Автор Тема: Електричество в древен Египет  (Прочетена 145790 пъти)

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #45 -: Март 11, 2016, 09:10:48 pm »
О да, лъжа е за римляните, те извънземните са дялали колоните в коринтски стил:-)
https://en.wikipedia.org/wiki/Baalbek#/media/File:Baalbek-Bacchus-Details.jpg

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #46 -: Март 11, 2016, 09:59:26 pm »
За спомен от чичо ти Радо
Това зад гърба ми не са го дялкали римляните. За твое сведение тежи 1200 тона а другият върху който съм стъпил тежи 1500 тона.
Аз "пожертвах" половин година от живота си за да отида и да разбера сам каква е истината.
ти продължавай фанатично да вярваш в лъжите щом така ти е комфортно, но не се опитвай да ме убеждаваш и мене в тях. Аз знам че са лъжи проверих го самолично.  Римляните, по времето на Нерон са изградили храм върху стари развалини при това се предполага, за трети път. и построеното от тях изобщо не може да бъде наречено мегалит.
Много е красиво много запазено, но нищо повече Това отдолу което е под храма това е дето не дава сън на тези дето им вярваш.
Живей си с лъжите на който си повярвал, не пречиш, но не се опитвай да вкараш във заблуда и други хора.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #47 -: Март 12, 2016, 05:11:44 am »
kall, хайде дай поне едно предположение как се мести такъв камък (ползвам фотосите, постнати от теб) с добичета, били те коне, биволи или даже слонове? Колко трябва да впрегнеш и как точно?
То е все едно мравки да преместят паве, при факта, че мравките са около 10-20 ПЪТИ по-силни от който и да е бозайник ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Baalbek#/media/File:Colossal_Hewn_Block,_Ancient_Quarries_Baalbek.jpg

П.П.Радико, завиждам ти бе, човек...кога успя да ги пребродиш :D

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #48 -: Март 12, 2016, 11:36:38 am »
Мое мнение е, че обработката, транспорта и другите манипулации на тези тежки камъни, колони  е изключително трудна и сложна задача, но не невъзможна за онова време. Да не си мислите, че транспортирането на 250 тонни обелиски от Александрия до Рим е по лесно, а това транспортиране е добре документирано и там не може да се твърди , че има намеса на извън земни или стара по-развита цивилизация. Ето и един линк от мен:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8C. Тук става дума за технологии от 1770 г, но аз не мисля че тези технологии са съществено различни от тези преди, 2000г.  или преди 4500 г.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #49 -: Март 12, 2016, 12:00:17 pm »
Между другото Гугал и Уикипедия е мястото с "най-достоверна" информация.  :D
Благодарение на Интернет и подобия на Уикипедия се появиха нечувани и невиждани досега истории  за света. Всеки, които смята, че може да напълни каца без дъно или пък го хапят мухите по главата зимно време има възможността да пише в Интернет и Уикипедия. Карикатурите и елементарните обяснения в Уикипедия са доста "убедително" доказателство.  :D

Ако някой ми покаже технология, как тия тежки камъни са ги мъкнали по върховете на Хималаите /там няма дървени трупи и наклона е отвесен  :D/, ще го призная за най-проницателен.  :D
« Последна редакция: Март 12, 2016, 01:04:26 pm от EDM electronics »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #50 -: Март 12, 2016, 01:25:37 pm »
dmitarp, това, което показваш не може да се нарече "технология", то е предположение, по-точно - ПРЕДЛОЖЕНИЕ за това, как може да са се случвали нещата!
Местенето/плъзгането на голям камък по равен терен с подобна "технология" е възможно, но е ИНЦИДЕНТ!
Ако аз трябва да обърна колата си по таван, ще викна няколко приятели на помощ и ще се понапънем и ще стане, но ако това ни е ежедневната работа, едва ли бихме го правили по този начин?
Освен това, трябва да се прави разлика между каменен блок 250 тона и такъв - 1500 тона, огромна е!
А и имаме пренос/превоз по пресечен терен, вдигане на въпросните блокове и точното им позициониране:

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #51 -: Март 12, 2016, 02:36:56 pm »
Да не говорим за самото РЯЗАНЕ.
Тогава не е имало и експлозиви - поне да откъртят част от скалата, а тая работа само с бронзовите длета и чукове не става. И... дайте да не приказваме за древни ТЕХНОЛОГИИ... просто така! - ами да вземем и да навържем в логична последователност целият процес... и ще забележим може би, че това не са правели със ЗЕМНИ "технологии"...
Щото и ние самите не сме плод на чисто ЗЕМНА "технология"...
...
Големият въпрос е: Кой е Бащата?
... или майката :)
« Последна редакция: Март 12, 2016, 03:27:14 pm от dymelsoft »

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #52 -: Март 12, 2016, 03:42:05 pm »
Местенето на огромни каменни блокове не е лесно, но това не значи, че не е било възможно в онези времена. Да не забравяме и, че има най-различни технологични тънкости, с които са възможни "чудеса" и при по-примитивните технологии.
Цък тука за повече инфо: https://en.wikipedia.org/wiki/Egyptian_pyramid_construction_techniques
А за пирамидите в Хималаите- няма такива и никога не е имало. Това са най-обикновени планински хребети.

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #53 -: Март 12, 2016, 03:55:31 pm »
Между другото Гугал и Уикипедия е мястото с "най-достоверна" информация. 
Според изследването от Нейчър, на англоезичната Уикипедия може да се вярва в доста голяма степен. Давам и самото изследване, ако на някой му се чете.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #54 -: Март 12, 2016, 06:15:58 pm »
Цитат
А за пирамидите в Хималаите- няма такива и никога не е имало. Това са най-обикновени планински хребети.
Със същата категоричност разни твой съидейници твърдяха, че динозаврите са измрели по естествен път а не от удар на небесно тяло. и това само преди 20-25 години. Дори и сега посочват някакви смешни дупчици като следата от евентуалният удар. Пак със същата категоричност твой доста по стар съидейник беше заявил:
Цитат
На всички е ясно че на небето камъни няма
 
Забелязвам че хитро и хлъзгаво като змийорка се изплъзваш и се правиш че не си забелязал доводите ми, което означава че след някой и друг ден ще повтаряш пак същата песен при подходящ повод в друга тема.
А за твое сведение и в хималайте и в Китай има страшно много пирамиди. Нещо повече. Има и една напълно съвременна наскоро построена и от спътника на гугъла се вижда огромна подстанция предназначена само за нея. Същността на експеримента провеждан там от китайците е строго секретна и не дават никаква информация. Китайска зона 51.
До тази съвременна пирамида има няколко "оригинални" много по стари.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #55 -: Март 12, 2016, 06:26:41 pm »
Не си kallяйте настроението, няма смисъл.

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #56 -: Март 12, 2016, 07:19:12 pm »
Със същата категоричност разни твой съидейници твърдяха, че динозаврите са измрели по естествен път а не от удар на небесно тяло. и това само преди 20-25 години. Дори и сега посочват някакви смешни дупчици като следата от евентуалният удар. Пак със същата категоричност твой доста по стар съидейник беше заявил:
Науката не е статична система. При поява на многократно потвърдени доказателства дадено твърдение(хипотеза) преминава в теория( сигурно знание). Без сигурни доказателства няма как нещо да бъде взето насериозно. За динозаврите например допреди 20 години просто не се е знаело. При новите по-точни проучвания излизат вече данни в подкрепа на "метеорната" теза и съответно тя се налага. Същото и с "небесните камъни", просто не са знаели хората със сигурност и са проявявали здравословен скептицизъм. 
 
Цитат
Забелязвам че хитро и хлъзгаво като змийорка се изплъзваш и се правиш че не си забелязал доводите ми, което означава че след някой и друг ден ще повтаряш пак същата песен при подходящ повод в друга тема.
Не виждам доводи, а само празни твърдения, неподкрепени с данни от изследвания.
Цитат
А за твое сведение и в хималайте и в Китай има страшно много пирамиди. Нещо повече. Има и една напълно съвременна наскоро построена и от спътника на гугъла се вижда огромна подстанция предназначена само за нея. Същността на експеримента провеждан там от китайците е строго секретна и не дават никаква информация. Китайска зона 51.
До тази съвременна пирамида има няколко "оригинални" много по стари.
Там няма изкуствени пирамидални конструкции- всичкото това са естествени геологични образувания. Точка. Ето за Кайлаш например: https://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Kailash#Geology
С други думи- метаморфозирали седименти от Кредата.
 А експериментът може да е с най-различни цели, не е задължително да има нещо общо с пирамиди, фараони и проч.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #57 -: Март 13, 2016, 02:26:16 am »
Открити, са пирамиди в Антарктида, няколко, едната е по-голяма над два пъти от голямата пирамида в Гиза. Предполага се, че тези пирамиди, са по-стари от египетските.
източник https://vimeo.com/158632576

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #58 -: Март 13, 2016, 07:55:40 am »
Пак й го "начукахте" на темата  - с бронзовия .у.! - и отпрашихте да търсите коя пирамида е по-по-най-древна, египетска, висока, нависоко или на студено... или естествена или неестествена...
Това е безсмислено упражнение! - фактите уж са пред очите ни, но пред тях и "Боговете  мълчат" - не защото са неми, а защото ни гледат сеира! - театрото, комедията, излагацията... че уж сме вече космическа "цивилизация", а едни тъпи и прости пирамиди умуваме как и от кого са направени.
Голям смях!
За мен е съвсем естествено да мисля, за т.нар. "извънземна намеса" във всички необясними днес неясноти от древното ни минало... като се почне от самото ни "създаване", преминем през мегалитите, митовете и легендите, библията и другите праисторически епоси, та чак до ден днешен - да се чудим как така, бе, сине майчин, двама души едновременно на хиляди километри един от друг, откриват "топлата вода" - без при това да имат каквато и да е връзка или информация един за друг!
И всячески се мъчим да забравим, или да пренебрегнем "божествената ИМ намеса" - непрестанно мислейки си - КОЛКО СМЕ ВЕЛИКИ!
...
А тези снимчици отгоре , на земни пирамидални образувания простичко доказват, че са си съвсем земни, природни образувания... Който може да гледа - ВИЖДА!
Който не може да вижда, да иде да учи геология и всичко свързано с кристалите, кристалните им решетки и какво се случва с МЕГА-камънаците когато Земята се ядоса и рече да ги поразмята насам-натам!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Електричество в древен Египет
« Отговор #59 -: Март 15, 2016, 03:06:26 pm »
Майсторе, склонен съм да си мисля, че на Антарктида наистина има пирамиди, защото в далечното минало тя е била обитаема. Доказва го картата на Пири Рейс, тя е създадена през 1513 година, но той е черпел информация за създаването ѝ от древни източници. Американците, когато са картографирали Антарктида, са сравнили полученото с картата на Пири Рейс и съвпаденията, са почти на 100%. А такова картографиране може да се направи само от въздуха или космоса. Как е станало това преди много хиляди години, засега не знаем, но се досещаме.