Автор Тема: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11  (Прочетена 30968 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #45 -: Февруари 20, 2017, 12:15:59 am »
Колкото по- назад отиваме в историята, толкова по- голяма е мътилката и съответно споровете. За мен християнството е нещо кривнало веднага след апостолите и от там нещата се прецакват генерално, но не и до степента, в която ги издокарвате тук! Както казва june1900 християнството като държавна религия не е нищо повече от йеховизъм, защото на земята няма христови наместници и определено идеята не е в съчетанието на държавност и християнство, или поне не по исторически доказания провал в това направление.
 Хората на времето са били малко по- първични и малко по- прости отколкото ги изкарвате тук. Тяхната идея не е била контрол чрез много интелект и манипулации- по- скоро контрол чрез налагане на сила и дух- демек пламенни речи пред немотивирана войска, за да я мотивират, налагане със силата на оръжието или интелекта, като казвам интелекта имам в предвид по- скоро "той тоя е учен, той знае повече, за това да го слушаме" тоест невежи хора, управлявани с харизма.
 В следствие на този елементарен модел на мислене на времето хората са били диваци и това е. На този фон библията с всичките си кръвопролития, си е напълно на място.
 Има и мнение, че тези 52 ма боляри с целите си избити семейства,  всъщност не е било така- потушава се бунт- логично да убиеш началниците- 52 ма човека- семействата на тези хора не са засегнати.
 За ослепения син също малко избива на романтизъм- няма преки доказателства, а на това отгоре по онова време хората са били жестоки, хуманизма не е бил това диктувано от удобствата нещо дето е сега.
 Това е мнение, теория, нищо повече. Не знам как е било и през разстоянието на времето, но смятам, че никога няма да узная. Мен много повече ме вълнува и се срамувам донякъде от начина по който е паднало Търново, но това е друга тема!!!

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #46 -: Февруари 20, 2017, 01:14:40 am »
Виж-нямаш никакво понятие от българска история!Избити са не семействата-избити са целите родове-което по различни пресмятания може да достигне между 200 или 500 хиляди човека!Това е било държавен преврат !

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #47 -: Февруари 20, 2017, 08:54:14 am »
Историята ни е мътна, защото Русия е откраднала държавния ни архив и сега той си седи скрит в Москва. Цялата ни истинска история, се крие! Русия не е приятел на българите! Това е трудно да се проумее, защото хората са програмирани от системата и някакъв измислен мит, за "дядо Иван". http://www.dw.com/bg/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B2%D0%B8/a-17133413


http://www.bulgarya.ga/russiangenocide.html

june1900

  • Гост
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #48 -: Февруари 20, 2017, 09:24:46 am »
Споделям това мнение, Edin.

Голямата трагедия е, че програмата "Монарх" за програмиране на роби идва от Запада, психотрониката пък идва от Русия и от изток като цяло (Китай и Северна Корея биха се разпаднали без психотроника)... и ние какво да правим, разкрачени между МК-Ултра и психогенераторите?

В повечето случаи или избираме едното, или другото.



Динев пита, ние какво правим по въпроса. Аз за себе си имам някакъв личен план... но до там.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2017, 09:46:03 am »
Не избирай, дали да те застрелят или да те обесят.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #50 -: Февруари 20, 2017, 09:55:13 am »
....Мен много повече ме вълнува и се срамувам донякъде от начина по който е паднало Търново, но това е друга тема!!!
Няма от какво да се срамуваш Светльо, градът е предаден от чужденец(?), екзекутиран по заповед на султана веднага след като е получил наградата си.
http://strannik.bg/o/5547/zhidov-grob

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #51 -: Февруари 20, 2017, 03:40:23 pm »
За всичко друго си прав-за парите не!Те затова постоянно ни ги набиват в очите! Технологиите по които се управлява съвременния свят са доста по други,не че парите не са съществен елемент от тях,но в никакъв случай не са главния!
Добре, замисли се малко?
Кой политик в България (и не само) би желал да се занимава с политика, ако не очаква паричен приход от това?
Да си представим за момент, че депутат-не е професия, а призвание/дълг!
Избраните депутати не получават заплати, а продължават да работят обикновени професии и отделят по (да речем) 15-16 часа на седмица, за да "коват закони", водени от чувството си за дълг към обществото!
(Те и сега по толкова отделят, че и по-малко).

Колко ще са кандидатиралите се, според теб?

Парите не са технология за управление, разбира се, те са НАЙ-МОЩНИЯТ инструмент за прилагането на тези "технологии"!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #52 -: Февруари 20, 2017, 04:42:19 pm »
Относно убитите боляри казвам само, че е теория, която не може да се провери- четох я някъде в някакъв православен сайт, където историк доказва, че има грешка в превода на някакъв документ, където думата "род" в случая било друго- нещо не уловили смисъла.
 А за Търново не знам- там са три недостъпни крепости, които трябва да се предадат едновременно, за да бъдат и превзети едновременно, както се е случило. Търновският метрополит бил оставен жив, а именно той е организирал защитата, от друга страна явно българите са упорствали, защото след превземането са подложени на клане. Като оставим на страна търново, България е превземана от турчалята в продължение на 300 години- един период достатъчно дълъг, за да се случи поне една славна битка и един солиден отпор срещу тях- отпорът обаче го дават сърбите и унгарците, а не ние. Търново е било идеалното място за такъв отпор. Сори ама това не е за гордост. Най- лесно е да си кажем "България пада под турско в следствие на конспирации и предателства" и това е така, защото много ни се иска да го вярваме. В края на робството имаме тази славна битка и тя се казва "Шипка"! Да не би тогава да е нямало конспирации? И в края на краищата докъде я докарваме? Как сме сега? Долу- горе до онова състояние през онези 300 години- историята е повторяема, защото сме поколение което е същото като тогавашното. И разбира се конспирациите ни виновни! А ходи се гордей!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #53 -: Февруари 20, 2017, 04:50:41 pm »
България е превземана от турчалята в продължение на 300 години- един период достатъчно дълъг, за да се случи поне една славна битка и един солиден отпор срещу тях- отпорът обаче го дават сърбите и унгарците, а не ние.
Тук имаш пропуски - феодалът Марко (Крали Марко) доста дълго време е отстоявал владенията си и е бил "трън в задника" на завоевателите...да, бил "македонец" което по онова време е било равносилно на "шоп" или "средногорец".

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #54 -: Февруари 20, 2017, 06:29:37 pm »
Има и много други-един от които е друг феодал-небезизвестният Влад Цепеш,също етнически българин!Проблема е че Османската империя е мимикриралата Източна ромейска империя,която безогледно прилага Октавиан Августовския ПАКС РОМАНА-подкупване и привличане на нейна страна на управляващия елит на асимилираната държава с обещания за запазване на социалния статус и облаги!Неприелите-пълно унищожение!Няма как да се сбърка думата РОД защото закона за държавна измяна е бил недвусмислен-смъртно наказание за целият род на провинилия се-мъже,жени и деца!А тези боили са съдени точно по този закон!А за твое сведение Юлиане Българската империя преди приемането на християнството е била и остава единствената империя в света,в която никога не е имало роби-дори напротив-робството официално е било забранено със закон!

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #55 -: Февруари 20, 2017, 06:44:34 pm »
Г-н Динев, извинявайте за снощното остро изказване към вас. Чел съм преди доста години книгата "Пътят на България" на Съсълов и там той отстоява идеята, че  приемането на християнството е всъщност края на истинската България. Вашите мисли ми напомниха за това, има резон в тези теории, но сърце не ми дава да ги приема, така че... извинявам се отново.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #56 -: Февруари 20, 2017, 07:04:34 pm »
Няма за какво!Нали все пак обменяме мисли и идеи-нормално е понякога да прехвърчат искри!А до краят на България е още много далеч!Самият Съсълов казва,че е крайно време тя отново да намери истинския си път и да тръгне по него!