Автор Тема: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11  (Прочетена 30920 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #15 -: Януари 13, 2016, 12:19:01 pm »
Леле, колко сме зле... И не само с познанията, а и с паметта - постове 41,62 и 64 от тази тема:
http://mazeto.net/index.php/topic,2074.60.html
Снимка пак оттам:

http://prikachi.com/images.php?f=images/487/3642487S.jpg

Смес от 90% вода /с добавена 100 грама предварително оргонно обработена/ и 10% бензин 95.

И не съм само аз, колегите също са палнали техни си водни смеси - ама трябва първо четене, а после приказване... И май не знаем английски, за да се пообразоваме, нали така - щото основните данни за експериментите на Кийли не са преведени  ;D


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #16 -: Януари 13, 2016, 12:19:32 pm »
А ти окъде си сигурен, че това което ти поднасят е вярно, да не би да си ровил в останките, мерил си полета, радиации, земетръсни вълни, лично си разпитвал свидетели, или просто вярваш на това, което ти се иска да вярваш, а на друго не. В Ппредния пост писах, че нямаш ли достъп до останките нищо не може да се коментира, излишно е

Доводите ти са неадекватни и лъхащи на отчаяние. Навярно си бил в космоса, да се убедиш, че там е вакуум или си вкарал в задника на слънцето термометър, за да се убедиш, че температурата е около 6000 по целзий на повърхността? Или си се доверил, на масов авторитет? Колкото по-масов, значи толкова по-достоверен. Колко от нещата, в които вярваш, сам си проверил? Говоря конкретно за ортодоксалната наука. Въпросът е риторичен!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #17 -: Януари 13, 2016, 12:26:46 pm »
Сам съм доказал, че температурата на Слънцето е около 6000К, това не е сериозен проблем. Сам съм проверил свойствата на по голямата част от материалите, химичните елементи, сам съм показал че електромагнитните вълни се разпространяват праволинейно, и десетки  други неща. Но никога не съм вярвал на каквато и да е съобщение, няма и да повярвам на горните две филмчета.

caduceus, като си толкова вещ в оргона, може ли използвайки оргонни полета да направиш снимка на скелета на човек, или снимка на структурата (матрицата както се изразяваш) на някакъв кристал , например натриев хлорид?
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 06:34:04 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #18 -: Януари 13, 2016, 12:48:28 pm »
Прави впечатление късата памет на много от съфорумниците.
Веднага след като праха от атентатите на 11.09 се отложи, информационните агенции разпространиха една снимка на спасител който е застанал на върха на купчината отломки от кулите близнаци. Тази купчина приличаше повече на изсипани стоителни материали с много малко стоманени профили (колкото би следвало да са при стандартен стоманобетонен строеж), а цялата обвивна конструкция на кулите е стоманен профил.
Височината на тази купчина материали беше беше 4 - 5 пъти ръста на човека застанал най-отгоре, иначе казано около 8 м. При височина на кулите от 110 етажа, ако само етажните плочи са дебели 20 см, това прави купчина 22 м височина. А къде са преградните стени, вътрешното обзавеждане и т.н. Да не говорим, че при срутване на множество стоманени конструкции една върху друга се получават и множество вътрешни кухини от които би следвало купчината да бъде още по-голяма.
По National Geographic Chanel даваха филм и имаше кадри на усукани като макарони Н-образни стоманени профили с размери 800 - 1000 мм и дебелина на стената 40-50 мм. Тези от Вас които са работили със стоманени конструкции (говоря за високоякостна стомана за сгради, а не за автомобилни ламарини) знаят как може да се получи това. И не става въпрос за високи температури, тъй като огъня беше във вътрешността на кулите, а тези профили са по периферия.
П.П. при подходящо заплащане бих се отказал от казаното до тука, ако някой има оферта, моля да ми пише на лични. ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #19 -: Януари 13, 2016, 12:58:19 pm »
dmitarp
За съжаление - не. Занимавам се основно с разработка на терапевтични изделия, както и технологии за обработка на течности от всякакъв вид /включително и горива/. Статично и динамично /индуктивно, при преминаване/.
По темата - от любопитство измерих енергийното поле от стоп кадри от филма, когато падаше едната кула /не е трудно/ и отчетох в горната част, движещо се заедно с нея надолу, много силно поле /на границата на превръщането в прах на материала/. Силата на излъчването беше в относителни единици над 3 милиона, което е наистина много... Т.е. съм склонен да мисля, че има въздействие отгоре във вид на лъч или обемно поле /от сателит?/, което действа както това на Кийли. 140 години са достатъчно време, за да се развие една дезинтеграционна технология от фут скала за минута до това ниво  :) 

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #20 -: Януари 13, 2016, 01:04:51 pm »
caduceus, Ако си спомняш кадри от последното голямо заметересение в Турция, там много сгради също се бяха превърнали на прах, мислиш ли че има нещо общо? Искам само да вметна, тези сгради са изцяло метална конструция, гипсокартон и стъкло. Бетон имат само в основите, под кота 0 .

GMG

  • Гост
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #21 -: Януари 13, 2016, 01:11:28 pm »
140 години са достатъчно време, за да се развие една дезинтеграционна технология от фут скала за минута до това ниво  :) 
  Да, те и мармотите завиват шоколада  ;D
Леле, колко сме зле...
  Това е ясно, че сте зле, но защо го демонстрирате?
Когато съм преподавал, ти си се учил да говориш сигурно  ;)
  Ако на този опит казваш, че е горене на вода, то наистина имаш
някакви гъбички в мозъка  :D
  Предлагам ти облог за 10к, ако изгориш един цял буркан от компот примерно наведнъж по тая рецепта, парите са твои!
А при добро поведение може да видиш как гори без капка бензин, но също срещу 10к  Навит ли си?
« Последна редакция: Януари 13, 2016, 06:19:48 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #22 -: Януари 13, 2016, 02:11:20 pm »
dmitarp
Възможно е. Тази технология едва ли се прилага само в САЩ, ако е имало такава намеса  :)
Със сигурност при разрушителни земетресения има и естествено активиране на такива оргонни полета - и то с голям интензитет. Малко преди и по време на труса са наблюдавани светлинни кълба от типа на кълбовидна мълния с размери по два-три метра, триболуминисценция и мощни инфразвуци. Всяко разрушаване на кристални породи, освобождава енергия от този тип /навремето бях дал мисля техниката със захарни кристали - смачкват се рязко на тъмно в твърда повърхност и се вижда секундно зеленикаво светене, което е типична разрушителна триболуминисценция с пиезиелектричен, но и оргонен механизъм. Все едно свързваш накъсо акумулатор.
GMG
Не се занимавам с басове. И се пише мАрмоти  :)

GMG

  • Гост
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #23 -: Януари 13, 2016, 02:25:17 pm »
Не се занимавам с басове. И се пише мАрмоти  :)

  Що така? Да не би да ти се нарушава някоя от енергиите  ;D
А пък тука така им казваме, може и мормони да се напише, значение бол  ;D

teslov:

  • Гост
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #24 -: Януари 13, 2016, 02:30:18 pm »
Скептицизма е необходим при анализа на фактите, но в случая някои от колегите се изявяват като религиозни фанатици - "това са глупости, защото не съответстват на нашата вяра (разбиране)."

За всички останали, ще споделя само някои от нещата които ме впечатлиха:
1. Разпадането на част от външната метална конструкция на вече срутилата се кула - минута 41 от първата част на филма
2. Изгорели коли с разтопени двигатели, чийто гуми не само не са изгорели, но са си напомпани.
3. Работниците с обувки с метални бомбета масово се оплакват от прекалено загряване и от бързото им износване.
4. Голямото количество неизгоряла хартия в непосредствена близост до горели автомобили.
5. Очевидно малките купчини останки от сградите, които се коментират от репортери на различни телевизии, а и се вижда от всеки на автентичните снимки.
....

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #25 -: Януари 13, 2016, 04:06:19 pm »
. Сам съм проверил свойствата на по голямата част от материалите, химичните елемнти,

Как мислиш, дали някой ще те вземе на сериозно, с това твърдение?
Другите, няма да коментирам.





Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #26 -: Януари 13, 2016, 04:53:43 pm »
Всеки който е пробвал да кърти стоманобетон знае колко е трудно дори обикновена замазка не може да стане на прах и то по лек от въздуха. Интересно как са го направили може би с ултразвук определени етажи. Скоро научих между другото, че през 1945 бомбандировач удря емпайър стейт билдинг но сградата не пада даже повечето от етажите работят на следващия ден:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/B-25_Empire_State_Building_crash

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #27 -: Януари 13, 2016, 05:31:56 pm »
Мога само да благодаря на teslov, че ми отвори очите за нещо, което нямаше да разбера, ако я нямаше темата. Информацията е ключова и солидна база за размисъл и осъзнаване на реалността, в която живеем. На скептиците им пожелавам, приятен сън.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #28 -: Януари 13, 2016, 06:20:03 pm »
И другото невероятно съвпадение е, че Лари Силвърстийн признава в интервю по телевизията че е "дръпнал" кула 7 само 7 часа след падането на другите 2 кули и въпреки това взима 800 милиона застраховка за нея освен другите 4.5 милиарда за другите 2. Освен това всяка сутрин си пиел кафето на върха на северната кула а точно в този ден имал час при дерматолог. При това е евреин и е близък приятел с Нетаняху.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Нов (опулен) поглед към събитията от 9/11
« Отговор #29 -: Януари 13, 2016, 06:38:45 pm »
prp, това се знаеше сравнително отдавна. Още първите месеци след "инцидента" стана ясно, че не може в сграда с такава височина, побирайки ежедневно около 40 хил.души (без временно присъстващите там) да има в съответния ден само...4000 души!