Автор Тема: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината  (Прочетена 38538 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2016, 05:57:08 pm »
Тука не си прав, вирусите са си съвсем живи организми, имат си ДНК имат си белтъчна обвивка,
Нямат само механизъм за хранене, но и човешките полови клетки нямат такъв механизъм, те също ли са кристали?
Не може така, трябва на всяко гърне мерудия да сложиш, та да си губя времето да ти отговарям.
Не разбирам от яйцеклетки и от сперма, ама логически не ми се вярва яйцеклетката да не се храни, щом зрее 28 дена. Спермата пък има малък живот, вероятно като се произведе, в нея има всички необходими хранителни запаси, да изживее времето си.

Та сравнението ти ама хич не е вярно. Това, че вирусите съдържат ДНК или РНК и др. вещества, които има и в клетките, не означава, че са клетки. Аз ей-сега като държа в джоба си транзистори и контролери, значи ли, че имам няколко компютъра и че това е едно и също нещо? Позапознай се малко по-сериозно, недей така набързо да ровиш в Интернет и да четеш първия срещнат контра-материал, само и само да покажеш до какви подробности ги назнайваш нещата. Тогава ще видиш, че вируса е жив организъм, колкото е жив всеки механизъм. Нищо, ама нищо общо с клетката. Има цял един научнопопуляран филм за вируса в Интернет, там нещата са развити с най-малките подробности.

На вируса нито му трябва храна, нито вода, нито енергия. Механизмът му е неустойчив само на определена температура. Откъде му идва енергията още никой не може да каже. За мен е с извънземен произход биоробот. Ако Дарвиновата теория описва как се е пръкнала първата клетка - митохондрията, то за вирусите не съм срещал някаква теория все още за произхода им.


7
« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 09:25:26 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #16 -: Февруари 19, 2016, 07:32:53 pm »
EDM electronics
Вирусите имат или нямат ДНК мисля, че отговорът на този въпрос дава еднозначен отговор на въпроса -  живи ли са или не въпреки, че има и по-прост отговор. Изхождаш от въпроса: Какво се случва с вируса на спина след няколко часа оставен на открито. Аз до колкото знам умира.
Освен това знам и, че неживите неща не умират. Сега има едни други полуживи същества за които може да се спори живи ли са или не са, това са прийоните те нямат ДНК и за тях има съмнения, че са причинители на паркинсона примерно. Виж за това, че вирусите, поне някой от тях идват от космоса съм напълно съгласен с тебе.  Даже бих казал, че дори съм по-убеден от тебе.

8
« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 09:23:11 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #17 -: Февруари 19, 2016, 08:32:09 pm »
Цитат
Учените все още спорят дали вирусите да се причисляват към живата или неживата природа. Според съвременната биология животът трябва да отговаря на някои условия: да се самоорганизира, да се самообновява, да се саморегулира, да се самовъзпроизвежда и да се развива (да еволюира). Вирусите отговарят само на едно от посочените условия – те само еволюират.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #18 -: Февруари 19, 2016, 11:43:50 pm »
Един какво означава еволюирането, не е ли процес пряко свързан със самовъзпроизвеждането
ти това: Самсунг галакси 1, 2, 3, 4 какво го наричаш еволюция ли. 
Ако имаш определен обем с някаква среда, без значение каква, благоприятна обаче и пуснеш в нея един единствен вирус и после се окаже, че вече са милиарди това не е ли размножаване.
Да ви имам скапаните критерий братче.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2016, 09:00:56 am »
Щом не може, да се възпроизведе извън тялото, значи вирусът, не се САМОвъзпроизвежда, а го прави с чужда помощ от клетките.

Цитат
Вирусната обвивка съдържа няколко копия от белтък, който се свързва – абсорбира специфично от отделни клетъчни рецептори на клетката гостоприемник. Дадена клетка може да бъде инфектирана от определен вирус само ако има рецептори за него. След прикрепването на вируса към клетката при някои вируси в цитоплазмата навлиза само вирусната НК (както е при фагите), в други случаи навлизат и белтъци от вътрешната обвивка на вируса. От цитоплазмата вирусната НК се пренася в ядрото, където с помощта на клетъчни ензими се транскрибира. Новосинтезираната вирусна иРНК отива в цитозола и се транслира от рибозомите на клетката.

Ти на това, САМОвъзпроизводство ли му викаш?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #20 -: Февруари 20, 2016, 09:04:34 am »
Май спорите безсмислено...
Живи ли са вирусите? Да, живи са!
Организми ли са - не, нямат СОБСТВЕНА ЗАВЪРШЕНОСТ!
Те са по-скоро като процесор, който си няма дънна платка и периферия. Когато се докопат до такива, започват да ползват ресурсите им, изменяйки основните функции на устройството.
И както не всеки процесор "пасва" на всяко дъно, така и не всеки вирус атакува всяка форма на живот и може да се "вклини" в нея.

А аналогията на компютърен с биологичен вирус е невероятно реалистична! "Жив" носител на "половинка" от клетка???
Напълно изкуствена работа, това, че досега сме се опитвали да ги обясним строго "научно" и естествено, прилича на опит да обясниш микровълнова печка, чрез частите на детски конструктор...

Вирусът няма аналог в природата, както и ензимът, те не могат да се самосъздадат, та каквито и условия да им предоставите.
И всички "изкуствено новосъздадени" вируси досега са на базата на някакви стари, предишни - ползват се "готови матрици"!
Никой още не е успял да създаде вирус от неорганични вещества.
Аз лично споделям мнението на EDM electronics, че това са биороботи и то внесени ни в последните 500-1000 години, в противен случай досега най-рехавият вирус щеше да е изтребил цялото население на света още преди 5000 години, когато медицината не е била още медицина...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #21 -: Февруари 20, 2016, 10:06:20 am »
edin То по тази логика и кокошките не се самовъзпроизвеждат защото се произвеждат от яйцата. Точно от теб не съм очаквал подобни разсъждения който са напълно в крак с най хардлайнерската позиция на стандартният материалистичен подход. В момента защитаваш теза напълно отхвърляща друга твоя любима теза. Това направо ми изглежда като раздвоение на личността.
atos това, че вирусите са "изкуствено създадени роботи" изключва ли възможността ние също да сме изкуствено създадени или това се приема по презумпция. Обаче ако се зачетеш малко по внимателно в историята ще забележиш, че няма твърдение прието по презумпция което да е останало необорено. Като изключим разбира се приетите прекалено скоро презумпции които се клатят ужасно и официалното им оборване се отлага по идеологически причини.
Вирусите се САМОВЪЗПРОИЗВЕЖДАТ  независимо от насаденото ви нежелание да го осъзнаете. Просто това е механизъм на агресивно хищническо самовъзпроизводство  Това, че създателите му са търсили максимално опростяване на живо същество не значи, че вирусите са един клас със камъните примерно. Другото е, че очевидно ние изобщо не сме запознати с някой полеви или вълнови страни на живота които очевидно действат с особенна сила при вирусите . Факт който кара хардлайнерите упорито да наричат вирусите неживи "камъни".
« Последна редакция: Февруари 20, 2016, 11:00:51 am от RUS »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #22 -: Февруари 20, 2016, 10:31:21 am »
Радико, вирусите са единствените организми, които нямат колективно съзнание. Айде пак намесих други науки, ама поне да разбереш, защо защитавам това, а не онова. Липса на колективно съзнание, за мен е достатъчно условие, едно нещо, да не е се числи, към жив организъм.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #23 -: Февруари 20, 2016, 12:04:53 pm »
Е тука вече стигнахме до въпрос на дефиниция а не до факти. Колективното съзнание обаче не знам как го определяш кои същества го имат кои го нямат. А и между другото по тази логика доста хора от форума трябва да ги броиме за неживи.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #24 -: Февруари 20, 2016, 01:03:53 pm »
Няма да те убеждавам в нищо. Все ми е тая, в какво вярваш.
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=4688

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #25 -: Февруари 20, 2016, 04:27:30 pm »
edin
Посочената от теб статия има дата: 29 април 2009 Е преди тази дата имало ли е доказателства за колективно съзнание на бактериите. Преди тази дата бактериите за роднини на пясъка ли са ги  смятали.
Ако поставиш от една страна едно живо врабче а от другата едно умряло. Към кое врабч е по близо вируса. Факт е, че на живото му е необходимо да има подходящи условия "още едно от противоположният пол" за да се окаже след време, че врабчетата са станали повече. На мъртвото врабче и на камъните каквито и условия да им направиш няма да станат повече.
На вируса като му предоставиш подходящи условия той взима инициативата и стават повече.
Може да е най ниската част от живите организми на самата граница, но е определено от към страната на живото врабче. Трябва да го убиеш за да мине от страната на мъртвото врабче и да кажеш Оох излекувах се. Другото са чисто риторични прийоми с цел преиначаване на истината.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #26 -: Февруари 20, 2016, 04:46:02 pm »
Като няма за кво да се хванеш, датата ти крива. Ами престави си, че на тая дата, информацията е стигнала до онзи сайт, а откритието е направено незнайно кога, в далечното минало.
Доказателства има отдавна, но да не навлизаме в странните науки, че току виж, някой пак се изприщил.  ;D

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #27 -: Февруари 20, 2016, 06:24:27 pm »
Според мен вирусите си имат колективно съзнание и то не на химично ниво а на енергийно ниво. Вирусите са само половината от болестта, има нещо друго заедно с тях което знае доста неща за вътрешната ни енергетика. Сега ще ви опиша какво усещам например при грипа, защото при различните болести нещата не са съвсем едни и същи. И така, има един енергиен канал който тръгва от слънчевия сплит и по голямата част от него върви нагоре, като той захранва външната по осъзната част от тялото ни. Когато човек се зарази от грип първото нещо което се усеща е че енергийната част на грипа хваща точно този енергиен канал, тегли го в хоризонтално положение и го обръща навътре към вътрешните органи. В резултат на тази промяна в движението на енергията на този енергиен канал човека започва да чувства слабост и температурата на тялото му започва да се повишава. Всеки би си помислил че губи енергия защото имунната му система се бори с вирусите, но на практика това не е съвсем така. Просто човек неволно бива превърнат от болестта в един инкубатор за вируси, като болестта изобщо не се притеснява да използва целия наличен ресурс било то материален или енергиен.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #28 -: Февруари 20, 2016, 07:54:37 pm »
Колеги,
темата не е по вирусология.
Ако имате нужда да обсъдите проблема, отворете нова тема.
Тук не е мястото.
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 08:22:20 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Александр Мишин - Вихрови технологии в медицината
« Отговор #29 -: Февруари 20, 2016, 08:06:43 pm »
Ако вирусите използват и съответно са податливи на влияние с електромагнитни вихри то определено мястото е подходящо също така решението на въпроса по който ожесточено дискутираме може да определи еднозначно дали обсъжданото устройство е перспективно или е поредната фантасмагория.