Автор Тема: Скандално Иконимия на Ток, само с обикновен мрежов Траф.  (Прочетена 7935 пъти)

Неактивен ndm

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 116
  • Рейтинг: 43

АЛГОРИТЪМ: 1/ кОНДЕНЗАТОРА ТРЯБВА ДА Е СВЪРЗАН ПРЕЗ КЛЮЧЕТО С НАМОТКАТА ЗА 220 ВОЛТА; МАЛКАТА НАМОТКА Е ИЗКЛЮЧЕНА!!!!!!!!!(ТОВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВА) ТОВА Е НАЧАЛНОТО ПОЛОЖЕНИЕ НА НАГИЯТА!
 ПЪРВИ  ТАКТ: ВКЛЮЧВАШ АКОМУЛАТОРА  ПРЕЗ КЛЮЧЕТО КЪМ МАЛКАТА НАМОТКА - ВТОРИЧНАТА!:  ВТОРИ ТАКТ: ИЗКЛЮЧВАШ КОНДЕЗАТОРА ОТ ГОЛЯМАТА НАМОТКА!:  ИЗКЛЮЧВАШ АКОМУЛАТОРА ОТ МАЛКАТА НАМОТКА!   И З М Е Р В А Ш   Н А П Р Е Ж Е Н И Е Т О   Н А    К О Н Д Е З А Т О Р А!  ЗАПИСВАШ,  АКО НЕ  ПОМНИШ!!
 СЛЕДВАЩО ИЗМЕРВАНЕ:  ПЪРВИ  ТАКТ: КОНДЕНЗАТОРА ТРЯБВА ДА Е ИЗКЛЮЧЕН!!!!; ВТОРИ  ТАКТ:  ВКЛЮЧВАШ МАЛКАТА НАМОТКА КЪМ АКОМУЛАТОРА; ТРЕТИ ТАКТ: ВКЛЮЧВАШ КОНДЕЗАТОРА КЪМ ГОЛЯМАТА НАМОТКА ( САМО КОГАТО ВЕЧЕ СИ ВКЛЮЧИЛ АКОМУЛАТОРА): ЧЕТВЪРТИ ТАКТ: ИЗКЛЮЧВАШ АКОМУЛАТОРА: ПОСЛЕДНО: ИЗМЕРВАШ НАПРЕЖЕНИЕТО НА КОНДЕЗАТОРА! ТО ЩЕ БЪДЕ ОБРАТНО ПО ПОЛЯРИТЕТ НА ПЪРВИЯТ ПЪТ И ПО СТОЙНОСТ ПОЧТИ КОЛКОТО ПЪРВОТО ИЗМЕРВАНА.
 ДАНО  ДА  СЪМ  БИЛ  ЯСЕН!  НАДЯВАМ СЕ!

Locco, ще те помоля да обясниш още веднъж превключването и тактовете, коя намотка е първична, коя е 12V, коя е 220 на картинката, кое ключе се включва първо кое второ, малко по-нагледно ако може. А, и за измерването, свикналисме само на + и - , а сега се появява и трета компонента. Ако не те затруднява, като за прости момчета като мен. Благодаря ти предварително за осветяването.
P.S. Виждам че си писал докато съчинявах моя пост, и въпреки това поясни ни моля те.

Неактивен Laic

• Beginner
  • *
  • Публикации: 93
  • Рейтинг: 31
  • Хотели как лучше, а получилось как всегда. В.Ч.
Тайнствената сила, която сме впрегнали и я използваме: се казва ОЕДН ...

Това чаках да споделиш и да я караме нататък ;)

ОЕДН - ОК, но:
      1. Пишеш за траф 5-15V / 220V (нищо, че не си нарисувал магнитопровода, сетих се, при това без чужда помощ :-\), ама се чудя с тази МАХ 15V батерия, какъв импулс ще подадеш, че във вторичната, да получиш първо ЕДН, а после и ОЕДН?
      2. И това ОЕДН, какъв ток ще генерира, че да заредиш С2?   
      3. И заредената в С2 енергия, която според теб е СЕ-то, дали ще е повече от тази вложена като импулс в първичната - или става като в онази реклама: "Купувам си една бира, изпивам я и връщам бутилката, купувам две ....." ?

Не се заяждам, просто разсъждаваме ....

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 762
  • Рейтинг: 187
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
М,да! Започва нова ера в DC-DC конверторите! Подминахме 100те%! Забихме на 200 вече!

Неактивен владимир димитров

• Експериментатор
  • Активен
  • Публикации: 268
  • Рейтинг: 160
  • LZ2DMX
Laic отговора на въпроса ти се крие в учебник по физика за 7 ми клас ..

Ето и моят принос към  темата.. Видео от лабораторията ми...
https://m.youtube.com/watch?v=TjhEaUylNNg

Живи и здрави ..

Неактивен locco

• Сериозно Активен
  • Публикации: 300
  • Рейтинг: 72
ndm: това описание, което цитирате се отнася за друга хипотетична схема, не начетаната дадена ми схема. Ако внимателно се прочете описанието, ще може да се начертае другата схема, си мисля. Закодирана е в описанието си.

Искам само да се допълня,

ОЕДН не е СЕ, а го възприемам по скоро като прибавка (добавка). Ако вземем ЕДН за 1-ца (100%), то ОЕДН ще е 0,5-0,8 от ЕДН т.е. 50-80% като 50% ги имаме лесно, но до 80% от ОЕДН трябва доста да се озорим, мъчно се постигат. Та ако съберем ЕДН + ОЕДН = 1 + 0,5..0,8 = 1,5..1,8 ето ни го СЕто.

Преди време си чертах две детски схемички, който Gogo55 приятелски ми каза да не ви ги показвам, че ще ми се смеете. Но мечка срам, мен не срам, ето първата схема:

Идеята заложена в схемата е да се пуска ЕДН през "еднобобинковия траф",  а ОЕДН да се отделя през лампата, когато ключа Т1 се изключи, но после размислих и преди да съм я направил и изчертах втората схема:

При която ЕДН се прекарва през лампата и ОЕДН минава през лампата. Включваме ключа Т1, докато светне лампата, после след като изключим ключа - лампата продължава още известно време да свети от ОЕДН по инерция. Това е идеята не съм я пробвал, а колкото съм ленив и разсеян, няма и скоро да я пробвам, може само да се надяваме, че все пак някога ще се пробвам и ще ви я покажа, а дали?

Нека да хвърля два три камъка в двора на Бедини и студеното електричество на UFOpolitics, при него се лови ОЕДН, а ЕДН само активира процеса, така че влагаме 1 (ЕДН), а събираме 0,5-0,8 (ОЕДН) и понеже двете са разделени, не можем ги събра. Подобен е проблема и със студеното електричество http://tarielkapanadze.ru/Cold_Electricity.htm , събира се само ОЕДН, а ЕДН се ползва само за да се получи ОЕДН. Т.е. ЕДН и ОЕДН се разделят и се ползват поотделно, вместо да се съберат, както съм се опитал да ги ползвам заедно във втората си идейна схемка.
« Последна редакция: Август 12, 2016, 01:39:50 pm от locco »

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 762
  • Рейтинг: 187
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
Locco, виждам че си се захванал да откриваш велосипеда с триъгълно колело! Двете основни схеми на ключови преобразователи са известни още преди 70те. Разбира се тогава нямаше MOSFET. Каквото има измислено и подобрено по тях е в приложение отдавна. Захванал си се с една от тях която има доста имена: flyback-mode converter, step-up, boost converter, повишаващ DC-DC преобразовател, обратен преобразовател. Ползвай като ключова дума някое от тези наименования, и спри да си блъскаш главата. В нета има много информация по въпроса.
Дори за начало изчети внимателно стр.34,35,36 от книгата на Марти Браун "Токозахранващи устройства", преведена от проф. Д.Т.Н. Стефан Куцаров.
Това е достатъчно да разбереш истината.
https://www.dropbox.com/s/p667yh77700m83f/%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%89-step%20up-boost%20converter%20%D1%81%D1%82%D1%80.%2034%2035.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/8xganxdi10280y4/%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%89-step%20up-boost%20converter%20%D1%81%D1%82%D1%80.%2036.jpg?dl=0