаме каруцата пред коня!
Съгласен съм, че е изобретено нещо, но си задайте първо въпроса, за какво биха се използвали тези "джаджи". Не е под въпрос, кой участва в калабалъка около "жичките" - то е ясно, че това са "бог" Анубис, Фараона (дето държи неговите си атрибути), и някой и друг "оператор" из навалицата.
...
Илюминации! Илюминации! Илюминации! - за шашкане на тълпата, нищо повече.
...
В търговията и въобще "бизнеса" - първият въпрос е: "Кой ще е потребителя?", следват множество други въпроси, но не и тезата, че такова устройство ще е предназначено И за "тълпата".
Аз като предназначение, освен "илюминации" или евентуалтни въздействия за здраве - не виждам.
« Последна редакция: Март 04, 2016, 12:35:56 pm от Maistora52 »