Автор Тема: купувам UPS  (Прочетена 13445 пъти)

bobi123

  • Гост
купувам UPS
« -: Декември 21, 2015, 11:12:07 am »
Търся втора ръка /на старо/ UPS над 2000 VA или над 1500 W и нагоре. И 2000 W да е ще е добре, н.п.
Търся да е задължително с права синусоида, не модифицирана.
Искам да го бодна на пелетна горелка GP IV 25 kW.
Приемам всякакви съвети и опит  :)
Успехи !

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: купувам UPS
« Отговор #1 -: Декември 21, 2015, 12:00:13 pm »
APC Smart-UPS On-Line,1400 Watts /2000 VA, Interface Port (4Х12V/7.2 AH)
втора употреба без акумулатори - перфектен пълна синусоида висок клас.
Звънни на този телефон /+359 32 622 496/, ако имат останали бройки, взимай.
Фирмата се казва "Импакто" Пловдив. Аз съм си купил два броя, най-доброто от APC.
Нов е над 2000лв. Аз го взех за 460 лв. За около 100лв. си купуваш 4бр. нови акумулатори и си готов. Поздрави.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: купувам UPS
« Отговор #2 -: Декември 21, 2015, 01:40:46 pm »
Ако ще се топлиш ще ти трябва ток и за циркулационната помпа, щото иначе ще стане беля.

bobi123

  • Гост
Re: купувам UPS
« Отговор #3 -: Декември 22, 2015, 10:46:47 am »
dymelsoft........... 8)
Преклонно благодаря !
Обадих се, разбрах ме се, утре го пращат, кога ще го взема...........?
После ще пиша за резултата.
 :)
Ако ще се топлиш ще ти трябва ток и за циркулационната помпа, щото иначе ще стане беля.
Да, да........и тя ще е вързана към UPS-са. Тя е 40 W, малък консуматор, но е добре да работи с права синусоида.
Преди като бях на въглища ползвах един UPS на Интиел 250W, и сега го ползвам ама само за слънчевите колектори+DVR+WiFi и всичко си е наред.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: купувам UPS
« Отговор #4 -: Декември 22, 2015, 07:59:06 pm »
bobi123, да не забравиш да си поръчаш и захранващ кабел за UPS-а, че е специфичен и не е включен към него, продават го отделно :). Друго което трябва да знаеш е, че този модел и някои други на APS се включват по много специфичен начин и ако не го знаеш може да решиш, че е повреден :) . За да го стартираш е необходимо да задържиш "Power" бутона докато не чуеш продължителен сигнал и в момента в който го чуеш, трябва да пуснеш бутона за да тръгне UPS.  В противен случай само се включват вентилаторите без самия UPS.
Поздрави.

bobi123

  • Гост
Re: купувам UPS
« Отговор #5 -: Декември 22, 2015, 09:18:37 pm »
bobi123, да не забравиш да си поръчаш и захранващ кабел за UPS-а, че е специфичен и не е включен към него, продават го отделно :).
Точно............и него го поръчах.  :)
Късния следобед ми се обадиха да кажат че гласят поръчката и ще я пратят, така че има вероятност и утре да го получа.  ;D
До колкото разбрах имал отзад извод за външен/голям акумулатор, което е супер......дано ми върши работа за това за което го взимам.
Ти колко си го натоварил твоя UPS и как се държи. Това за включването не го знаех и ще го имам в предвид.
Цялата галимация е за една вила, ползвам там и 2 FSP-та по 1000 W, ама те за горелката не стават. Sof-та + вентилатора + двигателчето на шнека да са не повече от 200 W, ама наще са и сложили един реотан от 900 W  :o /цял котлон/ - та заради него търся толкова голям и с права синусоида.........Сега ще гледам тези 4 батерии от по 7.2 AH - та да видя какъв голям акумулатор да му бодна и дали ще може да го пълни нормално...............:D Дано пасне и всичко си дойде на мястото и само кеф, кеф..........

Пак благодаря за вниманието и дано писанията ни са полезни и за други........късмет !!!

« Последна редакция: Декември 23, 2015, 11:59:10 am от atos »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: купувам UPS
« Отговор #6 -: Декември 23, 2015, 07:49:19 am »
bobi123
Можеш да отделиш захранването на реотана на UPS, който е несунусиодален. На реотана не му трябва синусуида на напренежението.

bobi123

  • Гост
Re: купувам UPS
« Отговор #7 -: Декември 23, 2015, 08:32:13 pm »
https://youtu.be/eoc0iT8F-Rw
Готово - всичко си работи перфектно, доволен съм.
Направих проба и палене само на UPS-a, и макар индикатора на батериите да показваше само 2 деления си запали като добро момченце и си влезе в режим.
Варианта с отделянето на реотана стоеше като резерв - ако не намерих толкова голям UPS.
Но този работи добре.......сега колко ще изкара...........колкото да пална генератора ако е нужно  ;D
Важното е че няма да има "пали-гаси" и рестарт при всяко мигване на тока.

Пак много благодаря на dymelsoft + всички дали съвети............

bobi123

  • Гост
Re: купувам UPS
« Отговор #8 -: Декември 24, 2015, 12:28:45 am »
dymelsoft , имам отзад 2 сини букси/входа/изхода  една до друга.....предполагам че са извод за външен акумулатор.....знаеш ли от къде мога да си намеря някакви обувки, които да влизат там - да мога да си бодна външен акумулатор.
или ако имаш някакво ръководство за експлоатация да ми го пратиш - търсих днес в Нет-а, ама не намерих писания за UPS-a.
Вентилатора ми работи non-stop, така ли е нормално ?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: купувам UPS
« Отговор #9 -: Декември 24, 2015, 09:17:58 am »

bobi123

  • Гост
Re: купувам UPS
« Отговор #10 -: Декември 24, 2015, 11:00:38 pm »
Краси, привет.
бях писал "днес"......... :), разбира се малко по-късно и при повече време.............аз намерих това http://www.apc.com/shop/bg/en/products/APC-Smart-UPS-RT-2000VA-230V/P-SURT2000XLI и под бутона dokumentation си има всичко и вече н.п. - http://www.apcmedia.com/salestools/ASTE-6Z8LHV/ASTE-6Z8LHV_R2_EN.pdf?sdirect=true
Благодаря все пак за вниманието - и с руският се справям добре  ;D

bobi123

  • Гост
Re: купувам UPS
« Отговор #11 -: Декември 25, 2015, 08:40:16 pm »
dymelsoft , вентилатора работи непрекъснато, свят ще му се завие ;)...........така ли трябва да бъде ?
Лампичката че е вкл. в захранване и от дясно петте лампички до горе светят .
Почетох подробно ръководството за обслужване, но за вентилатора не разбрах кога работи и дали има моменти в които почива.
Имах идея да бодна на UPS-а външен акумулатор, ама се оказва че работи на 48 V и 4 големи 60 Ah ще ми дойдат множко  ;D, та затова
ще си взема още 4 батерии но от 9 AH /най-големите/, и след празниците ще питам в "Импакто" откъде мога да си поръчам кутия за тях-гледам че има с размера на самия UPS и се "сдвояват" и всичко става много компактно.
Моят UPS пристигна без 2-те "основи/опори/крака", та ще питам и за тях.
Ползваш ли някакъв soft. за него, вързан ли ти е към комп. ?

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: купувам UPS
« Отговор #12 -: Декември 26, 2015, 11:22:21 am »
bobi123, вентилаторите на всички UPS-и с подобни мощности работят постоянно. Съдейки по това, че същия не е в стаята, а при котела не виждам какво те притеснява това. Ако все пак е в помещение в което този шум пречи, премести го някъде на друго място :). Самите вентилатори са с лагерна втулка и са проектирани за продължителна работа 365d*24h :). Имам UPS APC 3000VA който не е спиран вече 8-ма година, само са подменяни акумулаторните блокове при това без същия да се спира. Тези двата които са като този, който си взел не съм ги закачил към компютър, но скоро ще го направя, най-вече на единия. Поздрави.

bobi123

  • Гост
Re: купувам UPS
« Отговор #13 -: Декември 26, 2015, 03:53:35 pm »
ОК.
Благодаря!
UPS-а е в котелното - да. Нека си върти щом са така проектирани, наистина не ми пречи-важното е резултата - да ми даде време при необходимост да си пална генератора.  :) Та скоро ще направя проба колко ще издържи с работеща горелка, натоварен на max. Но не зависимо от резултата ще му взема още 4 батерии. Гледам че оригиналните са 12V/7.2 AH, предполагам няма да има проблем ако са 9 АН или колкото там има повече.
само са подменяни акумулаторните блокове при това без същия да се спира.
И аз ще търся такъв ак. блок или както там се нарича искам другите 4 батерии да ги бодна от зад и така да може да кара UPS-а повече време. В краен случай ще им спретна една кутия от ламперия и готово  ;D
Благодаря за вниманието, успехи и Късмет !!!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: купувам UPS
« Отговор #14 -: Декември 26, 2015, 04:10:41 pm »
Има и едни китайски батерии 17Ah, произвеждани са за APC и са качествени, продават се в пакет по 2 за 24V, с бушон между двете. Но са цифра.
Sacred Sun май се казваха. Трябва да погледна на тавана дали не ми е останала някоя...