Автор Тема: Същност на гравитацията  (Прочетена 182722 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #315 -: Февруари 12, 2016, 07:29:17 pm »
Регистрацията на тези вълни е изключително трудна, става въпрос да регистрираш промяна в размера от порядъка на 10-20м,  така че с право се съмняваш, какво са регистрирали, но аз не се съмнявам в тяхното съществуване

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #316 -: Февруари 12, 2016, 07:59:55 pm »
Добре де и каква е точно причината да се промени размера как биха подействали тези вълни та да смалят или увеличат размера.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #317 -: Февруари 12, 2016, 08:35:47 pm »
Хахаха... :D
Очакванията ви за промяна в размера, момчета...няма да се оправдаят ;)
Настига те "гравитационната вълна" и ти пораства...пръста (примерно)...
Сега сериозно:

Това, което се описва наистина е вълна, даже е супервълна, но това не значи, че гравитацията е вълна!
Някой интерпретира погрешно и налага този термин, оттам тръгва разваления телефон!
Все едно да кажа, че ВОДАТА Е...ВЪЛНА??? Я помислете малко повече?
Да във водата се образуват вълни, те са вълни в средата, но самата вода НЕ Е вълна!

Вълната наистина е гравитационна, както и водните вълни са си...водни!
Тук става дума за следното:
Ефектът е както от ударната вълна след взрив - разликата в наляганията се изравнява чрез вълнов импулс!
Разликата в етерното налягане (което се изразява чрез гравитацията) е следствие на "етерен взрив"! Тази етерна ударна вълна са засекли просто.
Такъв етерен взрив може да стане при сливане на черни дупки, при избухване на квазар или други имплозивно-експлозийни процеси в етера, които са с такава мощ, че ударната им вълна прекосява галактики!
Да, променя се времето и пространството, такава вълна, стигнала до нас е в състояние да предизвика "пречупване" на материйната проекция (в т.ч. и размера на телата) и времевия компонент, както образът се пречупва от водна във въздушна среда, примерно!
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 09:18:55 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #318 -: Февруари 12, 2016, 08:47:41 pm »
atos
За съжаление обяснението на експеримента от тези които са го направили въобще изключва твоето обяснение дори нещо повече - смятат го за доказателство за неверността на описваната от теб теория. Аз лично не споделям мнението им, но това е отделен въпрос.
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 09:18:15 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #319 -: Февруари 12, 2016, 09:17:44 pm »
Да, нали точно това казвам - всеки сам избира колко да е ограничен (при наличието на интелект, разбира се) 
Мисля, че edin е прав в постове 303 и 309, въпреки, че се отклонява вече в 314 в друга посока...

И...Радико тук е прав, между двойка тела има гравитационно ПОЛЕ, а не вълни!

Който твърди, че гравитацията е постоянна вълна, нека да каже честотата и - това е основен параметър!
Единствено при импулса няма честота - ударна вълна!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #320 -: Февруари 12, 2016, 09:44:46 pm »
   Ако попаднете в зона с голяма гравитация дали няма да се смалите и да промените размерите си? И при всички положения ускоряващо се тяло (ракета) излъчва гравитационни вълни. Те би трябвало да са като звуковите вълни и не знам дали не е по-правилно да се наричат вълни на ефира или ефирни вълни. Те са толкова ефирни, че едвам се долавят. Стефан Маринов има теория за гравитацията, но аз не съм се задълбочавал в нея. Май Нютон е в основата на всичко, а Айнщайн защо разтяга времето не ми е ясно и него не съм изучавал задълбочено. В моята компютърна програма и аз използвах различни интервали от време, но това е само с цел сметките да стават за равни интервали от разстояние dS. Въпреки тази моя математическа еквилибристика, все пак времето си тече с непроменлива скорост и не се "изкривява". А как точно се "изкривява" пространството не ми е много ясно. Би трябвало да е "неизкривимо", а ако нещо се променя, то е плътността на ефира.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #321 -: Февруари 12, 2016, 10:01:33 pm »
Атос, полето Е съвкупност от вълни. Ако имаш друго обяснение, какво представлява полето, кажи, защото аз нямам. За честотата, казаха, ама защо така играе и то във възходяща посока, не казват. Май това ще ги удари в земята.
Аз не се съмнявам, че гравитацията е вълнова по природа, защото всичко Е вълни, без изключение, но това което мисля е че гравитационните вълни са много видове, точно както и химичните елементи са много видове.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #322 -: Февруари 12, 2016, 11:36:05 pm »
Кое е звукова вълна - звука който се разпространява във водата или вълната която се разбива на брега.
Когато луната минава над определена зона на земята, там нейното гравитационно влияние се увеличава и се получава прилив. Но на точно обратната страна на Земята отново се получава прилив. Там вече се дължи на екранирането на лунната гравитация от земята. Точно същото се получава според описанието при тези гравитационни вълни. Когато едната черна дупка засенчва другата тя екранира нейната гравитация и нашите учени регистрират раздалечаване на базите за измерителният инструмент. Това са импулси на промяна на интензитета на гравитацията, а не гравитационни вълни.
Модерните учени в желанието си да докажат правотата на Айнщайн ще прекръстят обикновените явления в гравитационни вълни.
« Последна редакция: Февруари 13, 2016, 08:58:03 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #323 -: Февруари 13, 2016, 09:14:24 am »
Атос, полето Е съвкупност от вълни. Ако имаш друго обяснение, какво представлява полето, кажи, защото аз нямам. За честотата, казаха, ама защо така играе и то във възходяща посока, не казват. Май това ще ги удари в земята.
Аз не се съмнявам, че гравитацията е вълнова по природа, защото всичко Е вълни, без изключение, но това което мисля е че гравитационните вълни са много видове, точно както и химичните елементи са много видове.

Лично аз смятам, че полетета са предимно "напрегнатост" на средата, в която се пренасят/разгръщат!
Когато едно поле не е променливо има постоянен ТОК. От какво естество е този ток - друг въпрос.
Да вземем два постоянни магнита - имаме равномерен интензитет на излъчване, засичаме го по непроменливостта на магн. силови линии - имаме "магнитен ток".
Ако представим графично тока, протичащ от волтов елемент, идеалната графика е права линия, не вълна (пренебрегваме падовете от консуматора).
При променливия ток имаме ТРЕПТЕНЕ на електрони, образувано от "n" пъти смяна посоката на импулса в секунда (честота) - предават си вълна, но при постоянният? Там имаме пътуване на електрона в ЕДНА посока, точно затова има повече загряване на проводника и повече топлинни загуби.
Тук вече стигаме до дефиницията на ВЪЛНИ. Ако разглеждаме всички ЛЪЧЕНИЯ като вълни, в този контекст е така, както казваш.

Мисля, че още на времето е трябвало да се разграничат двата вида и да се създаде още едно понятие - вълна в класическия смисъл и лъчения с вълнов характер, вие какво мислите?
 

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #324 -: Февруари 13, 2016, 10:01:30 am »
Според СТО гравитацията изкривява пространство-времето, как според теб тези вълни се вписват в това изкривяване.
Напротив, точно обратното е: гравитацията има вълнов характер, и скорост на разпространение равна на скоростта на светлината. Това по-скоро е потвърждение на електромагнитната природа на гравитацията.
Самата гравитация е това изкривяване на пространство-времето и в случая то просто се разпространява като вълни.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #325 -: Февруари 13, 2016, 03:04:35 pm »
« Последна редакция: Февруари 13, 2016, 07:00:46 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #326 -: Февруари 13, 2016, 06:59:48 pm »
Абе...не знам какво да кажа вече...
Мен тази идея за "гравитацията има вълнов характер, и скорост на разпространение равна на скоростта на светлината"  ме докарва до снизходителна усмивка, нищо повече.
Кой и кога я измери тази "скорост на разпространение" на гравитацията??? Пълна глупост!
Гравитацията е компонент на пространството, кой може да ми отговори - с каква скорост се разпространява пространството?
Пълен абсурд! И логически и понятиен и...всякакъв...

А и досега сме измислили екраниране на всеки вид лъчение! Дори оргонното лъчение знаем как да екранираме!
Кой ще ми каже как се екранират гравитационни вълни?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #327 -: Февруари 13, 2016, 07:23:49 pm »
Забелязвам, че много хора в съжденията си допускат грешката да смесват гравитационно поле със гравитационни вълни. Динамичните промени във силата на гравитационното поле са гравитационни вълни. Странният факт със скоростта на тези вълни обаче, според мен, поражда един малък парадокс. Тези дупки са се сблъскали преди 1,3 милиарда години. За този период те може да са се унищожили "нещо като колапс анихилация преливане в друго измерение" каквото и да е като причина. Може и да не са, да ги има като една още по голяма дупка, но тази голяма дупка въобще не е там, за това огромно време се е преместила на не по-малко огромно разстояние. Излиза, че в момента Слънцето и Земята се привличат от едно празно място.   
« Последна редакция: Февруари 13, 2016, 07:33:59 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #328 -: Февруари 13, 2016, 07:32:42 pm »
Точно така, Радико ;)
Гравитационно поле и вълни са РАЗЛИЧНИ неща, затова още в по-горен пост споменах, че лъчения и вълни трябва да се разграничават!

И...примерът даден от теб е напълно удачен - поради това не мога да приема, че гравитацията има "скорост на разпространение"!

То е все едно ако имаш свръхмощен магнит, който да привлича желязно тяло от 100 000 000 километра и се движи със скорост близка до светлинната, минавайки над това тяло (на височина 100 000 км. примерно), да го привлече когато вече отдавна го е отминал...и то към точка в която изобщо няма магнит?
Ееееее...изобщо не го вярвам, ако щете и прост ме наречете...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #329 -: Февруари 13, 2016, 09:15:12 pm »
atos и Радико, все пак трябва да признаем предполагаемият успех за регистрирането на изменение на гравитацията на толкова отдалечен обект. На всички е ясно, че колкото по-голямо е разстоянието толкова по-големи трябва да са масите, а това е рядко срещано явление. Според съвременната теория това доказва предполагаемото съществуване на черни дупки.
Като изключим тези две неща, аз не виждам нищо епохално: Измерено е всъщност изменение на интензитета на гравитационното поле. Същите тези "гравитационни вълни" които съществуват от милиарди години и всеки от нас усеща една такава на всеки 6 часа. Познати са на всички като приливи и отливи. Под влиянието на лунната гравитация водната и почвената повърхност се повдигат, но същото явление се получава и на точно обратната страна на земята. Гравитацията действа само на привличане и няма логика на срещуположната на луната страна да има прилив, остава възможността Земята да екранира лунната гравитация и там да действа само земната и центробежните сили от въртенето. В сравнение с гравитацията на тези черни дупки, земната е нищожна, но все пак явлението съществува. и може да бъде измерено чрез изменение на пространството (обема на водата и земята, които се повдигат). Степента на приливите се увеличава когато се сумират гравитациите на земята и слънцето, но се запазва и зоната с прилив на обратната страна. По-близо до повърхността екранирането е по-голямо.
Същата картинка се получава и с двете черни дупки, но в много по-големи мащаби. Когато двете черни дупки се намират една до друга ние усещаме гравитацията и на двете едновременно, но когато едната екранира другата то интензитета намалява. Колкото по-близко са една до друга, толкова по силно е екранирането и съответно по-големи са колебанията в гравитацията (няма как да бъде измерена статичната гравитация, но дори и на такова разстояние тя съществува).