Автор Тема: Същност на гравитацията  (Прочетена 182803 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #300 -: Януари 27, 2016, 06:03:41 pm »
Явно не си убеден, че съм прав ама нейсе. Само ще добавя, че във филмчето по което се прехласваш, скалите използвани за най-убедително доказателство нямат никакви следи от изветряне което означава, че са се оказали на въздух и на външни условия съвсем наскоро.
Отцепила се е и е паднала скала преди не повече от сто години айде 200 да са. Следите от предишната цивилизация, поне тези които съм виждал, са на много повече. По-точно   на милион - милион и половина години.
Сравни ако искаш снимки на старини от римско или гръцко време с тези от клипа и ще се убедиш сам в разликата.
Е и аз прекратявам спора.
« Последна редакция: Януари 27, 2016, 08:51:02 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #302 -: Февруари 12, 2016, 11:15:56 am »
 Така е, проект за милиарди не звучи толкова убедително колкото две шишарки.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #303 -: Февруари 12, 2016, 11:26:19 am »
Значи, щом е сложно и много скъпо, значи е вярно. Излиза, че тези вълни, са толкова слаби, че само от черни дупки, могат да се засекат. Гравитация наоколо, колкото щеш, ама те черни дупки търсили. Нашето слънце гравитация няма ли? И сега ние, трябва автоматично и първосигнално, да повярваме на поднесената информация...като хигс бозонът ала бала. А шишарките не ги мисли, те са лесни за лична проверка.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #304 -: Февруари 12, 2016, 11:41:52 am »
Нашето слънце не излъчва гравитационни вълни то има гравитационно поле. Това е като свойствата на постоянен магнит и променливотоково магнитно поле.
със сигурност са засекли нещо, но някой да ми каже за каква революция във физиката иде реч. намират нещо дето го търсят от 70-80 години и това предизвиква революция. Много странно наистина. Да кажеш, че приказките за революция идат от журналистите ама не е така. мен по скоро ме съмнява, че нещата изобщо не са само това което казват.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #305 -: Февруари 12, 2016, 11:44:10 am »
Един, Мощноста на гравитационата вълна на двойката слънце-земя е само 200 вата, ако си мислиш , че това може да го засечеш. Ето защо се търсят мощни източници

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #306 -: Февруари 12, 2016, 12:55:34 pm »
Наистина източниците са много мощни, но се намират 82 212 000 000 000 пъти по-голямо разстояние отколкото се намира слънцето. Иначе казано на 1.3 млрд светлинни години. Естествено ако методите на измерване чрез червеното изместване са верни!
Всъщност аз не разбирам кое точно е невероятното: Всичко във вселената има електромагнитна същност (електромагнитна материя, етер) и като такова си взаимодейства помежду си. Не е възможно взаимодействие между различни в същността си материи.
При бързото движение към наблюдателя (ние в случая) електромагнитните вълни се сгъстяват, а при отдалечаване се разреждат. На принципа на електромагнитната индукция - ако няма промяна ние няма да можем да регистрираме нищо различно от статичното положение. Но ако двете тела са еднакви по размери, гравитационните вълни при отдалечаването на едното ще се компенсират с приближаването на другото и отново няма да може да се регистрира нищо.
Трябва да се притесняват Айнщайн и традиционната наука: Досега гравитацията се представяше като изкривяване на пространство-времето, а сега се оказва че има вълнова природа и дори се разпространява със скоростта на електромагнитната вълна.
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 02:15:29 pm от Bat_Vanko »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #307 -: Февруари 12, 2016, 02:16:37 pm »
Този факт разбира се поражда и доста други въпроси относно някой разлики в скоростта на разпространение на вълните които е логично да възникват. Както и да е по важното е, че въпросното устройство работи и нещо са открили с него, всъщност да не би да очаквате друго освен гриф строго секретно  ;D ;D ;D

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #308 -: Февруари 12, 2016, 03:28:08 pm »
   Ако забием един кол в морето и вържем за него един скутер, като се завърти ще се получи водовъртеж. Така дали ще се излъчват някакви вълни? Май не или ще са слаби. Но ако скутерът се движи праволинейно ще излъчва вълни особено ако се движи ускорително. В космоса положението е подобно - ефирът е като водата. Гравитационни вълни може да излъчват и по-малки тела, но въпросът е как да ги измерим. Щом са се научили да мерят силни гравитационни вълни, скоро ще се научат да мерят и слаби.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #309 -: Февруари 12, 2016, 04:40:14 pm »
Да, нещо е открито! Сега остава, да го нагодят, според както им оттърва. Аз се чудя, защо решиха толкова убедително, че това са точно гравитационни вълни. Не се и съмнявам, че са някакви вълни, но че са точно гравитационни, скоро май няма да ме убедят. Първата причина е двойката черни дупки. Знаем от........ай де не казвам, че двойка подобни тела, правят вълна помежду си + перпендикулярна с друга природа. Това ме навежда на мисълта, че учените са засекли, точно тази вълна, с друга природа и просто няма как, това да е основното търсено нещо, излъчвано от двойките черни дупки, т.е. мощните им гравитационни вълни. Що не ги засекат от ЕДНА черна дупка? Ще се оправдаят, че не им достига мощност, ама аз ще им предложа, да удължат два пъти, пътя на лазерите и ще имат същия ефект.

Цитат
Мощноста на гравитационата вълна на двойката слънце-земя е само 200 вата

Някой пак е хвърлял боб или е пътувал във времето, да види, с какви единици се измерват, току що откритите вълни  ;) Може ли източник на тази информация?

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #310 -: Февруари 12, 2016, 05:37:25 pm »
От офнюза:
"Това потвърждава основното предсказание от 1915 година на Общата теория на относителността на Алберт Айнщайн и дава възможност на погледнем по нов начин към Вселената и далечния космос."
Не бързайте да го отписвате Айнщайн

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #311 -: Февруари 12, 2016, 06:23:44 pm »
Цитат
но че са точно гравитационни, скоро май няма да ме убедят
В това си мисля, че си напълно прав edin
Защото в случая се опитват да ни убедят, че или разстоянието се скъсява и увеличава периодично със звукова честота и с разлика по малка от диаметъра на водородното ядро ??? Или, че времето протича различно в двете рамена на инструмента.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #312 -: Февруари 12, 2016, 06:46:30 pm »
От офнюза:
"Това потвърждава основното предсказание от 1915 година на Общата теория на относителността на Алберт Айнщайн и дава възможност на погледнем по нов начин към Вселената и далечния космос."
Не бързайте да го отписвате Айнщайн
Според СТО гравитацията изкривява пространство-времето, как според теб тези вълни се вписват в това изкривяване.
Напротив, точно обратното е: гравитацията има вълнов характер, и скорост на разпространение равна на скоростта на светлината. Това по-скоро е потвърждение на електромагнитната природа на гравитацията.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #313 -: Февруари 12, 2016, 07:09:06 pm »
Напротив, ефекта от гравитационните вълни е именно промяна на размера на телата. Сам разбираш, че за да регистрираш тази промяна обекта и инструмента за измерване трябва да са на голямо разстояние. Интензитета на гравитационните вълни е много малък и поради тази причина е трудна регистрацията им. Един, трябва да има двойка тела за да възникнат гравитационни вълни, от само тяло не се излъчват гравитационни вълни. http://webs.um.es/bussons/GW_lecture_KG.pdf

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #314 -: Февруари 12, 2016, 07:21:05 pm »
Двойка тела, за да възникнат гравитационни вълни. Така е, но ми се струва, че тази вълни, трябва да са затворени, между двете тела. Как така същите, ще се излъчват в перпендикулярна посока? Може да има излъчване и смятам, че точно това са уловили, но се съмнявам, точно това да са вълните на гравитацията, сами по себе си.